Profil uživatele

Miysak

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 12 % (23)
Jan Pařízek: 12 % (15)
Iva Bryndová: 13 % (8)
Lukáš Holubec: 14 % (7)
Michal Novák: 14 % (10)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2  > 
(zadáno: 14.2.2024)
Tak to já náhodou žánr historické drama mám hodně rád. A upravit 600 stránek textu do dvou a čtvrt hodinového představení je zcela určitě velká výzva. Ano. Chvílemi mi tempo příšlo příliš děsivé, ale naprosto to chápu. Jednoduchá, funkční scéna, historické kostýmy, skvělé svícení, a naprosto úžasné výkony, především L.Špinera, J.Janouškové, P.Borovce, P.Janečkové, J.Pejchala. Takže za mne Bravo :-)
(zadáno: 17.9.2023)
Držím palce, ať se nominace na thálii pro Petru Janečkovou promění v sošku. Pro Elinu jako by se narodila. Obvzáště při Zelené lásce mi lezl mráz po zádech!
Rozumím recenzentům předemnou, že mají pocit, že nejde o klasický muzikál, jen o doplnění textu nesouvisejícími písněmi. Při řešení, kdy posouváte děj ze dvou dnů, do jediné Silvestrovské noci, a chcete ukázat oddělený svět toho, co se děje v zákulisí, a co se děje na jevišti Pražské Lucerny, skvělé řešení, které se ale v závěru přesně potká! Já osobně děkuji! Pro mne krásný večer, strávený v mimořádné společnosti. Děkuji.
(zadáno: 18.4.2023)
JD Přivezlo do Komedie hru Davida Greiga: Události. Do událostí je divák vtahován již před samotným příchodem do hlediště...
Mimořádná hra pro velice náročné publikum! Bavit se opravdu nebudete, je to hra, nad kterou je opravdu potřeba hodně přemýšlet, a budete odcházet s více otazníky, než jste přišly. Opět skvělá Dana Verzichová. Ale Dan Kranich mi vyrazil dech. Jeho převtělování z psychoterapeuta, útočníkova otce, útočníka, přes lesbickou přítelkyni farářky, a mnoho dalších postav, byl naprosto fascinující!
Nezbývá mi, než poděkovat Jihočeskému divadlu, za další mimořádný, i když ne vůbec lehký, divadelní zážitek. Bravo!!!
(zadáno: 4.4.2023)
(zadáno: 5.3.2023)
Českobudějovická činohra představila podívanou příjemně provokativní a při jemném připomenutí nesnadných existenciálních témat také velmi zábavnou.
(zadáno: 2.9.2022)
(zadáno: 5.4.2022)
(zadáno: 5.4.2022)
(zadáno: 18.3.2022)
Vím proč mám soubor Jihočeského divadla rád. Leč otáčko, a klasiscké divadlo je úplně jiná disciplína. Očekávání byla veliká... A výsledek ještě lepší! Bravo!!! Naprosto skvělé přestavení, plné parádních hereckých, pěveckých i tanečních výkonů. Znám i knihu, která je velmi pěkná a čtivá. Co s ní ovšem udělala Olga Šubrtová, Martina Schlegelová a ostatní.... A Hudba Jana Čtvrtníka za mně osobně geniální. Děkuji za tenhle divadelní zážitek, na který hodně dlouho nezapomenu!!!
(zadáno: 10.2.2022)
Geniálně jednoduchá, a přitom naprosto funkční scéna. Skvělé herecké výkony. Především musím vyzdvihnout Petra Borovce. Geniální výkon.
Žítkovky jsou typ textu, u kterého nemohu být nestranný. Když je dobře zdramatizovaný, je pro mne osobně to pravé ořechové.Nemohu dát jinak, než 100%. U Téhle incenace bych chtěl být přítomný každé repríze, abych viděl jak zraje. A to se mi naposledy stalo v roce 1993 v Národním divadle při Roku na vsi bratří Mrštíků, kde jsem tu možnost navíc měl! Bravo. A děkuji VCD!!! Pro mne osobně absolutně mimořádný večer, na který se hned tak nezapomíná!!
(zadáno: 11.1.2022)
Inscenace ve Východočeském divadle v Pardubicích se mi osobně líbila mnohem více.
(zadáno: 1.8.2021)
Velmi příjemná letní podívaná. Vtipná komedie i vizuálně atraktivní inscenace. Zápletka je dobře vymyšlená. Martin Pechlát a Dana Verzichová jsou jako Silvio a Claudie sehraní partneři. Pavel Oubram si titulní roli Da Vinciho evidentně užívá. Jedna z nejhezčích scén, je když Dana Verzichová jako zubařka používá jako anestetikum konopí a vévoda ( Ondřej Veselý) se svým tajemníkem (Filip Kaňkovský) se před jejím zákrokem parádně ?zhulí?. Da Vinci je v každém ohledu kvalitní letní plenérová produkce, která opravdu baví.
(zadáno: 26.6.2021)
(zadáno: 31.8.2020)
Omlouvám se, ale mně tohle představení nesedlo. 30 dávám jen díky obsazení starých bardů Národního divalda, pro které to asi byla jen úlitba. V tomhle případě se opravdu nedá říct ani, že to byla dramatizace, ani přednášení veršů. A to mi asi vadilo nejvíc. I přesto si dovedu představit, že na malém oblastím divadle tohle představení by dokázalo rozvířit stojaté vody. Leč od Národního divadla já očekávám něco mnohem víc. Tohle opravdu na prkna naší zlaté kapličky nepatří.
(zadáno: 22.12.2019)
Geniálně napsaná hra, pro hodně náročného diváka. Misteriozní drama, trochu detektivka, kdy smysl dějových kruhů, se opravdu začne rozplétat až v absolutním závěru. O přestávce odcházelo opravdu hodně lidí s tím, že neví o čem se to hraje. Na tohle představení je opravdu nutné přijít připraven, a pak vás nezklame. Skvělá režie, geniální, jednoduchá a plně funkční scéna, a velké bravo všem hercům. Byli úžasní.
(zadáno: 4.7.2019)
95% Opět skvělá podívaná dua M. Glasera a O. Šubrtové, kteří mají prostě Krumlovskou točnu v krvi. Děkujeme ansamblu JČD za nádherný večer.
1 2  >