Počet komentářů: 1
Nový komentář

Blog návštěvníků i-divadla

Pro napsání nového článku se, prosím, přihlaste.
Jak Miroslav Hanuš objevil Miki Volka
Simi69, 29.5.2019

V kladenském divadle se tentokrát koná velkolepá rokenrolová jízda, i když se jede jenom pražskou tramvají. Autor a režisér Miroslav Hanuš chtěl za 2 a půl hodiny ukázat to podstatné ze života rokenrolového krále Miki Volka, proto nasadil od začátku do konce strhující tempo. A protože život Mikiho Volka nebyl žádná procházka růžovou zahradou, nabízí se divákovi poněkud těžší kousek řešící problémy z reálného života, a nejen tím působí ve srovnání s převažující pražskou muzikálovou produkcí jako zjevení z jiné galaxie. Ani závažná témata jako závislost na alkoholu a lécích, a estébáctví a udavačství však autor nepodává jen v tragickém tónu, nikdy nechybí špetka humoru, ale chytrého, hanušovského.. Brilantní je hlavně zastávka ve Slovakofarmě Hlohovec, neskutečně zábavná a mrazivá zároveň.

Sám Miroslav Hanuš se chopil role hlasatele, který s drsnějším nadhledem uvádí jednotlivé zastávky ilustrující rockerův život.

Nepochybuji o tom, že kdyby žil Miki Volek, po shlédnutí téhle inscenace by už nechtěl, aby ho hrál kdokoliv jiný než Jan Krafka. Krafkovo převtělení je dokonalé, stává se králem českého rokenrolu se všemi jeho démony, pochybnostmi a nejistotami, chvílemi zase malým Míšou, který se touží schovat v maminčině náruči. Jana Krafku jsem už viděl v řadě rolí, nezapomenu třeba na Tracyho tygra, ale tady jeho výkon předčil i má maximální očekávání.. Prostě jeho životní role a za mne nominace na Thálii jak vyšitá!

Hlavní hrdina dostal od autora jako doprovod na své cestě tři krásné Anděl(k)y - skvělé kladenské herečky Barboru Janatkovou, Barboru Hron Vovsíkovou a Anežku Rusevovou - které zpívají a tančí jako o život. Parádní třešnička na dortu dokonalé Hanušovy inscenace.


Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Slaná (24.6.2019, 11:22:03)  reagovat
Honza Krafka
To je úžasné, že si ještě někdo pamatuje Tracyho tygra. Jak ráda bych ten muzikál ještě jednou viděla. Nechtělo by kladenské divadlo, když je tak krásně rozjeté udělat remake ?