Divadlo J. K. Tyla Plzeň [Nová scéna]

Vánoce na poušti

Premiéra: 17.12.2021
Úprava a dramaturgie: Johana Součková-Němcová. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Natália Deáková.
Komedie nahlížející na českou povahu přes zdánlivou drsnost rockového prostředí. Příběh dvou kamarádů z české rockové skupiny Tataturk. Kdysi byli stejně slavní jako Lucie, pak se po nich slehla zem. V jedné zemi je ale jejich kapela stále populární, aniž o tom ví – v totalitním Turkmenistánu...
14!  
Divadlo J. K. Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
66 %
6651000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  60 %
(zadáno: 1.3.2022, počet hodnocení: 936)
+ přínosný / zajímavý komentář
65%. Celkem zábavná mystifikace, u které mi příliš neseděla ta špionážní linka. Režisérka N. Deáková akcentuje hlavně komediální stránku textu. Pomáhá ji v tom i pojetí hlavní postavy M. Stránským, jehož Olin je ukázkovým životním outsiderem. Z menších rolí vynikne hlavně M. Švábová jako Olinova dominantní matka. Nezvykle velkorysá je scéna L. Kuchinky.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Patti  70 %
(zadáno: 13.5.2022, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
První půlka byla skvělá, druhá už se trochu víc táhla, možná proto, že byla vážnější. Ale i tak klobouk dolů před hereckými výkony hlavních protagonistů.
J.anek  90 %
(zadáno: 17.12.2021, počet hodnocení: 388)
přínosný / zajímavý komentář
Parádní mystifikace. Chytrá a neuvěřitelně vtipná. Skvěle se pracuje s prostorem a taky s herci - nezaznamenal jsem slabý herecký výkon. Nejvíc samozřejmě září Martin Stránský, ale jeho ?stoletá? matka mu zdatně sekunduje. Vidět na jevišti Moniku Švábovou je čistá radost. Všechny ty roky zkušeností přetavila do lehkosti a samozřejmosti a její studie moderní akční matky se báječně povedla.
Škoda toho technického lapsu na konci.
Gaba  60 %
(zadáno: 15.4.2022, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Příběh o skupině Tataturk, která svého času byla slavnější než Lucie, mohl být velice poutavý a zajímavý. To se ale bohužel tvůrcům nepovedlo. Dramaturgická linka neměla náležité vztyčné body, které by diváka držely v napětí. Místy byla inscenace velice nudná. M. Stránský jako protagonista se snažil držet hru i za každou cenu (místy přehrával). Nutno říci, že s jiným obsazením by inscenace měla daleko nižší hodnotu. Z komedie se pak stal jiný žánr ? fraška (omráčení agenta zmrzlou treskou).
Dominantou této inscenace je jistě velmi funkční a povedená scéna Lukáše Kuchinky.
Senora  60 %
(zadáno: 16.3.2022, počet hodnocení: 47)
Birter  50 %
(zadáno: 12.3.2022, počet hodnocení: 142)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.