Divadlo F.X.Šaldy Liberec [Šaldovo divadlo]

Klíčovou dírkou

Premiéra: 19.10.2018. Překlad: Michael Žantovský. Dramaturgie: Tomáš Syrovátka. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Tereza Venclová Vašíčková. Pohybová spolupráce: Martin Pacek. Režie: Šimon Dominik.
Uváděno také v Malém divadle.


Anglická crazy komedie. Kdo je ta mladá dáma a proč nemá šaty? Je pacient zdravý a psychiatr blázen? Je rozumné se vysvléknout, když tady evidentně něco nehraje? Kdo je komu nevěrný? Nestala se tady náhodou vražda? Když ne, tak proč je tady policie? Jak může pomoct muži, když děvče předstírá, že je chlapec? A jak s tím vším souvisí Winston Churchill a jeho ztracený doutník...?
14!
Divadlo F.X.Šaldy Liberec
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
83 %
8381000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 70 %
(zadáno: 2.3.2020, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
Joe Orton svou poslední hrou nejen pobavil chytrým humorem, ale zároveň překročil tabu a vysmál se pokrytectví a předsudkům. Doba, kdy crazykomedie může svou otevřeností šokovat, už pominula, a ani režisér Š. Dominik se o to nesnažil. Ctil žánr i autorův styl humoru, domyslel gagy. Scéna a kostýmy zaujaly svou nepopisností. Žádný s herců se s žánrem neminul, ale někteří se zcela neoprostili od zažitých návyků. Pro Rance našel M. Stránský vděčnou polohu a jím přidané opakování replik umocnilo zábavnost. S převzatou rolí si O. Kolín poradil suverénně. Kvalitní provedení výjimečné hry. (Viděno v Malém divadle.)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Patapuf4 80 %
(zadáno: 12.9.2019, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá situační komedie. Herci ze hry vytřískali co se dalo. Skvěle jsem se bavil. Především po přestávce hra graduje. Martin Stránský si svou roli doopravdy užívá, pro mne zatím jeho nejlepší výkon. Martin Polách je jistota, Barboře Bezákové role také sedla a Tomáš Váhala je jako vždy neskutečný, dokonce i v takto malé roli. Jana Herejt Vojtková byla také skvělá, především musím ocenit její pohotovost v nečekaných situacích. Pokud jsem dal Srnkám 100%, musím dát této hře 80%, pokud bych hry viděl v opačném pořadí, dal bych asi víc.
Pastelka 90 %
(zadáno: 2.8.2019, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
ŠÍLENÉ, ŠÍLENÉ, ŠÍLENÉ. Nic bláznivějšího jsem ještě asi neviděla. Krásně jsem se odreagovala a bavila. Doporučuji navštívit.
Sabina92 90 %
(zadáno: 11.11.2018, počet hodnocení: 39)
přínosný / zajímavý komentář
Bláznivá až šílená hra.Tomu odpovídala psychedelická scéna i kostýmy. Zasmáli jsme se, pobavili. Hru doporučujeme. Opět velmi kvalitní výkony našeho souboru. Martin Polách již tradičně nejlepší, ale za pochvalu stojí i výkony Jany Vojtkové a Martina Stránského. Vyzdvihnout musíme i představitelku chudáka slečny, která se ucházela o místo sekretářky v blázinci a poté skončila sama jako šílenec v nákupním vozíčku a na chvilku byla i v roli hotelového portýra - Barbory Bezákové. Ale na hru "Rodina je základ státu" tato komedie nemá.
Jakub Matoušek 80 %
(zadáno: 11.11.2018, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Popisek tuto inscenaci předem řadí do Crazy komedií. Zpracování DFXŠ tomu plně odpovídá. Šílená, bizarní ale kvalitní inscenace.
Miss. 60 %
(zadáno: 31.3.2020, počet hodnocení: 17)
Coward 100 %
(zadáno: 11.3.2019, počet hodnocení: 203)
Slávka 90 %
(zadáno: 29.10.2018, počet hodnocení: 48)
Petrr 70 %
(zadáno: 26.10.2018, počet hodnocení: 208)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.