Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Na Půdě]

Pod sněhem

Premiéra: 18.1.2019. Dramaturgie: Olga Šubrtová. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Hudba: Daniel Šubrt. Pohybová spolupráce: Jaroslava Zimová-Leufenová. Režie: Jana Kališová.
2:05


Trefná psychologická sonda do vztahů v současné rodině, která se s bravurou pohybuje mezi komikou a tragikou. Blanka, Olina a Kristýna, tři sestry jedou na oslavu otcových narozenin. Auto je plné jejich netrpělivých dětí a dárků a v hlavách jim víří myšlenky – na nedodělanou práci, nespolehlivého milence, na kila, která po porodu nejdou dolů a manželovu častou nepřítomnost. Navíc je mezi sestrami plno starších i novějších křivd a to, co je čeká u rodičů, by je ani ve snu nenapadlo...
Anketa 2019
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od prosince 2018 do listopadu 2019, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě. Uzávěrka ankety je 29. února.
Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
77 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 80 %
Lukáš Holubec 70 %
Jiří Landa 80 %
Termíny představení
30.1. (Čt) 19:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
2.2. (Ne) 19:30 JIŽNÍ SPOJKA 2020; JIŽNÍ SPOJKA 2020 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Divadlo venku]

11.2. (Út) 19:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Helena Grégrová 80 %
(zadáno: 28.4.2019, počet hodnocení: 1415)
přínosný / zajímavý komentář
Tragikomická sonda do mikrokosmů čtyř ženských duší, které nám tři sestry a jejich matka poodhalí v den rodinného setkání na oslavě otcových narozenin. Sny, touhy a životní ideály bortící se jak domeček z karet. Co jsme schopni obětovat pro své nejbližší a do jaké míry ochotni slevovat z představ o štěstí? A co všechno nevyřčené a nedořešené marně ukrýváme pod sněhem vzpomínek, v naději, že nepříjemné zhojí čas? Vděčných partů se čtyřlístek hereček zhostil s grácií autenticity, dobře je v menších, ale nikoli nepodstatných rolích doplnili i oba mužští protagonisté. Silná a působivá inscenace.
Lukáš Holubec 70 %
(zadáno: 1.3.2019, počet hodnocení: 636)
přínosný / zajímavý komentář
--- Obleva nepřijde. To je život. --- (více v článku na blogu)
Jiří Landa 80 %
(zadáno: 29.1.2019, počet hodnocení: 2864)
přínosný / zajímavý komentář
Viz recenze.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.