Národní divadlo Brno [Divadlo Reduta]

Sňatky na železnici

Premiéra: 4.6.2021
Překlad: Václav Cejpek. Dramaturgie: Milan Šotek. Scéna: Tom Ciller. Kostýmy: Nina A. Stillmark. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Martin Čičvák.
Třeskutá fraška, v níž jsou sice hlavní postavy zapleteny do složité sítě milostných citů, ale hlavním zdrojem humoru je fenomén parních lokomotiv a cestování po železnici se zastávkou ve stanici Brno hl. n. Dva bratranci z Vídně a výrobci hudebních nástrojů se touží oženit. K úspěšnému záměru si proto přizvou zkušenou dohazovačku. Pokud se namlouvání odehrává na Severní a jižní dráze císaře Ferdinanda mezi několika místy, mohou se v navenek skvělém plánu ukázat jisté nedostatky. Nedostatečně zkušení cestující se totiž na nádraží snadno spletou a z ničeho nic se ocitnou v opačném směru, než kam mířili. Takto zmatenému člověku chybí k zoufalství jen málo, například další zamilovaný člověk, který se kvůli své milé dopustí únosu...
Národní divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
43 %
4341000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
27.10.St19:00 vstupenky
24.11.St19:00 vstupenky
3.1.Po19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Jan456  60 %
(zadáno: 8.9.2021, počet hodnocení: 188)
přínosný / zajímavý komentář
Ano, je to fraška, je to celé "ztřeštěné". Bohužel výprava inscenace a spletitost frašky chvílemi působí tak, že už vlastně nevíte kdo je kdo a kdo se chce s kým vdát či oženit. Na této hře je vidět, že provětrání souboru o nové tváře se činohře Mahenově činohry vyplatilo. Myslím, že už to bylo třeba. Hra samotná je typickou fraškou, které vévodí I. Dejmal, J. Svojanovský a T. Groszmannová. Jsem rád, že se Reduta už dává trochu jinou dramaturgickou dráhou a dostává tím trochu více šmrncu.
Eva123  50 %
(zadáno: 6.9.2021, počet hodnocení: 138)
přínosný / zajímavý komentář
Líbilo se mi, že Sňatky na železnici byla komedie se zpěvy, ale vadil mi trochu nepřehledný děj. Zřejmě zde nešlo ani tak o namlouvání, jako o to, aby se daly dohromady mladé páry (ale člověk občas nevěděl kdo je kdo). Neměla jsem z toho ten pocit, že by v hlavní roli byla železnice.
Kozel  10 %
(zadáno: 4.6.2021, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Úplně mi bylo líto herců. 10% za Terezu Groszmannovou.
Mateo  50 %
(zadáno: 6.9.2021, počet hodnocení: 103)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.