Divadlo F.X.Šaldy Liberec [Malé divadlo]

Mikve

Premiéra: 7.12.2018. Překlad: Ester Žantovská. Dramaturgie: Lenka Chválová. Scéna: Karel Czech. Kostýmy: Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Jakub Nvota.
2:40


Úspěšná hra současné izraelské dramatičky odehrávající se v prostoru rituální lázně, v níž se věřící židovské ženy pravidelně očišťují a kde se střetávají a konfrontují různá vnímání víry a moderní reality. Do ortodoxně věřícího společenství přichází nová lázeňská, před níž se pozvolna rozkrývají osudy místních žen - dramata, o nichž všichni vědí, ale nikdo o nich nemluví. Ženská komunita kolem bývalé lázeňské, tu novou nejprve odmítá, brání se novým nabízeným řešením svých problémů, aby se posléze v závěru ženy pokusily vzepřít svazujícím pravidlům svého společenství...
14!
Divadlo F.X.Šaldy Liberec
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
93 %
9341000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Honza_v_botach 80 %
(zadáno: 14.11.2019, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi silný zážitek. Přesto, že se jedná spíše o ženskou hru určenou ženám, nekazí to dojem.
Je cítit, že hra je napsána izraelskou dramatičkou ? je velmi reálná.
Hra se odehrává v prostoru rituální lázně, v níž se věřící židovské ženy pravidelně očišťují a kde se střetávají a konfrontují různá vnímání víry a moderní reality. Do ortodoxně věřícího společenství přichází nová lázeňská, před níž se pozvolna rozkrývají osudy místních žen - dramata, o nichž všichni vědí, ale nikdo o nich nemluví.

Na jevišti na mě hra až tak silně nazpůsobila, ale ještě několik dní nešla vyhnat z hlavy.
Pastelka 100 %
(zadáno: 2.8.2019, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
Moje nejlepší divadlo tohoto roku. Žádná legrace - vážné téma, u kterého vás mrazí po celou dobu. Úžasně prožité, uvěřitelné. Každá vteřina tam patří. Určitě chci vidět ještě jednou (nebo dvakrát :)). Všem doporučuji!
Coward 100 %
(zadáno: 11.3.2019, počet hodnocení: 198)
Slávka 90 %
(zadáno: 4.3.2019, počet hodnocení: 48)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.