Divadlo v Dlouhé

Lidská tragikomedie

Premiéra: 21.3.2015. Úprava: Hana Burešová, Štěpán Otčenášek. Dramaturgie: Štěpán Otčenášek. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Jana Preková. Projekce: Noro Držiak, Jan Baset Střítežský. Hudba: Ivan Acher. Režie: Hana Burešová.
3:05 (2 přestávky)

Osoby a obsazení
Jaroslav Pulec - Jan Vondráček
Vladimír Shoř - Miroslav Táborský
Emil Obnos - Miroslav Hanuš
Alois Kantorka - Martin Matejka
Odjinud - Marek Němec
Děvče z ulice & Brigita, žena Shořova - Magdalena Zimová
Beránková, teta Pulcova & Doubravka, dcera Kantorkova - Veronika Lazorčáková / Klára Sedláčková-Oltová
Jan Hubácius, hospodský & Václav Hubácius, jeho syn a nástupce & Obstarožní strážník - Vlastimil Zavřel
Muž z výčepu & Lokaj & Neznámý & Starší pán - Tomáš Turek
Muž z výčepu & Lokaj & Mladší pán - Jan Meduna
Mladý strážník - Petr Felcman / Martin Kocourek
a další

Groteskní filozofické drama, satiricko-ironické podobenství o ztroskotání velkolepých mladických snů v přízemní šedi života. Pět spolužáků se setkává na oslavě maturity, poté po třiceti a znovu po pětadvaceti letech...
oficiální ankety:
nominace na Cenu divadelní kritiky v kategorii Nejlepší inscenace roku 2015
v anketě portálu i-divadlo.cz:
1. místo v kategorii Nejlepší inscenace roku 2015
Jan Vondráček - 1. místo v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon roku 2015
Divadlo v Dlouhé
Hodnocení inscenace
Redakce
74 %
Uživatelé
72 %
náš tip
Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Michal Novák, Lukáš Dubský  Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Michal Novák, Lukáš Dubský  Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Michal Novák, Lukáš Dubský
721191000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (127)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 70 %
(zadáno: 24.3.2017, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
Klíma formuloval do hry své cenné postřehy o životě, ideálech, marnosti či (ne)smyslu (ne)hledání smyslu bytí. Filozofické drama stojí na slovech a popisu, dokonce i v minimu dramatických akcí zůstává slovo nejpodstatnějším. Pro inscenování je text tvrdým oříškem, který ani nelze zcela rozlousknout. Režisérka za přispění svých spolupracovníků v rámci možností hru oživila vnějškovými prostředky, zejména efektní výpravou. Herce vedla k jednotnému stylu nadsázky, což byla správná cesta. Ceňme si, že se našlo další divadlo, které nevsadilo na jistotu a zasadilo o nezapomenutí Klímova díla.
Veronika Boušová 70 %
(zadáno: 9.3.2016, počet hodnocení: 277)
přínosný / zajímavý komentář
65%
Jiří Koula 70 %
(zadáno: 6.1.2016, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
Škoda těch chvil, jež nemají jiný smysl než ukázat, jak jsou postavy směšné a jak to herci umějí ztvárnit. Ale konečně jsem viděl inscenaci textu, jenž se s groteskní polohou Hany Burešové opravdu potkal, a neměl jsem pocit sledování znásilnění zdrogovaného chudáka dominou v masce klauna, kterému herci drží končetiny, aby sebou moc nemrskal.
Lukáš Holubec 70 % Tip Lukáš Holubec
(zadáno: 18.9.2015, počet hodnocení: 656)
Jiří Landa 70 %
(zadáno: 2.6.2015, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Velmi náročnou filozofickou hru se podařilo H. Burešové aspoň částečně divácky zpřístupnit, k její snazší stravitelnosti napomáhají i dvě pauzy. Režie si umě a s jasnou vizí pohrávala s groteskním zvýrazněním svérázných typů postav a jejich „lidského“ vývoje. Herecky inscenaci dominovali J. Vondráček s M. Němcem, ostatní jim tvořili silné „herecké zázemí“. Snad jen operetní výstup v poslední části mohl být zpracován trochu (rozuměj zcela) jinak. Pěkné kostýmy J. Prekové a působivé projekce.
Michal Novák 80 % Tip Michal Novák
(zadáno: 15.4.2015, počet hodnocení: 1067)
přínosný / zajímavý komentář
(+3)
Na blogu Nadivadlo se rozvinula pichlavá diskuse na téma směřování Divadla v Dlouhé. Nerozumím jí. Vždyť Divadlo v Dlouhé si výzvy klade - v podobě „nehratelných“ titulů. Nevznikla tu jenom filozofická disputace postavená na slovu, či kuriozita podle běsovského Klímy. Lidská tragikomedie je hrána jako obecně platná groteska lidských typů, která rozmáchle pracuje s bizarností díla a zároveň si zachovává odstup. Sarkastické podobenství o životě je shazováno do frašky, aniž by to bránilo demonstraci mnoha hořkých pravd. Excelentní výkony Jana Vondráčka a Marka Němce.
Lukáš Dubský 90 % Tip Lukáš Dubský
(zadáno: 25.3.2015, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
Lidská tragikomedie je hra s mnoha filosofujícími monology či dialogy, která v sobě ale zároveň skrývá i příležitosti pro situační komiku. Je to krutá groteska, ve které režisérka Burešová dokázala spolu se znamenitými herci zvýraznit komické rysy jednotlivých postav. Dvě přestávky divák přežije, protože je za to odměněn nesmírně vynalézavými kostýmy J.Prekové. V Dlouhé vznikla povedená inscenace. Divák ji může klidně vnímat jen jako netradičně pojatou grotesku lidských typů. Ale za vším tím bizarním nánosem na něj občas vykouknou hořké pravdy, které si lidé často odmítají připouštět.
Jan Pařízek 70 %
(zadáno: 25.3.2015, počet hodnocení: 784)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Taková zvláštní filozofická sonda do hlubin lidského života a duše. Není úplně lehké to nějak zpracovat a něco si z toho odnést, ale přesto zanechalo jistý dojem. Každý ze tří obrazů dobře reprezentuje zvolené období lidského života. K tomu přidaná dávka jakéhosi mystična dodává hře určité kouzlo a všechny tyto pasáže měly svoji sílu a napětí. S tím souvisí i velmi dobře udělané projekce na pozadí. Po herecké stránce nikdo nezklamal, vyzdvihl bych především J. Vondráčka, M. Matejku a M. Němce.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Annikka 60 %
(zadáno: 27.9.2020, počet hodnocení: 115)
přínosný / zajímavý komentář
65 %
Doceňuji až retrospektivně. :)
J.S. 70 %
(zadáno: 6.1.2020, počet hodnocení: 126)
přínosný / zajímavý komentář
Klímův text je karikaturním podobenstvím a současně filozofickou disputací o lidském údělu a smyslu života. Jevištní působivost je pak odvozena spíš od míry přidaných scénických efektů a režijních nápadů. Inscenátoři v tomto ohledu odvedli výbornou práci. Přestože hra není pro diváka jednoduchá (dvě přestávky naštěstí recepci výrazně usnadňují), předvedené situace nutí k přemýšlení ještě dlouho po skončení představení. Lidská tragikomedie v Dlouhé je zdařilým počinem.
HolkazGarsonky 40 %
(zadáno: 31.12.2019, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Dle hodnocení ostatních mám pocit, že jsem byla na nějakém úplně jiném představení. První třetina byla ještě jakž takž snesitelná, i když z představení na mě vanul závan toho, že už má ty nejlepší časy za sebou. Po první přestávce už jsem se nechytala vůbec. A třetího dějství jsem se už dobrovolně vzdala a rozhodně jsem u šatny o druhé přestávce nebyla sama. Nevím, co jsem čekala, ale tohle to určitě nebylo. Za mě bohužel zklamání. :(
Zma 80 %
(zadáno: 7.5.2019, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
První dvě části zábavné, třetí filosofická. I tak pobaví. Výborná scéna, kostýmy, perfektní Odjinud.
Ivo Železný 70 %
(zadáno: 5.5.2019, počet hodnocení: 228)
přínosný / zajímavý komentář
Šílené? Inu, Klíma. Sice šílené, ale dobré dívadlo? Inu Divadlo v Dlouhé.

Kouř byl.
Jula 90 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Krásné divadlo. Groteskní, působivé, výborně zahrané, zajímavá scénografie, skvělé vizuální efekty. Moc mě to bavilo.
Simi69 100 %
(zadáno: 5.3.2019, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Pro mne naprostá bomba. Objevil jsem Ladislava Klímu a zjistil, že i filozof může být nesmírně zábavný. Samozřejmě velkou zásluhu na tom mají herecké výkony - kromě téměř všemi zmiňovaného Jana Vondráčka bych rád zmínil ještě aspoň Miroslava Hanuše, ale skvělí byli všichni.
Jerman 90 %
(zadáno: 22.2.2019, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
Klímova hra těžko inscenovatelná a přesto nesmírně působivá, díky režii par excellence Hany Burešové (generace mladých "moderních" režisérů, co "okupuje" ND by se od ní mohla co učit) a vynikajícím hereckým výkonům pěti protagonistů. Tento "časosběrný dokument" o osudech čtyřech kamarádů z gymnázia a isoterického Odjinud udrží diváka v pozornosti přeš délku představení. Skutečný počin na pražské divadelní scéně
Psychoklara 70 %
(zadáno: 6.2.2019, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Představení plné rozporů, snaha o filozofické zamyšlení a humor se míchá trochu neobratně, takže člověk neví, co si vlastně má myslet, jestli se zamýšlet nad probíhajícím dramatem, nebo čekat na další vtip.

Mám pocit, že jsme tady jako diváci trochu selhali. Někdo se nám tou hrou snažil něco hlubokého říct a my přitom jenom čekáme, až sebou Marek Němec znovu švihne :). Z divadla jsme odcházeli jako v podnapilém stavu, řehtali jsme se ještě na ulici a v metru.
KateDanny 80 %
(zadáno: 22.1.2019, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
Kniha se mi líbila, i když to byl trošku oříšek. Velice jsem se těšila na divadelní zpracování. "Bizár" to je slovo, které hru vystihuje, ale v dobrém slova smyslu. Kostýmy a herecké výkony (zejména pana Vondráčka a pana Němce) hru pozvedly na jinou úroveň. Hru jsem si velice užila.
R.JELEN.21 90 %
(zadáno: 30.11.2018, počet hodnocení: 131)
přínosný / zajímavý komentář
Hra velice stojí na osobě pan Vondráčka a pana Němce.
Soubor divadla je výborný, ale zbývající postavy mě ve většině případů příliš neoslovili.
Každopádně jsem ze hry odcházela nadšená, jen málokdy se mi stane, že se asi po 3 minutách přistihnu s tupým výrazem a otevřenými ústy, která se smějí od ucha k uchu. Tak nějak mi z poslední verze Odjinuda spadla brada a stále jí tak nějak hledám.
Určitě se investice vyplatila :)
Vaklav 40 %
(zadáno: 24.10.2018, počet hodnocení: 246)
přínosný / zajímavý komentář
Neznal jsem práci L. Klímy a schválně jsem nechal dovzdělání až po zhlédnutí inscenace.
Nízké hodnocení nemíří za herci, ti hráli skvěle a s nasazením.
Jen si kladu otázku, proč takovou hru vůbec pustit do světa.
Nevadí mi, že vznikla a hraje se, ale nemohu ji jako hru doporučit, protože jsem se chvílemi dost nudil.
Domnívám se, že podobné myšlenky se dají vyjádřit i jiným, lidem bližším jazykem.
Na druhou stranu je to setkání se světem, ke kterému nemám blízko a nyní vím, že existuje.
Pokud toužíte po náloži filozofie a experimentu, jděte se podívat. Máte dvě šance (pauzy) prchnout.
Katarina16 60 %
(zadáno: 17.5.2018, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Smíšené pocity, takže asi tak napůl. Opatrně se přidávám k názoru, že operetní výstup v poslední části mohl být zpracován trochu jinak (nebo vůbec?)
Františka Tranová 70 %
(zadáno: 2.4.2018, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
Herecké výkony byly vynikající, ale bohužel pro mě představení kazil ne příliš vydařený humor. Hra i přes svoji délku nenudí, zajímavě se postupně stupňuje atmosféra a filosofické monology byly místy lepší, místy horší. Neurazí, ale ani nenadchne.
Bílek 60 %
(zadáno: 17.1.2018, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
65 %
AliV 50 %
(zadáno: 17.1.2018, počet hodnocení: 93)
přínosný / zajímavý komentář
Bohužel, pro mě to bylo zklamání. Herci by za své nasazení zasloužili 100%, ovšem hra samotná postupem času začíná nudit (což mrzí, protože první část působí výborně) a celá třetí část mi přišla jako špatný vtip, závěrečná "katarze" nevyšla. Škoda.

(Musím však také podotknout, že negativní dojmy mám také kvůli dvojici v hledišti, která svým hlasitým a neodůvodněným smíchem rušila celé představení, až je ostatní diváci museli napomínat.)
Miskova Pet 70 %
(zadáno: 16.1.2018, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Freebird 80 %
(zadáno: 3.1.2018, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné herecké výkony Jana Vondráčka, Miroslava Táborského, Marka Němce a Martina Matejky
Orienteering 80 %
(zadáno: 18.11.2017, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Za mě srozumitelné zpracování hodně náročné filozofické předlohy. Líbilo se mi řešení scény i hudební stránka, výborné herecké výkony Jana Vondráčka, Marka Němce i Miroslava Táborského. Je dobře, že má představení dvě přestávky, je čas celé to nějak zpracovat :-)
M.T.U. 80 %
(zadáno: 4.6.2017, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělý Jan Vondráček
Martina_K 70 %
(zadáno: 4.4.2017, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
1. dějství bylo skvělé, velmi mě navnadily výborné herecké výkony pánů Táborského a Vondráčka i super kostýmy a scéna. Po přestávce dostala velký prostor postava Odjinuda a nadšení opadávalo.
Dzaamek 80 %
(zadáno: 19.3.2017, počet hodnocení: 69)
přínosný / zajímavý komentář
Moc pěkné.
Bethrezen 70 %
(zadáno: 13.12.2016, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
Zdařilé provedení Klímova nelehkého textu. I kostýmy a scéna jsou velmi podařené. Jen třetí část je poněkud zdlouhavá a úplně nesouzním s vyzněním hry. A i přes nelehké filozofické myšlenky a tragikomické vyznění jsem se groteskním a občas až fraškovitým podáním skvěle bavil.
Vladimír Rogalewicz 80 %
(zadáno: 3.11.2016, počet hodnocení: 586)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné divadlo, které má vše, co je na divadle přitažlivé. I přes několik (zanedbatelně málo) méně vydařených momentů je to jedno z nejlépe připravených představení (režie, masky, scéna), jaké lze v současnosti v Praze vidět.
Vyznění textu se mnou nesouznělo (ale s kým souzní?). Proto se mé nadšení s ubíhajícím časem trochu snižovalo. Představení pro mne znamená pokračování poetiky Slečny Jairové, a budu rád, pokud tato minisérie bude pokračovat.
Poristm 70 %
(zadáno: 10.10.2016, počet hodnocení: 87)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé herecké výkony, provedení hry taktéž super. Hra a samotný text je hrozný - 50%.
Architekt 50 %
(zadáno: 8.10.2016, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
zpracování mi vůbec nesedlo, hlavně tedy scéna a kostýmy
Strom-z 60 %
(zadáno: 9.9.2016, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mě velmi problematickej výběr textu - proč to celý vlastně vzniklo - a naproti tomu některý skvělý herecký výkony. Hodně rozporuplný dojmy.
Denisa H. 70 %
(zadáno: 19.8.2016, počet hodnocení: 306)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Celá Lidská tragikomedie je na první pohled jedna velká haluz, jenže zdání klame. Ono se pod tou šílenou slupkou schovává opravdu tvrdá a hořká pecka. Konfrontuje mladické ideály se skutečným životem. A že snad jen blázen by si mohl myslet, že se mohou splnit... Tragikomedie v doslovném výkladu.

Exceluje Jan Vondráček a sekunduje mu Miroslav Táborský. Za odvahu si zaslouží vyzdvihnout Marek Němec. Ale pokud bych měla někoho skutečně pochválit, tak kostymérku a maskérku/maskéra! Ti totiž předvedli vynikající výkon!
Maranta 70 %
(zadáno: 15.6.2016, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Rozhodně zajímavá inscenace. Na počátku mládí, plány, představy o budoucnosti. Někdo má cestu umetenou, jiný musí bojovat s předsudky, finanční nouzí a v neposlední řadě i se sebou samým, svými závislostmi, alibismem a temnými stránkami své duše. Na konci bilance a snad i nastolení otázky co je vlastně vítězství a co prohra. Filosofické machistické projevy pronášené kouzelnou archaickou češtinou nepůsobí ani tolik jako podnět k zamyšlení, spíše jako fascinující exkurz do jiné doby a sféry uvažování. Skvělé herecké výkony, zajímavý nápad s projekcí na jevišti. A hlavně: nechybí lehkost a humor.
Fedorocko 50 %
(zadáno: 7.6.2016, počet hodnocení: 567)
přínosný / zajímavý komentář
Představení na mě zapůsobilo hodně rozporuplně. Skvělý Jan Vondráček i Miroslav Táborský (zejména v prvním dějství),ale vždy mě bavila jen ta část,než se objevila postava Odjinuda. Marek Němec ve své roli předvedl určitě výborný výkon,ale jeho postava mě tak moc nebavila,až jsem se vždy těšil na jeho odchod ze scény.No a závěr,ten mě neoslovil vůbec.Za vidění dílo rozhodně stojí,ale ...
Bernardblack 80 %
(zadáno: 28.4.2016, počet hodnocení: 252)
přínosný / zajímavý komentář
Celá Lidská tragikomedie v Dlouhé(spíš krátké verzi pro jeden večer:)
Mimořádně silné představení(od obsahu, přes masky, scénu a herce)
Úžasná groteska, o marnosti našich životů a ztrátě lidskosti a snů...plná ironie, cynismu a filozofických myšlenek
Výkony všech pánů, ale hlavně Jana Vondráčka a Marka Němce jsou opravdu"Odjinud":)
Adela_H 70 %
(zadáno: 13.4.2016, počet hodnocení: 64)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Skvělé, dala bych i 80%, ale závěr mi tak úplně neseděl...
Mondi.h 100 %
(zadáno: 12.4.2016, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasnýýý Jan Vondráček, až mi ho bylo líto. Jinak celá hra je moc pěkně udělaná a to do naprostých detailů. Moc nás to bavilo a těšíme se, až na to půjdeme znovu.
J_V 90 %
(zadáno: 18.3.2016, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné, věrné, vizuálně poutavé, krásně zahrané.
Renée 70 %
(zadáno: 1.3.2016, počet hodnocení: 96)
přínosný / zajímavý komentář
Asi si začnu bát chodit na třídní srazy. Hodně vtipné, místy až nemile grotesní díky Vondráčkovi v prvním aktu (ten jeho študent mi byl neskutečně nepříjemný, naštěstí dospěl v alkoholika a nakonec v sympatického staříka), Zímové a toho co tam předváděl Matejka s přerostlým děckem v druhém. Zato Táborský byl výborný celou dobu. Mladí maturanti měli ideály a mysleli si, že jim patří svět. Který z nich se jim ale nakonec nezpronevěříl? Na to jak to bylo vtipné, to bylo dost tragické.
Janis 80 %
(zadáno: 12.2.2016, počet hodnocení: 247)
přínosný / zajímavý komentář
Autoři představili Klímu v napínavém (krom poslední scény) tragikomickém zpracování, k němuž on sám jakoby vybízí.
Ten přístup je ale zavedl až k tomu, že trochu poťouchle či podvědomě učinili objektem odlehčení a zesměšnění i Klímovy zdánlivě vážné, ale vlastně jen naivně-filosofické úvahy (postava Odjinuda...) A jak vidno, tou potřebou dát najevo odstup a pobavený distanc vyprovokovali mnohé vášnivé a odsuzující reakce.
Myslím, že HB doplácí i na inspiraci režiemi Mikuláška. Ale ač je JM zesměšňování bez vl. názoru tolerováno, HB současně vyslovuje vlastní názor, a to pak bývá problém.
Burbot 50 %
(zadáno: 26.1.2016, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Podle mě zbytečně dlouhé, zbytečně extrémní, se zbytečným LED světýlkem a místy zbytečně až nechutné. Radši jsem si měla Harryho Šoumena, Evžena Humla a Slunečníka pustit doma v původních pořadech. Úvodní znělku Krásných ztrát bych k tomu jistě také někde vyhrabala. Věřím, že by hra s vizuálním provedením Dlouhé před - dejme tomu - pěti lety dnes obstála také a můj dojem by tak mohl být lepší. Jen mi stále vrtá hlavou, zda byla kombinace Obnosova červeného make-upu a bílého saka = ihned ušpiněných klop záměr.
Michvon 90 %
(zadáno: 2.1.2016, počet hodnocení: 175)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Výborná hra, podle mého názoru dobře vystihující Ladislava Klímu a koneckonců i svůj název - na jednu stranu bere vše velmi vážně, na druhou stranu se všemu vysmívá, vše zlehčuje. Vynikající herecké výkony, zejména Marka Němce a Jana Vondráčka. Viděno 2x, ale asi ne naposledy.
BarboraSalome 70 %
(zadáno: 5.11.2015, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi těžká hra Ladislava Klímy. V Dlouhé se s tím poprali velmi statečně.Zvláště 2. dějství bylo skvostné. Jan Vondráček a Marek Němec předvedli parádní výkony. Všechna čest.
Braka 50 %
(zadáno: 4.11.2015, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Klíma je bezpochyby těžko uchopitelný autor (natož jakožto dramatik), v Dlouhé byl bohužel uchopen za nesprávný konec - za ten komediální.
Ryhop 70 %
(zadáno: 6.10.2015, počet hodnocení: 145)
přínosný / zajímavý komentář
Filosofickou linku jsem vzhledem ke stupňující se fraškovitosti postupně poněkud přestával vnímat, ale to není tak úplně výtka. Standardně výborné a svěží výkony, hlavně Vondráček - Němec, ale i ostatní zejména velmi pěkně zvládali stárnutí svých postav. Jen závěr bych o maličko pokrátil.
Mart 80 %
(zadáno: 23.6.2015, počet hodnocení: 49)
přínosný / zajímavý komentář
Moc pěkné divadlo se vším všudy, jak už to Hana Burešová umí.
Jen na konci už malinko dlouhé, bylo by snadno možné některé drobnosti vypustit. Rozhodně doporučuji, potěší.
Vladimír10 70 %
(zadáno: 18.6.2015, počet hodnocení: 374)
přínosný / zajímavý komentář
Celkové scénické pojetí i režijní koncepce zcela vybočuje ze stylu, na nějž jsem byl po léta u H. Burešové zvyklý. Snaží se snad více experimentovat? Ne vždy to však přináší své ovoce. Jelikož má titul spíše komorní charakter, tak je zde opětovné rozšíření hracího prostoru na úkor jeviště zcela neopodstatněné. Stejně tak výklad postavy M. Němce jako prapodivně nalíčeného ducha zabaleného do igelitu asi nenapomůže divákovi, aby se s jeho myšlením ztotožnil. Zcela jinak však vyznívají bravurní výkony J. Vondráčka a V. Lazorčákové, ale také odvážné kostýmy, kvůli kterým musí mít titul dvě pauzy.
Monulinka 80 %
(zadáno: 29.5.2015, počet hodnocení: 386)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Tato inscenace rozhodně umí překvapit :D Hodně filozofických monologů v krásné staré češtině jsem ocenila po druhém zhlédnuti, kdy mě tolik nerozptyloval vizuál. Úžasné kostýmy, pěkné použití projekce, zvláštní komika, z herců skvělí především M. Táborský a duo J. Vondráček & M. Němec. Po třetí části mě také už napadalo jedině slovo "úlet" a už dlouho jsem se tak nenasmála, jako po divadle u diskuze o ní, věrna myšlence "Vším opovrhovat, všemu se smát, se vším si hrát..."
Eviik 80 %
(zadáno: 28.5.2015, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
85 % Filosofická úvaha hledající odpověď na otázku, jaké hodnoty mají v lidském životě největší smysl, na pozadí příběhu o pětici bývalých spolužáků, kteří se po čase setkávají (po 30 a poté po dalších 20 letech). Příběh je zpočátku reálný, postupně ale získává mystický nádech (v 2.části i mírně hororový). Z herců bych vyzdvihla M.Němce (pro kterého musela být role Odjinuda opravdovou hereckou výzvou), J.Vondráčka a M.Táborského. Relativně jednoduchá scéna s šikovným využitím projekce. Výborné kostýmy, které perfektně dokreslují charaktery postav (kostým Odjinuda v 3.části je opravdu úlet).
Lucilla 80 %
(zadáno: 27.5.2015, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
Bizardni, komicke, k zamysleni ... To byl proste ulet ;-) J.Vondracek, M.Nemec, M.Taborsky uplne vynikajici, kostymy, scena skvele ...
Po druhem videni, kdy me uz tolik neodpoutaval vizual, jsem si daleko vic vychutnala text. Nejenze se ta stara cestina krasne posloucha, ale cela hra nuti cloveka k zamysleni. Na par studentech ma sanci projit si i svoje skolni idealy o vlastni budoucnosti. Velmi dobra hra a ve vysledku silne tema.
Marsed 70 %
(zadáno: 13.4.2015, počet hodnocení: 148)
přínosný / zajímavý komentář
Svérázné zpracování,vynikající herecké výkony, zajímavá scéna, perfektní kostýmy. Třetí část se mi zdála trošku zdlouhavá.
Wild 80 %
(zadáno: 7.4.2015, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Soubor divadla v Dlouhé mě opět nezklamal.Výborná inscenace.
Všechny postavy zahrány skvěle, vyzdvihla bych Jana Vondráčka.
Jen mi přišla poněkud dlouhá závěrečná scéna s Odjinudem.
Brouček 80 %
(zadáno: 29.3.2015, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mne velký divadelní zážitek - Klímovy filosofické myšlenky, groteskní komika, zajímavě řešená scéna s projekcí, vtipné kostýmy.
Frankovka 70 %
(zadáno: 25.3.2015, počet hodnocení: 223)
přínosný / zajímavý komentář
Od hlubokého filozovování téměř až po frašku. Je to celkem dlouhé, tak se tam vešlo hodně...
Určitě si budu pamatovat herecké umění pana Táborského. Dokázal zahrát i řídnutí kostí, byl prostě skvělý.
Jan Alexa 30 %
(zadáno: 6.5.2016, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Lidska tragikomedie je bohuzel hrou, ktera se snazi vyvolat smich i zamysleni a selhava v obem. Pokusy o humor zabijeji potencionalni "tragicke" momenty. Pokus o satiru ma maskovat pouze cisty filosoficky nihilismus, jakkoliv se je Klima snazi obalit do obcasne reference na Nietzscheho a jedne citace Schopenhauera. Zazitek to neni ani prijemny, ani obohacujici, pricemz divadelni hra by mela poskytovat alespon jedno z uvedeneho. 30% davam pouze za slusne herecke vykony, jinak by to bylo mene.
Jana Mall 90 %
(zadáno: 2.4.2015, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné představení, nápadité ztvárnění scény a kostýmů, vynikající herecké výkony, skvělá Magdalena Zímová, nezapomenutelné obě scény rozhovorů Pulce s Odjinudem. Marek Němec jako Odjinud úžasný, nadpozemský :)
Mladydivakgulz 70 %
(zadáno: 12.3.2020, počet hodnocení: 18)
Annaj 70 %
(zadáno: 7.3.2020, počet hodnocení: 39)
Sim_moona 60 %
(zadáno: 28.2.2020, počet hodnocení: 18)
Xcepek 80 %
(zadáno: 30.1.2020, počet hodnocení: 551)
Rehor 70 %
(zadáno: 15.1.2020, počet hodnocení: 12)
Isa Johanovská 80 %
(zadáno: 2.1.2020, počet hodnocení: 83)
Vilemkubac 90 %
(zadáno: 12.10.2019, počet hodnocení: 47)
Pess 80 %
(zadáno: 7.10.2019, počet hodnocení: 16)
MikulaF 70 %
(zadáno: 24.4.2019, počet hodnocení: 55)
Jindrah 60 %
(zadáno: 25.3.2019, počet hodnocení: 27)
Munoz 50 %
(zadáno: 1.12.2018, počet hodnocení: 107)
MichaelaSlavikova 60 %
(zadáno: 8.11.2018, počet hodnocení: 24)
Lovin 70 %
(zadáno: 4.11.2018, počet hodnocení: 209)
Lukrativni 90 %
(zadáno: 27.9.2018, počet hodnocení: 75)
Veronikaw 60 %
(zadáno: 3.4.2018, počet hodnocení: 64)
Hacko 70 %
(zadáno: 2.4.2018, počet hodnocení: 56)
MartinaEli 70 %
(zadáno: 2.4.2018, počet hodnocení: 58)
Troska 60 %
(zadáno: 18.3.2018, počet hodnocení: 31)
House Pachodi 70 %
(zadáno: 28.1.2018, počet hodnocení: 57)
Teres 60 %
(zadáno: 18.1.2018, počet hodnocení: 126)
Blumarik 70 %
(zadáno: 16.1.2018, počet hodnocení: 239)
Alcha 70 %
(zadáno: 8.12.2017, počet hodnocení: 105)
Aněs 80 %
(zadáno: 29.11.2017, počet hodnocení: 51)
Cujo 70 %
(zadáno: 15.11.2017, počet hodnocení: 72)
Xlucianka 60 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 23)
Suzana 50 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 269)
Barbora23 90 %
(zadáno: 18.10.2017, počet hodnocení: 42)
Semtamťuk 80 %
(zadáno: 17.10.2017, počet hodnocení: 67)
Pavlouš 70 %
(zadáno: 22.7.2017, počet hodnocení: 54)
Step.zuzana 70 %
(zadáno: 22.6.2017, počet hodnocení: 57)
Optimista 90 %
(zadáno: 29.5.2017, počet hodnocení: 14)
Tomsely 80 %
(zadáno: 4.5.2017, počet hodnocení: 25)
Moriarty 90 %
(zadáno: 29.4.2017, počet hodnocení: 16)
Rivah 80 %
(zadáno: 16.4.2017, počet hodnocení: 212)
Lukrecie 70 %
(zadáno: 25.3.2017, počet hodnocení: 57)
Radiator 100 %
(zadáno: 12.3.2017, počet hodnocení: 86)
J64 90 %
(zadáno: 16.2.2017, počet hodnocení: 55)
Justina 30 %
(zadáno: 31.1.2017, počet hodnocení: 77)
Pcoban 80 %
(zadáno: 25.1.2017, počet hodnocení: 14)
C.lementine 70 %
(zadáno: 9.11.2016, počet hodnocení: 8)
Dolente 50 %
(zadáno: 14.10.2016, počet hodnocení: 57)
Togaf 70 %
(zadáno: 12.10.2016, počet hodnocení: 138)
Mraki 80 %
(zadáno: 8.10.2016, počet hodnocení: 106)
Marie friedlova 90 %
(zadáno: 1.10.2016, počet hodnocení: 73)
Anafil 70 %
(zadáno: 21.9.2016, počet hodnocení: 20)
Slavek53 80 %
(zadáno: 27.6.2016, počet hodnocení: 75)
Janha 60 %
(zadáno: 3.6.2016, počet hodnocení: 123)
Vendula_Z 70 %
(zadáno: 7.5.2016, počet hodnocení: 92)
Lisarah 60 %
(zadáno: 30.4.2016, počet hodnocení: 78)
Markéta BP 90 %
(zadáno: 20.4.2016, počet hodnocení: 47)
Panapollon 80 %
(zadáno: 7.4.2016, počet hodnocení: 51)
Ba-jo 80 %
(zadáno: 6.4.2016, počet hodnocení: 212)
Dovemummy-Alena S. 90 %
(zadáno: 6.4.2016, počet hodnocení: 147)
Plšík 70 %
(zadáno: 29.3.2016, počet hodnocení: 509)
Maggie 80 %
(zadáno: 10.2.2016, počet hodnocení: 31)
Klob 80 %
(zadáno: 4.2.2016, počet hodnocení: 128)
Furciferka 70 %
(zadáno: 26.1.2016, počet hodnocení: 247)
Camarido 40 %
(zadáno: 18.12.2015, počet hodnocení: 63)
Peetra 80 %
(zadáno: 24.9.2015, počet hodnocení: 153)
Sluha 50 %
(zadáno: 11.9.2015, počet hodnocení: 176)
Kytina 80 %
(zadáno: 20.6.2015, počet hodnocení: 162)
Ala 80 %
(zadáno: 19.6.2015, počet hodnocení: 128)
Anex 70 %
(zadáno: 29.4.2015, počet hodnocení: 111)
Marcela 80 %
(zadáno: 29.4.2015, počet hodnocení: 407)
Lumca 80 %
(zadáno: 29.4.2015, počet hodnocení: 326)
Kevinator 80 %
(zadáno: 16.4.2015, počet hodnocení: 192)
Pražské Démon 90 %
(zadáno: 27.11.2017, počet hodnocení: 4)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.