Divadlo F. X. Šaldy Liberec [Šaldovo divadlo]

Kdo je tady ředitel?

Premiéra: 22.4.2016
Překlad filmu: František Fröhlich. Dramaturgie: Martin Urban, Tomáš Syrovátka. Výprava: Jitka Moravcová. Hudba: Petr Čermák. Režie: Petr Palouš.
Poslední uvedení: listopad 2016.
Divadelní adaptace známé filmové komedie. Majitel a také ředitel IT firmy nikomu nikdy nesdělil, že kromě výkonávání práce také podnik vlastní. Chce být oblíbený, a proto si vymyslel postavu generálního ředitele sídlícího někde v Americe a komunikujícího pouze e-maily. Prostřednictvím něho může všem oznamovat vše nepříjemné, co firemní život přináší. Jednou jej však okolnosti donutí k tomu, aby ředitel byl náhle fyzicky přítomen. V nastalé situaci se rozhodne uzavřít smlouvu s hercem, aby mu skutečného ředitele pro obchodní partnery i zaměstnance zahrál...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo F. X. Šaldy Liberec
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
70 %
7041000
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Slávka  70 %
10.5.2016 | 53 hodnocení
+ souhlasím
Velmi zajímavý námět, bohužel chvílemí je to až tak "utahané", že je to téměř k nepřežití. Chápu, že "to tak má být", ale nevidím jediný důvod, proč by měly být rozcourané i přestavby. Hra je vtipná, má nečkané rozuzlení, ale divák občas ztrácí koncentraci, nemá to tah a spád. Nicméně bych ráda vyzvedla výkon Matěje Nechvátala, coby islandského ředitele. Tuto řeč neovládám, ale znělo to úžasně věrohodně a scény s ním jsem si obzvlášť užila :)
Sabina92  100 %
3.5.2016 | 41 hodnocení
+ souhlasím
Kdo by čekal klasickou situační komedii s třeskutým humorem a smíchem od začátku do konce, bude zklamán. První část je trochu méně záživná, protože divák, který neviděl film a na hře je poprvé, moc nechápe o co vlastně jde. O první půlce někteří netrpělivci i opustili svá místa. Ale kdo si počkal, dočkal se opravdu zajímavého rozuzlení. Děkujeme za skvělý zážitek a Martina Stránského v hlavní roli chválíme. Byl úžasný - ostatně jako vždy.
Dezodoo  80 %
20.11.2016 | 107 hodnocení
Coward  30 %
24.4.2016 | 269 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.