Profil uživatele

Simi69

Volby

Hodnocení

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 6.3.2019)
Apartmá v hotelu Plaza - Městské divadlo Kladno: 70 %
Pěkně provedený pohodový kousek. Pomalejší rozjezd v prvním příběhu, který lépe vynikl ve filmu. Pak už to byla jízda - jiskřivá konverzačka v prostřední části, skvěle zahraná Miloslavem Tichým a Anežkou Rusevovou. A nakonec nejbláznivější příběh jedné ohrožené svatby, který si opravdu vychutnali Jana Zenáhlíková a Jan Krafka v rolích nešťastných rodičů.
(zadáno: 5.3.2019)
EXPOp 67 - Městské divadlo Kladno: 60 %
Tak jako příběh to v podstatě nemá.. Ale to jsem vzhledem k žánru a tématu ani neočekával. Přesto jde o pohodovou záležitost, díky které jsem strávil příjemný páteční večer u dobře zazpívaných a mnohdy nápaditě inscenovaných písniček. Hvězdou večera je určitě Jana Zenáhlíková.
(zadáno: 5.3.2019)
Lidská tragikomedie - Divadlo v Dlouhé: 100 %
Pro mne naprostá bomba. Objevil jsem Ladislava Klímu a zjistil, že i filozof může být nesmírně zábavný. Samozřejmě velkou zásluhu na tom mají herecké výkony - kromě téměř všemi zmiňovaného Jana Vondráčka bych rád zmínil ještě aspoň Miroslava Hanuše, ale skvělí byli všichni.
(zadáno: 5.3.2019)
Kancl - Městská divadla pražská: 70 %
Humor tohoto seriálu není úplně můj šálek čaje. Přesto se v Rokoku hraje povedené a pohodové představení s pár opravdu vtipnými momenty. Dominantní Vasil Fridrich, včetně náročných pohybových kreací, a jako jeho pravá ruka Jiří Hána - nádherně slizká a vlezlá osoba, kterou za kolegu opravdu nechcete..
(zadáno: 5.3.2019)
Čarodějky ze Salemu - Divadlo na Vinohradech: 80 %
Velké drama na velké scéně. Americké Kladivo na čarodějnice. O fyzickém mučení pouhých pár zmínek, psychická muka řady zúčastněných značná. V té atmosféře jsem neměl sílu se smát "s davem" několika málo odlehčeným momentům. Z ústřední dvojice pro mne přesvědčivější úžasná Andrea Elsnerová. Nesporný bonus inscenace, když se na jevišti ještě dnes sejdou, byť v menších rolích, Regina Rázlová, Svatopluk Skopal a Jaroslav Satoranský.
(zadáno: 5.3.2019)
Idiot - Městská divadla pražská: 100 %
I když jsem viděl až letos, tak pro mne jednoznačně kandidát na představení roku 2018. Po Strýčkovi Váňovi další důkaz, že prostředí Divadla Rokoko ruské klasice svědčí. Působivě vystižená temná atmosféra carského Ruska. Excelentní herecké výkony. Vedle tradičně skvělého Jiřího Hány především úžasný Viktor Dvořák, jako malý ruský človíček (ale klidně i český), jehož věčně sehnutý postoj dokonale ilustruje jeho charakter. A samozřejmě krásná Nina Horáková jako osudová žena, která přitahuje všechny kolem a zároveň z ní jde strach.
(zadáno: 5.3.2019)
Čapek - Městská divadla pražská: 90 %
Dokumentární drama z neveselé doby. Aktuální, až běhá mráz po zádech. Vedle povinné četby by se měla zavést povinná představení - jednoznačný kandidát. Tradičně skvělý Jiří Hána, kterému zdatně sekundoval především Viktor Dvořák, hlavně jako dokonale vystižený Václav Havel. Originální orámování příběhu setkáním Čapka s Havlem, kromě nesporného společného obsahu i formální souvislost - Listy Olze/Dopisy Olze.