Profil uživatele

Milan kucera

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jiří Landa: 10 % (10)
Veronika Boušová: 10 % (1)
Helena Grégrová: 12 % (9)
Pavel Širmer: 12 % (10)
Jiří Koula: 14 % (5)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 12.2.2019)
Kati - Činoherní klub: 90 %
Budu jen chválit- výborný překlad a uprava O.Sokola, je vidět, že se s autorem potkal. Kvalitní herecký ansámbl, zaujala mě především D.Černá a její kouzelný hlas, samozřejmě M. Finger s svým velmi odměřeným projevem, a dále i mladý V. Šanda v roli Petera. Skvělé, velmi doporučuji. Souhlasim jen s výtkamí k netradiční scéně- po zkušeonostech ostatních jsem volil místo v pravé části, zleva toho vidět asi moc není ..
(zadáno: 27.11.2018)
Mýcení - Divadlo Na zábradlí: 90 %
Ohromě sem se bavil, herci velmi přesní, scéna originalní a režijně velmi dobře zvládnuté.. Přesně tento typ divadla mi sedí. Na zábradlí je opět silná parta- režijní a herecká.
(zadáno: 20.2.2018)
Noční sezóna - Národní divadlo: 20 %
Vždy jsem odsuzoval ty, co odchází po přestávce. Omlouvám se, ale včera jsem ani já nemohl jinak a proto hodnotím jen první část. Hra je podle mého soudu poměrně slabá - nijak originální děj, rádoby drsný jazyk, ale zejména nesrozumitelné jednání postav. Výjimka je Lily, kterou jsem Janě Preissové uvěřil- byla spontánní, eterická, ale hlavně přirozená. To se o jejich vnučkách říct nedá- krečovité scény, kde má divák zřejmě tušit jejich nelehký vztah k matce, jež je opustila. Pár věcí bych ocenil- zajímavá scéna, triky s kouřením.. Přál bych Národnímu štastnější ruku při výběru repertoáru.
(zadáno: 1.11.2017)
Expres na západ - Divadlo Ungelt: 70 %
Pro mě osobně toužebně očekávaná inscenace, těšil jsem se velmi a oba herci mě nezklamali. Čekal bych jen více prostoru na začátku hry pro vykreslení motivací obou hrdinů, neboť ta zpočátku není úplně jasná.. Druhá půle už dobře gradovala k závěrečnému odchodu Bílého ..
(zadáno: 2.1.2017)
Její pastorkyňa - Divadlo na Vinohradech: 90 %
Velmi dobré představení, hra má spád a je kompaktní se skvělou režií a bez slabých míst.. . Vedle D. Havlové velmi vyrovnané herecké výkony - Jenůfa, oba nápadníci.. Doporučuji..
(zadáno: 31.12.2015)
Osiřelý západ - Činoherní klub: 90 %
drsné, ale upřímné drama o přerodu bratrské nenávisti v pochopení, soucit .. excelentní M.Taclík, J. Dulava (+M. Pavlata), doporučuji !!
(zadáno: 29.12.2015)
Vražedný pátek - Divadlo v Řeznické: 90 %
Nádherné představení pro dva herce, dobrá vzájemná souhra a zejména výkon S. Zindulky je obdivuhodný. Takové divadlo mi přesně vyhovuje- na malém prostoru s minimem rekvizit vypráví velký příběh. Velmi doporučuji ..
(zadáno: 29.12.2015)
Amadeus - Divadlo na Vinohradech: 70 %
Začnu pozitivně- hra má mimořádný rozměr díky O Brouskovi a jeho klavírnímu umění, skvělí Jiří Dvořák i I. Uhlířová, zajímavá scéna (zejména překvapení na konci první půle). Nicméně- nápad s "větříčky" se mi zdál problematický, jejich "předehra" bohužel zanikla v hluku před začátkem představení. Též nejzajímavější klavírní kousky Amadea/O. Brouska se odehrávaly pod úrovní hlediště, takže nebyly téměř vidět. Rovněž dvojjedinost Salieriho jako vypravěče i postavy děje je dosti náročná (smekám před kvantem textu, který musel herec zvládnout), méně by ale mohlo být více..
(zadáno: 23.3.2015)
Před západem slunce - Činoherní klub: 60 %
SOuhlasim s většinou zde uvedených výhrad- hra je příliš rozvláčná, akcent na hlavní téma- citové vzplanutí sedmdesátníka a prosazení jeho svobodné vůle- nedostatečný. Zbytek rodiny působil skutečně až panoptikálně, odkaz na nastupující fašismus byl značně nepřesvědcivý a filmové archivy se spíše promítaly k "přikrytí" zdlouhavých výměn jednotlivých scén.. Hlavní hrdinové -P. Nárožný a Z. Stavná působí velmi věrohodně a Inken i nevypočítavě. Celkově jsem byl poněkud zklamán..
(zadáno: 23.2.2015)
Želary - Městská divadla pražská: 90 %
Velmi povedené představení. Nabízí se srovnání s filmem, ze kterého pro mě vyjde tato inscenace o kousek lepší. Větší důraz na některé postavy (farář). Mě osobně překvapila nejvíce hlavní hrdinka- nejprve tápající a nerozhodná, poté nacházející štěstí v novém prostředí. Výborné herecké výkony (Evellyn Pacoláková a jiné) a neméně výborná hudba- originální s prvky napětí a folklorními motivy. Doporučuji ..
(zadáno: 29.12.2014)
Králova řeč - Národní divadlo Brno: 80 %
Velmi povedená inscenace, výborná souhra M.Sláma & L. Frej. Vřele doporučuji. V první půli si divák zvyká na rychlé až filmové střihy, ale díky přesné souhře všechno ladí. Výborný zejména Martin Sláma jako Albert, velmi přesný a přesvědčivý v "koktání". L. Frej se našel v roli Lionela a obdařil ho ohromným životním entusiasmem. Ostatní herci a herečky též skvělí v rolích Alžběty, král Jiřího V. a v neposlední řadě W.Churchilla. Skvělé představení a další důkaz toho, že režisér M.Stropnický je talentovaný kumštýř a do politiky je ho rozhodně škoda..