Divadlo Broadway [muzikál]

Kvítek mandragory

Premiéra: 13.3.2019 | 2:50
Námět: Oldřich Lichtenberg, Radek Balaš. Dramaturgie: Lucie Němečková. Scéna: Zdeněk Fleming. Kostýmy: Roman Šolc. Hudební spolupráce: Michal David, Helena Vondráčková, Adam Koubek. Choreografie: Václav Kuneš. Režie: Radek Balaš.
Poslední uvedení: březen 2023.
Muzikálová komedie s písněmi Heleny Vondráčkové, s překvapivou detektivní zápletkou a ještě překvapivějším rozuzlením. V sázce je mnohé! Dopadení šéfa podsvětí, obrovský balík peněz a vzácný diamantový šperk, ale též síla přátelství...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Broadway
Hodnocení inscenace
Redakce
45 %
Uživatelé
43 %
kontroverzní inscenace (60.)
43351000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 50 %
Helena Grégrová 40 %
Volby

Hodnocení (37)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  50 %
12.4.2019 | 1165 hodnocení
+ souhlasím
Nepříliš povedený muzikál s problematickým libretem založeným na prvoplánovém humoru (neříkám ale, že se některé scénky nepovedly, to bych byl moc velký škarohlíd). Škoda, že většina písní zazní jen ve fragmentech. Herecky vynikají v menších rolích I.Jirešová a J.Boušková, z ústřední trojice mě nejvíc bavil R.Genzer. Pěvecky průměrné, hodně mě zaujala E.Trtíková, jejíž interpretace jsou snad lepší než originál. Povedená je také scéna Z.Flemminga, naopak dost otřesné je nazvučení. Více viz blog (více v článku na blogu)
Helena Grégrová  40 %
31.3.2019 | 1688 hodnocení
+ souhlasím
45 %. Kdyby záměr tvůrců ovlivňovala sama interpretka hitů, tipuji, že by se její připomínky nesly v duchu: "Nebojte se přejít Jordán jakékoli formy nadsázky a humoru, pokud udržíte důvod nevzdávat s diváckým přijetím mač." Této mety se muzikál snaží poměrně dostát, ale přeci jen občas zkouší i místa méně krytá, což potvrdí zejména okamžiky, kdy dění balancuje na hranici vkusu, a především pak samotný závěr, v němž nejen kuřátka nedají tak úplně pozor na vrátka. Ta, lépe zavřená, by celku napomohla dodat o poznání efektnější punc tušené dlouhé noci.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
RaB  30 %
17.3.2023 | 378 hodnocení
+ souhlasím
Splácané libreto, hudební aranžmá také slabé.
Obrovské překvapení (příjemné) - Y. Blanarovičová, zbytek se ani nesnaží hrát...
Egon  20 %
22.10.2022 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Otřepalé vtipy, slepený příběh. Když chcete být vtipní za každou cenu.
Oroszy  50 %
26.2.2020 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Ano, je to muzikál bez umění. ALE! Na závěr jsem skutečně stál a tleskal, autenticky. Byl jsem však připraven, od odpoledne jsem popíjel a udržoval si pozitivní nadhled. A to se u tohoto muzikálu vyplatí. Pěvecké výkony někdy strašné, i u Fišarové. Pěvecky mně zaujala pouze p.Huttnerová, její Kam zmizel můj starý song seděl. Chlapi převlečení za ženské, tančící v pochybném baru...Z toho žijí komedie léta. Etzler je trochu prkenný, ale s Hámou a Genzerem se to ztratí. Herecké výkony zde nejsou potřeba, p. Přeučil se o ně snažil, a působil jako pěst na oko. Zkrátka, bavte se a nepřemýšlejte.
Muzidrál  0 %
12.12.2019 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Otřesné, nevkusné, hloupé.
Fridrich  40 %
8.12.2019 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Pro mě příliš jednoduchá podívaná plná trapných míst. Interpreti se snažili ale bohužel děj muzikálu mě nijak zvlášť nezaujal. V některých trojhlasech ne příliš čistá intonace.
Simonn  60 %
17.11.2019 | 41 hodnocení
+ souhlasím
Opravdu crazy CRAZY... žádný umění...a proto se na to chodí. Jednoduchý a výstřední... styl "4 vraždy stačí miláčku" nebo "Pane, vy jste vdova"...nebo původní "Charleyova teta", tady ovšem výjmečný pan Lipský chybí. Je velmi poznat kdo hrát umí a kdo neumí a přehrává. Pěvecky nejlepší slečna Bartošová a Ďuriačová, paní Blanarovičová...největší legrace s panem Cardou. A ženské publikum (75% diváků) vzdychá u pana Bábora! Závěr s písněmi Heleny a jejími fotografiemi na plátně jsou tím nejlepším. Publikum šílí a tančí..a tak to má být, o to šlo.
Žíža  10 %
9.9.2019 | 71 hodnocení
+ souhlasím
Tak po zhlédnutí Kvítku byl jediný společný závěr - nikdy více. Jak jsme vcelku tolerantní, tohle už bylo opravdu moc. Velmi jednoduchý ( ale neuvěřitelný) děj "okořeněný" stupidním humorem. Totálně přehrávající Etzler, ještě alespoň snesitelný Kotiš s Cardou. Jediné, co si zaslouží alespoň nějaké body, je slušný výkon Dreamgirls v čele s výbornou Betkou Bartošovou. Každopádně své publikum si toto "dílo" asi najde - vždyť nakonec dav byl spokojen :-( .
Každopádně scéna v klubu po požití "drogy" bylo asi to nejubožejší, co se dá shlédnout.
Bart2560  10 %
23.6.2019 | 17 hodnocení
+ souhlasím
Prakticky bohužel odpad. Slátanina ve stylu aby byl nějaký muzikál a tahák na peníze diváků.
A mě to strašně mrzí. Divadlo, které před lety započalo Kleopatrou a mělo našlápnuto na výběrové muzikálové divadlo velkého formátu, kleklo na kolena a padlo na bok. Smutné.
Simi69  30 %
29.5.2019 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Zoufale neoriginální příběh slepený z řady dříve použitých, metodou pejska a kočičky při přípravě dortu. K tomu spousta "humoru", za který by se nemusel stydět ani Zdeněk Troška. Ale Radek Balaš?!
A jako "bonus" přítomnost Bořka Slezáčka na jevišti, jejíž důvody jsou mi záhadou - kvůli herectví ani zpěvu tam tedy rozhodně být nemohl..
Procenta navíc za Michaelu Gemrotovou a její interpretaci některých písní zajímavější než originál.
Další plus za vtipnou inscenaci některých písniček, alespoň trochu připomínající Mýdlového prince, jehož poetika se jinak autorovi bohužel zcela vytratila..
Čiko  50 %
25.5.2019 | 1089 hodnocení
+ souhlasím
Málokdy jsem svědkem tak kolísavých hereckých i pěveckých výkonů. Jakoby měl někdo pocit že stačí mít to založené na písničkách pěvecké star naší pop music. Vypadá divně, když Tofi zpívá písničky Vondráčkové, vypadá lacině opět se převlíkat za ženy (to je vtipné opravdu jen v prvním okamžiku)? Už samotné téma mě nenadchlo, přesto si myslím, že to šlo udělat lépe. Jediný, kdo mě potěšil, byla milá Iva Hüttnerová.
Fedorocko  60 %
3.5.2019 | 755 hodnocení
+ souhlasím
Umělecky to ducha určitě neobohatí,ale pokud se chcete zasmát, pobavit, o ničem nepřemýšlet, tak proč ne.A Miroslav Etzler výborný, stejně tak Michal Novotný.Viděna alternace i s Genzerem i s Cardou, a ikdyž výkony obou byly skvělé,Richard ve mě zanechal výraznější dojem.
Avlis  80 %
14.4.2019 | 165 hodnocení
+ souhlasím
Velmi jsme se pobavili a za to těch 80%. Vidět Tofiho, Novotného a Cardu jako ženy to je fakt dost ulítlé, ale brečíte u toho smíchy. Jinak zajímavá scéna. Mýdlový princ se nám líbil o kapku více.
Martin21  40 %
13.4.2019 | 462 hodnocení
+ souhlasím
Z viděných alternací mě nadchla skvělá Linda Finková! Zklamáním byly naopak M. Zemánková a Y. Blanarovičová.
MilanDivák  100 %
10.4.2019 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé jsem se bavil. Viděl jsem sestavu Etzler, Háma, Gondíková,...
Je mi fuk, že to nemělo extra dobrý scénář a ani jsem neviděl žádné "umění". Pro mě je důležité, že jsem se nenudil, od srdce zasmál a navýsost pobavil. Díky Brodway!
Osgood  20 %
30.3.2019 | 78 hodnocení
+ souhlasím
Ein Kessel Buntes? Kéž by:-) Stupidní "zápletka" znásilňuje nesourodá estrádní čísla. Výborné zpěvačky Elis Ochmanová či Betka Bartošová rozhodně nezklamou, leč formace Dreamgirls je snem zlým, jsou totálně nesynchronní, v čemž vyniká Eliška Bučková. Nevyužit je geniální stepař T.Slavíček:( Skvělá je holčička E.Trtíková. Kvalitu potvrzují L.Finková a R.Fišarová, též je fajn I.Jirešová. Geňa je Geňa:-) Dobří herci pánové Háma, Novotný, Etzler, pitvořící se v trapných výstupech jsou spíše k pláči, o "hercích" špatných (pan Tofi) nemluvě:-) Bludišťák pro O.Bábora za Pusu ti dám v ruskočeštině:-)
Rejpalka  20 %
24.3.2019 | 213 hodnocení
+ souhlasím
Jediné, co činí tuto inscenaci snesitelnou jsou hezké písničky, které Helena Vondráčková má a měla ve svém repertoáru a výkon Elis Ochmanové, která zpívá Helenu (resp. její písničky) místy líp než sama Helena.Děj plytký a trapný (u oné pověstné scény s punčochami jsem se opravdu nezasmála). Sagvan Tofi jako žena mě bude jestě dlouho strašit ve snech. Jediný kdo trochu pobavil byl Ondřej Bábor jako bodyguard Sergej. Ale opět zájezdy a fanoušci Heleny 60+ a divadla Bwej budou hýkat nadšením. Muzikál to fakt není.
DivadelniFan  50 %
24.3.2019 | 357 hodnocení
+ souhlasím
Průměr, žádné velké umění, ale diváci se baví. A za tímto účelem je tento muzikál určitě dělaný. Já bohužel nemusím humor stylu "převlékneme se za ženský". Ač to mělo své odůvodnění, nedokázal jsem se smát tolik, jako většina hlediště. Z obsazení vyzdvihnu především M. Zemánkovou v roli Sylvie a Y. Blanarovičovou v roli Terezy. Obě dámy předvedly především skvělý herecký výkon. Určitě nesmím zapomenout na J. Obermaierovou/J. Bouškovou a J. Přeučila/J. Laufera. Byli kouzelní - legendy! Pěveckým výkonem nadchla L. Finková/P. Ďuriačová. Za scény s nimi dávám dobrých 50%.
MartinB  40 %
22.3.2019 | 128 hodnocení
+ souhlasím
Otřepané trapnofórky bavily většinovou část publika. Našla se ale místa, kde nešlo se aspoň pousmát.
Až na výjimky skvělé herecké výkony. Ústřední mužskou trojici však radši pomíjím, až na dobrého J. Cardu. Ivana Jirešová předvedla i s ortézou dobrý výkon. V menších rolích skvělí Hüttnerová / Obermaierová, Blanarovičová, Ďuriačová, Bábor, Zelníčková, Ochmanová. Překvapila jinde velmi slabá Řehořová.
Většina písní v ději má smysl.
Medley na konci představení je zbytečně dlouhá - poloviční by stačila. I když ideálně nemusí být vůbec žádná.
Frosttt  0 %
20.3.2019 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Odpad. Ještě teď nevěřím svým očím, co všechno se dá vyprodukovat a kam se až dá zajít.
Petra152  100 %
18.3.2019 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá zábava...herci si to evidentně užívali a publikum s nimi.
Marketa1991  100 %
17.3.2019 | 20 hodnocení
+ souhlasím
Výborné, vtipné!
AlenaK  20 %
15.3.2019 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Co napsat... hezká scéna a kostýmy.
Jaroslavz  10 %
15.3.2019 | 83 hodnocení
+ souhlasím
Jedna z nejstupidnějších produkcí, jakou si můžete představit. Laciná zápletka, tisíckrát viděné vtipy s chlapy převlečenými za ženské. Mistře Etzlere, to jste dopadl! A do toho přehlídka nejprofláklejších, většinou vyoůjčených hitů Zazenity V. Never more.
honzy  30 %
15.3.2019 | 284 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Tzv.hitmuzikál v divadle Broadway KVíTEK MANDRAGORY Vás možná pobaví,ale nenadchne.Velkou slabinou je plytký,místy až prostoduchý scénář,slabé aranže i nahrávky hudby.Přidáte-li nedobré pěvecké výkony,které se projevují i ve značné nesezpívanosti,převážně dívčího tria,tak toho k pochvale moc nezbývá.Ani herecké výkony nijak neoslní.Sice je znát,jak se herci snaží,ale celkově vše působí jako jednotlivé kabaretní výstupy.A dobrý muzikál potřebuje tah na branku všech,což zde není.Hlavní devizou mandragory jsou písně H.Vondráčkové.Hudební dílo přesně zapadá do řady,již zde uváděných.1.repr.14.3.19
Hanavelka  100 %
13.3.2019 | 24 hodnocení
+ souhlasím
Viděno zahřívací zkušební kolo s vtipným úvodem autora Radka Baláže v obsazení skvělý Etzler-jenž se v roli vyblb a očividně ho to bavilo,nebo ne a je tak dobrý herec,že to nešlo poznat.Háma-ten se v roli idiotského bráchy Etzlera našel.Carda.Famózní padouch Přeučil s 82 na tachometru hluboká poklona-bravó.Špičková Trtíková vystřihnuvší sólíčka. Obermaierová se vyřádí a zaslouženě sklízí ovace.Fikaně mazaná policistka Gondíkové sedne.Světové hity Vondráčkové dobře zapadnou do děje a často se měnící scény/pouť,nemocnice,kabaret,služebna,kremace,pláž../.Všem dík za super zábavu + cukrovou vatu.
Antrey  10 %
3.11.2023 | 86 hodnocení
Applejuice  30 %
8.1.2023 | 379 hodnocení
Martina149  100 %
6.11.2021 | 19 hodnocení
Desplat  20 %
26.1.2020 | 41 hodnocení
Anyzz  30 %
7.12.2019 | 16 hodnocení
Krteček  40 %
9.9.2019 | 27 hodnocení
Michalmusek  40 %
17.6.2019 | 318 hodnocení
Divadelnik  70 %
30.3.2019 | 146 hodnocení
Iveta314  80 %
17.3.2019 | 21 hodnocení
MSpa  20 %
16.3.2019 | 47 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.