Divadlo Na zábradlí [hlavní scéna]

Mýcení

Premiéra: 16.3.2018 | 1:55x
Překlad románu: Marek Nekula. Dramaturgie: Dora Viceníková, Petr Štědroň. Výprava: Marek Cpin. Režie: Jan Mikulášek.
Dramatizace románu rakouského skandálního a nepohodlného autora. Slavnostní setkání několika přátel u večeře se stane hlubokou, ironickou a jízlivě zábavnou sondou do života lepší společnosti...
14!  
Divadlo Na zábradlí
Hodnocení inscenace
Redakce
76 %
Uživatelé
79 %
náš tip
Tip od redaktorů: Michal Novák, Jiří Landa, Pavel Širmer, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Michal Novák, Jiří Landa, Pavel Širmer, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Michal Novák, Jiří Landa, Pavel Širmer, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Michal Novák, Jiří Landa, Pavel Širmer, Helena Grégrová
791181000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
12.9.Po19:00English Friendlyvstupenky
27.9.Út19:00vstupenky
1.10.So19:00English Friendlyvstupenky
19.10.St19:00vstupenky
12.9.Po19:00 vstupenky
English Friendly
27.9.Út19:00 vstupenky
1.10.So19:00 vstupenky
English Friendly
19.10.St19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (126)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  70 %
(zadáno: 17.2.2022, počet hodnocení: 347)
+ přínosný / zajímavý komentář
75% - Skvělá herecká souhra a skvělé zobrazení společnosti plné snobismu, egoismu, přetvářky, povrchnosti, pocitů nadřazenosti a výjimečnosti i falešné představy vlastní důležitosti a současně zoufale postrádající jakoukoli sebereflexi. Tedy až na jedinou výjimku - tak trochu. Musím ovšem konstatovat, že mi chybělo ostřejší vyznění - jak co se týče zmiňované kritiky společnosti, tak co se týče závěru samotného.
Michal Novák  90 %  Tip Michal Novák
(zadáno: 28.7.2019, počet hodnocení: 1081)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Bernhardovo demaskování pokrytectví a ironické rozkrývání lidské malosti získalo v Divadle Na zábradlí účinnou podobu. Výsledkem je dusivý smích i padající brada z toho, co přináší snobské tlachání v opulentním pokojíčku. Ega vládnou, cynismus mohutní, hloupost by se dala krájet. Zdařilá dramatizace účelně zapojí odkazy na české reálie. Inscenaci zdobí individuální herecké výkony (a rozhodně nejde jenom o ztvárnění alkoholových eskapád), zároveň by se dalo mluvit o precizní kolektivní souhře. A pak je tu silná výtvarná stránka inscenace, která výmluvně popíše pozérství přítomných, překvapí i dalšími symbolickými významy.
Lukáš Dubský  80 %
(zadáno: 13.6.2019, počet hodnocení: 952)
+ přínosný / zajímavý komentář
75%. Mýcení je text, jehož povaha dobře koresponduje s režijním rukopisem Jana Mikuláška. Vznikla tak inscenace, která je zábavným rýpnutím do přetvářky jisté části společnosti, která žije v sebeklamu o vlastní důležitosti. Vyznění podporuje i scéna M.Cpina a disciplinované herecké výkony. Rakouská předloha je částečně adaptována na české poměry, inscenace není ale tak útočná a kousavá, aby se někdo mohl cítit uražen. Neadresnost ironie ale nepovažuji za nějaký zásadní problém, obecná témata umí inscenace podchytit a komentovat zdařile. Více viz blog (více v článku na blogu)
Jan Pařízek  70 %
(zadáno: 5.11.2018, počet hodnocení: 819)
+ přínosný / zajímavý komentář
Opravdu moc krásná přehlídka arogance, namyšlenosti, sebestřednosti, předstírané lítosti, povrchnosti, malosti a dalších milých vlastností. Velmi zdařile vykresleno vše podstatné, místy snad až přehnaně kruté a cynické, ale rozhodně trefné a nijak nešetřící. Je však horší ten kdo je takový nebo ten kdo to vnitřně odsuzuje a navenek s tím souhlasí? Aneb nic není černobílé. Po všech stránkách dobře zpracováno, byť v určité chvíli jsem měl pocit, že to nic nového nepřináší, tak samotný závěr rozhodně nezklamal. Velmi silný kolektivní herecký výkon všech zúčastněných. 75%
Jiří Landa  80 %  Tip Jiří Landa
(zadáno: 22.8.2018, počet hodnocení: 2908)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
T. Bernhardovi se v DNz daří. Po třech někdejších slavných inscenacích nyní nové vedení přišlo se zdařilou dramatizací D. Viceníkové a J. Mikuláška, kterou na tuto trojici navazuje. Tvůrcům se podařilo zdivadelnit román téměř dokonalým způsobem, navíc oceňuji jejich smysl pro trefnou „českou aktualizaci“, čímž inscenaci zásadním způsobem obohatili. Téma přetvářky, snobství a pozérství se zvoleným režijním konceptem podařilo vystihnout velice trefně. Podobným způsobem lze hovořit o zcela vyrovnaných hereckých výkonech, jimž dominují zejména H. Hájek a M. Sidonová, ale také o výpravě M. Cpina.
Lukáš Holubec  60 %
(zadáno: 10.8.2018, počet hodnocení: 696)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
--- Směšný sraz snobů --- (více v článku na blogu)
Pavel Širmer  80 %  Tip Pavel Širmer
(zadáno: 11.4.2018, počet hodnocení: 1787)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Dramatizace zdařile přejímá souvislosti z Bernhardova románu, inscenátoři se pozměněním některých místních odkazů pokusili přiblížit českým divákům. Režisér J. Mikulášek se svým týmem na jevišti velmi dobře pracuje s Bernhardovými nemilosrdnými a výstižnými údery na adresu pozérství, pokrytectví, závisti, hlouposti a podobných společenských zlořádů. K celistvosti zpracování přispívá i výprava a přesné herecké podání. Na své si přijdou i milovníci někdejších inscenací Bernhardových dramat v DNZ.
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
(zadáno: 17.3.2018, počet hodnocení: 1500)
+ přínosný / zajímavý komentář
75 %. Inscenace pomocí velmi břitkého humoru a ironické nadsázky výstižně pojmenovává snobské manýry, povrchnost, bagatelizaci hodnot, přetvářku a lidskou malost. Během "umělecké" večeře, kde žádnému z hostů téměř nic nezůstane svaté, dochází ke konfrontaci rozličně nabubřelých a zneuznaných eg, servírují se nepříjemné pravdy, ale i candát balatonský! Působivě reflektivní nelichotivý obraz všeobjímající dekadence v bernhardovsky kritickém, nesmlouvavém a naléhavém tónu, s drobnými ozvěnami Havlovy aktovky Vernisáž.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Teddy  70 %
(zadáno: 17.5.2022, počet hodnocení: 216)
přínosný / zajímavý komentář
Hraje se na velmi malém prostoru, ta stísněnost dobře vyjadřuje celkovou atmosféru na večírku. Představení se opírá o skvělé a sehrané herecké výkony. Nemohu jmenovat všechny, i když by si to zasloužili. Tak jen M. Sidonová (hostitelka), J. Plodková a J. Hájek (ironický pozorovatel chování této společnosti, kterou opovrhuje a přesto není schopen ji opustit).
Judita Sýkorová  60 %
(zadáno: 4.4.2022, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
65%
Monty70  80 %
(zadáno: 3.4.2022, počet hodnocení: 183)
přínosný / zajímavý komentář
Moje první seznámení s  divadlem Na zábradlí. Představení mě vtáhlo do děje, výborná souhra všech zúčastněných herců, dokonalá ukázka snobské a povrchní společnosti.
Neo  60 %
(zadáno: 15.2.2022, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
Zúčastnit se Mýcení znamená, zúčastnit se dobrovolně příšerného večírku, ze kterého vám bude smutno, trapně a chvílemi i lehce šoufl. Oslovilo vás to? Tak na to určitě běžte! A jako správný pokrytec jsem i já na konci plácal a plácal a plácal. Pokrytec, kam se podíváš.
Romana35  80 %
(zadáno: 7.2.2022, počet hodnocení: 253)
přínosný / zajímavý komentář
Přehlídka pokrytectví, snobství, arogance a sebestřednosti na rádoby intelektuálském večírku. Sehraný kolektiv herců postupně odkrývá povrchnost a přetvářku hostitelů manželů Auersbergerových a jejich hostů. Celkový dojem umocňuje podařená scéna a vhodně zvolená hudba. Představení hrané necelé dvě hodiny, bez přestávky, graduje ve svém závěru, kdy vliv alkoholu ukáže jednotlivé aktéry v jejich "nahotě". U někoho doslova.
Birter  80 %
(zadáno: 29.1.2022, počet hodnocení: 151)
přínosný / zajímavý komentář
Po všech stránkách pastva pro oči. Původní text, jeho svébytná dramatizace, inovativní nápadíčky i herecké výkony. Ve třetí čtvrtině jsem měl dojem, že tomu trochu dochází dech, což však vynahradil závěr představení, na který když si vzpomenu je mi pěkně úzko.
SVATOŠOVÁ  80 %
(zadáno: 31.7.2021, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
Takové divné, téměř trapné. Jízlivé a jedovaté. Občas vtipné. Tak to mám nejraději. Nedovedu si představit, že by takový herec z Národního divadla byl ochoten přijít z představení na návštěvu do "umělecké" rodiny. Ale když by byl členem mecenášského klubu, tak proč ne, že? Výborný pan Hájek a také pan Jeništa, na toho jsem byla moc zvědavá. A nezklamal mě. Celý soubor zatím neznám, třeba se více poznáme. Záleží na nové sezóně, jestli to vydrží. Za mne dobrý!!
Studený Čumáček  70 %
(zadáno: 31.7.2021, počet hodnocení: 338)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Manželé Auersbergerovi pořádají uměleckou večeři. V příliš malém salónu je těsno a zákonitě se tu sráží názory, ega i těla lidí, kteří by tak rádi žvanili o jakémkoliv umění /ideálně o divadle/ a zároveň se zdarma najedli a nechali se pobavit nějakým tím právě módním hercem z Národního...
Kdekoli jinde by to asi byla békovina. Tady se počítá a využívá i trapností a mlčení, ironie, jedovatosti a karikatury...a má to grády.
J.S.  80 %
(zadáno: 3.10.2020, počet hodnocení: 136)
přínosný / zajímavý komentář
Půdorys večírku, v průběhu kterého dochází k proměnám emocí, odkrývání charakterů a demaskování hodnotového systému zúčastněných osob, není nic novátorského. Působivost inscenaci však zajišťuje režijní uchopení a ukazuje, že expresivní výklad, kterému se zpravidla nedaří na velkých scénách, dobře účinkuje na miniaturním jevišti. Za ne úplně šťastnou považuji úpravu Bernhardova textu: na straně jedné snaha o detailní scénickou prezentaci vídeňské biedermeierovské útulnosti,na straně druhé přenesení divadelních reálií do pražských poměrů. Bez povědomí o autorovi je výklad hry těžko srozumitelný.
Gimli35  90 %
(zadáno: 30.9.2020, počet hodnocení: 138)
přínosný / zajímavý komentář
Ironické, vtipné, svižné (hodina a tři čtvrtě mi v divadle snad nikdy tak rychle neutekla), ale chvílemi i temné; zkrátka radost sledovat. Herci dobře sehraní, zvláštní zmínku zaslouží D. Kaplanová, J. Žáček, J. Hájek a B. Bočková. (více v článku na blogu)
Kaklapak  80 %
(zadáno: 10.6.2020, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
Po Požitkářích, které jsem viděl třikrát, jsem se na Mýcení velmi těšil, leč, jak již to tak bývá, přišlo lehké zklamání, zkrátka Požitkářema tohle divadlo nastavilo laťku extrémně vysoko, a to nejen v rámci CZ. Mýcení je však obecně stále nadstandardní představení a pro fanoušky zlobivého Rakušáka povinná performance.
Anna80  80 %
(zadáno: 8.3.2020, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Působivé a originální. Dobře zpracované téma o přetvářce, aroganci, pokrytectví. Z hereček výborná Magdalena Sidonová.
Jindrah  70 %
(zadáno: 3.3.2020, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Baletně pantomimický prolog, znázorňující život hlavní postavy, která nikdy nepromluví, slibuje moderní svižný zážitek a to se potvrdí. T.Bernhardovi bylo blízké prostředí intelektuální smetánky ale hra by se dala zasadit do jakékoliv společnosti.
Všichni přece chceme aby nás ostatní viděli lépe, než jací jsme, jsme k ostatním přehnaně kritičtí ale nedokážeme z kruhu vystoupit, protože víme, že jinde to nebude lepší. Klaníme se autoritám, které v skrytu duše nenávidíme a závidíme jim.
Scéna velmi podařená, opilecký výstup Jany Plodkové geniální, "herec Národního divadla" také skvělý.
Majdin_kulturni_svet  40 %
(zadáno: 30.1.2020, počet hodnocení: 158)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Přiznávám se bez boje,podstatu téhle inscenace jsem nepochopila. Možná jsem neměla dobrý den nebo jsem byla v nějakém špatném rozpoložení. Hned po prvních deseti minutách mi bylo jasné,o čem to celé bude. Zbytek inscenace mi nepřinesl nic nového, nic překvapivého, nic závažného. Absurdní nebo divné věci mi nevadí a většinou mě baví víc než jakákoli normální komedie. Tady se to u mě bohužel nesetkalo s pochopením. Popravdě: Opravdu hodně jsem se divila, že na konci několik diváků tleskalo ve stoje a v ten moment jsem se začala velmi obávat, že jsem možná byla úplně jinde a na něčem úplně jiném.
Karel1964  90 %
(zadáno: 9.1.2020, počet hodnocení: 39)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné... Člověk se chvílemi směje, ale ve skutečnosti to je neskutečně smutné a kruté. Obraz blbosti lidí, kteří si myslí, že jsou "něco". Jediné co mi nedošlo je maska, kterou si herci předávají. Jinak je to pecka. Divadelní i na čumák.
Misa  100 %
(zadáno: 9.1.2020, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Opravdu hutný divadelní požitek. V divadle Na Zábradlí jsem ještě nikdy nebyla zklamaná a Mýcení opět předčilo moje očekávání. Herci fantastičtí, hra úderná a bohužel se ke konci v tom rozjetém večírku člověk v některých situacích i pozná, či pozná, že se v něčem podobném jistě sám někdy ocitl...
Katteřina  80 %
(zadáno: 15.12.2019, počet hodnocení: 55)
přínosný / zajímavý komentář
84,9%
Ono to mělo všechno, co na divadle nenávidím, ale přesto, nebo právě proto, to dokonale fungovalo. Ano, objevily se i zcela nadbytečné a do krajností vyhnané "gagy", ale bylo jich pomálu. Scénografie je naprosto skvělá, stejně tak herecké výkony.
HanaJH  70 %
(zadáno: 8.11.2019, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
Hra, která se dá vidět, ale znám zajímavější (uznávám, že je to pouze můj subjektivní pocit). Nicméně herecké výkony i scéna dle mého názoru zdařilé.
Pin pin  100 %
(zadáno: 3.10.2019, počet hodnocení: 39)
přínosný / zajímavý komentář
Výborný výborný výborný !
R.JELEN.21  30 %
(zadáno: 7.9.2019, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
Dnešní představení je v mnoha místech hrané na základní humor a přestože mi to u Kanibalek v Rokoku tolik nevadilo, zde prostě nic. Mnohdy jsem ani nemohla pochopit kde je v tom ten humor, kterému se někdo směje. Nejlépe bych to asi přirovnala k opileckému pohledu, kdy když jsme opilý připadáme si neuvěřitelně vtipní ale oku střízlivého pozorovatele jsme jen smutně trapní (možná jsem prudérní).
Už podruhé jsem se rozhodla podlehnout TIPu. Požitkáři nebyli ani špatní ale nebyli pro mě ani dobří, nicméně měli své highlighty. Zde ani přesvědčivý výkon Honzy Hájka mi moc nepomohl. Bohužel
Kuba_r  80 %
(zadáno: 16.6.2019, počet hodnocení: 100)
přínosný / zajímavý komentář
Nemohl jsem si při tomto představení vzpomenout na Pitínského Ritter, Denne, Voss. Další skvělý Bernhard v DnZ. Výborná adaptace, výborně zahráno. Klidně to mohlo být delší!
Čiko  70 %
(zadáno: 25.5.2019, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
75%
EditaBN  80 %
(zadáno: 16.5.2019, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Hra o lidské přetvářce a snobství. Nadchlo mě originální ztvárnění role Joanny tancem. Velmi působivé.
Carevic  90 %
(zadáno: 14.4.2019, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Dal bych 95. 5 procent strhávám za šourek, který jsem nechtěl vidět. Výtečná hra.
KSnow  80 %
(zadáno: 12.4.2019, počet hodnocení: 102)
přínosný / zajímavý komentář
Nutno hned na začátek říci, že inscenace je to opravdu skvělá, vtipná, a originální scénografie, skvělé herecké výkony a celkově špičkově vydařená režie ji posouvají na zasloužená přední místa. Na druhou stranu, já prostě čekala víc! Ne po stránce řemesla, ale po stránce myšlenky. Z ohlasů jsem čekala opravdu kousavou kritiku, kontroverzi, něco, co mě bude nahlodávat a nenechá mě v klidu usnout, ale bohužel. Místo toho je zde jen mdlé, a podle mého nepříliš provokativní, zamyšlení o pokryteckosti intelektuálů, které ale nepřichází vůbec s ničím novým. To k divadelní nirváně bohužel chybělo.
Margaret  80 %
(zadáno: 31.3.2019, počet hodnocení: 97)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná herecká souhra, výborná scéna. Bavilo mě to.
Marsed  80 %
(zadáno: 10.2.2019, počet hodnocení: 155)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé herecké výkony všech herců. Hra o které budete přemyšlet dlouho po skončení představení. Jsem ráda, že Divadlo Na zábradlí nepodléhá trendům líbivosti a nastuduje i hry, které nemusí oslovit každého, o to jsou vzácnější.
BarboraSalome  90 %
(zadáno: 9.2.2019, počet hodnocení: 42)
přínosný / zajímavý komentář
Naprostá krása. Malost samozvané intelektuální elity v přímém přenosu. Kompaktní výkon všech herců. Připomnělo mi to slavnou Pařízkovu dobu v Divadle Komedie.
Podusak  70 %
(zadáno: 7.2.2019, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Hodně povedená inscenace ze života "lepší" společnosti:-)
Vaklav  70 %
(zadáno: 31.12.2018, počet hodnocení: 261)
přínosný / zajímavý komentář
66% - Zajímavá scéna, výborné herecké výkony, jasné vyznění.
Zpracováním nicméně podobné tomu ostatnímu, co jsem v DnZ viděl. Tak nevím, jestli je to vždy výhoda. Ale možná jsem toho viděl příliš málo. Jsem ochoten pátrat dál... Když zkusíte tuto hru, tak neprohloupíte, i když většinovým nadšením nehýřím.
Ta procenta jsem lehce umenšil, protože Velvet Havel ode mě dostal 70% a na tu hru bych zval s větší chutí.
JirkaS  90 %
(zadáno: 25.12.2018, počet hodnocení: 239)
přínosný / zajímavý komentář
Jeden salonek, rakouská (nebo pražská?) smetánka, jedna noc a přehlídka přetvářky, snobismu, malosti, pokrytectví a namyšlenosti. Jan Hájek dominuje celé této zvláštní sešlosti jako kritik všech nešvarů, kterých jsme svědky, ale bez výrazné kolektivní práce všech zúčastněných by to nebylo tak silné, tak zajímavé, tak inspirativní. Jan Mikulášek mi po Maryše, Spalovači mrtvol a Kafkovi´24 předvedl další svou výraznou režii, kterou z hlavy jen tak nedostanu a spolu s dokonalou výpravou Marka Cpina a převedením do českých reálií tak vznikla výrazná inscenace, která nutí k zamyšlení. /21.12.2018/
Honza1  70 %
(zadáno: 23.12.2018, počet hodnocení: 84)
přínosný / zajímavý komentář
Po velmi pozitivních recenzích jsem měl asi přehnaná očekávání. Takže malinko zklamání. Přesto představení stojí za vidění.
Milan kucera  90 %
(zadáno: 27.11.2018, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Ohromě sem se bavil, herci velmi přesní, scéna originalní a režijně velmi dobře zvládnuté.. Přesně tento typ divadla mi sedí. Na zábradlí je opět silná parta- režijní a herecká.
Ba-jo  90 %
(zadáno: 26.11.2018, počet hodnocení: 225)
přínosný / zajímavý komentář
Jako veliký fanoušek Thomase Bernharda musím být (a taky že jsem) velmi spokojen. Bernhardův text zůstal jasně zřetelný a byl podpořen drobnými "aktualizacemi" do pražského "kulturního" prostředí. Takový dýchánek, jaký předvádějí herci soubor DnZ si nelze nechat ujít. Rozhodně se nebudete nudit, určitě se zasmějete a možná se i zdravě zastydíte. Hudebně, kostýmově a scénicky si taky přijdete na své. Mýcení prostě baví!
Antioch  70 %
(zadáno: 14.9.2018, počet hodnocení: 149)
přínosný / zajímavý komentář
75% repríza 13.9.2018
Lusilda  70 %
(zadáno: 13.8.2018, počet hodnocení: 76)
přínosný / zajímavý komentář
Hra, která baví svojí divadlovostí, hravostí obrazů.. Jsou věci, které v televizi nikdy neuvidíte:)
Michvon  90 %
(zadáno: 11.5.2018, počet hodnocení: 193)
přínosný / zajímavý komentář
Nemám co vytknout. Ani nevím, co vyzdvihnout. Všechny složky skvělé. Rozhodně jedno z top představení sezóny.
Dedimor  90 %
(zadáno: 20.4.2018, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Bravurní představení. Úžasné herecké výkony, neotřelé pojetí scény a především nápadité převedení na soudobé české milileu. Hra je absolutně skvěle zpracovaná a nepustí vás od první minuty.
Dramaholik  90 %
(zadáno: 15.4.2018, počet hodnocení: 120)
přínosný / zajímavý komentář
85%
J.anek  80 %
(zadáno: 13.4.2018, počet hodnocení: 390)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Skvělé české Mýcení. Myslím, že by bez invenčního převedení do českých reálií zdaleka nefungovalo tak dobře. Smáli jsme se sami sobě a bylo nám z toho zle. A nahotu bych si netroufl pojmenovat jako nefunkční - za sebe říkám naopak!
Falos  80 %
(zadáno: 26.3.2018, počet hodnocení: 224)
přínosný / zajímavý komentář
uzasnej petr janista
Bernardblack  60 %
(zadáno: 22.3.2018, počet hodnocení: 304)
přínosný / zajímavý komentář
66%
Suzana  70 %
(zadáno: 19.3.2018, počet hodnocení: 303)
přínosný / zajímavý komentář
+ 5% za herecké výkony
Jaroslavz  100 %
(zadáno: 18.3.2018, počet hodnocení: 44)
přínosný / zajímavý komentář
Mikulášek se Cpinem, nedostižná dvojice českého divadla. Geniální převod Bernharda na minijeviště Divadla Na zábradlí. Vtipná, mnohovrstevnatá groteska o snobech pražských, vídeňských i lecjakých jiných. Gejzír nápadů, které nejsou samoúčelné. Po absolvování úmorné fričovské faustiády v Národním je Mikuláškovo Mýcení jako doušek čisté vody!
Vladimír Rogalewicz  90 %
(zadáno: 17.3.2018, počet hodnocení: 705)
přínosný / zajímavý komentář
Při dramatizaci velkých románů je Jan Mikulášek nejsilnější; je to skutečně Bernhard, možná ještě víc než v celém románu. Navíc si to Mikulášek rozdal s pokrytectvím a malostí české kulturní scény (bravo za citlivý převod do českého prostředí!). Režie staví nádherné obrazy z maloměstského salónu. Marek Cpin kandiduje na další cenu za nejlepší výpravu. Výborní jsou herci (mám-li jmenovat, pak zejména Magdalénu Sidonovou a Jana Hájka). Minus 10 % za (opět!) zcela nefunkční a zbytečnou nahotu.
Tchupak  90 %
(zadáno: 25.3.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá souhra herců, kteří vytváří zvláštní chumel, ze kterého vystupují důležité dialogy a informace, jež posouvají děj dál. Civilní forma herectví mě přiblížila přímo k hercům na jeviště a byl jsme s nimi od začátku až do konce. Scénografie si též zaslouží zmínku. Nápaditá a velmi trefná !
Wolverine  100 %
(zadáno: 27.6.2022, počet hodnocení: 29)
SBN  70 %
(zadáno: 1.6.2022, počet hodnocení: 135)
RichardFenek  90 %
(zadáno: 2.5.2022, počet hodnocení: 39)
Michelle97  80 %
(zadáno: 17.3.2022, počet hodnocení: 115)
Michaelsimandl  70 %
(zadáno: 14.3.2022, počet hodnocení: 15)
Mr.Schaffer  70 %
(zadáno: 10.3.2022, počet hodnocení: 59)
Matěj Konečný  80 %
(zadáno: 4.2.2022, počet hodnocení: 122)
Amelieboricka  100 %
(zadáno: 29.1.2022, počet hodnocení: 44)
Pilina  100 %
(zadáno: 20.12.2021, počet hodnocení: 6)
Bobsleigh  80 %
(zadáno: 1.10.2021, počet hodnocení: 19)
HawkeyeSaw  70 %
(zadáno: 29.9.2021, počet hodnocení: 189)
Nikoss  100 %
(zadáno: 19.9.2021, počet hodnocení: 92)
Klára Matiasovitsová  80 %
(zadáno: 12.9.2021, počet hodnocení: 54)
Black_Swan  90 %
(zadáno: 1.8.2021, počet hodnocení: 18)
Suchdolak  90 %
(zadáno: 28.3.2020, počet hodnocení: 12)
Jantarovájovana  80 %
(zadáno: 10.3.2020, počet hodnocení: 21)
Lapte  70 %
(zadáno: 26.11.2019, počet hodnocení: 33)
Jant  70 %
(zadáno: 13.11.2019, počet hodnocení: 24)
Axioma  80 %
(zadáno: 8.11.2019, počet hodnocení: 68)
Stolistr  90 %
(zadáno: 8.11.2019, počet hodnocení: 41)
Petr-sima  70 %
(zadáno: 7.11.2019, počet hodnocení: 85)
Terazky  100 %
(zadáno: 3.11.2019, počet hodnocení: 57)
Mau  60 %
(zadáno: 13.10.2019, počet hodnocení: 96)
Mikulin  60 %
(zadáno: 12.10.2019, počet hodnocení: 70)
Sarah123  60 %
(zadáno: 4.10.2019, počet hodnocení: 6)
Pop  80 %
(zadáno: 19.9.2019, počet hodnocení: 74)
Alcha  100 %
(zadáno: 8.9.2019, počet hodnocení: 126)
Barbora  70 %
(zadáno: 8.9.2019, počet hodnocení: 16)
Tylda  80 %
(zadáno: 28.8.2019, počet hodnocení: 56)
Doucha  20 %
(zadáno: 23.7.2019, počet hodnocení: 44)
Mstasa  90 %
(zadáno: 21.6.2019, počet hodnocení: 25)
Paya888  90 %
(zadáno: 16.6.2019, počet hodnocení: 303)
Peetra  80 %
(zadáno: 6.6.2019, počet hodnocení: 156)
Janha  100 %
(zadáno: 5.6.2019, počet hodnocení: 126)
Rivah  80 %
(zadáno: 5.6.2019, počet hodnocení: 259)
LavinieCamui  90 %
(zadáno: 2.6.2019, počet hodnocení: 584)
Stan  80 %
(zadáno: 15.5.2019, počet hodnocení: 46)
Teejay  70 %
(zadáno: 22.4.2019, počet hodnocení: 66)
Sluha  70 %
(zadáno: 12.4.2019, počet hodnocení: 197)
MikulaF  80 %
(zadáno: 12.4.2019, počet hodnocení: 55)
Martin21  60 %
(zadáno: 12.4.2019, počet hodnocení: 416)
Valerius  80 %
(zadáno: 3.4.2019, počet hodnocení: 67)
Snekac  70 %
(zadáno: 10.2.2019, počet hodnocení: 178)
Kata_rina  60 %
(zadáno: 9.2.2019, počet hodnocení: 45)
Xcepek  70 %
(zadáno: 20.1.2019, počet hodnocení: 604)
Dovemummy-Alena S.  60 %
(zadáno: 17.1.2019, počet hodnocení: 151)
JitkaJak  70 %
(zadáno: 17.1.2019, počet hodnocení: 54)
Unionboy  60 %
(zadáno: 12.1.2019, počet hodnocení: 311)
Dolente  80 %
(zadáno: 2.1.2019, počet hodnocení: 65)
Betka_S  80 %
(zadáno: 30.12.2018, počet hodnocení: 59)
MarekLinhart  90 %
(zadáno: 27.11.2018, počet hodnocení: 152)
Volnicko  70 %
(zadáno: 24.11.2018, počet hodnocení: 45)
Remcoe  90 %
(zadáno: 12.11.2018, počet hodnocení: 60)
Lumca  80 %
(zadáno: 6.11.2018, počet hodnocení: 338)
Vitounek  90 %
(zadáno: 4.10.2018, počet hodnocení: 106)
Kraval  80 %
(zadáno: 14.9.2018, počet hodnocení: 40)
Kirill  90 %
(zadáno: 15.6.2018, počet hodnocení: 71)
Graiv  80 %
(zadáno: 13.6.2018, počet hodnocení: 114)
VeruS.11  100 %
(zadáno: 30.5.2018, počet hodnocení: 90)
Petrr  60 %
(zadáno: 29.5.2018, počet hodnocení: 257)
Národosolsobě  90 %
(zadáno: 20.5.2018, počet hodnocení: 305)
Seht  70 %
(zadáno: 20.5.2018, počet hodnocení: 14)
Marie friedlova  90 %
(zadáno: 19.5.2018, počet hodnocení: 73)
Ela  90 %
(zadáno: 15.5.2018, počet hodnocení: 51)
Lerus  80 %
(zadáno: 22.4.2018, počet hodnocení: 50)
Plšík  70 %
(zadáno: 13.4.2018, počet hodnocení: 657)
Sebachleba  90 %
(zadáno: 25.3.2018, počet hodnocení: 12)
Marie Vodková  100 %
(zadáno: 23.3.2018, počet hodnocení: 16)
Tarbík  80 %
(zadáno: 21.3.2018, počet hodnocení: 140)
Slavek53  80 %
(zadáno: 18.3.2018, počet hodnocení: 85)
J.-J. Jelínek  90 %
(zadáno: 13.9.2021, počet hodnocení: 1)
Malawanda  60 %
(zadáno: 9.4.2019, počet hodnocení: 3)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.