Blog uživatelů i-divadla

Bára Hrzánová + hodnocení divadelní hry: KDYŽ SE ZHASNE s Ivo Šmoldasem
vydáno: 15.1.2020, Sabina92

Do hodnocení se mi nevešlo......Bára jela opět na plný výkon, dala do své role absolutně všechno. Prakticky dvě a půl hodiny neslezla z jeviště. A role to byla i fyzicky náročná. To dokazoval chránič kolene, který si Bára již prozřetelně nasazuje. Prostě za tuto roli by měla paní Hrzánová dostat "divadelního oskara". Viděla jsem Báru i v jiné roli a pod dojmem z Hrdého Budžese jsem se strašně těšila. Ale byla jsem velice zklamaná. Její mistrovské herectví a typický komediální projev se zde bohužel vůbec nedostavil a hra byla o ničem, plytná, nezajímavá a vlažně zahraná. Začínám si myslet, že Hrdý Budžes je nejlepší a životní role paní Hrzánové. A doufám, že ji v této roli budeme vídat ještě hodně dlouho!

Téměř vzápětí jsme navštívili divadelní hru: KDYŽ SE ZHASNE s herci: Ivo Šmoldasem, Míšou Kuklovou, Lukášem Langmajerem, Jitkou Asterovou. 

Bohužel toto představení není možné na i-divadle hodnotit. Tak se ho pokusím zhodnotit alespoň tímto způsobem, v blogu.

Zřejmě jsme byli ještě okouzleni naprosto skvělými výkony v Budžesovi, nevím....Ale větší slabotu jsme už dlouho neviděli. Výkony herců velice plytké, nic neříkající. Z představení na nás diváky nic nešlo, žádné emoce, žádná energie, ba ani žádný vtip a legrace. Nudila jsem se, chvílemi i usínala a bylo mi trapně za herecké nevýkony.

Nejslabšími články byla paní Kuklová a pan Šmoldas, kteří skoro ani nebyli slyšet a hráli velmi slabě. 

Trošku ten průšvih zachraňoval pan Langmajer a nejvýrazněji hrála paní Asterová. Já tomuhle hraní říkám "instantní zájezdovka". Rychle to odehrát, odříkat a zase rychle odjet....

Četla jsem pozitivní recenze na tuto hru s jinými herci, tak třeba téma za to nemůže, ale zpracování a ztvárnění slabota.

Myslím, že ani pan Šmoldas s panem Langmajerem se k sobě typově vůbec nehodili. Oba jsou stejné typy. Roztomilí, rozpačití, upozadění, nevýrazní kluci. Ale zde měli být v protikladu. To se nepovedlo.

Paní Asterová si roli věštkyně a ezoteričky užila a zahrála ji jak nejlépe mohla, ale její protiklad paní Kuklová, velice nevýrazná. Skoro jsme ani neslyšeli text a nepochopili o čem se to vůbec hraje.

Škoda, na pana Šmoldase jsme se velice těšili, je to "šoumen" a skvělý vtipálek, ale herec není a nebude. Asi by se měl držet své parkety a vystupovat pouze v "šou" a ne na divadle.......

 

 


Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Vašek (2.3.2020, 21:17:52)  reagovat
Bára
Bára Hrzánová potřebuje skvělé komediální role, aby zářila. Byli jsme také v lednu v "Šalďáku" na Hrdém Budžesovi, já hru znám, ale manželka nevěděla, na co jde. Dodnes cituje "hlášky", představení ji uchvátilo jako žádné jiné. I já musel ocenit, jak za ty léta Bára projev Helenky vycizelovala. Ovace na konci byly zasloužené.
Mimochodem, podívejte se na TV záznam hry Ženitba...
Radek Vojík (20.1.2020, 18:29:44)  reagovat
pan Šmoldas a divadelnost
Pana Šmoldase jsem na "jevišti" viděl jen jednou /a to ještě vlastně pod jevištěm/ jako průvodce jakéhosi kabaretu v Divadle Na Prádle a bylo to velmi tristní. I jemu nebylo viditelně dobře... To není nic proti Panu Šmoldasovi, prostě není všem dáno vše... Jen by si měl rozmyslet, zda se nechá zneužívat kdekým... Ale zas je dospělej, ne {;-). Inu jméno na plakátech? I když, pokud jsou tam ostatní - zájezdový lapači nedivadelnosti, tak to snad není potřeba.