Profil uživatele

Patapuf4

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jiří Koula: 10 % (1)
Jiří Landa: 10 % (1)
Pavel Širmer: 10 % (4)
Michal Novák: 15 % (2)
Jan Pařízek: 30 % (1)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 16.9.2020)
Od tohoto představení jsem mnoho očekával. Jan Holík byl skvělý, bylo to vtipné a originální. Přesto mi tam něco chybělo, možná více herectví, protože to bylo spíš jen takové velmi vtipné povídání.
(zadáno: 12.6.2020)
Doopravdy ujetá komedie. Není sice tím nejlepším co má liberecký soubor v repertoáru, přesto určitě patří k celkovému divadelnímu nadprůměru. Všichni 4 herci byli úžasní. Tentokrát mne asi nejvíce upoutal recepční v podání Petra Hanáka. Velice nekorektní někdy až absurdní humor mne bavil.
(zadáno: 9.3.2020)
Velmi povedená, zábavná a přitom poučná hudební férie o Hubáčkovi a spol. Výborné výkony herců, především Karolíny Baranové. Použití střípků ze života Václava Helšuse bylo zajímavým nápadem. I přes velkou kvalitu a zajímavost tohoto kusu nemohu dát při porovnání s Mikví, Vraždou v O.E., nebo Atomovou kočičkou více procent.
(zadáno: 10.2.2020)
Tak tohle se doopravdy povedlo. Klasická věc v nádherném, téměř dokonalém provedení. S dvoumetrovým Poirotem, nádhernými kostýmy, povedenou dramatizací a režií a především neskutečně skvělou scénografií. Všichni herci do jednoho podali skvělé výkony. Text protkaný jemnými vtípky a přitom je stále citelné napětí. Scéna s průhledným promítacím plátnem a především nápaditě řešeným vlakem mne doopravdy dostala. Klasika většinou nepřekvapí a když už, tak nemile. Tady tomu bylo naopak. Ovace ve stoje byli naprosto zasloužené. Divadelní zážitek - prostě nádhera.
(zadáno: 28.12.2019)
Můj divadelní zážitek roku. Skvěle napsané, zdramatizované i zahrané. Všechny herečky ve svých rolích doopravdy excelují. Vůbec se Galron nedivím, že příští rok uvede světovou premiéru své nové hry právě v Malém divadle. Hra skvěle ukazuje, že víra je v protikladu ke svobodě a to čím je víra ortodoxnější, tím méně svobody dovoluje. Autorka měla po premiéře v Izraeli v roce 2005 strach o svůj život. Na to, že se živí jako stand-up komik, je celkem překvapení jak je tato hra dotýkající se tak závažných témat skvělá. Myslím, že do Malého divadla se může jít na cokoliv a divák není zklamán.
(zadáno: 13.11.2019)
Vtipná groteska u které se nebudete smát, ale bude vás mrazit v zádech. Skvělá inscenace s originálním otočením jeviště s hledištěm, čímž se získal obrovský prostor. Scéna a dramaturgie je opět neskutečná se spoustou originálních nápadů. Herci byli všichni do jednoho skvělí, nikdo vyloženě nevyčníval což bylo ku prospěchu hry. Pár historických nepřesností (Vorobjov a Krasin zemřeli jinak) ale tato hra není dokument. Na hře nás bylo 5, dvěma lidem se to líbilo, dvěma nelíbilo a jednomu něco mezi. Pro toho kdo se těší na klasickou komedii může být tato hra zklamáním, pro mne to byl zážitek.
(zadáno: 22.10.2019)
Skvělé! Neskutečné! Především autorsky velmi povedený kus, ve kterém všichni herci podali naprosto skvělé výkony. Neskutečné množství nápadů v jedné hře. Myslel jsem, že Srnky už nic nepřebije - omyl. Od první scény jsem se celou dobu neskutečně bavil. I když u Srnek jsem se asi víc nasmál, tento kus je daleko zajímavější. Šílená sci-fi komedie se špetkou socialistického hnusu. Každému asi tento humor nesedne, ale myslím si, že většině ano. Netušil jsem, že sluha s kokosákama ze Spamelotu je autorsky tak dobrý. Doufám, že liberecké divadlo uvede v brzké době nějakou další Dianiškovu hru.
(zadáno: 12.9.2019)
Skvělá situační komedie. Herci ze hry vytřískali co se dalo. Skvěle jsem se bavil. Především po přestávce hra graduje. Martin Stránský si svou roli doopravdy užívá, pro mne zatím jeho nejlepší výkon. Martin Polách je jistota, Barboře Bezákové role také sedla a Tomáš Váhala je jako vždy neskutečný, dokonce i v takto malé roli. Jana Herejt Vojtková byla také skvělá, především musím ocenit její pohotovost v nečekaných situacích. Pokud jsem dal Srnkám 100%, musím dát této hře 80%, pokud bych hry viděl v opačném pořadí, dal bych asi víc.
(zadáno: 8.6.2019)
V divadle v Novém Boru. Podle předešlých kritik jsem se představení celkem obával, ale když jsem vstupenky vyhrál, šel jsem se podívat. Je to sice průšvih, ale čekal jsem to ještě horší.Největším problémem je délka. 2/3 první půlky je hra velice rozvleklá, světlých chvilek je tam pomálu, jinak celkem nuda. Pak se to naštěstí trochu rozjede a druhá půlka má, až na začátek, o trochu větší spád. Holubová je komediálně zdaleka nejsilnější. Pokud bych musel lístek platit, asi bych litoval peněz. Pro člověka zmlsaného Libereckým divadlem je to slabší komedie, jakákoliv hra v Liberci je daleko lepší.
(zadáno: 6.6.2019)
Naprosto skvělé výkony všech protagonistů. Obzvlášť Tomáš Váhala se ve své roli úředníčka doopravdy vyřádil. Stejně jako v Podivném případu se psem naprosto excelentní výkon. Hra začíná s humorem opatrně ale postupně neskutečně graduje. Jako vždy v Malém divadle prvních 5 minut trnu, jestli jsem neudělal s návštěvou představení chybu. Asi nejlepší a i nejšílenější komedie kterou jsem viděl. Nikdy jsem se v divadle více nenasmál. Je neskutečné, že hra která je dějově v podstatě blbost může takhle bavit. Vřele všem doporučuji, ale puritáni ať radši zůstanou doma, tento humor není pro každého.