Divadlo Na Jezerce

Gin Game

Premiéra: 5.2.2020
předpremiéry od ledna 2020
Překlad: Alexander Jerie. Scéna: Zdeněk Fleming. Režie: Radek Balaš.
Spojení dvou hereckých legend v tragikomedii o vášni hráče a štěstí začátečníka. Fonsie a Weller si v domově seniorů připadají stejně jako pro nepotřebnost odložené věci v bazaru. Potkávají se náhodou, on ji přemluví ke hře. Weller zná dopodrobna všechna pravidla a zákonitosti své oblíbené karetní hry. Fonsie je začátečnice, která má štěstí. Jenže štěstí občas máme tam, kde ho nepotřebujeme. Každá jejich započatá konverzace se postupně stává bitvou. Nevsadili se o nic, ale vypadá to, že je v sázce celý jejich život...
Divadlo Na Jezerce
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
66 %
6681000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Bart2560  60 %
(zadáno: 13.9.2021, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Mno, co napsat...
Myslím, že z tématu se dalo vytěžit víc, ale třeba jistý pocit prázdna, byl daný zpracováním. Smích z publika zněl zejména při užití vulgarismů, které zde vlastně být vůbec nemusely...

Milan Kňažko, jako partner-tahač skvělý a velice vitální.
No a pak paní Bohdalová, Bohdalka, Jiřinka - jak kdo chce. Tato žijící legenda. Vlastně je úplně jedno co dělá-nedělá. Je čest být s ní v jedné místnosti a užívat si její přítomnost. A při tom vzpomínat na všechny její velké předchozí role.
Hannah21  70 %
(zadáno: 8.9.2021, počet hodnocení: 153)
přínosný / zajímavý komentář
Hra, která Vás rozesměje, ale zároveň Vás donutí se zamyslet. Skvělé herecké výkony, oba jsou skvěle sehraní a výborně na sebe reagují.
Martin21  50 %
(zadáno: 26.1.2020, počet hodnocení: 368)
přínosný / zajímavý komentář
Na můj vkus se vyskytuje více vulgarismů, které mi k danému hereckému obsazení nesedí. Hra fajn, ale stereotypní...
Čiko  60 %
(zadáno: 26.1.2020, počet hodnocení: 764)
přínosný / zajímavý komentář
55% Nejde o zrovna vybroušený text, spíše o průměr. Přesto z něj kdysi Blanka Bohdanová a Josef Somr vytěžili maximum. To se dost dobře nepodařilo herecké dvojici Na Jezerce. Slabším článkem je Jiřina Bohdalová, která na mě působila dojmem, že jí dochází dech a to jak doslova, tak v přeneseném slova smyslu. Jako Fonsie mě nepřesvědčila. O poznání lépe si vede Milan Kňažko. Je si herecky jistý, krásně hlasitě artikuluje a nemusel jsem "chytat" jeho poslední slova v replikách. Není to promarněný čas, ale jde o představení, které zapadne do "divadelní šedi".
DivadelniFan  80 %
(zadáno: 19.1.2020, počet hodnocení: 229)
přínosný / zajímavý komentář
85%
Skvělá konverzační tragikomedie, která je založena především na fenomenálních výkonech legend Jiřiny Bohdalové a Milana Kňažka. Pokud se rozhodnete navštívit toto představení, určitě odejdete nadšení. Oba účinkující na jevišti nechávají srdce a předvádějí výkony jako za mlada. Představení viděno na veřejné generálce, kde ani na jednom z herců nebyla znát nervozita nebo nejistota. Klobouk dolů.
Michkyse  70 %
(zadáno: 14.9.2020, počet hodnocení: 100)
Mladydivakgulz  70 %
(zadáno: 12.3.2020, počet hodnocení: 18)
Jvendy  70 %
(zadáno: 10.2.2020, počet hodnocení: 6)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.