Profil uživatele

Milan kucera

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Kateřina Jírová: 10 % (1)
Veronika Boušová: 10 % (1)
Jiří Landa: 11 % (11)
Helena Grégrová: 12 % (11)
Pavel Širmer: 14 % (12)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 20.6.2019)
Romeo, Julie a tma - Divadlo v Dlouhé: 80 %
Velmi zdařilé představení, výborná scéna pracující se stíny pomáhá navodit tísnivou protektorátní dobu. Oba mladí představitelé Ester a Pavla hraji s chutí, za zmínku však stojí i Miroslav Hanuš v roli kolaborantského souseda a rodiče Pavla.. Velmi smutný a tísnivý příběh však lze jen doporučit.
(zadáno: 30.5.2019)
Lordi /The Lords/ - Next Picture: 50 %
Pro mě zklamání- především hra samotná a její děj je velmí předvídatelná, tři protagonisté spíše ve svých rolích exhibují .. Filip Rajmont předvádí výbornou mimiku, ale po čase je toho už příliš, Peter Budko dostává největší prostor, já se ale nejvíc těšil na Luďana - Martina Hofmana. Byl velmi přesný, ale tuto perverzní divnou hříčku ani on nezachránil.. ne že bych se občas nezasmál, ale tyto řehtačky prostě nejsou moje gusto .. Myslím, že redakce i-divadla b yse měla zamyslet, zda-li této halabala komedii skutečně dát doporučení "náš tip"
(zadáno: 12.2.2019)
Kati - Činoherní klub: 90 %
Budu jen chválit- výborný překlad a uprava O.Sokola, je vidět, že se s autorem potkal. Kvalitní herecký ansámbl, zaujala mě především D.Černá a její kouzelný hlas, samozřejmě M. Finger s svým velmi odměřeným projevem, a dále i mladý V. Šanda v roli Petera. Skvělé, velmi doporučuji. Souhlasim jen s výtkamí k netradiční scéně- po zkušeonostech ostatních jsem volil místo v pravé části, zleva toho vidět asi moc není ..
(zadáno: 27.11.2018)
Mýcení - Divadlo Na zábradlí: 90 %
Ohromě sem se bavil, herci velmi přesní, scéna originalní a režijně velmi dobře zvládnuté.. Přesně tento typ divadla mi sedí. Na zábradlí je opět silná parta- režijní a herecká.
(zadáno: 20.2.2018)
Noční sezóna - Národní divadlo: 20 %
Vždy jsem odsuzoval ty, co odchází po přestávce. Omlouvám se, ale včera jsem ani já nemohl jinak a proto hodnotím jen první část. Hra je podle mého soudu poměrně slabá - nijak originální děj, rádoby drsný jazyk, ale zejména nesrozumitelné jednání postav. Výjimka je Lily, kterou jsem Janě Preissové uvěřil- byla spontánní, eterická, ale hlavně přirozená. To se o jejich vnučkách říct nedá- krečovité scény, kde má divák zřejmě tušit jejich nelehký vztah k matce, jež je opustila. Pár věcí bych ocenil- zajímavá scéna, triky s kouřením.. Přál bych Národnímu štastnější ruku při výběru repertoáru.
(zadáno: 1.11.2017)
Expres na západ - Divadlo Ungelt: 70 %
Pro mě osobně toužebně očekávaná inscenace, těšil jsem se velmi a oba herci mě nezklamali. Čekal bych jen více prostoru na začátku hry pro vykreslení motivací obou hrdinů, neboť ta zpočátku není úplně jasná.. Druhá půle už dobře gradovala k závěrečnému odchodu Bílého ..
(zadáno: 2.1.2017)
Její pastorkyňa - Divadlo na Vinohradech: 90 %
Velmi dobré představení, hra má spád a je kompaktní se skvělou režií a bez slabých míst.. . Vedle D. Havlové velmi vyrovnané herecké výkony - Jenůfa, oba nápadníci.. Doporučuji..
(zadáno: 31.12.2015)
Osiřelý západ - Činoherní klub: 90 %
drsné, ale upřímné drama o přerodu bratrské nenávisti v pochopení, soucit .. excelentní M.Taclík, J. Dulava (+M. Pavlata), doporučuji !!
(zadáno: 29.12.2015)
Vražedný pátek - Divadlo v Řeznické: 90 %
Nádherné představení pro dva herce, dobrá vzájemná souhra a zejména výkon S. Zindulky je obdivuhodný. Takové divadlo mi přesně vyhovuje- na malém prostoru s minimem rekvizit vypráví velký příběh. Velmi doporučuji ..
(zadáno: 29.12.2015)
Amadeus - Divadlo na Vinohradech: 70 %
Začnu pozitivně- hra má mimořádný rozměr díky O Brouskovi a jeho klavírnímu umění, skvělí Jiří Dvořák i I. Uhlířová, zajímavá scéna (zejména překvapení na konci první půle). Nicméně- nápad s "větříčky" se mi zdál problematický, jejich "předehra" bohužel zanikla v hluku před začátkem představení. Též nejzajímavější klavírní kousky Amadea/O. Brouska se odehrávaly pod úrovní hlediště, takže nebyly téměř vidět. Rovněž dvojjedinost Salieriho jako vypravěče i postavy děje je dosti náročná (smekám před kvantem textu, který musel herec zvládnout), méně by ale mohlo být více..
(zadáno: 23.3.2015)
Před západem slunce - Činoherní klub: 60 %
SOuhlasim s většinou zde uvedených výhrad- hra je příliš rozvláčná, akcent na hlavní téma- citové vzplanutí sedmdesátníka a prosazení jeho svobodné vůle- nedostatečný. Zbytek rodiny působil skutečně až panoptikálně, odkaz na nastupující fašismus byl značně nepřesvědcivý a filmové archivy se spíše promítaly k "přikrytí" zdlouhavých výměn jednotlivých scén.. Hlavní hrdinové -P. Nárožný a Z. Stavná působí velmi věrohodně a Inken i nevypočítavě. Celkově jsem byl poněkud zklamán..
(zadáno: 23.2.2015)
Želary - Městská divadla pražská: 90 %
Velmi povedené představení. Nabízí se srovnání s filmem, ze kterého pro mě vyjde tato inscenace o kousek lepší. Větší důraz na některé postavy (farář). Mě osobně překvapila nejvíce hlavní hrdinka- nejprve tápající a nerozhodná, poté nacházející štěstí v novém prostředí. Výborné herecké výkony (Evellyn Pacoláková a jiné) a neméně výborná hudba- originální s prvky napětí a folklorními motivy. Doporučuji ..
(zadáno: 29.12.2014)
Králova řeč - Národní divadlo Brno: 80 %
Velmi povedená inscenace, výborná souhra M.Sláma & L. Frej. Vřele doporučuji. V první půli si divák zvyká na rychlé až filmové střihy, ale díky přesné souhře všechno ladí. Výborný zejména Martin Sláma jako Albert, velmi přesný a přesvědčivý v "koktání". L. Frej se našel v roli Lionela a obdařil ho ohromným životním entusiasmem. Ostatní herci a herečky též skvělí v rolích Alžběty, král Jiřího V. a v neposlední řadě W.Churchilla. Skvělé představení a další důkaz toho, že režisér M.Stropnický je talentovaný kumštýř a do politiky je ho rozhodně škoda..