Profil uživatele

Jan456

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 10 % (26)
Iva Bryndová: 13 % (42)
Michal Novák: 13 % (52)
Lukáš Dubský: 14 % (71)
Jiří Landa: 16 % (83)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
(zadáno: 1.2.2024)
Hra stojí a padá s I. Ondříčkem, a ten ji se ctí drží. Nelze nevzpomenout funkční scénu a nádherné kostýmy. Z dalších herců zaujmou určitě I.Vaňková, J.Przebinda a J. Brožek. Nejedná se vyloženě o první příčky bojující hru, ale negativní hodnocení zde jsou také podle mě nespravedlivá. Jednou stačilo, ale nuda to není, nebojte.
(zadáno: 23.1.2024)
Nuda. Příběh je v podstatě odkazem na plátky ověřený, které se kdysi v Redutě hrály a ve kterých účinkoval O. Nový. Které scény byly filmem a které skutečným příběhem nešlo rozeznat. Ale je to asi jedno. To by lepšímu zážitku stejně nepomohli
(zadáno: 22.1.2024)
Asi jedno z nejlepších představení současného repertoáru Reduty.
(zadáno: 22.1.2024)
Hodně dobře režijně pojaté, je to dáno asi i tím, že činohra NDB nebyla už dlouho v takové herecké kondici. Scéna zvláštní, vůbec nekorespondovala s výpravou inscenace. Viktor Kuzník je právem držitelem Thalie a sledovat T. Grozsmannovou je vždycky zážitek!
(zadáno: 22.1.2024)
Musím pochválit zejména dětské představitele. K. Kabele i P. Helbich byli skvělí. Velké plus je také za to, že letošní premiéra muzikálu pro celou rodinu není žádná americká věc, ale zůstali jsme u nás v Evropě.Upřímně na scénu představení jsem si zvykl až v druhé půlce, možná s vědomím, že si na ni zvyknout musím (působila vážně strašně). Stále slyšíme o tom, jak moderní divadlo tu máme a scéna byla jako do kulturního domu při zájezdovém představení. Mrzí mě, že v MDB role starších postav standardně hrají mladí herci a ti starší nejsou prostě obsazovaní. Je to politika, které nerozumím. Výborná byla i V. Matušovová s p. Herfortovou.
(zadáno: 22.6.2022)
(zadáno: 2.5.2022)
Bohužel, ani režijní zpracování, které mělo možná dnes už trochu fádní komedii oživit nepřispělo k tomu, aby samotná látka byla zajímavá. Zajímavé je slyšet činoherce zpívat. To je ovšem jiná "písnička". Herecky představení drží P. Č. Vaculík, který se vedle Terezy Grozsmannové stává svým osobitým a přesným herectvím zajímavým členem souboru. Jinak mě ale hra nezaujala ničím. Jen hereckými výkony.
(zadáno: 18.4.2022)
Pro mě asi nejlepší Revizor, jakého jsem na divadle viděl. Proč kontroverzní inscenace? Tomu moc nerozumím. Je výborná!!!
(zadáno: 18.4.2022)
Zajímavá inscenace. Někdy bylo moderních prvků až moc, ale nevadily mi tak, že bych díky nim inscenaci hned odsoudil. Myslím, že soubor má v T. Havlínkovi velkou hereckou naději, kterou v této inscenaci předvedla i K.M. Fialová. Občas jsem měl zmatek v postavách. Ale činohra je to poctivá!
(zadáno: 2.4.2022)
Vcelku zajímavá hra. Taková absurdní, havlovská. Potlesk speciálně pro T.Grozsmannovou a T. Davida. Příjemné retro!
(zadáno: 2.4.2022)
(zadáno: 2.4.2022)
Omlazený ansámbl Mahenovy činohry má potenciál!
(zadáno: 2.4.2022)
Výborné drama z jedné místnosti. Ten herecký potenciál Mahenova činohra konečně našla! Bravo!
(zadáno: 2.4.2022)
Je milé vidět klasickou hru, interpretovanou dobově, jak byla napsaná a přitom se současným hereckým projevem.
(zadáno: 2.4.2022)
Výborná Tereza Grozsmannová!
(zadáno: 2.4.2022)
Neurazí a nenadchne. Film to nepřekoná. Bohužel ani herecky. Trio dam jakoby ani na jevišti nebylo s vyjímkou P. Vitázkové, která z trojice herecky vyčnívá. Pánské obsazení má potenciál silnější. Ale hrávaly se tu lepší kusy.
(zadáno: 2.4.2022)
--- No já fakt nevím.... Těším se na obnovené premiery MDB, které patřily ke klenotům a naučily mě lásce k divadlu... Já na ty americké muzikály asi moc nejsem...
(zadáno: 2.4.2022)
Muzikál cílí na celou rodinu. Ale přiznejme si, že přemíra pohádkových postav, plytký děj, která zachraňují zejména Vlk s Rampelníkem a potom množství neokoukaných nových tváří divadla toto dílo moc nezachrání. Možná bych upřednostnil méně nových premier muzikálů v sezoně, ale za to více muzikálových pecek. Hodně přesvědčivě působila dvojice E.Bergerové a B.Slaninové a velmi hlasově zajímavý je O.Komínek. Ale dílo o ničem s podivnou hudbou to bohužel moc nezachrání, i když k tomu přidáme skvěloz scénu s kostýmy.
(zadáno: 29.11.2021)
Je to přesně ten titul, kdy si řeknu: Pretty Women? No tak zase převedeme úspěšný filmový titul na jeviště. No tak dobře, zajdu si na to, ale nic od toho nečekám. No naliskal bych si. Bylo to prostě výborné. Opravdu výborné. Petr Štěpán, Světlana Slováková, Robert Jícha a celá company. Přimluvte se prosím se mnou pro nějakou Thalii do Brna. Zejména pro poslední dva jmenované (pro dva jen z důvodu, že Petr Štěpán už dvě má, a i když by si třeba za tuto roli zasloužil třetí, dejme prostor i jiným).
(zadáno: 18.11.2021)
Prostě ano!!!
Bezchybná inscenace, doufám, že to není poslední adaptace A. Mornštajnové na divadelních prknech.
(zadáno: 18.11.2021)
Musím ocenit odvahu, že se tento text inscenoval. Kdyby celé představení nebylo tak neskutečně dlouhé, možná by vyznělo lépe i poselství, které měla inscenace sdělit. Jak už je u divadelních novotvarů zvykem, nechybí nic. Mikrofon na scéně, popatlání se krví (zde zavařeninou). Škoda, že celé dílo je tak náročné, že některé myšlenky člověku uniknou, a to vinou toho, že se ve složitém textu zkrátka ztratí. Zajímavá byla myšlenka inscenování tohoto příběhu jako divadla na divadle.
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>