Divadlo J. K. Tyla Plzeň [Nová scéna]

Viktorka Plzeň! aneb Jinak to nevidím

Premiéra: 26.9.2015 | 2:00
Dramaturgie: Lucie Wotavová. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Anna Forstová. Choreografie: Ondřej Martiš. Dirigenti: Dalibor Bárta, Pavel Kantořík. Režie: Tomáš Svoboda.
Poslední uvedení: prosinec 2016.
Původní autentický muzikál na žhavé plzeňské téma - fotbal. Příběh o resuscitaci a vzestupu plzeňského mužstva po příchodu trenéra Vrby a o dramatických životních peripetiích fanouška Františka. Fotbal, fanoušci (i fanynky!), peníze, bafuňáři, fámy, bulvár, život sám...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo J. K. Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
31 %
kontroverzní inscenace (2.)
31141000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Volby

Hodnocení (11)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  60 %
2.10.2016 | 3021 hodnocení
+ souhlasím
Napsat muzikál o fotbalu, aby vyzněl přesvědčivě, je jistě oříšek. T. Svobodovi se to zčásti podařilo. Všechny scény s fotbalovým mužstvem jsou věrohodné (vyrovnané obsazení), mají šťávu a je znát, že autor věděl, o čem píše. Méně se mu však dařilo s osobními (zvláště milostnými) liniemi hrdinů, které vyznívaly jakoby si Svoboda bral za vzor telenovely. R. Rypar vytvořil na poslech příjemnou hudbu, několik písniček by obstálo i samo o sobě. Největším překvapením večera byl výkon Z. Palusgy, jenž postavu Františka herecky spolehlivě provedl nelehkou životní situací. Solidní hudební nastudování.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Bišu  20 %
23.2.2016 | 217 hodnocení
+ souhlasím
Jako velký divadelní fanoušek jsem zastávala názor,že na každém představení se něco kladného najde.Mýlila jsem se.Nevadil mi ani fotbalový námět,ani diskutované vulgarismy.Vadil mi naprosto stupidní děj,texty písní na úrovni rýmovaček ze základní školy,totální trapnost mnohých scén."Veselá taškařice",která by si určitě našla jinou cílovou skupinu diváků,než majitele klasického předplatného.Mělo to být volné představení,milovníci fotbalu by si koupili vstupenky,vzali šály a šli se pobavit do divadla,nic proti tomu.Milovníci divadla by zůstali doma.20% jinak výborným hercům,role si nevybírají.
Senora  50 %
4.2.2016 | 52 hodnocení
+ souhlasím
Tak tohle představení samo o sobě je plné rozporů. Něco je super, něco prima, něco je otřesné. Že se mluví sprostě mi vůbec nevadí, to k fotbalu patří, to bylo spíš prima, jinak by to bylo zkostnatělé. Dva příběhy lásky, oba pěst na oko. Milostné scény byly trapné. Děj by se mi líbil obecně kolem fotbalu a netříštit ho. Gól byl úžasnej, Sekáč trávy taky, Fanoušci OK. Nebylo slyšet přes muziku slova a zpěvákovy vypadával mikrofon. Dobrá, slova nebyla duchaplná, ale to je fotbal ne filosofie, to beru. Opravdu smíšené pocity.
Martino_s  90 %
22.1.2016 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Sice mám permici na fotbal(takže jsem trošku zaujatej) a nejlepší podle mě co se hraje tady v divadle je Vojcek,ale tohle nebylo vůbec špatný.
Naprosto upřímné vystoupení,které dobře ví co dělá a brilantně spojuje prostředí fotbalu s divadlem,potažmo muzikálem.Včetně mluvy,která se hodí naprosto perfektně.
Viděl jsem tam diváky se šálou kolem krku,věřím tomu že si najdou cestu nejen divadelní snobové a konzervativci,ale právě i fandové fotbalu a začnou fandit třeba i našemu plzeňskýmu divadlu...hned jdu několika desítkám z nich dát tip a vím že je tam na příštích reprízách potkáte!
Zlenka  20 %
13.1.2016 | 11 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Bezvadná pův.hudba,perfektní orchestr.Plné využití tech.úžasného jeviště.Ještě dnes slyším traktůrkáře uprav.hřiště ?Seču seču tráááávu,bleju do rukááávu?. A v tomto smyslu je text celého muzikálu.Hloupý,jednoduchý,vulgární.Celým dějem provází recitující fanoušek František,protože zpívat zjevně neumí. Jestli v tomto dílku někdo zpívat umí nevím, většinou se jednalo o sbory. Možná zdravotní sestra-anděl strážný.Druhá půlka-zvědavost,jestli bude stejně slabá až trapná. Ano byla. Představení pro fandy fotbalu (šály nechte doma), pro milovníky divadla ? vy radši doma zůstaňte.
J.anek  70 %
31.10.2015 | 463 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Možná mě budete mít za blázna, ale mně se to líbilo. Na celém tomhle dílku neshledávám vulgárního pranic. Kvůli těm několika silnějším slovům může inscenaci Tomáše Svobody odsoudit leda pokrytec. Někde jsem četl, že kdo nadává sprostě jako dlaždič, je vnitřně krásný a zdravý a je mu moc dobře. Kdo se dívá jen na formu, kdo nevidí za slova, s tím je škoda ztrácet čas. Tenhle argument prostě neberu. Libreto Tomáše Svobody citlivě pracuje s plzeňskými reáliemi i příběhem Viktorky. Ne všechny melodie jsou nezapomenutelné, ale odcházel jsem s ústřední melodií v hlavě - a tak to má u muzikálu být.
Pavla  0 %
11.10.2015 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Velmi primitivní, jednoduché texty. Jak tohle mohl někdo zařadit do repertoáru tak skvělého divadla? Chudáci herci!
Alkaa  0 %
2.6.2016 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Něco tak nechutného a trapného jsem v životě neviděla. Nechápu,jak to někdo mohl dát na repertoár, že se nestydí. Nechápu, jak se to někomu může líbit.
Stydím se za režiséra, který dá do takových chudých textů, témata jako je rakovina a chemoterapie, chápu, že některé hry musí být i tragické a že zobrazují např. tehdejší život a těžké poměry, ale na dnešní dobu se to fakt nehodí. Lidé se chodí do divadla bavit a myslím, že i zasmát, ale tohle bych fakt nečekala. Zvlášť když přijde do divadla člověk, který prošel si tou nemocí nebo podobným zážitkem a má na to ještě koukat v divadle?
Krocka  40 %
27.3.2021 | 26 hodnocení
Cynthia  20 %
6.10.2015 | 6 hodnocení
Hercesklovina  0 %
27.9.2015 | 14 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.