Divadlo F.X.Šaldy Liberec [Šaldovo divadlo]

Joe Orton

Klíčovou dírkou

Premiéra: 19.10.2018. Překlad: Michael Žantovský. Dramaturgie: Tomáš Syrovátka. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Tereza Venclová Vašíčková. Pohybová spolupráce: Martin Pacek. Režie: Šimon Dominik.


Anglická crazy komedie. Kdo je ta mladá dáma a proč nemá šaty? Je pacient zdravý a psychiatr blázen? Je rozumné se vysvléknout, když tady evidentně něco nehraje? Kdo je komu nevěrný? Nestala se tady náhodou vražda? Když ne, tak proč je tady policie? Jak může pomoct muži, když děvče předstírá, že je chlapec? A jak s tím vším souvisí Winston Churchill a jeho ztracený doutník...?
14!
Divadlo F.X.Šaldy Liberec
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
87 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Pastelka 90 %
(zadáno: 2.8.2019, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
ŠÍLENÉ, ŠÍLENÉ, ŠÍLENÉ. Nic bláznivějšího jsem ještě asi neviděla. Krásně jsem se odreagovala a bavila. Doporučuji navštívit.
Coward 100 %
(zadáno: 11.3.2019, počet hodnocení: 187)
Sabina92 90 %
(zadáno: 11.11.2018, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Bláznivá až šílená hra.Tomu odpovídala psychedelická scéna i kostýmy. Zasmáli jsme se, pobavili. Hru doporučujeme. Opět velmi kvalitní výkony našeho souboru. Martin Polách již tradičně nejlepší, ale za pochvalu stojí i výkony Jany Vojtkové a Martina Stránského. Vyzdvihnout musíme i představitelku chudáka slečny, která se ucházela o místo sekretářky v blázinci a poté skončila sama jako šílenec v nákupním vozíčku a na chvilku byla i v roli hotelového portýra - Barbory Bezákové. Ale na hru "Rodina je základ státu" tato komedie nemá.
Jakub Matoušek 80 %
(zadáno: 11.11.2018, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Popisek tuto inscenaci předem řadí do Crazy komedií. Zpracování DFXŠ tomu plně odpovídá. Šílená, bizarní ale kvalitní inscenace.
Slávka 90 %
(zadáno: 29.10.2018, počet hodnocení: 46)
Petrr 70 %
(zadáno: 26.10.2018, počet hodnocení: 180)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.