Městská divadla pražská [Divadlo Rokoko]

Želary

Premiéra: 10.3.2012 | 2:35
Dramaturgie: Věra Mašková. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: David Hlaváč. Režie: Pavel Khek.
Poslední uvedení: rok 2020 (s diváky), rok 2021 (online derniéra).
Jevištní podoba českého bestselleru. Válečné roky převrátily život nejednoho člověka. Eliška, lékařka z brněnské nemocnice, se ocitá v nebezpečí života stejně jako všichni odbojáři po atentátu na Heydricha. Ukrývá se v horské vesnici Želary, v pozemském ráji, kam hřmění války zatím nedolehlo. Nachází tu zcela nový pohled na svět, nové hodnoty a především lásku, o jaké neměla vůbec tušení. To, co na počátku vypadalo jako ztráta identity, se mění v nalezení svého pravého já. Její příběh se proplétá s příběhy místních svérázných horalů...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Volby

Hodnocení (118)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Holubec  50 %
23.5.2018 | 742 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Výtvarně působivá inscenace s charismatickým Vasilem Frydrychem zřejmě stojí za zhlédnutí. Alespoň dle jiných ohlasů. Já se však nedokázal přizpůsobit nevyváženému tempu, což možná bylo zapříčiněno podivnou dynamikou textu. Scény, které měly působit jako exteriéry, postrádaly atmosféru. Vynechám-li některé nevýrazné herecké výkony, nepřišlo mi ideální pustit se do kopanického nářečí. Výsledkem byl podivný dialektický kočkopes. Nutno dodat, že jsem inscenaci viděl šest let po premiéře. Nedokáži posoudit, jestli měla hra dříve více energie, avšak v mnou zhlédnuté repríze zoufale scházela.
Anežka Kotoučová  70 %
27.3.2016 | 230 hodnocení
+ souhlasím
Městská divadla by si měla Pavla Kheka předcházet - zvyšuje jim svou režií pokleslou úroveň kvality. Hodnotné zinscenování, které nenapodobuje film. Neobvyklá scéna a zapamatováníhodná kreace Vasila Fridricha, který se do Jozy vtělil skutečně dokonale.
Jiří Landa  80 %
23.1.2013 | 3032 hodnocení
+ souhlasím
Výtvarně, režijně, herecky i hudebně naprůměrná inscenace. Intenzivní podívaná, která vás nenechá chladnými. Vše ostatní již sdělili kolegové se stejným procentuálním hodnocením.
Helena Grégrová  80 %
23.1.2013 | 1688 hodnocení
+ souhlasím
Nenápadně, pozvolna, ale podmanivě a přesně. Tak dávkuje inscenace své kouzlo. ..jak had obtáčí divácké smysly, aby ve finále katarzně „uštknula“. Herecky velice solidní a vyrovnané, nejvíce tleskám triu E. Pacoláková, V. Fridrich a  J. Smutná. ..a když už jsem u toho potlesku, nesmím zapomenout také na zdařilou scénografii a hudbu, jež trefně dokreslují atmosféru a umocňují zážitek.
Lukáš Dubský  70 %
20.9.2012 | 1166 hodnocení
+ souhlasím
Příjemně strávený večer, chyběl mi však nějaký výraznější dramaturgický výklad. Takhle se jedna jen o ilustraci relativně silného příběhu z období 2. světové války. Zajímavé jsou herecké výkony Evellyn Pacolákové a Vasila Fridricha. 65%
Jan Pařízek  80 %
30.5.2012 | 914 hodnocení
+ souhlasím
Hlavním kladem je výborně navozená atmosféra života na slovácké vesnici ve válečných letech. Bezesporu k tomu přispěly i vhodně zvolené písně a doprovodná hudba, které na mě dost zapůsobily. Líbilo se mi i provedení scény, která prakticky ve stejném stavu vydržela po celou hru. A v neposlední řadě i velmi dobrý výkon celého hereckého souboru. Pokud někoho vyzdvihnout tak Jitku Smutnou, ale pochvalu zaslouží všichni. Jen závěr mi přišel až moc urychlený. Myslím, že se z něj dalo vytěžit více a mohlo to být ještě o chlup lepší.
Pavel Širmer  70 %
13.5.2012 | 2036 hodnocení
+ souhlasím
Adaptace novely Jozova Hanule (na Želary navazující). Přestože je dramatizace V. Maškové snad až příliš ovlivněná úspěšným filmem, poskytla dobrý základ. Režisér P. Khek dbal na vystižení místní atmosféry, kterou pečlivě studoval. Mně osobně trochu vadila forma ztvárnění některých obrazů, které s celkovým pojetím nesouzněly. Práce herců dobrá, i když na některých méně niterných výkonech (zejména J. Smutné a L. Jurka) bylo vidět, že si představitelé na vesničany pouze „hrají“. Rozhodně však povedená inscenace, nabízející nemálo působivých a silných okamžiků. V současném repertoáru MDP výrazný nadprůměr.
Jiří Koula  80 %
2.5.2012 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
84,99% Klobouk dolů, tato inscenace dělá čest divadlu jako takovému, až se skoro vtírá myšlenka, že se do MDP tak docela nehodí... Ale to by bylo nefér, berme to jako blýskání se na lepší časy.

Zcela souhlasím s Michalem Novákem, pokud jde o jmenované herce, i s tím, že zde vyzdvihování není snadné, neboť soubor působí jako vskutku sehraný tým. Ale nutnost oprostit se od nepravděpodobnosti příběhu? Tak s tím jsem problém opravdu neměl, na vlně emocí jsem se vezl od samého počátku.
Michal Novák  80 %
27.3.2012 | 1159 hodnocení
+ souhlasím
Na cestě k vnímání tohoto příběhu z minulosti, který říká o nás víc, než si hodláme připustit, bylo nutné se oprostit od jeho faktické nepravděpodobnosti, ačkoli dramatizace je jinak velmi vydařená. Až pak se mi dostalo strhující inscenace, pro niž emoce je základním stavebním kamenem. Těžko někoho z herců vyzdvihovat, tak alespoň Jitku Smutnou, Evellyn Pacolákovou, Vasila Fridricha a Oldřicha Víznera. A Pavel Khek? Ejhle, režisér!!
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Monty70  80 %
18.9.2022 | 265 hodnocení
+ souhlasím
Silný lidský příběh, který znám z knihy i z filmu, uvedený na divadle. Musím říci, že toto představení patří k jedněm z nejlepších, které jsem měl možnost viděl v MDP. Řadím sem ještě hru Čapek (rovněž od režiséra Kheka) a představení Otec (režisér Svojtka). Krásně ztvárněné emoce mezi jednotlivými aktéry této inscenace. Hudební doprovod provázející celé představení přesně pasuje k navození celkového dojmu z této hry. Moc povedené.
Teddy  80 %
14.9.2022 | 295 hodnocení
+ souhlasím
Režiséru Pavlu Khekovi se podařilo výborným způsobem převést na divadelní prkna tento dojemný příběh z období války. Kvalitní herecké výkony, dobře zvolená hudební složka navazuje místní atmosféru a umocňuje zážitek z tohoto představení. Vasil Fridrich v roli Jozy typově dobře zvolen a zhostil se své role se ctí. Jitka Smutná jako obětavá Lůca nemohla být lepší.
Romana35  80 %
20.6.2022 | 335 hodnocení
+ souhlasím
Velice dobře zpracovaný silný příběh z období 2. světové války. Viděla jsem známý film s Aňou Geislerovou, který se mi moc líbil. Musím říci, že toto divadelní představení u mě vyvolalo stejný dojem. Dobře zrežírováno, citlivě zvolená doprovodná hudba. A herecké výkony na jedničku. Zmíním především Jitku Smutnou (Lůca), Evellyn Pacolákovu (Hanule) a Vasila Fridricha (Józa).
RaB  80 %
26.2.2021 | 378 hodnocení
+ souhlasím
Hodně silné divadlo.
Nepoznamenán filmem, inscenace viděna z online záznamu a i tak obrovský zážitek. Největší dojem udělala Jitka Smutná.
Velice silný příběh, výborně herecky zahraný.
AdelOne  80 %
27.2.2020 | 26 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace, která mě zasáhla. Do srdce bijícího pro divadlo.
Čiko  60 %
26.1.2020 | 1089 hodnocení
+ souhlasím
65% Témata světových válek nepřestanou dramatiky asi nikdy fascinovat. Ani mě. Těch her je spousta a každá má své nosné téma, stejně jako Želary. Přesto mi tato inscenace přijde trochu vyčpělá a nemohl jsem se zbavit pocitu, že dvojice E.Paciláková a V.Fridrich se snaží trochu víc než ostatní...
Avlis  100 %
23.1.2020 | 165 hodnocení
+ souhlasím
Bylo to velmi strhující představní od začátku až do konce. Výborní oba hlavní představitelé Evellyn Pacoláková a Vasil Fridrich. Doporučuji.
Jerman  60 %
4.12.2019 | 130 hodnocení
+ souhlasím
Při hodnocení tohoto kusu je těžko se oprostit od srovnání s filmem z 2003 s tehdy mladou Aňou Gaislerovou v hlavní roli. Hlavní hrdinka a inscenace MDP za bez mála 8 let od premiéry sestárly a Pacoláková je o něco méně uvěřitelná než hrdinka filmových Želar. Khek režíruje kus formou. zkratkovitých rychle se střídajících obrazů podobně jako v Čapkovi, kde to ovšem funguje lépe. Do přestávky to vcelku jde, ale v závěru se to stane ne zcela srozumitelné pro toho, kdo nezná literární předlohu nebo neviděl film.
LavinieCamui  80 %
23.6.2019 | 842 hodnocení
+ souhlasím
Asi nejlepší inscenace z bývalého uměleckého vedení divadla.
Studený Čumáček  80 %
22.6.2019 | 417 hodnocení
+ souhlasím
Kráska a zvíře 1942-1945
Herecká akce na hraně jeviště, na dřeň a přitom prostá jako dýchání... Charismatický Vasil Fridrich (Joza) a přesvědčivá Evellyn Pacoláková (Eliška/Hana), uvěřitelná Jitka Smutná (Lucka) a životem vláčená a sekerou vzdorující Žeňa Veroniky Janků, Aleš Bílík, Jaromír Nosek, Oldřich Vízner ...
Představení si udržuje po celou dobu spád, nápaditá scéna podporuje možnosti herců a hudba i prostý zpěv pozvedá zážitek na vysokou úroveň.
Michalmusek  100 %
12.3.2019 | 318 hodnocení
+ souhlasím
Vynikající představení.
R.JELEN.21  90 %
11.3.2019 | 251 hodnocení
+ souhlasím
Předně je třeba říci, že film jsem neviděla. (Ani vlastně nevím proč :D Nepřekvapuje mě to xD)
Zatím jsem nadšená, všichni hrají velmi dobře.
Pro mě je to již 3 návštěva divadla Rokoko a jak Želary tak Kdo se bojí VW tak Čapka, mohu vřele doporučit ;)
Vaklav  50 %
30.11.2018 | 279 hodnocení
+ souhlasím
54,99% - Souhlasím L. Holubcem.
Jen malá pozn. Tentokrát bohužel musím říci, že film mě zaujal více. Škoda, raději bych (když už jsem na divadelním webu) napsal opak, ale nebyla by to pravda.
Kateřina Vodáková  80 %
30.4.2018 | 226 hodnocení
+ souhlasím
Celkově velmi povedený počin, nicméně hudba se mi ze všech aspektů hry líbila nejvíce.
Barka  90 %
1.11.2017 | 296 hodnocení
+ souhlasím
Nádherně zpracovaná literární předloha, děkuji za to.
J.S.  80 %
11.7.2017 | 149 hodnocení
+ souhlasím
Zdařilá dramatizace jednoho z nejvýraznějších textů české literatury na přelomu tisíciletí. Minimalistická scéna, která umožňuje střídání rozličných dramatických situací v různých časových perspektivách. Inscenace drží jako celek pohromadě, má dostatečné tempo i napětí. Do jevištního sdělení vcelku zdařile zapadá i práce dětskými herci. Pokud jde o ty dospělé, domnívám se, že klíčem k úspěchu inscenace se stalo vystižení jednotlivých lidských typů.
Denisa H.  70 %
5.6.2017 | 383 hodnocení
+ souhlasím
70 % aneb jak filmová adaptace dokáže zdeformovat dojem z divadelní verze... Vzhledem k tomu, že shodou okolností krátce před mou návštěvou Rokoka reprízovali v TV film, během představení jsem pořád hodně srovnávala - kdo koho hrál, co ve hře chybělo, co naopak bylo navíc... Neúmyslně jsem si tak nedovolila vychutnat hru tolik, jak si asi zasloužila... Chválím ale V. Fridricha a E. Pacolákovou.
Veronika H.  100 %
17.5.2017 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Nádherná hra a moc hezky zpracovaná :) hudba byla neskutečná :) herci byli na jedničku :)
Markéta Nedvědová  90 %
14.5.2017 | 142 hodnocení
+ souhlasím
(3x) Aneb moje cesta do MDP. Želarský svět Květy Legátové jsem si natolik zamilovala, že jsem vzala za vděk i jeho divadelní verzí. A jaké bylo moje překvapení, když jsem se shledala s tak vynikajícím výkonem Evellyn Pacolákové a Oldřicha Víznera. Vynalézavá scéna je zcela určitě také plus, celkově atmosféra je dech beroucí a příběh Jozovy Hanule je zase o něco plastičtější, než byl v knihách a ve filmu. Ráda půjdu znovu, protože rok za rokem právě tohle nastudování zraje jako víno. V roce 2021 děkuju za zařazení streamu do MDPlay, alternace vedlejších rolích nebyly špatné.
Vlastaa  80 %
22.4.2017 | 25 hodnocení
+ souhlasím
Obávala jsem se konfrontace s filmem, ale představení se úžasně povedlo.
Helluc  80 %
18.2.2017 | 10 hodnocení
+ souhlasím
16/2/2017
Scénické provedení a vůbec nastudování jako celek bylo skvělé. Co se týče herců, narozdíl od spousty lidí zde, mě moc ústřední dvojice neuchvátila. Chápu, že v případě, kdy je filmové zpracování tak známé, je nevděčné hrát hlavní roli (a uznávám, že v případě E. Pacolákové prostě nedokážu nesrovnávat), ale co se týče nastudování Jozy, tak mě prostě rozčilovalo jeho vykreslení jako obecního blbce - zde je mi filmové zpracování vážně mnohem blíže, a to především vzhledem k původní knize. Kdo naopak exceloval byla J. Smutná a dále se mi moc líbil V. Dvořák jako Slávek.
Eviik  80 %
18.3.2016 | 289 hodnocení
+ souhlasím
Logicky skromnější výprava než u filmu. Celá hra se odehrává v podstatě na jedné scéně a divák musí mnohdy zapojit vlastní fantazii. Ale nic to neubralo na poetičnosti příběhu. Evellyn Pacoláková a Vasil Fridrich jakožto ústřední dvojice hrají opravdu výborně. Vyzdvihnout musím také určitě hudbu, která je opravdu nádherná a do hry výborně pasuje. Celkově tedy velmi příjemný divadelní zážitek. P.S.: Diváci v první řadě si odnesou i poněkud adrenalinový zážitek.:-))
Greetchen  80 %
2.3.2016 | 80 hodnocení
+ souhlasím
(19.10.2015) Želary jsem znala pouze jako film, který se mi líbil a mohu se na něj dívat opakovaně. Divadelní verze je mnohem chytlavější, dramatičtější, náročnější na zvládání emocí, které ve vás hra vykřeše. Potemnělá scéna, jednoduché, ale jednoznačné kostými, vyhrocené city, agrese, síla, hudební podkres... Za mě jedna z nejpůsobivějších her Divadla Rokoko vůbec.
Varan  60 %
11.2.2016 | 118 hodnocení
+ souhlasím
Příjemná hra o životě na slovácké vesnici během druhé světové války, kterou jsem bohužel moc srovnával s výborným filmem. Líbila se mi dobře udělaná scéna i vhodně zvolená hudba, která ale během děja byla sem tam dost nepříjemně utnuta. Dění na jevišti působilo místy mírně chaoticky. Pochválil bych především herecké výkony Jitky Smutné a Vasila Fridricha, i když jeho pojetí Jozy bylo na můj vkus trochu málo "buranské". Oldřich Vízner mi přišel během představení (i při děkovačce) znuděný a téměř dvacetiletý Matyáš Valenta je na roli Lipky už přece jen starý.
Zupri  70 %
21.1.2016 | 122 hodnocení
+ souhlasím
Moc hezky pojaté, krásná hudba. Doporučuji.
SUNicko  40 %
21.11.2015 | 16 hodnocení
+ souhlasím
Už dlouho jsem se v divadle tak často nezamýšlel nad tím, kdy už bude konec. Tyto Želary mě nějak nechytily a přitom jsem měl x let uložené příjemné vzpomínky na film. Divadelní verze v Rokoku byla pro mě nuda. Nemělo to nic: humor, spád, atmosféru. Nic.
Majakmp3  60 %
20.11.2015 | 35 hodnocení
+ souhlasím
Profesionální herecké výkony, skvělá hudba a minimalistická výprava.

První polovina představení mě však příliš neoslovila, byla dosti nevěrohodná, protože poplatná době a dnes již neaktuální, nicméně měla poselství, že extrémní podmínky ospravedlňují extrémní řešení.

Po přestávce se to celé velmi zlepšilo. Hra se soustředila na lidské vztahy a demonstrovala, že mezi námi vždy byly a jsou jak hrdinové, tak i svině a občas není lehké určit kdo je kdo.

Za mě 65%.
Lovin  80 %
25.10.2015 | 272 hodnocení
+ souhlasím
85% Hra má spád a dynamiku, cloumá emocemi. Velmi mě bavila.
Studentice  80 %
21.10.2015 | 77 hodnocení
+ souhlasím
Představení předčilo moje očekávání. Každou vteřinou se ně jevišti něco dělo, a proto divák neměl možnost nudit se. Byla jsem nadšená z pojetí scény, i když kulis bylo jen pár, byly mistrně využity. Doplnění písněmi bylo také vkusné. Hře se povedlo realisticky zobrazit život svérázných vesničanů. Představitelka hlavní hrdinky mi ze začátku trochu vadila, ale postupně mě svým výkonem přesvědčila o opaku. No, a Vasil Fridrich se pro tuto roli snad narodil:). Jsem moc ráda, že jsem si tuto hru nenechala ujít.
Maranta  80 %
21.10.2015 | 60 hodnocení
+ souhlasím
Silný příběh, přesvědčivé charaktery, a to nejen ty hlavní (mezi nimiž výborně funguje vzájemná chemie), skvěle navozená atmosféra, ať už protektorátního teroru nebo vesnického prostředí s jeho drsností, ale taky vášní a opravdovostí. Lidová písnička někdy udělá víc, než důmyslně propracované kulisy.
AliV  80 %
20.10.2015 | 116 hodnocení
+ souhlasím
Velmi příjemné představení. Dynamická a poutavá inscenace, která i po dvě a půl hodiny udrží divákovu pozornost
Monulinka  80 %
19.10.2015 | 391 hodnocení
+ souhlasím
Budu opakovat to, co už tady zaznělo. Poctivé tradiční divadlo s citlivou režií podpořenou výbornou scénou, krásnou hudbou včetně sborů a hereckými výkony v čele s E. Pacolákovou, J. Smutnou a V. Fridrichem, který mě po X komediálních rolích vážně dostal. Jen škoda trochu rychlého závěru. 85 %
Lucilla  90 %
19.10.2015 | 214 hodnocení
+ souhlasím
Ja se na tuhle hru tak tesila. Znala jsem film, ktery ma nadchl, od divadla jsem si slibovala nemene intenzivni zazitek. A dockala jsem se. E.Pacolakova, V.Fridrich, J.Smutna - tohle trio tahlo. Napadite a funkcne vyresena scena, nadherna hudba (ta me na predstaveni vlastne puvodne nalakala). Pozvolne, misty i vtipne, tragicke, krasne. Mam v planu jit alespon jeste jednou ...
Kluk.sedu  80 %
2.7.2015 | 131 hodnocení
+ souhlasím
Výborné výkony všech herců. J.Smutná mě ale přímo uchvátila. Krásný nápad, kdy Eliška hovoří se Slávkem. K tomu skvělá hudba a hromadné scény. Kdybych příběh neznal, zapůsobí na mě o to víc.
Fougeres  70 %
5.6.2015 | 20 hodnocení
+ souhlasím
na mě také celkem "uřvané", ale dobré představení. Ovšem dle recenzí jsem čekal víc...
Janica  80 %
19.5.2015 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Hra postavená na známém silném příběhu, četla jsem knížku, viděla film, byla jsem zvědavá na divadlení pojetí. V tomto směru chválím především mimoúrovňové rozhovory hlavní hrdinky a jejího kamaráda, zpracování scény a hudební doprovod. Ze hry si odnaším též několik velice pěkných životních myšlenek s přesahem do dnešní doby.
Ttheofil  10 %
23.4.2015 | 21 hodnocení
+ souhlasím
za mě průšvih. Příběh Květy Legátové mám ráda. Kdysi jsem viděla film, který mě také nadchl. Ale z tohoto představení jsem musela v půlce odejít. Herci byli uřvaní, přehrávali, scéna nestála za to a texty také žádná sláva.
Milan kucera  90 %
23.2.2015 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Velmi povedené představení. Nabízí se srovnání s filmem, ze kterého pro mě vyjde tato inscenace o kousek lepší. Větší důraz na některé postavy (farář). Mě osobně překvapila nejvíce hlavní hrdinka- nejprve tápající a nerozhodná, poté nacházející štěstí v novém prostředí. Výborné herecké výkony (Evellyn Pacoláková a jiné) a neméně výborná hudba- originální s prvky napětí a folklorními motivy. Doporučuji ..
Mishka  90 %
21.1.2015 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Podmanivé zpracování, které umocňuje poetiku literární předlohy. Perfektní hudební a výtvarná stránka a skvělé výkony Evellyn Pacolákové a Vasila Fridricha. Mínus však dávám za šablonovitou a zkarikovanou postavu faráře.
Banan  90 %
23.12.2014 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Velmi povedené, není co vytknout. Hudba naprosto perfektně ladí s atmosférou, tak, že to občas srdce drásá...
Aleš K  90 %
10.6.2014 | 22 hodnocení
+ souhlasím
Velmi vydařené představení. Pokud máte rádi filmovou verzi, určitě se této nebojte. Nezklame. Herecké výkony vyrovnané, trefná, přitom jednoduchá choreografie. Pouze scéna možná malinko slabší, ale celkový dojem nekazí.
Lucianna  90 %
2.2.2014 | 39 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá hudba, scéna, herecké výkony, kostýmy. Silný příběh. Zážitek na celý život.
Irena  60 %
29.9.2013 | 66 hodnocení
+ souhlasím
Moc jsem se na představení těšila, takže jsem bohužel byla zklamaná. Hodně, ale opravdu hodně se mi líbil Vasil Fridrich jako Joza, líbila se mi i Jitka Smutná jako Lucka. Když jsem se v druhé polovině přenesla přes to, že jsem přišla na Želary a brala to jako neznámý příběh tak se mi to nakonec i líbilo. Nesnáším jakékoliv úpravy textu, přejmenování postav apod. Oldřich Vízner byl pro mě zklamáním, nevím, jestli neměl svůj den, ale byl skoro nijaký.
Brezinar  100 %
17.9.2013 | 20 hodnocení
+ souhlasím
nemám co dodat, vynikající představení
V.morava  70 %
1.4.2013 | 578 hodnocení
+ souhlasím
75%
I když má inscenace naprosto výborné režijní vedení, zdá se poměrně dlouhá.
V první polovině jsem se místy ztrácel v tom, o čem to hrají. Kombinací dramatizace, které předvádí obě knihy, vzniklo příliš mnoho motivů. Věřím, že rozvleklost byla způsobena zraněním a delší pauzou v reprízování.
První půlka zakončena sborovým zpěvem určitě není dobrá volba. Zpěv nasadil novou energii a já chtěl pokračovat. Škoda že živých zpěvů nebylo více. Celkově ale hudba výborná, scéna i kostýmy také. Herecké výkony vyrovnané až na vyčnívající (typově) Dianu Šoltýsovou.
Takže díky za to že to je!
Meteor  100 %
2.3.2013 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Představení které Vás od počátku vtáhne do děje. Skvělá hudba,scéna.Herecky výborná Smutná, Pacoláková, Janků,Vízner, Fridrich,Koreček.Nejlepší představení v Rokoku.
Hannah21  90 %
9.2.2013 | 159 hodnocení
+ souhlasím
Nádhera! Všechny složky představení do sebe zapadají, okamžitě to diváka vtáhne do děje, vyzdvihuji zajímavou scénu a výkon Smutné a Fridricha.
Vladimír10  90 %
22.1.2013 | 646 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace vymykající se z běžného dramaturgického standardu Divadla Rokoko posledních několika let. Dramatizace obsahovala všechny strhující okamžiky, ale i vtipné momenty z obsáhlého románu Květy Legátové. Scéna zůstává po celou dobu hry téměř nezměněna. Probíhají na ní jen drobné úpravy v souvislosti s výstavbou nové podlahy a jejím závěrečným zničením. Vybraná hudba, která se skládala jak z lidových, tak dramatických skladeb, byla působivá. Závěr byl však na můj vkus až příliš rychlý a nesrozumitelný. Celému představení dominují výkony E. Pacolákové, V. Fridricha a O. Víznera.
Radka  90 %
15.1.2013 | 53 hodnocení
+ souhlasím
Krásný film, ale představení rozhodně nezklamalo. Krásný zážitek.
Johnny  90 %
31.12.2012 | 54 hodnocení
+ souhlasím
Příjemná inscenace, ve které se potkávají jak herecké výkony, tak působivá hudba a nápaditá scéna. Herecky mne zaujala Evellyn Pacoláková, Jitka Smutná, Vasil Fridrich a Diana Šoltýsková.
Vladimír Rogalewicz  90 %
18.12.2012 | 812 hodnocení
+ souhlasím
To snad ani nejsou MDP!!
Největší devizou inscenace je režie, hudba a zejména skvělá choreografie. Herci působí jako sehraný tým, sborové scény berou dech. A režie Pavla Kheka - nová hvězda vychází. Podstatou diváckého zážitku jsou emoce, a ty inscenace poskytuje hojně a ve velice čisté podobě. Z individuálních hereckých výkonů stojí rozhodně za zaznamenání zejména Vasil Fridrich. Body srážím za závěr - konec (války) jako by inscenátory už nebavil a skok do 50. let je vysloveně násilný.
Lubino  50 %
13.11.2012 | 33 hodnocení
+ souhlasím
Nerad kazím výborné hodnocení, ale tohle představení na mne nijak nezapůsobilo. Možná to bylo tím, že jsem byl až někde v 15. řadě, kde je horší viditelnost. Výborná Jitka Smutná v roli syrové horalky.
Guildenstern  50 %
8.6.2012 | 450 hodnocení
+ souhlasím
má očekávání po zdejší smršti >80% byla asi příliš vysoká :-( aneb takhle to dopadá, když se potká talentovaný režisér a schopný inscenační tým (pěkná hudba, funkční scéna, skvělá choreografie) s nepovedeným textem, který nesahá knize/scénáři filmu ani po kotníky. ani herce nemohu nijak zvlášť vyzvednout, povětšinou si vystačí se silnou dávkou patosu nebo s machou vesničana. scéna se slov. oficírem, který to "zastavil" až k smíchu. jestli je cílem MDP dělat adaptace slavných knih a filmů, dělá to podle mě blbě, blbě, blbě. želary jsou asi jejich nejlepší inscenace, v Praze ale průměr
Fr2709  90 %
3.6.2012 | 191 hodnocení
+ souhlasím
Nádherný zážitek,člověk je vtažen do děje a zapomene, že je v divadle. Nikdy bych nevěřil, že inscenace může být lepší než film.
Onsteri  100 %
2.6.2012 | 92 hodnocení
+ souhlasím
Představení které mě vtáhlo do děje.Skvělé herecké výkony a úžasná režie.
Milan  80 %
2.6.2012 | 52 hodnocení
+ souhlasím
Musím se přiznat, že jsem byl k představení skeptický - film mám skutečně rád a šel jsem na hru s tím, že už to může být jen horší. Spletl jsem se - hra je moc pěkná.
Jirkan  90 %
19.5.2012 | 564 hodnocení
+ souhlasím
18.5. 2012: Dávám téměř 100%. Pro mne naprostá divadelnost. Výborný nápad pozvat na hostování P. Kheka. Líbí se mi jeho rozehrané režie a Želary to jen potvrzují. Vše začíná u výtvarného pojetí. Zdařilé využití prostoru, Rokoko zrovna není (dle mého názoru) ideální. Pokračujeme přes světla, hudbu, až po herecké výkony. Žádný z výkonu nebyl rušivý (ani ty dětské). Doufám, že MDP najdou ještě příležitost pro tento tvůrčí tým. Viděl jsem v MDP řadu inscenaci, ale tuto řadím k nejlepším.
Mora  80 %
20.3.2012 | 153 hodnocení
+ souhlasím
Také mně se představení líbilo. Byla to ryzí esence příběhů z literárních předloh. Ani divadlo ani film sice nedokázalo využít ten krásný šťavnatý jazyk Květy Legátové, ale asi to ani nejde. Díky i za to, že vzniklo představení, které vypráví krásný příběh a je opravdu zdařile ztvárněno. Všem hercům jsem věřila; snad jen o dětských rolích jsem měla z knížek představu trochu jinou.
Marek Příbramský  100 %
15.3.2012 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Premiéra Želar potvrdila,že MDP se stávají hlavním chrámem kultury a vkusu. Režie bezchybná, scéna srozumitelná a při tom originální,scénická hudba a hra neokázalých světelných efektů nese v sobě velký informační náboj,který nevtíravě vtáhné diváka do atmosféry děje.Náročné na pohyb a při tom nerušivé, kostýmy autentické. Herecké výkony na jedničku bez vyjímky.Bylo to celé citlivé, dojemné, poctivé, srozumitelné ,perfektně sladěné.Skoro sváteční atmosféra v našlapaném Rokoku. Byl to obrovský renesanční záchvěv. Všem doporučuji.
Terezaklimova  100 %
12.3.2019 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Skvěle zahrané, ani minutu jsem se nenudila. Děkuji a doporučuji!
Kvetulda  90 %
20.3.2012 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Po dlouhé době opravdu skvělé přestavení. Obávala jsem se porovnání s filmovým provedením, ale jednoznačně u mne vyhrálo divadlo. Obsazení výtečné, všichni herci zaslouží obrovskou poklonu. Scéna skvěle provedená a děj jasný a srozumitelný. Včerejší představení bylo prostě výborné!
Unionboy  70 %
14.12.2022 | 466 hodnocení
Plšík  80 %
9.6.2022 | 782 hodnocení
Veronička  70 %
8.5.2022 | 75 hodnocení
K_kovandova  70 %
14.2.2020 | 48 hodnocení
Andro  0 %
23.6.2019 | 46 hodnocení
Bigrambo  80 %
10.6.2019 | 63 hodnocení
Tarbík  70 %
29.5.2019 | 165 hodnocení
Martina123  80 %
26.4.2019 | 109 hodnocení
Xcepek  70 %
16.3.2019 | 668 hodnocení
Jirin  70 %
29.1.2019 | 11 hodnocení
Martikovodivadlo  80 %
17.1.2019 | 51 hodnocení
Adelafray  80 %
6.1.2019 | 21 hodnocení
Van  70 %
28.12.2018 | 18 hodnocení
Munoz  90 %
1.12.2018 | 107 hodnocení
Kfunky  80 %
11.11.2018 | 28 hodnocení
DarkMatter  70 %
12.5.2018 | 30 hodnocení
Freebird  70 %
24.2.2018 | 82 hodnocení
Barca.43  90 %
16.12.2017 | 14 hodnocení
Blahme  90 %
6.12.2017 | 62 hodnocení
Alcha  100 %
19.11.2017 | 130 hodnocení
Suzana  70 %
19.10.2017 | 343 hodnocení
Jana.janka  100 %
7.4.2017 | 81 hodnocení
Terezajirickova  100 %
21.3.2017 | 45 hodnocení
Hana.kubikova  90 %
24.2.2017 | 52 hodnocení
J64  100 %
18.1.2017 | 55 hodnocení
Hanyzka89  80 %
5.10.2016 | 26 hodnocení
Lesovi  80 %
9.4.2016 | 61 hodnocení
MorIska  70 %
6.4.2016 | 49 hodnocení
Annaj  40 %
18.3.2016 | 57 hodnocení
Quite-quiet  80 %
26.12.2015 | 16 hodnocení
Nyvon  100 %
28.11.2015 | 55 hodnocení
Vendula_Z  60 %
1.11.2015 | 92 hodnocení
Scoobi  90 %
2.6.2015 | 108 hodnocení
Quincampoix  80 %
21.3.2015 | 57 hodnocení
Tomkom  90 %
3.1.2015 | 89 hodnocení
Kytina  80 %
28.10.2014 | 181 hodnocení
Triatlet  70 %
4.10.2014 | 46 hodnocení
Koeman2  60 %
29.9.2014 | 185 hodnocení
Hanna  80 %
22.12.2013 | 10 hodnocení
Derryl  60 %
11.12.2013 | 62 hodnocení
Franny_Glass  80 %
28.10.2013 | 30 hodnocení
Zuluk  80 %
6.7.2013 | 93 hodnocení
Poristm  70 %
2.4.2013 | 89 hodnocení
Petr.trep  100 %
16.2.2013 | 172 hodnocení
Ivushka  80 %
13.2.2013 | 93 hodnocení
Sofie  90 %
19.12.2012 | 30 hodnocení
Kos_Lukas  90 %
17.10.2012 | 31 hodnocení
Blumarik  80 %
4.5.2012 | 239 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.