Profil uživatele

VeronikaB

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 17 % (3)
Iva Bryndová: 18 % (5)
Helena Grégrová: 20 % (3)
Lukáš Dubský: 24 % (7)
Jiří Landa: 25 % (6)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 5.1.2024)
Po Rackovi další vynikající Čechov. Inscenace, ve které je radost sledovat každou repliku perfektně sehraného souboru, je to pravý herecký koncert.
(zadáno: 5.1.2024)
Zdařilá adaptace Čapkova románu.
(zadáno: 5.1.2024)
Silné drama, velmi aktuální téma, výborná hra plná nečekaných zvratů a překvapení, které se vyvinou z původně banální epizody. Moc se mi líbilo také zpracování, které využívá i filmové projekce. Skvělé herecké výkony, především Jakub Svojanovský.
(zadáno: 12.4.2022)
Výborné herecké výkony, velmi zajímavě řešená scéna, skvělá hra.
(zadáno: 12.4.2022)
Mrazivě aktuální a lehce aktualizovaná jedna z nejlepších her Karla Čapka. Režie a scéna posouvají děj do současnosti, ale nezneužívají přitom nějak lacině současné situace, byť si ji s tím nelze nespojovat. Excelentní Tereza Groszmannová v titulní roli, perfekní jsou ale i pánové v rolích otce a synů.
(zadáno: 20.3.2022)
Těžké a náročné drama o vině a trestu s překvapivým rozuzlením. Silné téma. Mnoho postav, z nichž některé trochu splývají, dvě hlavní hrdinky příběhu v podání Zuzany Černé a Isabely Smečkové-Bencové jsou ale velmi výrazné.
(zadáno: 5.3.2022)
Skvělé představení pro všechny věkové kategorie, nenudí se ani dospělí. Dětští diváci jsou interaktivně zapojováni do hry a předváděných pokusů. Děj není úplně soudržný, spíše sled jednotlivých epizod a zajímavostí z Edisonova života.
(zadáno: 5.3.2022)
Svělá hra ruského klasika, výborná režie obsazení, herecky přesně vystižené typy postav.
(zadáno: 25.2.2022)
Výborná Havlova hra, kterou jsem podobně jako autor recenze také dosud neznala. Skvělá komedie o hledání štěstí, do detailů vykreslené postavy i postavičky a jejich absurdní vztahy v cyklicky se opakujících situacích. Skvělá režie a perfektní herecké výkony.
(zadáno: 13.2.2022)
Trošku pomalejší "rozjezd", zpočátku jsem měla obavy, zda to nebude nuda, i vzhledem k poměrně strohé scéně. Ještě během prvního dějství ale představení dostalo spád a vtip a nakonec se nám velmi líbilo (i 12letému synovi). Joskův překlad na mě jako diváka "odkojeného" překlady Martina Hilského působil nezvykle, ale ne rušivě. Aktualizace a narážky na současné dění nešly proti smyslu hry. Skvělé herecké výkony zejm. Martina Slámy a Tomáše Šulaje.
(zadáno: 13.2.2022)
Akuální uprchlické téma očima dítěte, skvělá inscenace, výborný herecký výkon Zdislavy Začalové.
(zadáno: 16.1.2022)
Naprosto skvělý překlad Vladimíra Mikeše, současný, živý jazyk, přitom dodržující strukturu alexandrinu. Perfektní herecké výkony, na prvním místě Pavel Čeněk Vaculík jako sluha Sosie, který táhne celou inscenaci. Jinak není až tak divu, že se tahle Moli?rova hra příliš často neuvádí a ani režie to úplně nezachránila; prokládání scén anglickými písničkami mi nesedělo a nepochopila jsem smysl.
(zadáno: 13.1.2022)
(zadáno: 13.1.2022)
(zadáno: 13.1.2022)
(zadáno: 13.1.2022)
(zadáno: 13.1.2022)
(zadáno: 13.1.2022)
Viděla jsem už podruhé, skvělá inscenace s výbornými hereckými výkony, na prvním místě Tereza Groszmannová v titulní roli. Perfektní režie, člověk vůbec nemá pocit, že se dívá na kus napsaný před třemi stoletími.