Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Na Půdě]

Události

Premiéra: 21.10.2022 | 1:20x
Překlad a dramaturgie: David Košťák. Výprava: Ján Tereba. Režie: Kasha Jandáčková.
Drama skotského dramatika o tom, co znamená přežít terorismus, v napínavé rekonstrukci útoku ve škole. Žena, která přežila, hledá odpověď na otázku: „Proč?“ Co vedlo útočníka k tak strašnému činu? Bude někdy schopna pochopit a odpustit...?
Anketa 2022/23
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od září 2022 do srpna 2023, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě.
Uzávěrka ankety je 11. prosince 2023.
Hlasování končí za 9 dní.
Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
80 %
8041000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
15.1.Po19:30 vstupenky

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  80 %
19.4.2023 | 1617 hodnocení
+ souhlasím
Farářka Claire na velmi obtížné, složité cestě k pochopení zfanatizovaného chlapce, jenž střelnou zbraní v kostele zaútočil na pěvecký sbor sestávající převážně z imigrantů, který vedla. Zprvu chce jeho konání porozumět pro možnost opodstatnit svou nenávist k němu. Čím více ale rozplétá při setkáních s lidmi z chlapcova okolí pozadí a možné příčiny tohoto otřesného činu, tím blíže je katarznímu účinku síly odpuštění... Autentickou atmosféru zdařile budují Dana Verzichová i Dan Kranich prostřednictvím sugestivních hereckých prostředků a účelně ji spolutvoří též tříčlenný chór v rolích obětí, který zajišťuje současně hudební i pěvecký doprovod.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Miysak  90 %
18.4.2023 | 46 hodnocení
+ souhlasím
JD Přivezlo do Komedie hru Davida Greiga: Události. Do událostí je divák vtahován již před samotným příchodem do hlediště...
Mimořádná hra pro velice náročné publikum! Bavit se opravdu nebudete, je to hra, nad kterou je opravdu potřeba hodně přemýšlet, a budete odcházet s více otazníky, než jste přišly. Opět skvělá Dana Verzichová. Ale Dan Kranich mi vyrazil dech. Jeho převtělování z psychoterapeuta, útočníkova otce, útočníka, přes lesbickou přítelkyni farářky, a mnoho dalších postav, byl naprosto fascinující!
Nezbývá mi, než poděkovat Jihočeskému divadlu, za další mimořádný, i když ne vůbec lehký, divadelní zážitek. Bravo!!!
Weller  70 %
21.2.2023 | 65 hodnocení
+ souhlasím
Výborný scénář, velmi dobré výkony dvou hlavních herců (Dana Verzichová a Dan Kranich) a nadstandardní nasazení všech ostatních na scéně. Chvályhodná je snaha udělat představení co nejvíce živé a dynamické (hudebně, scénograficky atd.), občas už ale četnost změn na jevišti narušuje soudržnost hry a prožitek z jednotlivých dějových linek (které jsou nezřídkakdy silné a zasloužily by na scéně víc rezonovat). Mimochodem, pro sborové pěvecké výstupy by se hodilo trochu více hudebního vedení (hlavně Marie Sawa, která má sice pěkný hlas, ale občas zpívá dost falešně). Celkově moc pěkné představení a děkuji za divadelní zážitek.
Pavel Vyhnalík  70 %
4.11.2023 | 8 hodnocení
Zzzz  90 %
17.5.2023 | 91 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.