Divadlo v Dlouhé

Oblomov

Premiéra: 16.3.2016 | 2:45
Překlad románu: Libor Dvořák. Dramaturgie: Štěpán Otčenášek. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Kateřina Štefková. Hudba: Jan Vondráček a citace. Režie: Hana Burešová.
Divadelní přepis známého Gončarovova románu, který dal jméno vlastnosti nebo stavu člověka neschopného činu, utíkajícího se do snu. Pojem „oblomovština“ je dnes známý na celém světě a Oblomov se stal hrdinou z galerie nejslavnějších literárních postav. Jestliže v minulosti byla ústřední postava románu hodnocena převážně negativně, dnes už ji tak jednoznačně nevidíme: citlivý a až dětsky upřímný Oblomov odmítá přijmout pravidla uspěchaného světa, založeného na sobectví a přetvářce, a nechce s ním ani zápasit. Svou vědomou nečinností klade horečné lidské aktivitě znepokojivé otázky po jejím smyslu.
Divadlo v Dlouhé
Hodnocení inscenace
Redakce
68 %
Uživatelé
77 %
77951000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (99)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  50 %
(zadáno: 7.1.2019, počet hodnocení: 1787)
+ přínosný / zajímavý komentář
55%. Dramatizace po duchu románu trefně zpracovává nenápadný, pozvolný úpadek a konec člověka, kterého zničila nečinnost. Režisérkou pečlivě budovaný vývoj herci bravurně ztvárňují, obdivuhodný M. Isteník v titulní roli. Je třeba ocenit i vlastní pohled tvůrců relativizující ústřední téma. Zásadním problémem je však rozsáhlý dramatický text, který na jevišti způsobuje tempo tak pomalé, že se inscenace stává monotónní a příliš dlouhou, pro některé diváky až na hranici snesitelnosti.
Iva Bryndová  70 %
(zadáno: 27.3.2018, počet hodnocení: 348)
+ přínosný / zajímavý komentář
Výborná klasická inscenace - vtipná, napínavá, realistická, jen někdy až hodně dlouhá - v obou polovinách se najdou některé pasáže, které na mě působily úmorně. Ale i tak jsem si představení nesmírně "užila", až mi z něj bylo chvílemi úzko.
Výborný Michal Isteník, a zaujali mě i Veronika Lazorčáková a Jan Meduna.
Michal Novák  70 %
(zadáno: 15.5.2016, počet hodnocení: 1081)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Pod kůží zarytá Krobotova dramatizace s (po mém soudu) absolutním postihnutím pojmu „oblomovština“ ve vší té tísnivosti a hereckým výrazem Ivana Trojana... se v Dlouhé připomněla. A to je špatně. I patnáct let po té srovnáváte a inscenace Divadla v Dlouhé vám přijde jako provinční záležitost. Přitom není špatná a Michal Isteník také, byť poněkud urputně, předkládá esence oblomovštiny (kterou nakonec najdete i jinde). Tato dramatizace, která je v dobrém smyslu slova taková indiferentní, snad záměrně nepřináší odpovědi, a tím dráždí. Platforma pro ironii a groteskní škleb zůstala však nevyužita.
Anežka Kotoučová  70 %
(zadáno: 8.4.2016, počet hodnocení: 216)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Oblomov je moje milovaná kniha, proto jsem moc ráda, že se jí poslední dobou dostává pozornosti, ať už v Dejvicích, v Dlouhé nebo Na Zábradlí. Jedná se o morálně nesmírně stimulující dílo, Hana Burešová to ovšem pojala trochu jinak. Oblomovův lenivý způsob života je zde v podstatě omlouván, zatímco agilní Štolc je vykreslen jako plochá, křečovitě kladná karikatura-netuším, zda je to režií nebo hercem. Inscenace je sice kvalitní, Michal Isteník jí hodně zvedá, ale co je to platné, když to režijně patří do 90. let. Nevšimla jsem si jediné inovace či dobrého nápadu. Příliš klasická klasika.
Lukáš Dubský  80 %  Tip Lukáš Dubský
(zadáno: 24.3.2016, počet hodnocení: 953)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+4)
V Divadle v Dlouhé vznikla poctivá inscenace, která sází na výborný výkon Michala Isteníka v hlavní roli. Isteník musí Oblomova na jevišti skutečně „odžít“. Ani na vteřinu nesleze ze scény, navíc musí věrohodně zachytit prudké změny nálad. Od absolutní netečnosti přes ztřeštěnou zamilovanost až po chorobnou úzkost – ve všech polohách je herec přesný a uvěřitelný. Tvůrčí tandem Burešová – Otčenášek opět dokázal v klasické látce nalézt východiska pro zcela současnou výpověď o lidském strachu z životních zklamání a osamění, kvůli kterému často volí jednodušší cestu bezkonfliktního přežívání.
Jan Pařízek  70 %
(zadáno: 23.3.2016, počet hodnocení: 819)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Za sebe mohu říci, že jsem se po celou dobu nijak nenudil. První třetina byla tedy trochu zdlouhavá, až jsem se začal bát, že to začne být příliš monotónní. Ale dá se říci, že s příchodem J. Meduny nabrala inscenace dobré tempo, které si udržela až do konce. M. Isteník v titulní roli nijak nezklamal, zahrál velice přesvědčivě a právě díky němu má závěr hry onen potřebný silnější dopad. Vedle něj byla též výborná V. Lazorčáková, jejich společné dialogy patřily k nejlepším. K tomu dobře podbarvovaly atmosféru "doprovodné/davové" scény všech aktérů. Z mého pohledu určitě spokojenost. 75%
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vojta_H  80 %
(zadáno: 8.11.2021, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Klasická inscenace s výborným Michalem Isteníkem.
InkaR  90 %
(zadáno: 1.10.2021, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
Opravdu krásné představení jak scénograficky, tak skvělé herecké výkony všech. Pro mě to gró bylo rozvinutí myšlenky, že ať je láska sebevětší, člověka to z gruntu nezmění. Chvilkově se může i snažit, pak ale opět sklouzne ke svému naturelu. Vidím tam věčné ambice žen předělat si muže k obrazu svému a pak to zklamání, které v 99% případů dříve či později přijde. Pokud by hra byla tak o 20 minut kratší, nebylo by to na škodu a ubírala bych minuty spíš v té první půlce.
Vero-nika  90 %
(zadáno: 9.9.2021, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Krásné představení s vynikajícím Michalem Isteníkem.
Chandler M Bing  100 %
(zadáno: 4.3.2020, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherná, romantická, dojemná a chvílemi i lehce vtipná hra. Kdo má rád Divadlo v Dlouhé a paní režisérku Burešovou, tak si přijde na své... Michal Isteník během celé hry nesleze z jeviště, jeho výkon je skvělý a naprosto uvěřitelný. Celá inscenace je krásně divadelně ztvárněna a rozhodně stojí za shlédnutí.
J.S.  90 %
(zadáno: 14.12.2019, počet hodnocení: 136)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Adaptace klasického románu stojí na dvou opěrných pilířích: na vynikající práci s herci jako představiteli individuálních postav i jako součásti chóru (M. Isteník je téměř dokonalým představitelem titulního hrdiny) a na scénické podobě (iluzivní scéna umocňuje dramatickou účinnost a divácký prožitek). Šťastná je rovněž interpretace Oblomova nikoliv tradičně jako lenocha nebo zbytečného člověka, ale jako zranitelného snílka s dětskou duší, dospělého, který zůstal dítětem a kterému vnitřní nejistota (snad deprese) brání normálnímu životu. Inscenace přináší nevšedně silný divadelní zážitek.
Gimli35  90 %
(zadáno: 12.12.2019, počet hodnocení: 138)
přínosný / zajímavý komentář
Pečlivě udělaná klasika, naprosto ohromující výkon M. Isteníka, silný emoční zásah.
Hormar  100 %
(zadáno: 7.11.2019, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Pravděpodobně nejlepší divadelní hra, jakou jsem kdy viděla. Má všechno - silný příběh, vyvážený humor a dramatickou stránku a skvělé výkony všech představitelů. Hru doporučuji kudy chodím.
R.JELEN.21  90 %
(zadáno: 30.10.2019, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
Já jsem spokojená, nekončí to sice úplně šťastně, ale co od ruského romanopisce čekat. Člověk se zasměje, dojme, zapřemýšlí a nakonec to za potlesk ve stoje stálo. Dalo by se tomu úspěšně něco vyčíst? Ano dalo, ale proč :)
Dlouhá je pro mě skutečně scénou silné činohry, kde vždy (nebo aspoň až na Racka) odcházím spokojená s vědomím, že to nebyli zbytečně utracené peníze. Ani dnešek není výjimka.
Pepca  100 %
(zadáno: 1.10.2019, počet hodnocení: 69)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Michal Isteník vám ukáže, jací jste možná někdy byli (kdo se v tom ani trochu neuvidí, tomu závidím) - vaši temnou, zoufalou a lenivou stránku, ani láska s tím nedokáže nic udělat. Za tuto velikou sílu dávám 100%
I když to není veselá inscenace, fascinuje mne tak, že jsem byl již několikrát..
EDIT: 30. 10. 2019 jsem byl znova - a musím konstatovat, že se jim to dnes povedlo ještě lépe než jindy (je-li to vůbec možné). Pokud bude tento trend pokračovat, zajděte si na to v nejbližší době (znovu)!
KatZen  100 %
(zadáno: 7.1.2019, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Jediná hra za posledních 10 let na kterou jsem šla třikrát a dá-li bůh, půjdu znovu. Každá vrstva se mnou bytostně souzní. Michal Isteník mě dojal, děsil svou opravdovostí, rozesmál mě a vtáhl do dramaturgicky dobře zvládnutého zpracování ruské klasiky, kterou jsem si díky tomuhle zpracování znovu zamilovala.. moc za tohle představení děkuji!!!
Fedorocko  40 %
(zadáno: 18.4.2018, počet hodnocení: 646)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Já se bohužel musím přidat k té menšině recenzentů,které představení až tak neoslovilo. Michala Isteníka mám rád, opět podal výborný výkon,ale jako celek mě tohle zpracování příliš nezaujalo a prakticky jsem si z něj nic neodnesl.
Ivelly  100 %
(zadáno: 2.3.2018, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Děkuji vedeni DvD a hercům za ten neskutečný zážitek! Hra je dokonalá. Nechápu volna místa v sále.
Vychutnávala jsem každou chvilku, každý detail: zvuky ptáčka, letícího nad diváky a scénou, sny - vzpomínky Iljuši Oblomova, nakonec, zvonkohra - skutečný funkční hudební nastroj! - dílo Jana Vondráčka... Vkusně, originálně, dojemné, smutné..
Michal Isteník nejenže Oblomova na jevišti žije, on ho umírá.. Doslova mne včera vyděsil, když na první a druhé děkovačce na scéně byl pořad ještě Oblomov, ne Isteník!

celá recenze je v blogu (více v článku na blogu)
Vaklav  90 %
(zadáno: 22.2.2018, počet hodnocení: 261)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
88% - Tři procenta skoro za tři hodiny perfektního a odmakaného výkonu pro M. Isteníka.
Nemám srovnání ani s jiným představení, ani neznám knižní předlohu, ale bez problému a upřímně konstatuji, že jsem litoval, že nemohu posedět ještě hodinu.
Možná jen rozjezd byl pozvolnější, ale kam taky chvátat, no ne? Počkejte si, stojí to za to.
Freebird  100 %
(zadáno: 3.1.2018, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Až moc dobře zpracovaná ruská klasika. Hana Burešová BRAVO!
Vynikající Michal Isteník. Výborná Veronika Lazorčáková, a Tomáš Turek, a Jan Vondráček, a Eva Hacurová, a Jan Meduna.

--- 2.3.2018
Včera jsem to viděl podruhé. Nemám slov. Výkony herců byly parádní! Je to neskutečně dobrý, jenom mám obavy o zdraví Michala Isteníka, dává do toho všechno.
Vladimír Rogalewicz  60 %
(zadáno: 13.9.2017, počet hodnocení: 706)
přínosný / zajímavý komentář
herci znamenití v čele s Michalem Isteníkem. Režie je čistá a formálně bez kazu. Představení však nedává odpovědi, ba co víc, ono skoro ani neklade otázky. Jako celek je to muzeální kus, s dneškem ho vlastně nic nepropojuje. Je to zvláštní: ne úplně povedená verze Divadla Na zábradlí je přes výhrady mnohem apelativnější a ve vyznění zajímavější.
Denisa H.  90 %
(zadáno: 8.6.2017, počet hodnocení: 339)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné zpracování! Možná dlouhé, ale rozhodně ne zdlouhavé. To, co herci, zejména M. Isteník na jevišti předvádějí, je - chce se až říct neuvěřitelné. M. Isteník je pan Herec a tímto to jen znovu potvrzuje. Dává ze sebe 150 %, za což ho - aspoň na dnešní repríze - diváci ocenili aplausem ve stoje. Brava! Z dalších jeho kolegů mě zaujali V. Lazorčáková a zejména J. Meduna. Dále představení disponuje krásně řešenou scénou. A hudbou, kterou minimálně z poloviny obstarávájí herci naživo přímo na jevišti. Ještě jednou - výborné! 95 %
Máša  90 %
(zadáno: 26.5.2017, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
zážitek sezóny. poměrně klasická inscenace, která bez větších efektů silně vtahuje do svého světa. slovo, jazyk. jen pár herců, všichni skvělí, Michal Isteník prostě vynikající. nadšení. vidět jednou mi nestačilo
Adaben  70 %
(zadáno: 18.5.2017, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Dobrá inscenace, herce lze jen obdivovat, že v podstatě jsou pořád na scéně, mají dlouhé promluvy a nechybují. Vedle Isteníka jsou zajímavé určitě i obě mladé dámy. Ale trochu mi to i tak přišlo zdlouhavé či natahující, prostě Oblomov.
Lukas.cerny  20 %
(zadáno: 12.2.2017, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Tak tohle mne úplně minulo. Největší nuda za hodně dlouhou dobu. (15.6.2016)
Frankovka  90 %
(zadáno: 18.1.2017, počet hodnocení: 244)
přínosný / zajímavý komentář
Krasne. Ze tri Oblomovu, ktere jsem videl byl tento nejlepsi.
Ala  80 %
(zadáno: 14.12.2016, počet hodnocení: 150)
přínosný / zajímavý komentář
Navzdory délce představení jsem se nestíhala nudit. Líbily se mi všechny herecké výkony, ale nejvíc M. Isteník, J. Vondráček, J. Meduna a V. Lazorčáková. :-)
Bethrezen  70 %
(zadáno: 13.12.2016, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
Musím říct, že na poprvé jsem se u představení neskutečně nudil a nechápal jsem smysl hry. Možná i proto, že jsem doteď neznal ani původní román. Ale napodruhé jsem se do hry dokázal mnohem lépe vžít a musím říct, že zdejší pojetí mi vzhledem k románu přijde velmi povedené. Nesnaží se hledat žádné násilné aktualizace a pojetí. Herecky zde naprosto excelují Michal Isteník a Veronika Lazorčáková. Celkově musím říct, že je to jedna z povedenějších inscenací pražských divadel v posledním roce a klidně se na ní půjdu podívat znovu.
Janis  80 %
(zadáno: 13.11.2016, počet hodnocení: 256)
přínosný / zajímavý komentář
Úplně jiné zpracování Oblomova, než bylo to Krobotovo (zbytečně idealizované), a to v mnohém i zajímavější. Určitě přímočařejší a otevřenější vůči divákovi, živější, bez ironického odstupu, nepochybně i aktuálnější. Třeba v tom smyslu, že tahle interpretace - např. na rozdíl od ztvárnění DD - neváhá vyvolávat otázky, které tam nepřicházely.
Herecky mě oslovil kromě Isteníka, chvíli melancholického a chvíli až extatického (který zjevně dobře plní režisérčino zadání) i výborný Jan Meduna. Vondráčkova postava se naopak držela hercovy (už poměrně časté) manýry, čímž mě nudila.
Ba-jo  90 %
(zadáno: 2.11.2016, počet hodnocení: 225)
přínosný / zajímavý komentář
Můj první divadelní Oblomov, takže nejsem nikterak zatížen žádným předchozím uvedením a nesrovnávám. Byl jsem velmi mile překvapen funkčně a nápaditě provedenou výpravou, hudebním podkresem, videomappingem a až řemeslně propracovanou režií H. Burešové. A byl jsem doslova nadšen a uchvácen hereckým výkonem titulního Michala Isteníka (bravo!). Rovněž je třeba ocenit výkony sekundujících herců v čele s Veronikou Lazorčákovou (a včetně těch dětských), střídavě se vynořujících z pozadí a zasahujících do děje. Katarze se dostavila, i v sobě samém jsem našel trochu z Oblomova.
Candie254  70 %
(zadáno: 16.10.2016, počet hodnocení: 218)
přínosný / zajímavý komentář
Zdařilé představení se skvělým Isteníkem! Ostatní herce také nutno ocenit a líbilo se mi i řešení scény a projekcí. Viděno na hostování v Brně. 75 %
Monulinka  80 %
(zadáno: 1.9.2016, počet hodnocení: 391)
přínosný / zajímavý komentář
Pěkně zpracovaná klasika. M. Isteník v hlavní roli nechává na jevišti vše, byl výborný! V. Lazorčáková pak okouzlí nejen svým zpěvem. Celkově se mi líbila hudba a sborové scény. Tempo možná v první půlce zakolísalo, ale přehnaně dlouhé mi to nepřišlo a rozhodně jsem se nenudila. (viděno 24.5.2016)
VerDom  90 %
(zadáno: 16.6.2016, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé, skvělé, skvělé.
Mondi.h  100 %
(zadáno: 15.6.2016, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Hezká hra a úžasný výkon pana Isteníka.
J_V  90 %
(zadáno: 7.6.2016, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Krásná klasicky zpracovaná inscenace s vynikajícím Michalem Isteníkem. Knižní předloha je bohatá na vedlejší postavy a peripetie a mnohé z nich musely být zákonitě vynechány (např. pikle se směnkami). Význam díla však zůstal v Dlouhé zachován, všechny postavy krásně žijí (případně se životu vyhýbají) a velmi dobrý je také nápad nechat v inscenaci promlouvat chór.
Michvon  60 %
(zadáno: 30.4.2016, počet hodnocení: 193)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Nějak úplně nevím... Herecké výkony super, Isteník se pro Oblomova narodil, ale není to přece jen trochu málo? Kapka svěžesti by neuškodila. Oblomov je moje srdeční záležitost, knihu znám nazpaměť, divadelní adaptace k ní celkem sedí, ale přece jen jsem čekala trochu víc, trochu autorského pohledu, možná interpretaci. Ale třeba ji jen nevidím. 64,99 %.
Anex  90 %
(zadáno: 1.4.2016, počet hodnocení: 111)
přínosný / zajímavý komentář
Výborně jsem se bavila po celou dobu, výkon Isteníka excelentní, zdatně mu sekundovali i všichni ostatní od jeho sluhy po Vondráčka. I děti zde byly fantastické, byť měly jen minimální prostor. Naprostá spokojenost
Meresanch  70 %
(zadáno: 24.3.2016, počet hodnocení: 146)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Lucilla  70 %
(zadáno: 20.3.2016, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Zacnu od pro me nejvetsiho zaporu predstaveni a to je delka. Urcite by se dalo kratit, ke konci prvni poloviny uz mi prislo, ze se situace ponekud opakovaly a prilisna popisnost ubirala na spadu. Ale jinak si nemohu stezovat. M.Istenik v hlavni roli prijemne prekvapil, skvele mu sekundoval J.Vondracek a J.Meduna. Hudba se moc povedla a ocenuji nasazeni vsech 6 hercu - zvladli vsechny ulohy, vcetne cvrlikani ptactva :-) ... Za me velmi prijemne prekvapeni.
Eviik  70 %
(zadáno: 20.3.2016, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
Výborný Michal Isteník, který svou textově i fyzicky náročnou roli zvládl opravdu skvěle. Dobře mu sekundují Jan Meduna a Jan Vondráček. Škoda té délky, která může trochu nudit. Hlavně v druhé části první poloviny je toho pobíhání herců po jevišti poněkud moc. Líbila se mi ale živá hudba i zvukové efekty v podání herců.
Kevinator  60 %
(zadáno: 17.3.2016, počet hodnocení: 193)
přínosný / zajímavý komentář
Je mi líto, že to musím napsat: pro mě nevzrušivá, fádní inscenace. Téměř nic nezaujalo. Takhle jsem se v Dlouhé nikdy nenudil. Bohužel.
Jaroslava Šimáková  40 %
(zadáno: 17.3.2016, počet hodnocení: 139)
přínosný / zajímavý komentář
po dlouhé době něco slabšího v Dlouhé :)
Premysl.otakar.ii  10 %
(zadáno: 28.12.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Neskutečně jsem se u tohoto představení nudila a odpočítávala minuty, které zbývají do konce. Naprosto mi unikal smysl hry. Možná to bylo i kvůli tomu, že jsem nečetla původní román. Ale teď už nemám vůbec chuť si ho přečíst.
Mardzana  90 %
(zadáno: 2.11.2016, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé představení. Přiznávám, že poslední dobou se do divadla trošku bojím chodit. Příliš vulgarit, žádný prostor pro fantazii. Naštěstí toto představení je pravým opakem. Skvělé výkony hlavních hrdinů - Oblomov i Olga. Ačkoliv téměř tříhodinový kus, únava herců ani diváků se nedostavila. Rozhodně kus, na který bez obav pošlu všechny známé. Díky.
Jana Trinecka  80 %
(zadáno: 20.5.2022, počet hodnocení: 19)
Divačka02  80 %
(zadáno: 7.5.2022, počet hodnocení: 13)
Birter  90 %
(zadáno: 19.10.2021, počet hodnocení: 152)
Lukáš Jeníček  90 %
(zadáno: 23.6.2020, počet hodnocení: 42)
Xcepek  90 %
(zadáno: 4.6.2020, počet hodnocení: 607)
Jantarovájovana  70 %
(zadáno: 10.3.2020, počet hodnocení: 21)
Semtamťuk  80 %
(zadáno: 3.3.2020, počet hodnocení: 78)
Lucas  70 %
(zadáno: 26.1.2020, počet hodnocení: 34)
Petr-sima  50 %
(zadáno: 8.1.2020, počet hodnocení: 85)
Chupetica  100 %
(zadáno: 30.10.2019, počet hodnocení: 136)
Maggie  90 %
(zadáno: 30.10.2019, počet hodnocení: 32)
MikulaF  70 %
(zadáno: 24.4.2019, počet hodnocení: 55)
Tyuiop  80 %
(zadáno: 15.1.2019, počet hodnocení: 5)
Suzana  40 %
(zadáno: 14.1.2019, počet hodnocení: 303)
Africanus  80 %
(zadáno: 19.8.2018, počet hodnocení: 5)
Mateo  60 %
(zadáno: 7.6.2018, počet hodnocení: 110)
Lovin  100 %
(zadáno: 30.5.2018, počet hodnocení: 231)
VeruS.11  70 %
(zadáno: 30.5.2018, počet hodnocení: 90)
M_marek  60 %
(zadáno: 18.4.2018, počet hodnocení: 50)
Paya888  80 %
(zadáno: 18.3.2018, počet hodnocení: 303)
PavelK  60 %
(zadáno: 13.3.2018, počet hodnocení: 197)
Hacko  90 %
(zadáno: 1.3.2018, počet hodnocení: 61)
Blahme  60 %
(zadáno: 6.12.2017, počet hodnocení: 62)
Aněs  60 %
(zadáno: 23.11.2017, počet hodnocení: 51)
Martuska17  80 %
(zadáno: 24.10.2017, počet hodnocení: 54)
MarekLinhart  60 %
(zadáno: 23.10.2017, počet hodnocení: 152)
Barbora23  90 %
(zadáno: 18.10.2017, počet hodnocení: 42)
Bernardblack  80 %
(zadáno: 13.9.2017, počet hodnocení: 304)
Pavlouš  70 %
(zadáno: 22.7.2017, počet hodnocení: 54)
Národosolsobě  60 %
(zadáno: 20.6.2017, počet hodnocení: 305)
Prynychovi  80 %
(zadáno: 16.6.2017, počet hodnocení: 25)
Optimista  90 %
(zadáno: 29.5.2017, počet hodnocení: 14)
Tomsely  50 %
(zadáno: 4.5.2017, počet hodnocení: 25)
Moriarty  80 %
(zadáno: 29.4.2017, počet hodnocení: 16)
Jana.janka  50 %
(zadáno: 7.4.2017, počet hodnocení: 61)
Radiator  80 %
(zadáno: 24.3.2017, počet hodnocení: 87)
Cujo  90 %
(zadáno: 14.3.2017, počet hodnocení: 76)
Klob  60 %
(zadáno: 25.2.2017, počet hodnocení: 128)
Lukrecie  70 %
(zadáno: 9.2.2017, počet hodnocení: 63)
Petra.  70 %
(zadáno: 29.1.2017, počet hodnocení: 47)
Pcoban  100 %
(zadáno: 26.1.2017, počet hodnocení: 14)
Cedak  60 %
(zadáno: 28.12.2016, počet hodnocení: 18)
Jarkatimka  70 %
(zadáno: 15.9.2016, počet hodnocení: 27)
Lisarah  90 %
(zadáno: 16.6.2016, počet hodnocení: 78)
Plšík  70 %
(zadáno: 15.6.2016, počet hodnocení: 657)
Renée  70 %
(zadáno: 28.4.2016, počet hodnocení: 96)
Togaf  80 %
(zadáno: 20.4.2016, počet hodnocení: 152)
Lukrativni  80 %
(zadáno: 20.4.2016, počet hodnocení: 76)
Dolente  100 %
(zadáno: 20.4.2016, počet hodnocení: 65)
Slavek53  70 %
(zadáno: 30.3.2016, počet hodnocení: 85)
Panapollon  90 %
(zadáno: 24.3.2016, počet hodnocení: 51)
Marcela  80 %
(zadáno: 24.3.2016, počet hodnocení: 410)
Justina  50 %
(zadáno: 19.3.2016, počet hodnocení: 77)
IBM  100 %
(zadáno: 8.11.2021, počet hodnocení: 4)
Vladimir9  80 %
(zadáno: 22.11.2016, počet hodnocení: 1)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.