Dejvické divadlo

Jiří Havelka

Vražda krále Gonzaga

Premiéra: 19.12.2017. Spolupráce na scénáři: Petr Erbes & kol. Dramaturgie: Eva Suková. Scéna: Dáda Němeček. Kostýmy: Adriana Černá. Režie: Jiří Havelka.
2:30


„Hřích je hřích, i když nám svědomí namlouvá opak.“
Dejvické divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
85 %
Uživatelé
73 %
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 80 %
Jan Pařízek 90 %
Termíny představení
11.4. (St) 19:00 zadáno Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[hrajeme ve Zlíně]

12.4. (Čt) 19:30 náhradní představení za 2. 2.; vyprodáno Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
20.4. (Pá) 11:00 zadáno pro školy Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
20.4. (Pá) 19:30 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Helena Grégrová 80 %
(zadáno: 22.2.2018, počet hodnocení: 1314)
přínosný / zajímavý komentář
85 %. Inscenace Dejvického divadla trefně vsadila na efekt promyšleně vystavěného kontrastu mezi oběma svými částmi. Zatímco v té první nám herci v jakýchsi self-etudách na téma „herec – člověk – hranice hříchu a svědomí“ poměrně přirozeně odtajní i střípky svých civilních já, v té druhé s neméně odzbrojující samozřejmostí odprezentují nečekaný příběh, jehož děj neradno ani naznačovat. Prozradím proto jen, že v rámci kongeniálního propojení souvislostí nezůstanou divákům dlužni žádnou z fází působivé gradační linky, kdy zejména pořádné profackování realitou působivě zafunguje. Silný zážitek!
Jan Pařízek 90 %
(zadáno: 24.1.2018, počet hodnocení: 685)
přínosný / zajímavý komentář
Krásná pocta hercům i herectví jako takovému. Zároveň aktuální téma, které se zde podařilo opravdu zajímavě zpracovat. Dvě dost odlišné poloviny, formou trochu podobné cimrmanovskému typu seminář a divadlo, nicméně obsahem a zaměřením tomuto hodně vzdálené. Ale i zde na sebe navzájem několikrát dobře odkazují a mají mezi sebou určitou vazbu. Hlavně pak oceňuji, jak se v druhé části skoro z ničeho podařilo vystavět neskutečně silný dramatický příběh, který výborně parafrázuje divadelní hru v Hamletovi. Skvěle zvolená forma střídání jednotlivých postav na scéně a samozřejmě perfektní herci. 88%
Hodnocení uživatelů:
Strom-z 70 %
(zadáno: 16.3.2018, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
prvni pulka divna, druha hodne silna. nemam pocit, ze by ty dve zcela jiny casti buhvijak silne drzely pohromady
Janis 80 %
(zadáno: 9.2.2018, počet hodnocení: 208)
přínosný / zajímavý komentář
První část se hodně inspirovala Holíčkovými Kmeny z brněnské Reduty. Vnímám ji ale i jako úlitbu Dejvických, jakousi sebezpytnou očistu, která umožňuje proponentům mainstreamové zábavy uvádět politické téma ve druhé půlce. A ta byla silná a přesně zahraná.
Přesto bylo od herců před přestávkou cítit, že jen "hrají" (civilně působil především T. Jeřábek a snad i M. Myšička) a že - jak ostatně sami připomněli - jim nelze všechno věřit. Což zanechalo šmouhu neupřímnosti na celém představení. Přesto nás druhá půle svým tematem, politickým přesahem a ztvárněním silně zasáhla.
Vstupné 700 Kč.
Skudiblik 80 %
(zadáno: 9.2.2018, počet hodnocení: 3)
Anex 70 %
(zadáno: 28.1.2018, počet hodnocení: 109)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
hra je dosti dlouha a narocna a tak me pri dekovacce ve vydychanem divadle nemile zaskocila recitovana agitace k volbam...to by si mohli opravdu odpustit
Marcela 70 %
(zadáno: 25.1.2018, počet hodnocení: 373)
Peetra 70 %
(zadáno: 10.1.2018, počet hodnocení: 134)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.