Divadlo F.X.Šaldy Liberec [Šaldovo divadlo]

Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček

Jiří Mucha: Carpe diem!

Premiéra: 23.10.2015. Dramaturgie: Martin Urban. Scéna: Kamil Bělohlávek. Kostýmy: Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Daniel Čámský. Režie: Jakub Vašíček.
Poslední uvedení: říjen 2016.


Původní hra, hudební pouť po nevšedním osudu Jiřího Muchy, před nímž si uplivovali, ale také ho obdivovali a záviděli mu...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo F.X.Šaldy Liberec
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
86 %
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Koeman2 80 %
(zadáno: 6.2.2016, počet hodnocení: 112)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Výborná hra ze života Jiřího Muchy. Člověk se mnoho dozvěděl o životě a dobové atmosféře, ať už žil Mucha ve Francii, Anglii či v Čechách. Proslulý bohém a nedoceněný prozaik pořádající bujaré večírky ve své vile v Praze.
Lucie F. 90 %
(zadáno: 2.1.2016, počet hodnocení: 6)
Coward 70 %
(zadáno: 13.12.2015, počet hodnocení: 183)
přínosný / zajímavý komentář
Líbilo se mi, že tvůrci zvolili částečnou hudební formu. V programu se píše, že se nejedná o životopisnou hru, což ale rozhodně není pravda. Ve hře se objevuje Alfons Mucha (Václav Helšus) a už třeba v anotaci je pouť po nevšedním osudu; je zde zachycena určitá tvořivá část života. Výborný je zejména Martin Stránský (jedná se o libereckého herce, s plzeňským mají společné jen jméno) v titulní roli, ovšem i ostatní herci zdárně přispívají k celku.
Štefková 100 %
(zadáno: 7.12.2015, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Výborné představení po stránce herecké, pěvecké, pohybové. Představení vypovídá o době života J. Muchy, ale cítila jsem i výzvy pro dnešní dobu. Představení má spád, je tam humor, ale i vážné věci k zamyšlení. Po dlouhé době jsme s manželem odcházeli z divadla 100% spokojeni.
Slávka 90 %
(zadáno: 24.10.2015, počet hodnocení: 46)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.