Divadlo F. X. Šaldy Liberec [Malé divadlo]

Kráska z Leenane

Premiéra: 18.2.2024 | 2:30
Překlad: -bude doplněno-. Dramaturgie: Jiří Janků. Scéna: Pavel Kodeda. Kostýmy: Edita Kurková-Kodeda. Hudba: Darek Král. Režie: Kateřina Dušková.
Moderní drama s černým humorem o tom, jak může životní šance proplout mezi prsty. Šokující a místy až bolestně krutý příběh o vztahu dvou osamocených lidí, matky a dcery žijících na irském venkově v zapadlé vesnici Leenane...
14!  
Divadlo F. X. Šaldy Liberec
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
93 %
9341000
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 80 % Tip Iva Bryndová
Lukáš Dubský 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  80 %  Tip Iva Bryndová
24.6.2024 | 578 hodnocení
+ souhlasím
V počátku mnohem jemněji, až přívětivěji, než bývá obvyklé, působí soužití matky a dcery v liberecké inscenaci. Jemnější a přesná drobnokresba jednotlivých charakterů však umožňuje intenzivnější napojení na všechny postavy, zdůrazňuje následné zvraty a proměny a činí je působivějšími. Veronika Janků i Veronika Korytářová skvěle vykreslují dvě nešťastné ženy a Zdeněk Kupka s Danielem Tomanem jim neméně působivě sekundují. Inscenaci nadto nechybí ani černý humor a působivosti dodává až hyperrealistická scénografie a efektní hudba.
Lukáš Dubský  80 %
18.6.2024 | 1164 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace K.Duškové dokázala najít vyvážený mix humorných a vážných situací. Vyniká také hereckou souhrou - V.Janků je jako nemohoucí Mag zlomyslnou stařenou, s níž ale divák dokáže i soucítit. V.Korytářová je jako Maureen otrlou ženou, která ale umí být v mnoha situacích až dětsky zranitelná. Atmosféru dobře buduje hyperrealistická scéna P.Kodedy, v intimním prostředí Malého divadla se podařilo rozehrát celou řadu drobných detailů, které zvyšují divácký zážitek.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Hufulek  90 %
27.4.2024 | 14 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Skvělé představení .
Kromě úžasné muziky musím zatleskat i oběma
dámám.
Byl to krásný a silný zážitek .
MajdaLena  100 %
24.2.2024 | 34 hodnocení
+ souhlasím
Škoda, že můžu dát "jen" sto procent. Tohle bylo asi to nejlepší, co jsem poslední dobou viděla. Obě Veroniky (Korytářová i hostující Janků) jsou naprosto uvěřitelné, funguje to mezi nimi a příběh mě tak strhl, že jsem o ně opravdu měla místy strach. Nový člen souboru pan Toman velmi příjemně překvapil, doufám, že se od něj dočkáme ještě mnoha rolí. Pan Kupka byl také skvělý (potlesk za dlouhý monolog), jen chvílemi mi přišlo, že nehraje roli, ale pana Kupku. Ale na to jsme u něj zvyklí. Každopádně na Krásku se určitě vypravím znovu.
Vladimír10  90 %
16.6.2024 | 646 hodnocení
Prokop Dveře  90 %
16.6.2024 | 222 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.