Profil uživatele

Lauralex

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Lukáš Holubec: 13 % (7)
Michal Novák: 13 % (18)
Anežka Kotoučová: 14 % (5)
Lukáš Dubský: 14 % (16)
Jan Pařízek: 15 % (11)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2  > 
(zadáno: 27.7.2022)
Další parádní adaptace Brouka, ale jiné mám přece jen radši. Vlastně jsem se Viktora Preisse v této dvojroli trochu bála, nedokázala jsem si ho tak představit, ale nakonec to byl s Ivanem Trojanem nejlepší výkon celé party i celého představení. Prostě klasika, všechno už bylo řečeno, všechny vtipy znám, ale pořád mě baví a zpracování Vinohradského divadla bylo také velmi zdařilé. Viděno v záznamu a malé plus za návštěvu dalších herců Brouka z jiných divadel, tenkrát jsem si říkala, jaké by to bylo, kdyby se spojili a hráli ho spolu. Jak říkám, mám oblíbenější verze, ale tohle si taky klidně ráda s láskou pustím.
(zadáno: 27.7.2022)
Já miluju ty Svěrákovy semináře, to je prostě klasa a polovina úspěchu. Hodnotím záznam. A ten jejich eeelektrický prooud. Taky moje oblíbená a vtipná hra i herecká sestava.
(zadáno: 27.7.2022)
Viz moje hodnocení Českého nebe. Slabší, ale stále kultovní.
(zadáno: 26.7.2022)
50 - 55% Není to vůbec špatná věc, Antonín Procházka má fajn komedie, ale pro mě jsou jiné lepší, tohle mi nějak nesedlo, necítila jsem to tam, úplně mě to nebavilo, nevím proč. Vlastně si to ani moc nepamatuju. Ale Viktor Limr parádní. Znova si to asi jen tak pro zábavu nepustím, ale určitě to nechci hanit, jen to nějak nebylo pro mě. Třeba to ještě někdy zkusím znovu.
(zadáno: 26.7.2022)
Tuhle hru mám spojenou se silvestrem a koncem roku, protože to často dávali v televizi, nebo jsem si Cimrmana sama pouštěla. Když už se na konci roku bavit a slavit, tak kulturně a inteligentně, Cimrman to jistí. 10% přihazuju za herce, tohle je moje oblíbená sestava (chybí jen Jaroslav Weigel).
(zadáno: 26.7.2022)
Slušivá a radostná pohádka pro náročnějšího diváka. A jako starší to dokážu více ocenit než když jsem to viděla poprvé. Hodnotím záznam. Opět plus za Miloňe Čepelku a Petra Bruknera, miluju to. Jinak zase skvělá sestava s příjemným humorem. A bacha na trpaslíky.
(zadáno: 26.7.2022)
Další výborný Cimrman v řadě. Zase jsem se od srdce zasmála a užila jsem si to se vším všudy. Hodnotím záznamy. Těžko říct, kdo je tu nejlepší nebo nejvýraznější, jsou zkrátka skvělá parta, ale výkon Svěráka s Bruknerem přece jen trochu vyniká, s nimi jsem se nasmála nejvíc, skvělé interpretace rolí.
(zadáno: 26.7.2022)
65% Příjemná komedie, to zase jo. Má pár slabších míst, ale zásadně to průběh nekazí. Bavila jsem se hlavně s dvojicí Matěj Dadák, Veronika Žilková. Žilkovou úmyslně nevyhledávám, ale jako komediální herečka je fajn, tady jí to sedlo, ale ještě víc mě bavil Matěj Dadák, celkově jim to spolu ladilo hezky, za ně je těch 60%. Když se někdy koukám pro pobavení, pouštím si právě jejich scény.
(zadáno: 26.7.2022)
Tohle mě zasáhlo. Krásné, procítěné, od srdce. Samotnou by mě asi nenapadlo na to jít, ani jsem o tomto představení netušila, ale narazila jsem na záznam v televizi a nadchlo mě to. Zasáhlo to duši i srdce. Mile mě to překvapilo, chvílemi jsem se smála, pak se mi zase chtělo plakat, dostalo mě to. Pan Zindulka byl znamenitý, až mě píchlo u srdce, byla jsem dojatá. Spojení s Matějem Hádkem mě oslnilo, parádně obsazené, fantastická dvojice, věřila jsem jim to od začátku do konce, jako by to byl jejich opravdový příběh. Takové citové objetí. Výborně vystavěné, napsané a pojaté. Díky za vzpomínku, pane Zindulko. Krásný kulturní i lidský zážitek.
(zadáno: 26.7.2022)
Druhá z mých nejoblíbenějších Cimrmanovských her. Na mě tohle funguje a pánové tu opět vytvořili super partu a humornou atmosféru, která mě vždycky pobaví a užiju si to. Co víc dodat. Hodnotím záznam, ale strašně bych si přála to vidět naživo, bohužel tuhle sestavu už nezažiju, to mě strašně mrzí.
(zadáno: 26.7.2022)
Další vynikající Cimrmanovské představení. Oni to ani jinak neumí. Hodnotím záznam. Tenhle jejich inteligentní a přirozený a přitom prostý a skromný humor já můžu, navíc touto naší krásnou češtinou a projevem. Nechci se opakovat, protože každá jejich hra je skvělá. A Miloň Čepelka. Přihazuju 10% navíc za jeho jedinečný a výtečný výkon aka Žílová, jsem si málem učúrla, nemá chybu, miluju ty jeho ženský.
(zadáno: 26.7.2022)
Moje absolutně nejlepší a nejoblíbenější představení od Cimrmana. Je to vlastně tak komorní a jednoduché, ale geniální. Pánové Svěrák a Smoljak tomu vévodí, role jim sedí jak prdel na hrnec a já to miluju, nic víc, nic míň. Je to krásně vyvážené, prošpikované chytrým a milým humorem, i díky hraní všech (můžete mít sebelepší komedii, ale jakmile ji neumíte zahrát a nemáte to v sobě, nefunguje to). Když holt hrají vzdělaní, pokorní a divadlo milující lidi, je to vidět. Opět díky za výborný (opakovatelný) zážitek. Jak já bych si to přála vidět naživo. Tenhle záznam si hýčkám. Můžu vidět zas a zas, nesmrtelné. "Nevíme nic, ale víme to správně."
(zadáno: 26.7.2022)
85% První představení, které jsem u Cimrmanů viděla naživo, když jsme od pana Weigela (chybíte mi tu!, snad se tam máte dobře) dostaly lístky. Miluju všechna představení, všechna jsem viděla milionkrát ze záznamu, ale naživo to je vždycky ještě o chlup lepší, má to ten říz, taková třešnička na dortu. Byla to jedna z mých prvních návštěv divadla vůbec a rovnou divadlo Járy Cimrmana s lístky od pana Weigela, které jsou věčně vyprodané, no kolikrát se to poštěstí. Čím víc na to koukám a čím víc jsem starší, tím to vlastně oceňuji ještě víc. Děkuju za tuhle možnost, vaše divadlo i úžasný zážitek, doufám, že se ještě někdy potkáme v divadle.
(zadáno: 26.7.2022)
Výborné duo, na kterém stojí celé tohle představení i jeho úspěch. Možná by tomu slušela trochu kratší stopáž, ale pan Heřmánek i Bartoška, naši dva velikáni divadla i filmu, to táhnou skvěle až do konce. Viděla jsem ze záznamu, kde se zrovna stalo plno vynikajících gagů a situací, takže jsem se krásně bavila. Někdy lepší, než hrát, je prostě jen plynout příběhem a žít ho za sebe, což je na obou vidět, a to mě právě baví. Dana Morávková mi tam trochu překážela, pravda, ale to je asi nějaký můj osobní pocit. Myslím si, že je tohle představení zbytečně podhodnocené, pánové odvedli parádní kus práce.
(zadáno: 26.7.2022)
Kytice je srdcovka a ve spojení s Národním je to láska. Bohužel jen ze záznamu, ale třeba se mi někdy poštěstí naživo. Nemám asi více slov, jen že je to magické a obdivuhodné zpracování, skvostní herci, nádherné prostředí, unikátní atmosféra, poetické, přesně jako Erbenovy balady jsou.
(zadáno: 26.7.2022)
Tato komorní scéna na tělo o dvou hercích mě baví. Poprvé jsem viděla záznam v 11 a už tenkrát mě to okouzlilo. Pak jsem se chtěla zase podívat, ale nikde to nebylo, a když jsem to před 3 lety našla, hned jsem cítila tu atmosféru. Děti si hrály a já sledovala tohle divadelní představení, vždycky jsem byla jiná. Ani nevím, proč mě to tak oslovilo, ale je to jedno z mých nejoblíbenějších představení, které mě dokáže uklidnit i pobavit. Sedlo mi to lidsky, příběhově i humorem. Etzler tenkrát válel, Bydžovská byla úchvatná, role na tělo, a dohromady fungovali báječně, možná i proto, že svého času tvořili pár. Skvělá nadčasová tragikomedie.
(zadáno: 26.7.2022)
Já tohle miluju. Ivan Trojan válí. Viděno ze záznamu milionkrát, snad i doslova, ale neomrzí to. Je to vlastně úplně ztřeštěné, ale to je na tom to skvělé. Klasická inscenace Dejvického divadla, jak si u nich představuju. Herecký koncert všech herců, vynikají však, kromě zmíněného Trojana, Martin Myšička, Nina Divíšková, Miroslav Krobot, tahle parta mě strašně bavila.
Kdyby byla ještě někdy možnost vidět to naživo, zaplatím zlatem.
(zadáno: 26.7.2022)
Tohle mi zase ukázalo, proč mám ráda divadlo. Ačkoliv Shakespeara jako takového nemusím, tahle komedie je fajn a zpracování divadla v Dlouhé se mi líbilo, užila jsem si ho. Asi jako jediná jsem tam nešla počuraná z Marka Němce, jako zbytek pubertálního mokrého publika, každopádně jako herce ho mám ráda, zvlášť na divadle, skvělý herec téhle "nové" generace, a byl tady bezvadný, hlavně díky němu mě to bavilo. Příjemné překvapení pro mě byla tehdy neznámá Eva Hacurová, velmi milý a sympatický herecký výkon, bavila a zaujala. Bylo tam pár slabších míst, ale nic extrémního, v běhu představení se to ztratilo a jako celek to bylo slušné.
(zadáno: 26.7.2022)
Eliška Balzerová se svojí one woman show je úchvatná. Mám ji ráda, ale v této poloze to pro mě bylo velmi milé a zajímavé překvapení. Je úžasné, jak si sama vystačí, dokáže tak rychle měnit emoce i role a obsáhne celé jeviště. Na scénu s vibrátory nezapomenu, pokaždé pobaví. Viděno ze záznamu, několikrát, a vždycky se ráda podívám.
(zadáno: 26.7.2022)
Miluju film, takže spojení divadla a muzikálu mě velmi lákalo. Příběh znám zpaměti, ale baví mě v jakékoliv formě a tohle bylo zajímavé zpracování. Přívětivé, vtipné, tak, jak to znám, starý dobrý příběh, spojení s muzikálem bylo příjemné, lehké a atraktivní. Ústřední dvojice "dam" výborná, mají to v sobě, úžasně se doplňují. Lukáš Pečenka ohromný, mimořádný výkon, nejlepší v celém představení, Martin Písařík roztomilý a půvabný, Aneta Krejčíková nebyla obsazením do role Sugar překvapením, zhostila se jí krásně. Velká scéna, ale dobře využitá, originální zpracování. Nechyběly vtipy bokem herci si to také užívají, jako komedie super.
(zadáno: 26.7.2022)
Tohle byla jedním slovem pecka! Po covidové pauze skvělý návrat do divadla, parádní tah na branku. Chystala jsem se na to dlouho a jsem ráda, že jsem to konečně viděla. Chytré, svižné, vtipné, zajímavé, má to říz, plyne to přirozeně, jako by herci ani nehráli, ale situace žili. Úžasná herecká parta, můj oblíbenec Dolanský vyniká, se Zachem výborní parťáci, Linda Rybová ukázala, jaká je výborná všestranná herečka a není to jen roztomilá dívenka, ostatní jsou ve svých rolích taky vynikající. Improvizace a interní vtipy geniální. Jedno z nejlepších představení a nejlepších komedií, co jsem u nás viděla. Nebudete zklamáni, vřele doporučuju.
(zadáno: 26.7.2022)
Příjemné představení mého oblíbeného divadla Bez zábradlí. Šla jsem cíleně na pana Heřmánka, to je můj oblíbený herec už od dětství a přála jsem si ho někdy někde vidět naživo, a toto byl dobrý výběr. Dostalo se mi inteligentní, svižné a oddechové komedie, která měla spád a přinesla hezkou podívanou. Trojice Heřmánek, Žák a Procházka byla dobře a kvalitně obsazená, pánové se k sobě a k příběhu přesně hodili, bylo to zábavné a sympatické, dva poslední zmínění herci mě svou komediální rolí mile překvapili. Mám ráda tyhle minimalistické scény s pár herci a tohle bylo přesně akorát a splnilo se mi tím už dětské přání. Pan Heřmánek kdykoliv.
(zadáno: 25.7.2022)
Dárek pro mámu, který se ukázal být příjemným i pro mě. Je to už několik let, ale stále si vybavím některé scény, i když jsem přes toho obra přede mnou skoro neviděla na pódium, což je plus (kdyby to bylo špatné, zapomenu na to hned). Herci byli fajn, fungovalo jim to spolu, interní vtipy mezi herci se hodily a určitě to nebyla ztráta času ani peněz, na zpříjemnění večera se to hezky hodilo.
(zadáno: 25.7.2022)
Moje absolutně nejoblíbenější divadelní představení, kdybych mohla, dám 1000%. Počet znaků by mi nestačil, ale stručně a jasně - Donutil je pán a já to miluju. Životní role. Znám to slovo od slova, hlášky používám v běžné konverzaci a baví mě, že na to lidi slyší. Záznam jsem viděla nekonečněkrát, geniální, děkuju pane učiteli, no ale vidět to v Národním z bezprostřední blízkosti byl jeden z mých největších a nejhezčích zážitků v životě. Byl to můj sen, teď už splněný sen, a můžu v klidu umřít. Být v Národním a vidět Sluhu, odvaz. Nadčasová komedie, která nezevšední, vždy se bavím jako poprvé a nikdy na to nezapomenu. Děkuju, klaním se.
(zadáno: 25.7.2022)
Já toho Blažka prostě žeru, on je na ty komedie jak dělanej. Když komedie, tak s ním. Záruka kvality i zábavy. Nikdy na tuhle návštěvu divadla nezapomenu, byl zrovna ten nejteplejší den léta a roku, z herců i diváků stříkal pot i slzy smíchu, doslova, chudák Filip Blažek se ve svojí košili koupal, jak kdyby ji zrovna vytáhl z kýblu s vodou. Pana Vladyku mám ráda, nicméně v takové komediální poloze jsem ho nečekala, mile překvapil, byl taky skvělý a šlo jim to spolu skvěle. Asi by mě nenapadlo je sem spolu spojit, ale byl to dobrý tah. Nebylo tam nudné ani hluché místo, bavila jsem se celý večer, pěkně to odsejpalo a klidně bych šla zas.
1 2  >