Divadlo Broadway
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
43 %
kontroverzní inscenace (71.)
43121000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (13)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  50 %
(zadáno: 23.10.2021, počet hodnocení: 953)
+ přínosný / zajímavý komentář
45%. Láska nebeská ukazuje, proč byl Matuška takový fenomén. Jeho písně v podání jiných interpretů (byť ne úplně špatném) jsou poněkud sterilní. Dějově muzikál kombinuje komediální scény s těmi jímavými, sentimentu je tu skutečně hodně, na mě osobně přespříliš. Většina písní zazní v redukovaném podání, aby se jich do inscenace vešlo co nejvíc, některé jsou ovšem do děje zakomponovány celkem umně. Celkem dobře vychází komediální bratrské pošťuchování mezi P. Ryšavým a P. Pechou, příjemně civilní je K.Gudasová, J. Vojtek je výrazně lepší pěvecky než herecky, v činoherních scénách nejvíce vyniká D. Syslová. (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Fedorocko  40 %
(zadáno: 24.6.2022, počet hodnocení: 646)
přínosný / zajímavý komentář
Tak nějak nic moc
BloggarSumec  10 %
(zadáno: 15.5.2022, počet hodnocení: 52)
přínosný / zajímavý komentář
No ono se to opravdu moc komentovat nedá. Slaboduchý děj a našroubované písničky, které tu s větším, tu s menším úspěchem účinkující zpívají. Herecké výkony také nic moc. Lobotomie mozku sice neproběhla, ale už málem. Možná lepší pustit si Matuškovy hity na cd nebo desce v originále a nekazit si tímto paskvilem vzpomínky na ně.
RaB  0 %
(zadáno: 14.5.2022, počet hodnocení: 226)
přínosný / zajímavý komentář
Připadal jsem si jak kdybych podstupoval lobotomii mozku při plném vědomí.
Katastrofální libreto, hudební nastudování jak z vesnické tancovačky a typ představení ani nenutí, jinak skvělé, představitele ze sebe vydat výborné výkony.
Z té bídy se dalo koukat jen na Pogodovou, Ďuricovou a Tothovou.
Peroutka, Pecha - nefunguje mezi nimi herecká souhra a oba obrovské pěvecké rezervy (zřejmě indispozice), Čenský zpívat opravdu neumí, Schneiner by se měl naopak naučit hrát. Z company skvělý Minařík.
Mol1111  20 %
(zadáno: 9.4.2022, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Začnu tím, co se mi líbilo. Pěvecké výkony byly převážně dobré. Bohuš Matuš přezpíval všechny o parník, slyšet ho naživo byl asi nejlepší zážitek představení. Což na druhou stranu nepřispívá ke konzistenci představení.
Tak to byla pozitiva. Děj je slaboduchej. Největší vtip, na které se představení zmohlo jsou laškující homosexuálové, čemuž úplně nechápu, že se ještě někdo směje (směje?).
Nebylo to takový utrpení, abych toužil utýct.
Bábor, Ryšavý (pěvecky slabší), Kříž, Syslová, Ďuricová, Tothová, Kopečný, Matuš, Kubík, Finková (pěvecky hodně nechala za očekáváním), Ďuriačová.
Rejpalka  30 %
(zadáno: 13.2.2022, počet hodnocení: 145)
přínosný / zajímavý komentář
Když vydržíte začátek, kde jsem si chtěla vypíchnout oči i uši, stane se z toho poměrně solidní reboot mozku. Škoda jen, že jsem v roli Zuzanky neviděla Ditu Hořínkovou, pak se mi možná zdály vtipy i vtipné. Typické publikum pozdně důchodového věku si přišlo zavzpomínat a časem došlo i na poklep so rytmu holí, následně nohou. Nadšením střídá nadšení.... Z lásky k DB mě nikdo nemůže obvinit....
I.Klim  80 %
(zadáno: 28.11.2021, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Žádné velké očekávání jsme vzhledem k tomu, kde se muzikál hraje, neměli.Ale užili jsme si to slušně. Oddechovka, na nic si nikdo nehraje.Trošku se zpívá, lepší jsou určitě herecké výkony, ale je to moc fajn představení.Kdo neočekává umění, ale chce vypnout a pobavit se, vřele doporučuju.Petrové Pecha a Ryšavý byli top.Strašný vzduch v sále, to se opravdu nedalo vydržet. Kdyby asopň otevřeli dveře do předsálí.Lidi odcházeli na vzduch.V respirátoru se to nedá vydržet. 3.10. v obsazení:Pecha,Ryšavý,Vojtek,Křížková,Ďuricová,Kopečný,Slezáček,Tothová,Pogodová,Karleszová
Žíža  20 %
(zadáno: 22.11.2021, počet hodnocení: 67)
přínosný / zajímavý komentář
K muzikálu jsme přistupovali s obavami, zvláště po zjištění, že v hlavní roli bude O.Bábor. Kupodivu právě v jeho případě se ale obavy ukázaly liché - jeho projev byl bez problémů a i zpěv (se kterým máme dlouhodobě dost problém) byl tentokrát překvapivě v pohodě. Výborné výkony Ďuricové, Ryšavého, company (výborný Minařík, Kellner, Gabrišová ...) byly bohužel totálně odstřeleny a potopeny lascivním prvoplánovým ( spíše stupidním) humorem v podání Pogodové - tyto scény potopily vše do xtého suterénu. A vše pak dorazil úděsně přehrávající Čenský - tak zoufalý výkon je opravdu síla.
MartinB  70 %
(zadáno: 26.10.2021, počet hodnocení: 68)
přínosný / zajímavý komentář
+ Příjemné překvapení. Slušný příběh, snad ani jeden oslí můstek a většina písniček logicky zařazená. Excelentní O. Bábor. Je uvěřitelný, vtipný, umí dojmout a jím ztvárněná sóla jsou vrcholem představení. Vtipná Pogodová - její a Slezáčka Tam za vodou v rákosí je skvělé. Skvělý Schreiner, výborné Ďuricová, Tóthová a Syslová. Průměrní Peroutka a Kopečný. K nejzdařilejšímu řadím výbornou company a jejich To se nikdo nedoví.
- Trapné scény uřvaného, zbytečně vulgárního a přehrávajícího Čenského. Špatní Drahokoupil a Gudasová. Zbytečná předehra a v DB tradičně nudná a dlouhá medley v závěru.
Honzy  70 %
(zadáno: 3.10.2021, počet hodnocení: 250)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikál LÁSKA NEBESKÁ v divadle Broadway v režii Z.Zelenky má ambice se stát divadelním hitem.Písničky Waldemara Matušky jsou pečlivě vybrány a dobře posouvají děj muzikálu.Vtipné dialogy dvou bratrů se nesou na veselé vlně,ikdyž jsou momenty, kdy ukápne i slzička.Ze všech alternací se nejlépe vyrovnala se záměrem autora dvojice bratrů O.Bábora a V.Drahokoupila.Přesně se jim podařilo namíchat koktejl veselých situací,i těch smutnějších.Z ostatních rolí vynikne komediální talent P.Faltuse a J.Minaříka(zamilovaná dvojice gayů).D.Hořínková by měla ubrat,M.Dejdar špatně intonuje.Resumé,ale ano!
Makaluzo1  70 %
(zadáno: 2.10.2021, počet hodnocení: 52)
přínosný / zajímavý komentář
Do vcelku vyumělkovaného příběhu stvořili V.Drahokoupil a O.Bábor skutečné živoucí postavy navdory hopkirkovskému hendikepu. Jejich výkony herecké i pěvecké čněly vysoko nad ostatními.Nejen že se dokázali vyrovnat s Matuškovými písněmi,ale píseň z filmu V pravé poledne v Báborově podání snese srovnání nejen s Matuškou, ale i s Cortésem. Smekám. Ze zamilované duchařské muzikálové komedie dokázali vytvořit umělecké dílko, což žel neplatí pro alterace.
DivadelniFan  50 %
(zadáno: 28.9.2021, počet hodnocení: 256)
přínosný / zajímavý komentář
Po druhém zhlédnutí snižuji hodnocení. Poprvé fajn energie, podruhé velká nuda. Při obou reprízách všechny, ač v malém prostoru, přezpíval J. Machulda, z jehož úst se ty písničky poslouchaly opravdu hezky. Ostatní (a mohou mít sebehezčí hlas) nemají moc šancí v těchto písních zaujmout. Skvělou chemii ale mezi sebou měli představitelé dvou hlavních rolí P. Pecha/J. Vágner a M. Peroutka. Jako vždy zaujala D. Hořínková. V menší roli zaujal i M. Hucl (oproti J. Minaříkovi byl přirozený, bez přehrávání). Využití kýčovitých projekcí opět nechápu. Věřím, že všichni z bimbání pochopí, že bimbá zvon.
Stanislav Šoustek  50 %
(zadáno: 19.10.2021, počet hodnocení: 6)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.