Divadlo Mír

Kdo je pan Schmitt?

Premiéra: 9.4.2018. Překlad: Kateřina Neveu. Scéna: Tomáš Volkmer. Kostýmy: Eva Kotková. Režie: Václav Klemens.
2:00


Populární absurdní francouzská komedie. Manželé Bélierovi večeří ve svém bytě. Vše vypadá naprosto normálně, jenže ne nadlouho. Zazvoní pevná linka, oni žádnou nikdy neměli a přesto ji ve svém bytě skutečně najdou. Neznámý volající pak Bélieryho osloví jako pana Schmitta. Záhadných okolností začne rychle přibývat. Nad krbem visí úplně jiný obraz, v šatnících mají jiné oblečení a posléze také zjistí, že nejsou v rodné Francii, ale v sousedním Lucembursku. Vše je jinak, jakoby se snad svět začal řídil úplně jinými zákony, které Beliérovi neznají. A to je pořád jenom začátek...
Divadlo Mír
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
79 %
79141000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Lukáš Dubský 60 %
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (15)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 60 %
(zadáno: 4.12.2018, počet hodnocení: 2886)
přínosný / zajímavý komentář
S. Thiéry napsal kvalitní komedii (má dokonce smysluplné vyústění, což se u podobných textů stává jen velmi zřídka!), která odkazuje k absurdní dramatice. Režisér V. Klemens hru sice uchopil za správný konec, ovšem občasné přespřílišné přehrávání situací a určitých emočních rozpoložení postav celku spíše škodilo, než pomáhalo. Jako oddechový doplněk měla i tato inscenace na Ostravaru svoje místo. Bláznivé dění plné absurdit (mající však nakonec přece jen své opodstatnění) mě bavilo sledovat. Nejvíce zaujala M. Tkačíková, jíž role přece jen umožňovala zajímavější herecky rozptyl.
Lukáš Dubský 60 %
(zadáno: 3.12.2018, počet hodnocení: 840)
přínosný / zajímavý komentář
65%. Thiéry napsal svižnou komedii s pečlivě budovanými dialogy plnými absurdního humoru. Nadstavbou je pak téma hledání vlastní identity s téměř kafkovskými motivy. V Míru bohužel z předlohy nedokázali vytěžit veškerý potenciál. Režisér Václav Klemens má sice cit pro situační humor a hercům zase neschází precizní timing a třeba takový Š.Kozub dokáže vyvolávat salvy smíchu naprosto spolehlivě. Z absurdní komedie se zde ovšem stává řachanda. V první půlce představení to až tak nevadí, temných tónů ale postupně přibývá a v těch chvílích už si inscenace s pouhým bezuzdným humorem nevystačí.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Sidl 80 %
(zadáno: 28.12.2019, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělý výkon Štěpána Kozuba a Vladimíra Poláka. Celkově opět skvělý počin z dílny Divadla Mír. Doporučuji všem, kteří se rádi zasmějí syrovému a trefnému humoru.
Antonio 100 %
(zadáno: 14.10.2019, počet hodnocení: 82)
přínosný / zajímavý komentář
Śtěpán Kozub hlavní hvězda.....fajn představení všichni super dík za fajn kulturní zážitek.
Džejran 100 %
(zadáno: 8.4.2019, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Terapie smíchem. Skvělá komedie. Štěpán Kozub je v roli pana Schmitta naprosto odzbrojující. Neuvěřitelný výkon předvedla rovněž jeho herecká manželka Magdaléna Tkačíková.
Čiko 40 %
(zadáno: 1.12.2018, počet hodnocení: 705)
přínosný / zajímavý komentář
35% Po Dvou úplně nazích mužích, kteří mají naprosto fádní dějovou linku se tady autor pokouší o absurdní komedii. Ta by snad komedií ani nebyla, nebýt Štěpána Kozuba. Děj naprosto předvídatelný téměř od začátku, herecky trochu zaujala Magdaléna Tkačíková. Chápu, proč hraje divadlo Mír převážně bulvární komedie, ale pořád čekám, kdy se dostanou o level výš, což jde i s tímto repertoárem.
Monulinka 80 %
(zadáno: 10.11.2018, počet hodnocení: 384)
přínosný / zajímavý komentář
Hlavními devizami inscenace je kvalitní text a komediální talent herců v čele se Š. Kozubem. Hra má dobrý spád a výborný závěr. Povedená oddechovka, která poněkud zamotá hlavu, kdo že to je, ten pán Schmitt :)
Denisa H. 80 %
(zadáno: 6.6.2018, počet hodnocení: 293)
přínosný / zajímavý komentář
78 %. Po Dvou úplných naháčích jsem měla obavy, aby i Pan Schmitt nekončil otevřeně, nedořešen. K mé velké úlevě a i překvapení tohle představení pointu mělo a ještě tak skvělou, řekla bych až hororovou... :-) Díky své zápletce jde o mírně nadprůměrnou komedii, ale ten závěrečný potlesk vestoje mi přišel jako velké nadhodnocení kvality hry. Pobavil mě nástup R. Ferra, naopak mírně mi vadila M. Tkačíková. Ostatní předvedli své běžné umění, kterým si mě před časem získali :-)
Mata Ferri 90 %
(zadáno: 3.6.2018, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Excelentní výkon Štěpána....budu dlouho vzpomínat...suprovní, humorné...konečně něco, co mi na ostravské divadelní scéně doopravdy chybělo. :-)
Fedorocko 80 %
(zadáno: 18.4.2018, počet hodnocení: 552)
přínosný / zajímavý komentář
Štěpán Kozub opět nezklamal a jednoznačně vévodil tomuto povedenému představení.Oddechová komedie, mám je rád,proto spokojenost. Vladimír Polák v roli psychologa tradičně výborný. Rozhodně se běžte zasmát.Premiéra se povedla.
Xviktorie 80 %
(zadáno: 19.2.2020, počet hodnocení: 34)
Sprun 60 %
(zadáno: 24.10.2019, počet hodnocení: 26)
Kamma 90 %
(zadáno: 21.5.2019, počet hodnocení: 55)
Janca525 60 %
(zadáno: 24.6.2018, počet hodnocení: 89)
Lenka Dáša 90 %
(zadáno: 15.2.2019, počet hodnocení: 1)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.