Divadlo Na zábradlí [hlavní scéna]

Mýcení

Premiéra: 16.3.2018 | 1:55x
Překlad románu: Marek Nekula. Dramaturgie: Dora Viceníková, Petr Štědroň. Výprava: Marek Cpin. Režie: Jan Mikulášek.
Dramatizace románu rakouského skandálního a nepohodlného autora. Slavnostní setkání několika přátel u večeře se stane hlubokou, ironickou a jízlivě zábavnou sondou do života lepší společnosti...
14!  
Divadlo Na zábradlí
Hodnocení inscenace
Redakce
76 %
Uživatelé
79 %
náš tip
Tip od redaktorů: Michal Novák, Jiří Landa, Pavel Širmer, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Michal Novák, Jiří Landa, Pavel Širmer, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Michal Novák, Jiří Landa, Pavel Širmer, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Michal Novák, Jiří Landa, Pavel Širmer, Helena Grégrová
791461000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
27.9.19:00EN - English friendlyvstupenky
27.9.19:00 vstupenky
EN - English friendly

Volby

Hodnocení (154)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavla Haflantová  70 %
28.9.2022 | 356 hodnocení
Iva Bryndová  70 %
17.2.2022 | 555 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
75% - Skvělá herecká souhra a skvělé zobrazení společnosti plné snobismu, egoismu, přetvářky, povrchnosti, pocitů nadřazenosti a výjimečnosti i falešné představy vlastní důležitosti a současně zoufale postrádající jakoukoli sebereflexi. Tedy až na jedinou výjimku - tak trochu. Musím ovšem konstatovat, že mi chybělo ostřejší vyznění - jak co se týče zmiňované kritiky společnosti, tak co se týče závěru samotného.
Michal Novák  90 %  Tip Michal Novák
28.7.2019 | 1157 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Bernhardovo demaskování pokrytectví a ironické rozkrývání lidské malosti získalo v Divadle Na zábradlí účinnou podobu. Výsledkem je dusivý smích i padající brada z toho, co přináší snobské tlachání v opulentním pokojíčku. Ega vládnou, cynismus mohutní, hloupost by se dala krájet. Zdařilá dramatizace účelně zapojí odkazy na české reálie. Inscenaci zdobí individuální herecké výkony (a rozhodně nejde jenom o ztvárnění alkoholových eskapád), zároveň by se dalo mluvit o precizní kolektivní souhře. A pak je tu silná výtvarná stránka inscenace, která výmluvně popíše pozérství přítomných, překvapí i dalšími symbolickými významy.
Lukáš Dubský  80 %
13.6.2019 | 1143 hodnocení
+ souhlasím
75%. Mýcení je text, jehož povaha dobře koresponduje s režijním rukopisem Jana Mikuláška. Vznikla tak inscenace, která je zábavným rýpnutím do přetvářky jisté části společnosti, která žije v sebeklamu o vlastní důležitosti. Vyznění podporuje i scéna M.Cpina a disciplinované herecké výkony. Rakouská předloha je částečně adaptována na české poměry, inscenace není ale tak útočná a kousavá, aby se někdo mohl cítit uražen. Neadresnost ironie ale nepovažuji za nějaký zásadní problém, obecná témata umí inscenace podchytit a komentovat zdařile. Více viz blog (více v článku na blogu)
Jan Pařízek  70 %
5.11.2018 | 908 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Opravdu moc krásná přehlídka arogance, namyšlenosti, sebestřednosti, předstírané lítosti, povrchnosti, malosti a dalších milých vlastností. Velmi zdařile vykresleno vše podstatné, místy snad až přehnaně kruté a cynické, ale rozhodně trefné a nijak nešetřící. Je však horší ten kdo je takový nebo ten kdo to vnitřně odsuzuje a navenek s tím souhlasí? Aneb nic není černobílé. Po všech stránkách dobře zpracováno, byť v určité chvíli jsem měl pocit, že to nic nového nepřináší, tak samotný závěr rozhodně nezklamal. Velmi silný kolektivní herecký výkon všech zúčastněných. 75%
Jiří Landa  80 %  Tip Jiří Landa
22.8.2018 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
T. Bernhardovi se v DNz daří. Po třech někdejších slavných inscenacích nyní nové vedení přišlo se zdařilou dramatizací D. Viceníkové a J. Mikuláška, kterou na tuto trojici navazuje. Tvůrcům se podařilo zdivadelnit román téměř dokonalým způsobem, navíc oceňuji jejich smysl pro trefnou „českou aktualizaci“, čímž inscenaci zásadním způsobem obohatili. Téma přetvářky, snobství a pozérství se zvoleným režijním konceptem podařilo vystihnout velice trefně. Podobným způsobem lze hovořit o zcela vyrovnaných hereckých výkonech, jimž dominují zejména H. Hájek a M. Sidonová, ale také o výpravě M. Cpina.
Lukáš Holubec  60 %
10.8.2018 | 737 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
--- Směšný sraz snobů --- (více v článku na blogu)
Pavel Širmer  80 %  Tip Pavel Širmer
11.4.2018 | 2013 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Dramatizace zdařile přejímá souvislosti z Bernhardova románu, inscenátoři se pozměněním některých místních odkazů pokusili přiblížit českým divákům. Režisér J. Mikulášek se svým týmem na jevišti velmi dobře pracuje s Bernhardovými nemilosrdnými a výstižnými údery na adresu pozérství, pokrytectví, závisti, hlouposti a podobných společenských zlořádů. K celistvosti zpracování přispívá i výprava a přesné herecké podání. Na své si přijdou i milovníci někdejších inscenací Bernhardových dramat v DNZ.
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
17.3.2018 | 1674 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
75 %. Inscenace pomocí velmi břitkého humoru a ironické nadsázky výstižně pojmenovává snobské manýry, povrchnost, bagatelizaci hodnot, přetvářku a lidskou malost. Během "umělecké" večeře, kde žádnému z hostů téměř nic nezůstane svaté, dochází ke konfrontaci rozličně nabubřelých a zneuznaných eg, servírují se nepříjemné pravdy, ale i candát balatonský! Působivě reflektivní nelichotivý obraz všeobjímající dekadence v bernhardovsky kritickém, nesmlouvavém a naléhavém tónu, s drobnými ozvěnami Havlovy aktovky Vernisáž.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Gravestone  30 %
17.4.2024 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Nevyužitý potenciál předlohy
Srna  80 %
11.3.2024 | 87 hodnocení
+ souhlasím
Dobře zahrané, dobře udělané.
Lucie Zakopalová  90 %
26.2.2024 | 5 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Skvělé představení, nápaditá hra se scénou, herecké výkony výborné. Jen se už několik let divím: je nutné se v každé druhé hře svlékat?
Michal1982  70 %
18.2.2024 | 164 hodnocení
+ souhlasím
Jedna taková menší sonda do lidské povrchnosti, snobství , atd. Výborný Žáček, Sidonová, Kaplanová, Hájek, Jeništa. Dita Kaplanová skvěle doplňuje?.a už jsem se bál, že se nikdo nesvlékne?:-)
Ipipi  100 %
12.1.2024 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Neuvěřitelné představení.
Skvělé představení, smějete se a vlastně se spíš stydíte a možná se vám chce i plakat. Hra plná emocí, hra emocemi narvaná k prasknutí. Ach jo, taky jsem se tam našla. A jen doufám, že v tom jedeme všichni a ne jen já.
Herci mají můj obdiv, stejně jako režisér, který je nejspíš k tomu všemu přiměl.
JáraTym  100 %
16.12.2023 | 33 hodnocení
+ souhlasím
Líbí se mi na Vás vaše duševní odvaha
- Vás, co to sledujete a Vás, co to hrajete. Geniální Žáček neplive do ksichtu jen neméně dobré Sidonové. Špiní vás všechny. Stejně si to zasloužíte. I tenhle oduševnělý rozhovor sami se sebou. A můžu si vás u toho natočit? I když se ke mně točíte zády? A můžu se pak smát Plodkové nebo Kaplanové v klaunských maskách, zatímco bude Hájek na forbíně vést těžký monolog o tom jaká jsme všichni verbeš? A musím se ptát jestli můžu, přestože to pak stejně udělám ať chcete nebo ne? Jako Johanina Joana, která je okouzlující. Jen s úžasem čekáte, kdy si něco zlomí a občas stihnete taky čekat na herce z Národního.
Fekete  80 %
16.12.2023 | 155 hodnocení
+ souhlasím
85 %. Videno 16.12.2023 Na zabradli, 2 rada, 115 min.
Maly pohybujici se pokoj s tapetami a obrazy, sedm pulnocnich pratel a duch Joany (J. Matouskova) ktera spachala sebevrazdu. Snobska seslost je bezprostredne po pohrbu a kazdy se projevi ve sve ryzi podstate. Vecer konci a vime znacky spodniho pradla uplne vsech. Mezi rannimi opilci byla vyrazna D. Kaplanova, krasne kozeny ksicht mela J. Plodkova ale nejkouzelnejsi roli mel J. Zacek. Co slovo to sarkasticka perla. Krasne doplneni Joaninym vsevypovidajicim baletem. Trefne predstaveni, podepisuji vse zde uvedene. Dekuji

Pred 20 lety jsem byla na zachode v Narodnim. Tak to mate vyroci.
Soberin  100 %
21.11.2023 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Skvela inscenace u ktere jsem se bavil, premyslel, ale i citil celou skalu emoci... SKVELE!
Heroinaction  80 %
10.11.2023 | 27 hodnocení
+ souhlasím
Viděno: 5. prosince 2022

Nádherná hra o povrchnosti s ještě krásnější scénou s trochou typické "cáklosti", kterou DnZ tradičně nabízí. Herecky není co vytknout, bylo osvěžující vidět skvělého J. Hájka v celkem kladné roli.
AmikCZ  50 %
28.12.2022 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Nevyuzity potencial s opakujici se scenou.
Nejlepsi uvodni baletni intermezzo.
Denisa H.  80 %
12.12.2022 | 379 hodnocení
+ souhlasím
Od změny vedení chodím na inscenace DNz s obavami, není to úplně můj šálek... Ale Mýcení bylo dobré! Nemohla jsem se vynadívat na scénu, ta byla opravdu (zase...) nádherná. J. Hájek výborný (zase...)!
Diogenes  80 %
2.12.2022 | 72 hodnocení
+ souhlasím
Na zmenšeném prostoru jsou si k sobě účastníci "umělecké večeře" tak blízko, že je těžké něco skrývat. Až se nakonec vše odhalí ve své nahotě. Velmi povedené zpracování mého oblíbeného Bernharda, k tomu výborné herecké výkony.
Fru  90 %
28.9.2022 | 24 hodnocení
+ souhlasím
27.09.2022 - Divadlo Na zábradlí
Slamajak  80 %
13.9.2022 | 72 hodnocení
+ souhlasím
Pro mě skvělé zahájení sezóny. Boží scénografie, perfektní Johana Matoušková a choreo, fajn hudební stránka, skvělé herecké výkony a souhra herců. Moje první setkání s Magdalénou Sidonovou a Ditou Kaplanovou, magnifique. Klasicky skvělá Jana Plodková. Cyklení ano prosím, místy sice pomalejší tempo a méně zřetelný režijní záměr, ale celkově super zážitek, možná opakováníhodný. Zas a znovu se mi potvrzuje, že když se chci zasmát, aniž by mi to přišlo trapný nebo hloupý, ale zároveň chci něco víc než se jen zasmát, DNZ je pro to ideální volba.
Teddy  70 %
17.5.2022 | 291 hodnocení
+ souhlasím
Hraje se na velmi malém prostoru, ta stísněnost dobře vyjadřuje celkovou atmosféru na večírku. Představení se opírá o skvělé a sehrané herecké výkony. Nemohu jmenovat všechny, i když by si to zasloužili. Tak jen M. Sidonová (hostitelka), J. Plodková a J. Hájek (ironický pozorovatel chování této společnosti, kterou opovrhuje a přesto není schopen ji opustit).
Judita Sýkorová  60 %
4.4.2022 | 37 hodnocení
+ souhlasím
65%
Monty70  80 %
3.4.2022 | 261 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Moje první seznámení s  divadlem Na zábradlí. Představení mě vtáhlo do děje, výborná souhra všech zúčastněných herců, dokonalá ukázka snobské a povrchní společnosti.
Neo  60 %
15.2.2022 | 24 hodnocení
+ souhlasím
Zúčastnit se Mýcení znamená, zúčastnit se dobrovolně příšerného večírku, ze kterého vám bude smutno, trapně a chvílemi i lehce šoufl. Oslovilo vás to? Tak na to určitě běžte! A jako správný pokrytec jsem i já na konci plácal a plácal a plácal. Pokrytec, kam se podíváš.
Romana35  80 %
7.2.2022 | 329 hodnocení
+ souhlasím
Přehlídka pokrytectví, snobství, arogance a sebestřednosti na rádoby intelektuálském večírku. Sehraný kolektiv herců postupně odkrývá povrchnost a přetvářku hostitelů manželů Auersbergerových a jejich hostů. Celkový dojem umocňuje podařená scéna a vhodně zvolená hudba. Představení hrané necelé dvě hodiny, bez přestávky, graduje ve svém závěru, kdy vliv alkoholu ukáže jednotlivé aktéry v jejich "nahotě". U někoho doslova.
Birter  80 %
29.1.2022 | 200 hodnocení
+ souhlasím
Po všech stránkách pastva pro oči. Původní text, jeho svébytná dramatizace, inovativní nápadíčky i herecké výkony. Ve třetí čtvrtině jsem měl dojem, že tomu trochu dochází dech, což však vynahradil závěr představení, na který když si vzpomenu je mi pěkně úzko.
SVATOŠOVÁ  80 %
31.7.2021 | 36 hodnocení
+ souhlasím
Takové divné, téměř trapné. Jízlivé a jedovaté. Občas vtipné. Tak to mám nejraději. Nedovedu si představit, že by takový herec z Národního divadla byl ochoten přijít z představení na návštěvu do "umělecké" rodiny. Ale když by byl členem mecenášského klubu, tak proč ne, že? Výborný pan Hájek a také pan Jeništa, na toho jsem byla moc zvědavá. A nezklamal mě. Celý soubor zatím neznám, třeba se více poznáme. Záleží na nové sezóně, jestli to vydrží. Za mne dobrý!!
Studený Čumáček  70 %
31.7.2021 | 410 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
75%
Manželé Auersbergerovi pořádají uměleckou večeři. V příliš malém salónu je těsno a zákonitě se tu sráží názory, ega i těla lidí, kteří by tak rádi žvanili o jakémkoliv umění /ideálně o divadle/ a zároveň se zdarma najedli a nechali se pobavit nějakým tím právě módním hercem z Národního...
Kdekoli jinde by to asi byla békovina. Tady se počítá a využívá i trapností a mlčení, ironie, jedovatosti a karikatury...a má to grády.
J.S.  80 %
3.10.2020 | 148 hodnocení
+ souhlasím
Půdorys večírku, v průběhu kterého dochází k proměnám emocí, odkrývání charakterů a demaskování hodnotového systému zúčastněných osob, není nic novátorského. Působivost inscenaci však zajišťuje režijní uchopení a ukazuje, že expresivní výklad, kterému se zpravidla nedaří na velkých scénách, dobře účinkuje na miniaturním jevišti. Za ne úplně šťastnou považuji úpravu Bernhardova textu: na straně jedné snaha o detailní scénickou prezentaci vídeňské biedermeierovské útulnosti,na straně druhé přenesení divadelních reálií do pražských poměrů. Bez povědomí o autorovi je výklad hry těžko srozumitelný.
Gimli35  90 %
30.9.2020 | 276 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Ironické, vtipné, svižné (hodina a tři čtvrtě mi v divadle snad nikdy tak rychle neutekla), ale chvílemi i temné; zkrátka radost sledovat. Herci dobře sehraní, zvláštní zmínku zaslouží D. Kaplanová, J. Žáček, J. Hájek a B. Bočková. (více v článku na blogu)
Kaklapak  80 %
10.6.2020 | 84 hodnocení
+ souhlasím
Po Požitkářích, které jsem viděl třikrát, jsem se na Mýcení velmi těšil, leč, jak již to tak bývá, přišlo lehké zklamání, zkrátka Požitkářema tohle divadlo nastavilo laťku extrémně vysoko, a to nejen v rámci CZ. Mýcení je však obecně stále nadstandardní představení a pro fanoušky zlobivého Rakušáka povinná performance.
Anna80  80 %
8.3.2020 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Působivé a originální. Dobře zpracované téma o přetvářce, aroganci, pokrytectví. Z hereček výborná Magdalena Sidonová.
Jindrah  70 %
3.3.2020 | 44 hodnocení
+ souhlasím
Baletně pantomimický prolog, znázorňující život hlavní postavy, která nikdy nepromluví, slibuje moderní svižný zážitek a to se potvrdí. T.Bernhardovi bylo blízké prostředí intelektuální smetánky ale hra by se dala zasadit do jakékoliv společnosti.
Všichni přece chceme aby nás ostatní viděli lépe, než jací jsme, jsme k ostatním přehnaně kritičtí ale nedokážeme z kruhu vystoupit, protože víme, že jinde to nebude lepší. Klaníme se autoritám, které v skrytu duše nenávidíme a závidíme jim.
Scéna velmi podařená, opilecký výstup Jany Plodkové geniální, "herec Národního divadla" také skvělý.
Majdin_kulturni_svet  40 %
30.1.2020 | 176 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Přiznávám se bez boje,podstatu téhle inscenace jsem nepochopila. Možná jsem neměla dobrý den nebo jsem byla v nějakém špatném rozpoložení. Hned po prvních deseti minutách mi bylo jasné,o čem to celé bude. Zbytek inscenace mi nepřinesl nic nového, nic překvapivého, nic závažného. Absurdní nebo divné věci mi nevadí a většinou mě baví víc než jakákoli normální komedie. Tady se to u mě bohužel nesetkalo s pochopením. Popravdě: Opravdu hodně jsem se divila, že na konci několik diváků tleskalo ve stoje a v ten moment jsem se začala velmi obávat, že jsem možná byla úplně jinde a na něčem úplně jiném.
Karel1964  90 %
9.1.2020 | 83 hodnocení
+ souhlasím
Úžasné... Člověk se chvílemi směje, ale ve skutečnosti to je neskutečně smutné a kruté. Obraz blbosti lidí, kteří si myslí, že jsou "něco". Jediné co mi nedošlo je maska, kterou si herci předávají. Jinak je to pecka. Divadelní i na čumák.
Misa  100 %
9.1.2020 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Opravdu hutný divadelní požitek. V divadle Na Zábradlí jsem ještě nikdy nebyla zklamaná a Mýcení opět předčilo moje očekávání. Herci fantastičtí, hra úderná a bohužel se ke konci v tom rozjetém večírku člověk v některých situacích i pozná, či pozná, že se v něčem podobném jistě sám někdy ocitl...
Katteřina  80 %
15.12.2019 | 57 hodnocení
+ souhlasím
84,9%
Ono to mělo všechno, co na divadle nenávidím, ale přesto, nebo právě proto, to dokonale fungovalo. Ano, objevily se i zcela nadbytečné a do krajností vyhnané "gagy", ale bylo jich pomálu. Scénografie je naprosto skvělá, stejně tak herecké výkony.
HanaJH  70 %
8.11.2019 | 22 hodnocení
+ souhlasím
Hra, která se dá vidět, ale znám zajímavější (uznávám, že je to pouze můj subjektivní pocit). Nicméně herecké výkony i scéna dle mého názoru zdařilé.
Pin pin  100 %
3.10.2019 | 52 hodnocení
+ souhlasím
Výborný výborný výborný !
R.JELEN.21  30 %
7.9.2019 | 248 hodnocení
+ souhlasím
Dnešní představení je v mnoha místech hrané na základní humor a přestože mi to u Kanibalek v Rokoku tolik nevadilo, zde prostě nic. Mnohdy jsem ani nemohla pochopit kde je v tom ten humor, kterému se někdo směje. Nejlépe bych to asi přirovnala k opileckému pohledu, kdy když jsme opilý připadáme si neuvěřitelně vtipní ale oku střízlivého pozorovatele jsme jen smutně trapní (možná jsem prudérní).
Už podruhé jsem se rozhodla podlehnout TIPu. Požitkáři nebyli ani špatní ale nebyli pro mě ani dobří, nicméně měli své highlighty. Zde ani přesvědčivý výkon Honzy Hájka mi moc nepomohl. Bohužel
Kuba_r  80 %
16.6.2019 | 100 hodnocení
+ souhlasím
Nemohl jsem si při tomto představení vzpomenout na Pitínského Ritter, Denne, Voss. Další skvělý Bernhard v DnZ. Výborná adaptace, výborně zahráno. Klidně to mohlo být delší!
Čiko  70 %
25.5.2019 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
75%
EditaBN  80 %
16.5.2019 | 25 hodnocení
+ souhlasím
Hra o lidské přetvářce a snobství. Nadchlo mě originální ztvárnění role Joanny tancem. Velmi působivé.
Carevic  90 %
14.4.2019 | 21 hodnocení
+ souhlasím
Dal bych 95. 5 procent strhávám za šourek, který jsem nechtěl vidět. Výtečná hra.
KSnow  80 %
12.4.2019 | 106 hodnocení
+ souhlasím
Nutno hned na začátek říci, že inscenace je to opravdu skvělá, vtipná, a originální scénografie, skvělé herecké výkony a celkově špičkově vydařená režie ji posouvají na zasloužená přední místa. Na druhou stranu, já prostě čekala víc! Ne po stránce řemesla, ale po stránce myšlenky. Z ohlasů jsem čekala opravdu kousavou kritiku, kontroverzi, něco, co mě bude nahlodávat a nenechá mě v klidu usnout, ale bohužel. Místo toho je zde jen mdlé, a podle mého nepříliš provokativní, zamyšlení o pokryteckosti intelektuálů, které ale nepřichází vůbec s ničím novým. To k divadelní nirváně bohužel chybělo.
Margaret  80 %
31.3.2019 | 126 hodnocení
+ souhlasím
Výborná herecká souhra, výborná scéna. Bavilo mě to.
Marsed  80 %
10.2.2019 | 161 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé herecké výkony všech herců. Hra o které budete přemyšlet dlouho po skončení představení. Jsem ráda, že Divadlo Na zábradlí nepodléhá trendům líbivosti a nastuduje i hry, které nemusí oslovit každého, o to jsou vzácnější.
BarboraSalome  90 %
9.2.2019 | 60 hodnocení
+ souhlasím
Naprostá krása. Malost samozvané intelektuální elity v přímém přenosu. Kompaktní výkon všech herců. Připomnělo mi to slavnou Pařízkovu dobu v Divadle Komedie.
Podusak  70 %
7.2.2019 | 40 hodnocení
+ souhlasím
Hodně povedená inscenace ze života "lepší" společnosti:-)
Vaklav  70 %
31.12.2018 | 276 hodnocení
+ souhlasím
66% - Zajímavá scéna, výborné herecké výkony, jasné vyznění.
Zpracováním nicméně podobné tomu ostatnímu, co jsem v DnZ viděl. Tak nevím, jestli je to vždy výhoda. Ale možná jsem toho viděl příliš málo. Jsem ochoten pátrat dál... Když zkusíte tuto hru, tak neprohloupíte, i když většinovým nadšením nehýřím.
Ta procenta jsem lehce umenšil, protože Velvet Havel ode mě dostal 70% a na tu hru bych zval s větší chutí.
JirkaS  90 %
25.12.2018 | 358 hodnocení
+ souhlasím
Jeden salonek, rakouská (nebo pražská?) smetánka, jedna noc a přehlídka přetvářky, snobismu, malosti, pokrytectví a namyšlenosti. Jan Hájek dominuje celé této zvláštní sešlosti jako kritik všech nešvarů, kterých jsme svědky, ale bez výrazné kolektivní práce všech zúčastněných by to nebylo tak silné, tak zajímavé, tak inspirativní. Jan Mikulášek mi po Maryše, Spalovači mrtvol a Kafkovi´24 předvedl další svou výraznou režii, kterou z hlavy jen tak nedostanu a spolu s dokonalou výpravou Marka Cpina a převedením do českých reálií tak vznikla výrazná inscenace, která nutí k zamyšlení. /21.12.2018/
Honza1  70 %
23.12.2018 | 84 hodnocení
+ souhlasím
Po velmi pozitivních recenzích jsem měl asi přehnaná očekávání. Takže malinko zklamání. Přesto představení stojí za vidění.
Milan kucera  90 %
27.11.2018 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Ohromě sem se bavil, herci velmi přesní, scéna originalní a režijně velmi dobře zvládnuté.. Přesně tento typ divadla mi sedí. Na zábradlí je opět silná parta- režijní a herecká.
Ba-jo  90 %
26.11.2018 | 242 hodnocení
+ souhlasím
Jako veliký fanoušek Thomase Bernharda musím být (a taky že jsem) velmi spokojen. Bernhardův text zůstal jasně zřetelný a byl podpořen drobnými "aktualizacemi" do pražského "kulturního" prostředí. Takový dýchánek, jaký předvádějí herci soubor DnZ si nelze nechat ujít. Rozhodně se nebudete nudit, určitě se zasmějete a možná se i zdravě zastydíte. Hudebně, kostýmově a scénicky si taky přijdete na své. Mýcení prostě baví!
Antioch  70 %
14.9.2018 | 149 hodnocení
+ souhlasím
75% repríza 13.9.2018
Lusilda  70 %
13.8.2018 | 78 hodnocení
+ souhlasím
Hra, která baví svojí divadlovostí, hravostí obrazů.. Jsou věci, které v televizi nikdy neuvidíte:)
Michvon  90 %
11.5.2018 | 194 hodnocení
+ souhlasím
Nemám co vytknout. Ani nevím, co vyzdvihnout. Všechny složky skvělé. Rozhodně jedno z top představení sezóny.
Dedimor  90 %
20.4.2018 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Bravurní představení. Úžasné herecké výkony, neotřelé pojetí scény a především nápadité převedení na soudobé české milileu. Hra je absolutně skvěle zpracovaná a nepustí vás od první minuty.
Dramaholik  90 %
15.4.2018 | 135 hodnocení
+ souhlasím
85%
J.anek  80 %
13.4.2018 | 488 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Skvělé české Mýcení. Myslím, že by bez invenčního převedení do českých reálií zdaleka nefungovalo tak dobře. Smáli jsme se sami sobě a bylo nám z toho zle. A nahotu bych si netroufl pojmenovat jako nefunkční - za sebe říkám naopak!
Falos  80 %
26.3.2018 | 224 hodnocení
+ souhlasím
uzasnej petr janista
Bernardblack  60 %
22.3.2018 | 328 hodnocení
+ souhlasím
66%
Suzana  70 %
19.3.2018 | 339 hodnocení
+ souhlasím
+ 5% za herecké výkony
Jaroslavz  100 %
18.3.2018 | 80 hodnocení
+ souhlasím
Mikulášek se Cpinem, nedostižná dvojice českého divadla. Geniální převod Bernharda na minijeviště Divadla Na zábradlí. Vtipná, mnohovrstevnatá groteska o snobech pražských, vídeňských i lecjakých jiných. Gejzír nápadů, které nejsou samoúčelné. Po absolvování úmorné fričovské faustiády v Národním je Mikuláškovo Mýcení jako doušek čisté vody!
Vladimír Rogalewicz  90 %
17.3.2018 | 806 hodnocení
+ souhlasím
Při dramatizaci velkých románů je Jan Mikulášek nejsilnější; je to skutečně Bernhard, možná ještě víc než v celém románu. Navíc si to Mikulášek rozdal s pokrytectvím a malostí české kulturní scény (bravo za citlivý převod do českého prostředí!). Režie staví nádherné obrazy z maloměstského salónu. Marek Cpin kandiduje na další cenu za nejlepší výpravu. Výborní jsou herci (mám-li jmenovat, pak zejména Magdalénu Sidonovou a Jana Hájka). Minus 10 % za (opět!) zcela nefunkční a zbytečnou nahotu.
Tchupak  90 %
25.3.2019 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá souhra herců, kteří vytváří zvláštní chumel, ze kterého vystupují důležité dialogy a informace, jež posouvají děj dál. Civilní forma herectví mě přiblížila přímo k hercům na jeviště a byl jsme s nimi od začátku až do konce. Scénografie si též zaslouží zmínku. Nápaditá a velmi trefná !
natymau  100 %
25.4.2024 | 33 hodnocení
Chonrec  70 %
6.4.2024 | 24 hodnocení
Jajiii  70 %
10.3.2024 | 24 hodnocení
Onndra  70 %
8.3.2024 | 57 hodnocení
Adam Zelinka  70 %
6.3.2024 | 223 hodnocení
Tomn03  80 %
3.2.2024 | 21 hodnocení
Johan Čáp  90 %
30.1.2024 | 14 hodnocení
Kk_proste  90 %
29.1.2024 | 5 hodnocení
Martuska17  60 %
16.12.2023 | 79 hodnocení
Nezavisla  80 %
13.11.2023 | 60 hodnocení
Bigboy MN  70 %
23.1.2023 | 43 hodnocení
Furciferka  80 %
18.1.2023 | 261 hodnocení
Mordydy  70 %
10.12.2022 | 19 hodnocení
Lovin  80 %
5.12.2022 | 271 hodnocení
Wolverine  100 %
27.6.2022 | 40 hodnocení
SBN  70 %
1.6.2022 | 186 hodnocení
RichardFenek  90 %
2.5.2022 | 55 hodnocení
Michelle97  80 %
17.3.2022 | 147 hodnocení
Michaelsimandl  70 %
14.3.2022 | 18 hodnocení
Mr.Schaffer  70 %
10.3.2022 | 63 hodnocení
Matěj Konečný  80 %
4.2.2022 | 221 hodnocení
Amelieboricka  100 %
29.1.2022 | 52 hodnocení
Pilina  100 %
20.12.2021 | 19 hodnocení
Bobsleigh  80 %
1.10.2021 | 19 hodnocení
HawkeyeSaw  70 %
29.9.2021 | 223 hodnocení
Nikoss  100 %
19.9.2021 | 112 hodnocení
Klára Matiasovitsová  80 %
12.9.2021 | 68 hodnocení
Black_Swan  90 %
1.8.2021 | 27 hodnocení
Suchdolak  90 %
28.3.2020 | 12 hodnocení
Jantarovájovana  80 %
10.3.2020 | 24 hodnocení
Lapte  70 %
26.11.2019 | 45 hodnocení
Jant  70 %
13.11.2019 | 24 hodnocení
Lenka K.  80 %
8.11.2019 | 100 hodnocení
Stolistr  90 %
8.11.2019 | 48 hodnocení
Petr-sima  70 %
7.11.2019 | 120 hodnocení
Terazky  100 %
3.11.2019 | 68 hodnocení
Mau  60 %
13.10.2019 | 111 hodnocení
Mikulin  60 %
12.10.2019 | 75 hodnocení
Sarah123  60 %
4.10.2019 | 7 hodnocení
Pop  80 %
19.9.2019 | 86 hodnocení
Alcha  100 %
8.9.2019 | 130 hodnocení
Barbora  70 %
8.9.2019 | 34 hodnocení
Tylda  80 %
28.8.2019 | 63 hodnocení
Doucha  20 %
23.7.2019 | 44 hodnocení
Mstasa  90 %
21.6.2019 | 25 hodnocení
Paya888  90 %
16.6.2019 | 312 hodnocení
Peetra  80 %
6.6.2019 | 168 hodnocení
Janha  100 %
5.6.2019 | 138 hodnocení
Rivah  80 %
5.6.2019 | 266 hodnocení
LavinieCamui  90 %
2.6.2019 | 830 hodnocení
Stan  80 %
15.5.2019 | 49 hodnocení
Teejay  70 %
22.4.2019 | 66 hodnocení
Sluha  70 %
12.4.2019 | 231 hodnocení
MikulaF  80 %
12.4.2019 | 55 hodnocení
Martin21  60 %
12.4.2019 | 458 hodnocení
Malawanda  60 %
9.4.2019 | 11 hodnocení
Valerius  80 %
3.4.2019 | 70 hodnocení
Snekac  70 %
10.2.2019 | 295 hodnocení
Kata_rina  60 %
9.2.2019 | 45 hodnocení
Xcepek  70 %
20.1.2019 | 660 hodnocení
Marlenin-zápisníček  60 %
17.1.2019 | 178 hodnocení
JitkaJak  70 %
17.1.2019 | 61 hodnocení
Unionboy  60 %
12.1.2019 | 453 hodnocení
Dolente  80 %
2.1.2019 | 70 hodnocení
Betka_S  80 %
30.12.2018 | 66 hodnocení
MarekLinhart  90 %
27.11.2018 | 152 hodnocení
Volnicko  70 %
24.11.2018 | 57 hodnocení
Remcoe  90 %
12.11.2018 | 62 hodnocení
Lumca  80 %
6.11.2018 | 365 hodnocení
Vitounek  90 %
4.10.2018 | 109 hodnocení
Kraval  80 %
14.9.2018 | 40 hodnocení
Kirill  90 %
15.6.2018 | 71 hodnocení
Graiv  80 %
13.6.2018 | 114 hodnocení
VeruS.11  100 %
30.5.2018 | 90 hodnocení
Petrr  60 %
29.5.2018 | 330 hodnocení
Národosolsobě  90 %
20.5.2018 | 330 hodnocení
Seht  70 %
20.5.2018 | 14 hodnocení
Marie friedlova  90 %
19.5.2018 | 73 hodnocení
Ela  90 %
15.5.2018 | 51 hodnocení
Lerus  80 %
22.4.2018 | 50 hodnocení
Plšík  70 %
13.4.2018 | 777 hodnocení
Sebachleba  90 %
25.3.2018 | 12 hodnocení
Marie Vodková  100 %
23.3.2018 | 16 hodnocení
Tarbík  80 %
21.3.2018 | 165 hodnocení
Slavek53  80 %
18.3.2018 | 97 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.