Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Na Půdě]

Perplex

Premiéra: 8.10.2021 | 1:30x
premiéra bez diváků v únoru 2021
Překlad: Kateřina Bohadlová. Dramaturgie: Marie Špalová. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Jakub Kudláč. Pohybová spolupráce: Pavol Seriš. Režie: Natália Deáková.
Absurdní komedie. Co se to děje? Z běžného návratu manželů domů po dovolené se stává noční můra. Přátelé, kteří měli zalévat kytky, obsadili byt a ničím už si nemůžete být jisti, natož sami sebou. Běžná realita, normální situace a vztahy se vymkly kontrole. Je to důvod podlehnout panice nebo se tím bavit...?
14!  
Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Jiří Landa 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
13.10.Čt19:30 vstupenky
9.11.St19:30 vstupenky
28.12.St19:30 vstupenky

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  80 %
12.7.2022 | 2938 hodnocení
+ souhlasím
Režisérka N. Deáková Mayenburgovu hru nevnímá pouze jako třeskutou absurdní zábavu, dívá se na ni mnohem komplexněji a snaží se odhalovat její mnohé skryté významy a podvýznamy. Jistě i za zdatného přispění dramaturgyně M. Špalové je Na Půdě k vidění zběsilá jízda výsostně sehrané čtveřice herců, která vede přesně natimovanou cestou až k závěrečnému velmi invenčně zpracovanému finále.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.