Profil uživatele

Weller

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Anežka Kotoučová: 12 % (14)
Michal Novák: 12 % (22)
Pavel Širmer: 12 % (47)
Iva Bryndová: 13 % (19)
Jan Pařízek: 14 % (28)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 21.5.2023)
Scéna povedená, herecké výkony dobré, úprava předlohy ujde, ale jinak nic moc. Zbytečně dlouhé, natahované (zvlášť druhá polovina) a hlavně málo vypointované. Zpestření v podobě výstupů opilce a cikánky moc nefungují, chtělo by to spíš lepší scénář a dramaturgii.
(zadáno: 21.2.2023)
Výborný scénář, velmi dobré výkony dvou hlavních herců (Dana Verzichová a Dan Kranich) a nadstandardní nasazení všech ostatních na scéně. Chvályhodná je snaha udělat představení co nejvíce živé a dynamické (hudebně, scénograficky atd.), občas už ale četnost změn na jevišti narušuje soudržnost hry a prožitek z jednotlivých dějových linek (které jsou nezřídkakdy silné a zasloužily by na scéně víc rezonovat). Mimochodem, pro sborové pěvecké výstupy by se hodilo trochu více hudebního vedení (hlavně Marie Sawa, která má sice pěkný hlas, ale občas zpívá dost falešně). Celkově moc pěkné představení a děkuji za divadelní zážitek.
(zadáno: 18.2.2023)
Scéna zajímavá, zpěváci se snaží a jde jim to (až na záskok Edity Koprivčevič, jejíž zpěv byl dost podprůměrný). Ale představení bohužel nedrží pohromadě, ani dějem, ani postavami - jde jen o řadu více či méně povedených aranžmá písniček.
(zadáno: 22.10.2022)
Potenciál by tu byl, ale bohužel hra vůbec nedrží pohromadě.
(zadáno: 31.5.2022)
Spousta pikantérií, většinou vtipné, svěží, odpočinkové. Stopáž tak akorát (jen občas lehce ztrácí dech), herci sympatičtí a snaží se o106.
(zadáno: 5.11.2021)
Vcelku povedená divadelní taškařice, se zajímavou scénou a velkým ansámblem. Několik výborných vtipů, několik hluchých míst. Celkově příjemně strávený čas.
(zadáno: 23.12.2020)
Viděno ze záznamu. Výborné a silné představení, vynikající výkony herců a dramaturgie, které nepadá řetěz.
(zadáno: 13.12.2020)
(Viděno ze záznamu) Výborný zážitek; jen od poloviny to trochu ztrácí dech a trochu se potí ve variacích. Ale celkově určitě stojí za vidění.
(zadáno: 6.3.2020)
Ohromně dynamické představení se spoustou skvělých nápadů - od využití stylu náboženských her s typickými gesty, přes divokou jízdu v závěru. Hra pěkně bilancuje mezi vážností a fraškou, teatrálností a intimitou. Jediné zklamání byl pro mě epilog, který se trochu moc násilně snažil hru aktualizovat a zasadit do politicko-historických kulis. Ale i přes to výborný divadelní zážitek.
(zadáno: 5.2.2020)
Hravé, vtipné a originální představení. Dynamika je sice trochu proměnlivá, herecké výkony dost různorodé (od rozpačitých amatérů až po skvělého Valůška), ale výborná hudba a veselá scéna to jistí.
(zadáno: 31.1.2020)
Velmi pěkná scéna, slabá hudba, zpěváci (herci) přesto viditelně zdatní a snaživí. Silný příběh, ale zpracovaný spíš odlehčené, nenáročně, možná ideální pro děti a mládež. Pro dospělé asi zůstává vhodnější Lynchova filmová verze.
(zadáno: 24.1.2020)
65 %.
Zábavné a živé představení, povedená popularizace Shakespearea pro mládež. Scéna a kulisy zajímavé, konverzace fajn, ale je škoda, že hra se všemi efekty a intermezzy možná až moc podbízí. Taky je škoda, že mezi R. a J. vůbec není chemie. Ostatně Tereza Marečková, byť skvělá herečka, se na roli Julie prostě nehodí.
(zadáno: 24.1.2020)
Výborný příklad originální Nové scény. Kontaktní představení s dobrými (i moc dobrými) texty, interaktivní scénou s častými změnami, živou hudbou a povedenými výkony. Jen škoda, že není rytmus představení víc vybalancovaný. Každopádně palec nahoru.
(zadáno: 18.1.2020)
Výborně provedené, zábavné i drsné, spousta osvěžujících nápadů, jen to tak úplně příběhově nedrží pohromadě. Taková sbírka obrazů ze života Zdeňky. Bylo by zajímavé vidět stejné téma třeba v komorní verzi a víc se zaměřit na osobnost hlavní postavy. V každém případě doporučuji a chválím ostravskou scénu ("!!!").
(zadáno: 10.1.2020)
Skvělá ukázka toho, že i s minimálními prostředky jde udělat vynikající divadlo. Silný příběh, výborný herecký výkon.
(zadáno: 19.12.2019)
Výborné představení, navíc skutečně originální. Oceňuji skvělé výkony herců, kreativní kulisy a funkční zapojení technologií. Sice delší stopáž (dalo by se ještě trochu prostříhat), ale každopádně vskutku chvályhodný počin!
(zadáno: 14.12.2019)
Skvělé...
(zadáno: 14.12.2019)
Forma vítězí nad obsahem. Spousta skvělých nápadů, odkazů a (technických, hudebních,..) inovací, ale hra jako taková ztrácí dech. Za drama 50 %, za scénu 90 %. Škoda, že se to víc nepropojilo...
(zadáno: 13.12.2019)
Série výjevů, které sice ne vždycky drží pohromadě, ale s doprovodem skvělého zvuku / živé hudby a entuziasmem herců vytváří originální zážitek.
(zadáno: 6.12.2019)
Povedená inscenace, která příjemně osciluje mezi tragikou a komikou. Některé části sice nejsou tak úplně dějově propojené a občas narazíte na hlušší místa, ale celkově zábavný a svěží zážitek.
(zadáno: 28.11.2019)
Vcelku povedené, jen škoda, že to moc nestrhne a nepřekvapí. Některé pasáže fajn, někdy celkem padá řetěz.
(zadáno: 28.11.2019)
Moc příjemné prostředí a atmosféra, ale hra trochu zaostává...
(zadáno: 28.11.2019)
Počertech nudná konverzační hra, která prostě nefunguje. Nezajímavý scénář, nezajímavé dialogy, ničím nenadchne, ničím nenaštve.. Škoda Stivínové (která se snaží o106), škoda minimalistické scény a škoda hráče na bicí (nápad dobrý). Ztracený čas..
(zadáno: 16.11.2019)
Příjemné a uvolněné představení. Ve 3/4 sice trochu ztrácí dech (nevadilo by trochu prostříhat), jinak ale určitě povedené. Mimochodem, je skvělé zase vidět v Komedii Martina Pechláta a Jirku Štrébla.