Profil uživatele

Sabina92

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jiří Koula: 17 % (7)
Jiří Landa: 19 % (20)
Michal Novák: 19 % (7)
Pavel Širmer: 19 % (10)
Iva Bryndová: 22 % (5)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2  > 
(zadáno: 14.5.2023)
Milujeme film, milujeme i knihu a tak jsme byli velmi zvědaví, jak se to povede zdramatizovat na divadelních prknech. Zajímavě nastudované, chytře vymyšlené. Něco by se dalo vytknout. Třeba špatná slyšitelnost. Co nám, ale nejvíce chybělo, byl závěr, kde jsme s napětím očekávali, jak Indián prohodí těžký blok oknem, ale to se v této divadelní hře nestalo. To je škoda, myslíme si, že lidé považují tento okamžik za vyvrcholení celého příběhu......Ale jinak za nás doporučujeme a za 80 %.
(zadáno: 14.5.2023)
Naprostá bomba. Z výkonu Karolíny Baranové jsme si sedli na zadek. Úplně nás ohromila. Na závěr hlediště trochu posmrkávalo, měli jsme co dělat, aby nám také neukápla slzička. Skvěle a moderně pojatá scéna, kostýmy, hudba.... Za nás neuvěřitelný zážitek. Duše lidí, kteří zemřeli nebo kteří se ještě nenarodili jako ovce...? Výborný nápad!
(zadáno: 16.2.2020)
100 % nestačí k relevantnímu ohodnocení této divadelní hry. Klobouk dolů a klaníme se libereckému divadelnímu souboru až na zem. Nedávno jsme viděli film, který se nám líbil, ale z dokonalého divadelního ztvárnění "Vraždy v Orient expresu" libereckými herci až mrazilo. Nápaditě vyřešená scéna. Nádherná atmosféra sněhem zapadlého vlaku. Výborné herecké výkony. Nečekané nápady /tajné písmo, příjezd kupé až k divákům, zadní část vlaku, sněžení/. Závěrečný potlesk ve stoje a výkřiky diváků: "bravo" nás dojaly a byli jsme hrdí na naše divadlo. Odcházeli jsme okouzlení a naprosto nadšení.
(zadáno: 19.1.2020)
Odvážné, vtipné, zajímavé....Moc jsme se nasmáli a pobavili. Herci hráli naplno a s nasazením. Pár procent musíme strhnout za písničku, která se vůbec nevztahovala k ději a byla tam zařazena zřejmě proto, aby si paní Šinkorová zazpívala. Jinak všichni herci, i paní Šinkorová, hráli skvěle. Bohužel, liberecké publikum tento výkon tak moc neocenilo a při děkovačce jsme stáli jen my a pár lidí. Škoda, herci si to za svůj výkon určitě zasloužili.
(zadáno: 15.1.2020)
Toto nezapomenutelné představení jsem shlédla již podruhé. Poprvé v roce 2013. Bála jsem se, že hra po letech něco ze svého kouzla ztratí, ale opak byl pravdou. Bára měla jen jiný účes a neměla kulaté brýle. Ale nasazení a energie byla stejná a ještě mnohem vyšší. Opět absolutní bomba a neuvěřitelné ovace. Liberecké divadlo F.X.Šaldy vyprodané do posledního místa. Závěrečný potlesk ve stoje a nadšené hlasité projevy obecenstva mě až dojaly. Bára byla roztomilá a chvílemi hlasem i gesty připomínala svého tatínka. Vyzdvihnout musím i výkon Libora Jeníka a Jarmily Vlčkové. 100 % doporučujeme! (více v článku na blogu)
(zadáno: 29.11.2019)
Na toto představení jsme se velice těšili. Představovali jsme si skvělé dialogy mezi p. Hrzánovou a p. Holubem. Mysleli jsme, že se budeme válet smíchy od začátku do konce, že si náramně vychutnáme skvělé herecké výkony hlavních postav. Skutečnost, ale byla taková nějak nijaká. Po tomto představení jsme měli takový zvláštní dojem, že tomu něco chybělo. Že nám asi něco uniklo, že to na nás zapůsobilo tak nějak nanicovatě. Téma bylo zajímavé, ale zpracování divné. Vyústění hry bylo také nic moc. Asi se hra nehodila k naší české nátuře, nevíme. Prostě hra nezaujala tolik, jak byla očekávaná.
(zadáno: 29.11.2019)
Nemám nic, za co bych strhla procenta. Po dlouhé době jsme se zase na divadelním představení zasmáli a pobavili. Opravdu od srdce. Herci hráli skvěle, naplno a dali do toho maximum. Což se často u zájezdových představeních neděje. Líbili se nám vyprofilované postavy ruské, německé a americké letušky. Dámy hrály cizí přízvuk opravdu skvěle a s chutí si užily komické situace. Herci se několikrát sami úplně odbourali. Výborná byla i paní Mourková, která hrála věčně opilou služku a hrála to dobře! Moc se nám líbil "medvídek" Milan Enčev. Roztomilý, k sežrání. Doporučujeme, budete se skvěle bavit!
(zadáno: 15.11.2019)
Stejná hra, jen jiný soubor a jak je to hned rozdílné hodnocení. U libereckého souboru v Divadle F.X. Šaldy naprosto skvělá, vynikající, dlouhé roky nejnavštěvovanější a nejlepší situační komedie s hodnocením 100 %. Ale v provedení tohoto souboru, nudné a nezajímavé. Takové jakoby narychlo odehrané a honem domů. Liberečtí si s interpretací vyhráli daleko víc. Ale možná je to tím, že v Liberci je to domácí soubor a ten se pro své publikum vždy může přetrhnout, aby pobavil a byl nejlepší. Zájezdovka to odehraje a už frčí zase dál. Nedá do toho to, co by si hra zasloužila.
(zadáno: 15.11.2019)
Toto představení jsme navštívili již dvakrát a chystáme se i potřetí. Naprosto skvělé. Obdivujeme výkony pana Polácha i pana Kupky. Lepší než film!
(zadáno: 23.10.2019)
První půlka představení až tak vtipná a zajímavá není. Zato po přestávce se děj rozjede opravdu překvapivým způsobem. Velice zajímavý a neotřelý námět, skvěle zahraný. My jsme viděli hru s Patricií Solaříkovou a musíme moc pochválit její výkon. Proměňovala se nám před očima a každou polohu své role si vychutnala a opravdu dobře zahrála. Doporučujeme! Je to zase něco trošku jiného, než jsme zvyklí v divadlech vidět.
(zadáno: 23.10.2019)
Nebylo to nejhorší představení, ale ani nejlepší. Neurazí, nenadchne....Původně jsem chtěla dát jen 50 %, ale přidávám 10 % za rozházené bonbónky, po kterých lidé po skončení představení klouzali a padali /to jsme se zasmáli/. Seděli jsme v první řadě a schytali jsme studenou spršku od pana Rodena, který skočil do vany plné studené vody /chudák/. Překvapila nás paní Krausová, jejíž hlas byl v této hře daleko vyšší a monotónnější než obvykle. Na rozdíl od pana Rodena měla daleko víc textu a klobouk dolů, vše odříkala perfektně, bez zaváhání a bez přebretů. Pan Pěknic měl bohužel jen malou roli.
(zadáno: 26.4.2019)
Skvělá Simona Stašová, skvělý Michal Dlouhý. Skvěle odehrané, s naprostým nasazením. Ani chvilku jsme se nenudili, samá akce, žádné hluché místo. Bavili jsme se od začátku do konce. Paní Stašová hraje divadelní role svým způsobem. Jinak, než jsme zvyklí z filmu, či televize. To samé p. Dlouhý. Když se dají dohromady, vznikne naprosto úžasný herecký koncert, který nebere konce. Brilantní výkony, které chvílemi připomínají komedie s francouzským komikem Louis de Fun?sem. Liberecké publikum se odvděčilo za úžasný zážitek potleskem ve stoje. Pokud se chcete výborně pobavit a zasmát, doporučuji!
(zadáno: 15.4.2019)
Všem, kteří si čtou tyto recenze, aby se dozvěděli, zda na hru jít nebo ne, chceme toto představení vřele doporučit. Poprvé v životě se mi chtělo při divadelním představení brečet. Poprvé v životě ve mně divadelní představení vyvolalo nějaké emoce a zanechalo nějaký trvalejší dojem. Paní Bydžovská byla roztomilá a celou hru proplakala, v závěrečném monologu se jí hlas třásl, ale to jen podtrhlo dojem z příběhu. Pan Krejčík výborný, nebál se projevit silné emoce i na slzy také došlo. Procenta dolů za paní Horvátovou, nebylo jí vůbec slyšet a některé důležité skutečnosti nám díky ní unikly.
(zadáno: 8.4.2019)
První půlka byla lepší než druhá. Pobavili jsme se především mistrovským herectvím paní Holubové. To jsme skutečně řvali smíchy. Zápletka se vyvíjela slibně, ale ve druhé půlce jakoby hře došel dech a tak nějak pointa vyzněla naprázdno a děj byl násilně ukončen. Ale před herectvím paní Janžurové a paní Holubové klobouk dolů a liberecké publikum vzdalo hold těmto divadelním a filmovým legendám potleskem vestoje! Velmi se nám líbil i Přemysl Pátek, který svým suverénním a nenuceným výkonem /i vypracovaným tělem/ zcela zaujal.
(zadáno: 22.2.2019)
Po dlouhé době zajímavě napsaná situačka a skutečně i vtipná. Výborné výkony Václava Vydry a Jana Šťastného. Pobavili jsme se, zasmáli, překvapili..........Doporučujeme k odreagování.
(zadáno: 18.2.2019)
Pokud chcete, aby se vaše děti seznámily s historií naší vlasti vtipně, s nadhledem a srozumitelně, určitě si nenechte toto představení ujít. Bavit se budou nejen vaše ratolesti, ale i vy si připomenete něco, co vám z hodin dějepisu uniklo. Dětem se líbily Lucké války /nejraději by se samy zapojily do bitvy/, Šemík, myška a lípa. Vtipný byl nástup Praotce Čecha, který nás donutil ke spolupráci. Mráz nám běhal po zádech při áriích Smrtky zazpívané talentovanou zpěvačkou a herečkou Marcelou Laurinovou. Představení je vhodné spíše pro starší děti. Děkujeme za skvělý zážitek a moc doporučujeme!
(zadáno: 25.1.2019)
Na toto představení jsem se velmi těšila a očekávala jsem mimořádný zážitek. Bohužel, asi jsem opravdu čekala příliš mnoho. Herečkám nebylo rozumět a mluvily potichu. Děj nám tak nějak unikal, že jsme vlastně moc nechápali o co přesně jde. Kdo koho znásilnil, kdo byl Jack a jakou roli v příběhu sehrála Serena? Proč se vlastně syn zabil.....Také jsem se velmi těšila na Kairu, ale alternovala p. Stanková, které jsme její roli vůbec nevěřili. Byla tak nějak divně nepřirozená. Procenta jen za kvalitní herecký výkon p. Cibulkové.
(zadáno: 23.1.2019)
Velmi slabé. Nevím, jestli byl pan Klepl nějak zdravotně znevýhodněný, ale bylo to velmi slabé představení. Zahráno, jak já tomu říkám, "instantně". Bez větší invence, většího zapálení a snahy. Tak nějak "zájezdově". Rychle odříkat, rychle to mít za sebou a rychle odjet domů. Děj byl úplně ubohý a bezduchý. Celkově představení spíš trošku trapné. Už chápu, proč bylo bez přestávky, někteří by se už do sálu asi nevrátili. Za mě nedoporučuji. 20 % jen z úcty a lásky k panu Kleplovi. Jindy bývá vynikající a roztomilý.
(zadáno: 11.11.2018)
Bláznivá až šílená hra.Tomu odpovídala psychedelická scéna i kostýmy. Zasmáli jsme se, pobavili. Hru doporučujeme. Opět velmi kvalitní výkony našeho souboru. Martin Polách již tradičně nejlepší, ale za pochvalu stojí i  výkony Jany Vojtkové a Martina Stránského. Vyzdvihnout musíme i představitelku chudáka slečny, která se ucházela o místo sekretářky v blázinci a poté skončila sama jako šílenec v nákupním vozíčku a na chvilku byla i v roli hotelového portýra - Barbory Bezákové. Ale na hru "Rodina je základ státu" tato komedie nemá.
(zadáno: 29.10.2018)
Herecké výkony výborné, téma docela zajímavé, jen některé vulgární výrazy byly zcela zbytečné. To zážitek opravdu snižovalo. Zdálo se mi, že někteří až přehrávali. Stačilo by trošku ubrat, aby výsledek nebyl hysterický. Oceňuji Janu Paulovou za improvizaci a kontakt s diváky. Chválíme Simonu Lewandowskou! Překvapila, v tak mladém věku má našlápnuto na výbornou komediální herečku. Za nás byla z celého hereckého souboru nejlepší a nejvýraznější. V Liberci částečný potlesk ve stoje. Představení bez přestávky, což bylo znát na výkonech herců i na pozornosti diváků.
(zadáno: 26.10.2018)
Kdybych mohla, dala bych 200% tomuto šílenému představení a fascinujícímu zážitku. Vůbec jsme netušili, na co vlastně jdeme. Nikde jsem nemohla najít žádné recenze nebo popis hry. O to bylo překvapení větší. Proto ani já zde nebudu prozrazovat o co vlastně šlo. Jen představení doporučuji lidem, kteří mají smysl pro humor a chtějí se pořádně pobavit, odreagovat a zasmát. A možná na konci i zatančit si. Dámy si zasloužily ovace ve stoje, leč Liberec se zřejmě opět styděl a postavila se jen hrstka lidí. Ale potlesk byl bouřlivý! Ráda bych viděla znovu.
(zadáno: 26.10.2018)
Skvělé představení. Nemám za co bych strhla procenta. Snad jen, že představitel šerifa nebyl moc slyšet. Zlata Adamovská podala naprosto fascinující a vyčerpávající výkon. Ani chvíli jsem se nenudila, což se mi občas při zájezdových představeních stává. Scéna zajímavě sestavená. Zlata tam prochází celým domem od verandy po ložnici a kulisy se otáčí s ní. Zasloužila by si ovace ve stoje, leč liberecké publikum se zřejmě ostýchalo a postavila se jen půlka obecenstva. Škoda! Herečka by si to právem zasloužila.
(zadáno: 1.10.2018)
Asi jsem od této komedie čekala víc. Chvílemi až moc dlouhé a rozvláčné a představení ztrácelo jiskru. Děj trošičku slaboduchý. Petr Nárožný byl vynikající a díky jeho herectví jsme se alespoň trošku pobavili a zasmáli. V Liberci potlesk ve stoje. Ale za mě to na potlesk ve stoje tedy nebylo.
(zadáno: 27.9.2018)
Krásné a milé představení. Dětem se moc líbilo. Po představení děti čekaly na představitelku vrabčáčka, který se jim líbil nejvíc. Také doktor byl velice vtipný, jen mohl dostat více prostoru ve své komediální roli. Krásná a zajímavá scéna, odehrávající se v noci. Velmi hezky pojato a zpracováno. Chvílemi až dojemné, když si člověk uvědomí, za jakých okolností a v jaké době se původní představení odehrálo.
Můžeme 100 % doporučit!
1 2  >