Divadlo Broadway
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
69 %
69261000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Helena Grégrová 60 %
Michal Novák 60 %
Volby

Hodnocení (29)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 60 %
(zadáno: 25.2.2014, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Nejnovější muzikál DB má oproti ostatním tamním opusům výhodu, že je spíše založený na činohře, tudíž v ní hudby M. Davida není až tolik a „hitmaker“ si tak nemusel vypomáhat oprašováním svých polozapomenutých skladeb, aspoň tedy já žádnou neidentifikoval. R. Balaš napsal solidní libreto, dialogy jsou na rozdíl od Fanánkových písňových textů poslouchatelné, nepůsobí jako „pěst na ucho.“ Vyplatilo se i obsazení činoherců, kteří své zpěvné party dokáží dobře interpretovat. Nejlépe si vedl coby kabaretní konferenciér J. Langmajer, dále Y. Blanarovičová a v roli vyšetřovatele zaujal M. Stropnický.
Helena Grégrová 60 %
(zadáno: 4.10.2013, počet hodnocení: 1434)
přínosný / zajímavý komentář
Heuréka! Konečně se po delší době podařilo v Divadle Broadway vyprodukovat muzikál, jehož zhlédnutí, i přes některá zjevná úskalí (všechna již vyjmenoval M. Novák ve svém hodnocení), mohu bezostyšně zařadit mezi příjemné divácké zážitky.
Michal Novák 60 %
(zadáno: 3.10.2013, počet hodnocení: 1067)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Tento muzikál bezpochyby obstál díky režii, libretu a hereckým výkonům Kateřiny Brožové, Marka Vašuta či Jiřího Langmajera. Cit pro žánr a divadelnost situací trochu umenšuje zvolená nepolemická cesta k vykreslení hlavní hrdinky, více méně hledíme do tváře nešťastné matky zkoušené osudem. Jiný rozměr tomuto muzikálu dávají invenční animace a jazzová poloha některých písní. Hůře je, když inscenace zabředá do kýče nebo si hudební motivy „vypůjčuje“.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
AliV 60 %
(zadáno: 9.2.2017, počet hodnocení: 93)
přínosný / zajímavý komentář
Jeden z těch lepších muzikálů uváděných v Divadle Broadway. Ač se jedná o muzikál, tak jako nejpovedenější hodnotím činoherní a taneční výstupy, po hudební stránce je muzikál spíše průměrný (vybočuje jen "Armáda milenců", která je převzatá).
(Viděno obsazení Brožová, Laufer, Vašut, Vojtek, Nývltová, Obermaierová, Soukup, Schwab, Hrabě, Petřík, Podlipská)
Adamek2555 90 %
(zadáno: 4.12.2014, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Toto představení považuji za nejzdařilejší, co Broadway v posledních letech vyprodukovala. Představení má velmi silné momenty, vynikající jsou činoherní části např. paní Obermaierové, pana Soukupa atd. Yvetta Blanarovičová je v hlavní roli nepřekonatelná, stejně jako Marián Vojtko. Pan Laufer vnáší do příběhu velmi příjemnou atmosféru, je výborným průvodcem v ději.
Michalmalik 80 %
(zadáno: 20.9.2014, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Byl jsem včera, tedy 19.9.2014 od 18:00. Musím souhlasit, DB má po dlouhé době ve svém repertuáru další z výborných muzikálů u nás.
Jenda.matousek 60 %
(zadáno: 13.9.2014, počet hodnocení: 332)
přínosný / zajímavý komentář
Ano, gratulujeme, Broadway má konečně muzikál na brněnské úrovni :-) M. David opravdu není žádný A. L. Weber, ale stále je jeho práce milionkrát kvalitnější než texty Hagena, nechápu tuto spolupráci, stále věřím, že kvalitní textaři ještě zcela nevymřeli. Y. Blanarovičová má z českých muz. zpěvaček určitě nejlepší zrychlení 0-100, zpívá buď v ztišeném módu nebo tlačí na pilu, nic mezi tím, to samé i v projevu emocí. J. Vágner by opravdu v jakékoli podobě neměl na jevišti fungovat, možná tak max. nosit kytky umělcům. Pochválit se musí určitě režie a kvalita projekcí.
LucieK 100 %
(zadáno: 4.5.2014, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Nejzdařilejší představení DB,které na čas divadlo vystřelilo z kýčovité béčkové muzikálové scény na vyšší úroveň. Půjde-li Broadway dál touto cestou a nesklouzne k pokleslým kýčovitým estrádním dílům, které doposud valilo na diváky, můžeme doufat ve zrod kvalitní muzikálové scény v Praze.
R. Janouch 80 %
(zadáno: 11.4.2014, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Trochu moc vážné činohry na typického diváka Broadwaye, ale rukopis nejlepšího muzikálového režiséra současnosti Radka Balaše se opět nezapřel... A velmi milé překvapení díla? Míša Horká!
Adele 60 %
(zadáno: 30.3.2014, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Michal David nikdy nebude sir A. L. Weber a jeho nejkrásnější muzikály jako je Cats, Jesus Christ Superstar, The Phantom of the Opera..). Michal David je takový muzikálový Troška. I když Mata Hari bude asi jeho nejpovedenější kus. Co činí muzikál koukatelný jsou taneční čísla. Hodnocení tedy patří company a jejich tanečnímu umění, ať už v tanci švadlenek, vojáků světové války nebo jako exotické tanečnice. Texty jsou o dost slabší viz. Kde mám svoje obutí.. No to mi není po chuti... Z herců jsou pak nejpřesvědčivější Langmajer a Vašut.
Hojojicek 70 %
(zadáno: 29.3.2014, počet hodnocení: 94)
přínosný / zajímavý komentář
Blanarovičová,Langmajer,Vašut,Vojtko,Nývltová,Obermaierová,Soukup,Vágner,Hrabě,Petřík,Parová. Na Davida s Fanánkem fakt skvělé! Fajn libreto i režie (Balaše mám rád). Některé nápady skvělé, některé zbytečné(chlapec v nejvíce zbytečné němé dětské roli, loutka na začátku), ale vesměs super. . Vyzdvihnu jen skvělou Blanarovičovou, ostatní ale se svými rolemi naložili taktéž velmi obstojně, nemám žádnou výtku. Kvalitní company. Super kostýmy (dokonce to nebyla tak častá tisící varianta na Šolcovu předchozí práci). Scéna fajn, tvořená promítanými kreslenými pozadími. Obrazovky v hledišti = FUJ.
Lucianna 60 %
(zadáno: 24.2.2014, počet hodnocení: 39)
přínosný / zajímavý komentář
Příběh jasný a srozumitelný, hudba průměrná, herecké výkony dobré (M.Horká, J.Langmajer, P.Soukup), příjemně strávený večer, ale jako celek nějak zvlášť nenadchne.
Fedorocko 80 %
(zadáno: 10.2.2014, počet hodnocení: 567)
přínosný / zajímavý komentář
Představení se nám líbilo, hezká taneční čísla, kvalitní výkony herců v hlavních rolích,příjemná hudba,pěkný zážitek.
Hannah21 70 %
(zadáno: 19.1.2014, počet hodnocení: 142)
přínosný / zajímavý komentář
Hudba - především pomalá dueta nezapřou svého autora, jiné skladby jsou příjemným osvěžením a vymykají se tomu, co David tvořil v minulých letech. Balašovo režijní vedení je znát, není to jen sled hudebních čísel. Líbilo se mi, jak se během děje mění scény a střídají se mladší a starší verze hlavní hrdinky. Choreografie vesměs zdařilé. Blanarovičová i Procházková výborné. Háma vtipný, i když jednou to bylo trochu přes čáru.
Divadelnik 90 %
(zadáno: 15.12.2013, počet hodnocení: 113)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Líbilo.
Čiko 60 %
(zadáno: 5.12.2013, počet hodnocení: 740)
přínosný / zajímavý komentář
64,99%
Martin21 70 %
(zadáno: 2.11.2013, počet hodnocení: 355)
přínosný / zajímavý komentář
5/10 v 18:00. Muzikál mě opravdu příjemně nadchnul, něco tak povedeného v DB jsem nečekal - aspoň tedy po Klíči králů, atd...Celkem slušný děj, scéna také fajn a výkony zpěváku byly také dobré, ale myslím si, že jsem měl skvělé obsazení. Yvetta Blanarovičová (perfektní!), Jiří Langmajer(v roli asi nejpříjemnější), Marek Vašut (průměr), Kamila Nývltová (standartně dobrý výkon),...v jiné sestavě to asi takový zážitek není :-/ Celkově na mě muzikál působí dobře a možná se půjdu podívat podruhé...
Honzy 50 %
(zadáno: 5.10.2013, počet hodnocení: 213)
přínosný / zajímavý komentář
Nejnovější dílo v divadle Broadway Mata Hari moc nenadchne.Nejde jen o pohnuté osudy hlavní hrdinky.Jde o celkové režijní pojetí inscenace!Sledujeme tak dlouhé činoherní pasáže střídající se s pěvecko-tanečními výstupy.V company chybí mužská část,což vadí nejvíce ve scéně z válečného bojiště.Asi omylem byl obsazen A.Háma(jeho klaunské pojetí role je zcela nevhodné)Překvapila svým dobrým výkonem M.Horká.Její Mata Hari má přesvědčivý výraz.Z ostatních výkonů lze vyzvednout R.Schwaba.Dobrá je choreografie i kostýmy.Hudební složku lze hodnotit spíše jako průměrnou.Zajímavá je funkční scéna.H.50%.
Jirkan 50 %
(zadáno: 4.10.2013, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
4.10.2013: Za omyl celé produkce považuji obsazení protagonistů Háma, Párová, Soukup, Vojtko = kde je herectví? Dále některá místa libreta a režie s doslovnou popisností (místy až kýč), občasné laciné vtípky a nevydařený závěr. Hudebně to ušlo, ale proč si půjčovat melodie? Za velké plus považuji vyrovnání se tvůrčího týmu s malým prostorem. Hodně zdařilá taneční čísla (tango, dražba, švadlenky...)! Škoda, že propagace nestojí i na třetí protagonistce M. H. - M. Horké. Ta zvyšuje mé hodnocení, udělala na mne velký dojem (jak po herecké tak i hlasové stránce).
Dominika 100 %
(zadáno: 26.10.2013, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Mně se muzikál Mata Hari moc líbil, viděla jsem ho s K. Brožovou a J. Langmajerem a oba byli úžasní. Příjemně mě překvapila Charlottka Gottová, chovala se skromně a byla prostě roztomilá. Doufám, že taková zůstane i nadále a úspěch jí nezmění. Velmi kladně hodnotím i taneční scény a dobové projekce.
Santini 60 %
(zadáno: 30.9.2013, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
První půlka muzikálu mě připadala vcelku nudná a zdlouhavá. Ale druhá to zachránila, že jsem nakonec nelitovala. Čekala jsem asi více, proto tak trochu zklamání. Kostýmy hezké, hudba mě po skončení v hlavě nezůstala, kulisy skoro žádné, ale dobarvení děje na plátně bylo zajímavé. Viděno jednou, ale vícekrát nemusím. Druhá část představení měla rychlost a břit a konečně se začalo něco odehrávat. V roli špiónky jsme viděli Ivetu Blanarovičovou. Svoji roli zvládla dobře, ale stále v ní vidím čertíka z pohádky. Můj problém... Role vyšetřovatele M. Stropnický: je to herec, sehrál velmi dobře.
Kikizubik 90 %
(zadáno: 3.11.2018, počet hodnocení: 5)
Coward 90 %
(zadáno: 17.9.2017, počet hodnocení: 212)
Janul. 60 %
(zadáno: 16.5.2016, počet hodnocení: 30)
Marketap 50 %
(zadáno: 14.6.2015, počet hodnocení: 29)
Kytina 70 %
(zadáno: 12.11.2014, počet hodnocení: 162)
Markét 40 %
(zadáno: 4.3.2014, počet hodnocení: 7)
PavelK 50 %
(zadáno: 11.12.2013, počet hodnocení: 197)
Lumca 60 %
(zadáno: 29.9.2013, počet hodnocení: 326)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.