Divadlo Broadway
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
49 %
kontroverzní inscenace (20.)
49281000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (28)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  50 %
5.3.2024 | 1141 hodnocení
+ souhlasím
45%. Po hudební stránce není Troja špatná, ale postupem času už písně začínají splývat. Starověký příběh je předán v přehledné zkratce, člověk se v něm neztrácí. Dialogy jsou bohužel plné otřesných klišé, i z toho důvodu je činoherní složka slabinou muzikálu (po herecké stránce zaujmou snad jen O.Kříž a A.Bartošová). Naopak pěvecky se jedná o povedené dílo, nejvíce mě zaujali P.Ďuriačová, N.Ďuricová či J.Konečný, příliš se nedařilo snad jen O.Havlovi. Na scénografii se šetřilo, ale projekce jsou povedené, líbily se mi i kostýmy. (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Aperolka  30 %
28.4.2024 | 57 hodnocení
+ souhlasím
Přiznám se, že jsem vkládala do tohoto kusu velké naděje a doufala, že Divadlo Broadway tentokrát překvapí propracovaným příběhem a něčím přelomovým. Bohužel se překvapení nekonalo. Převážná část obsazení (s výjimkou Petra Vondráčka a Petera Pechy, jejichž výkon mě tentokrát bohužel nepřesvědčil) nebyla vůbec špatná. Příběh je ale natolik nekonzistentní a plný zbytečných postav bez dalšího vývoje či slepých odboček, že jej ani sebelepší výkon nezachrání. Body navíc dávám za opravdu krásné kostýmy.
Seethelight  30 %
2.4.2024 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Příběh je vysloveně tupý, banalizující, trapný. Nastudování heteronormativní, misogynní (ženy krásné, ale určitě ne původkyněmi myšlenek nebo děje), scéna na LED panelech mi nevadila, ani kostýmy mě neurážely jako některé tady. Faktem ale zůstává, že je to zpracování pro mladší školní děti a že je to spíš ?pohádka?, jen ne moc dobrá.
Antonio  40 %
1.4.2024 | 124 hodnocení
+ souhlasím
Zpěv herců na100% byly fajn umí kromě Petra Vondráčka tragédie. Písničky texty hudba režie hrůza 10%.Písničky smíchané hala bála Petr Penk a různé muzikály z Broadway divadla.Jestli to budou dělat furt to stejné psaní muzikálu stejným autorům tak budou jezdit jen venkovské zájezdy.Nechcou platit světové muzikály.Žádné kulisy jen led panely divadlo šetřilo.Druhá půlka se táhla furt dokola to stejné.Tak určitě do Broadway nepřijdeme. Ještě,že jsme vstupenky nekupovaly měli jsme benefit škoda peněz.Měli jsme 17.ř.,když sedí někdo větší před vámi nejde vidět na hlediště.Nedoporučuji radši si zajděte do Městského divadla Brno nebo Kalich.
Katteřina  20 %
5.3.2024 | 57 hodnocení
+ souhlasím
3. 3.
1) Muzikálovým nehercům starší generace by neměly být svěřovány role vyžadující činoherní herectví. Výjimku představoval Spilka, který byl skvělý po pěvecké i herecké stránce.
2) Ani písničky, jež jsem ocenila potleskem, bych nebyla schopna zanotovat 5 minut po jejich zaznění.
3) Zaráží mě, že uživatelé zde útočí primárně na Koptovy texty, neb neskutečné lacinosti činoherního scénáře zdaleka nedosahují.
4) Pro mě trójskou válku vyhráli Trójané už jen díky svým výkonům (tedy v případě, že by svorně vydědili Parida). Bartošová, Vágner, Ochmanová a Spilka byli výborní, ale na záchranu celku to nestačilo.
5) Víc bodů se sem nevejde...
Jan456  80 %
4.3.2024 | 226 hodnocení
+ souhlasím
Uznávám. Žádný orchestr, typická company 4 muži, 4 ženy a ti dělají v osmi válku.. Led panely... Muzikál v pravém slova smyslu to fakt není. Ano, činoherní výstupy neherců jsou na pováženou, ale... Mně se to prostě fakt líbilo. Po delší době na Broadwayi něco, co mělo myšlenku, příběh a není to sled poslepovaných písniček. Úžasný M.Peroutka vypadal jako syn a ne partner J.Boho, výborní P.Pecha, K.Tothová, J.Vojtek, M.Vojtko a další...
Osgood  20 %
2.3.2024 | 78 hodnocení
+ souhlasím
Tragédie, nikoliv antická:) Velkolepá šou ala brodvej včetně legendárního posouvání děje vypravěčem. Bohové olympští, pomóc. Slepenec melodií posbíraných v koši jiných autorů, dosti motivů z Kleopatry zaznělo, i Robin Hood, pan Kopta by texty spíše psát neměl a pan Vaculík je též mistr pera. Body za chorošku (Anet fakt umí) a dámské obsazení, herecky i pěvecky. Vypíchnu F.Prokešovou, která je i typově nádherná Helena a alternace Elis Ochmanová/A.Holá (žel mají málo prostoru). Mužské obsazení je vesměs tragikomické, zejména chlapečci Paridové. Též kdysi skvělý pan Trapl hraje v poslední době spíše Tomáše Trapla než danou postavu:(
Michael Pavlik  30 %
25.2.2024 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Představení 25. 2. 2024

Alespoň těch 30% dávám za výkony herců. Pěvecky si totiž na výkony herců a hereček nemůžu stěžovat. Obsazení je sympatické a za mě charismatické. Pochvalu zaslouží kostýmy.
Problém je ale vše ostatní, tedy spíše hra jako celek. Texty jsou jako básničky pro základní školu, každá píseň v jiném stylu, ale ani jedna dobrá. Nejhorší jsou ale asi repliky, které by nedokázal zahrát dobře žádný herec.
"Jsi jako vulkán bez lávy." "Zloba je jako rozžhavený uhlík, který chceš po někom hodit."
Obecně otřepané, kýčovité fráze, které očividně na někoho fungují, za mě ale vůbec.
Guildenstern  40 %
25.2.2024 | 447 hodnocení
+ souhlasím
No, dobře, čekal jsem to horší. Obsazení Koptová, Havel, Kopečný, Spilka, Vojtko, Ryšavý, Tóthová, Bartošová je docela slušné. Ale.. inscenovat trojskou válku s čtyřčlennou pánskou company je opravdu úsměvné, z veršovánek Kopty ml. by dostali pánové Kopta st. či Borovec možná tak osypky, jako i z celkově ledabyle nahozeného libreta a zbrklého finále. Je zde hodně postav, které sice mají vyrovnaný a poměrně velký prostor, ale nic se o nich nedozvíme, jejich vztahy a motivace jsou spíše směšné. Na repríze 23.2. byl zvuk v pohodě, všemu bylo (bohužel) rozumět, výkony interpretů jsou mocně podpořeny použitými zvukovými efekty. A ty kostýmy? WTF?
Dramaticz  50 %
19.2.2024 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavý nápad, který mohl být dotažen dál...Ale za poslední dobu je to jedno z těch lepších představeních v DB. Skvělé výkony předvádí Felicita Prokešová, Michaela Gemrotová a Andrea Holá. Troufám si říct, že se jedná v současné době o královny českého muzikálu.
Velkou tragédií celého představení je ZVUK. Pana zvukaře by měl někdo proškolit nebo vyhodit. Jeho práce sráží poměrně slušné představení k zemi.
Barcee  40 %
16.2.2024 | 22 hodnocení
+ souhlasím
Bohužel tato inscenace nesplnila moje očekávání. Kladná hodnocení dávám pouze za kostým některých protagonistů, dále za jednotlivé pěvecké pasáže. Nicméně na začátku představení špatné zvládnutý zvuk, scéna někdy působila poměrně dost lacině, herecké výkony určitých herců jsou bez výrazu a emocí, občas se i v rámci zpěvu nepovedlo sladit. Představení bylo velmi průměrné, nedoporučila bych jej.
Čiko  50 %
13.2.2024 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
Pusťte z pásky hudbu (včetně 30 let starého hitu M.Penka), na panely pusťte projekce a před ně postavte tři herce a máte muzikál:-)
Za klady lze snad považovat místy zajímavou a melodickou muziku a kostýmy. Projekce dotváří pozadí a atmosféru celkem věrohodně, škoda jen, že jsou po celou dobu do paraboly a až na konci se s nimi pracuje i v prostoru.
Herecky i pěvecky je to obstojné, slabší a na roli se nehodící je V.Drahokoupil.
RaB  30 %
12.2.2024 | 369 hodnocení
+ souhlasím
Asi to nejlepší, co Divadlo Broadway nyní nabízí - zejména pak díky výkonu K. Tóthové, která ač dle programu není hlavní rolí, tak ve skutečnosti tomu tak je - byla výborná! Dalšími pozitivy jsou dobré výkony A. Holé, F. Prokešové a M. Procházkové. Překvapil i O. Havel, který však vypadá spíše jaké dítě Heleny, než její partner. M. Vojtko a B. Josef si z představení udělali estrádu. Hlasově naprosto nedostačující P. Pecha.
Libreto a samotné texty jsou neskutečně stupidní (například "z žen jsme vzešli, je čas se do nich vrátit"). Choreo na úrovni půlnočního překvapení.
Fedorocko  70 %
5.2.2024 | 749 hodnocení
+ souhlasím
Krásné kostýmy, známý příběh v celku zajímavém podání.
Scéna s projekcí příjemná, pěvecky Jitka Boho, Bohouš Josef a zejména Tomáš Trapl výborní, stejně tak Ondřej Bábor a Peter Pecha. Slabinou, a to dosti výraznou, byl výkon Vojtěcha Drahokoupila. Ten neměl svůj den.
Celkově velmi povedená záležitost.
Aprillka  40 %
4.2.2024 | 32 hodnocení
+ souhlasím
Nadherne kostymy, dobra choreografie. Ac nejsem fanynka projekci, tady mi nijak zvlast nevadily. Obsazeni celkem fajn. Prijemne prekvapili (predevsim herecky) Jitka Boho a Ondrej Havel. Nejvice me zaujali P.Pecha a O.Babor. Muzikal vsak radim mezi slabsi predevsim kvuli hudbe. Pisne jsou casto kratke, nevyrazne. Je jich v muzikalu pres 30, zaujaly me vsak jen 4 (v prvni pulce Hadka bratru a solo Heminy, v druhe pak solo Achylla a solo Agamemnona).
honzy  50 %
3.2.2024 | 284 hodnocení
+ souhlasím
Nový muzikál TROJA nijak nevybočuje z kolekce titulů uváděných producentem Oldřichem Lichtenbergem v Divadle Broadway.Hudební nahrávka,zpivání live,trojí obsazení jednotlivých postav,opulentní,drahé kostýmy a zadní,boční projekce mění náladu scény.Hlavní slabinou je u Troji muzika.Bohužel šest různých autorů nenašlo společný hudební jazyk a muzikál v celkové presentaci působí nejednotně.Zpěv některých herců je zvláště ve výškách přinejmenším nepříjemný.(Bohouš Josef,Jitka Boho,Tomáš Trapl,Petr Vondráček,Ondřej Havel)Snad si Troja po dalších reprízách sedne a celkový obraz bude přijatelnější.Hodnocení 50%.Psáno z odpol.předpremiery 30.1.2024.
Makaluzo1  10 %
2.2.2024 | 83 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Již generálka odhalila všechny slabiny tohoto kusu.Předně je to hudba-posluchač má dojem,že se autoři nesešli,žádné melodie,jen jeden stále se opakující motiv.Aktéři si hlasově nesedí,spíš naopak,dueta přímo tahají za uši.A texty?Laciné veršovánky stylu dva lidé/Paride.Řečtí králové v brokátových županech,chůva-zlatá rybka-rybářka v kalhotech(!),Patrokles a Hektor v pyjama.Řečtí princové se zlatými olivovými ratolestmi na skráních jako Caesar.Tak to už je moc.A choreografie?Helena se při jakémsi druhu šátkového tance div nepřerazí,že si ani nestačí počítat nohy.Nicméně opulentní kostýmy přilákají širokou diváckou obec i školní děti z daleka.
Zdarda  20 %
2.2.2024 | 83 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Jediné pozitivum byl zpěv, který patří k tomu nejlepšímu u nás. To je ale vše.
Desplat  0 %
2.2.2024 | 41 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Já opravdu nechápu, jak může tohle někdo hodnotit více jak 20%. Na Broadway jsem se po letech nechal přesvědčit a jediné pozitivum té návštěvy bylo, že za ta léta mi zjevně opravdu nic neuteklo. Kvalita zdejší produkce je prostě děsivá. Výkony rádoby hvězd jsou pěvecky průměrné, o herectví se mluvit nedá. Režie... tam nějaká je? Hudba jen líbivý kýč, pod nímž si občas z ničeho nic broukáte něco, co už tu bylo... Pokud tohle někdo nazývá muzikálem, ten žánr tím naprosto dehonestuje!
Rejpalka  10 %
1.2.2024 | 212 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Další rádoby muzikál perfektně zapadají do "dramaturgie" kina Sevastopol. Nepřináší nic nového, klasická zábava pro zájezdy z Tábora, Aše a Maloměřic. Fanatici z fanklubu s IQ nad hranicí chudoby si přidají 90% a my ostatní si zajedeme do Brna a dál. 10% za Betku Bartošovou a Pavlínu Ďuriačovou.
Jiki  100 %
1.2.2024 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Krásný výpravný muzikál s hvězdným obsazením, viděno na generální zkoušce a všichni perfektní.
Hanavelka  100 %
1.2.2024 | 24 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Představení viděno na generálce 30.a 31.1.24 v rozdílných alternacích s úvodem p. režiséra L.Vaculíka.Hudba spolu s texty p.Kopty(jeho táta či pan Borovec by byli jistě mile překvapeni jak se vypracoval),které přesně korespondují s dějem,vytváří emotivní atmosféru,která nechtěně velmi aktuálně apeluje na současnost a šílence ve vládě.Mile překvapila choreografie s absencí v muzikálech se stále opakujících pohybů.Výprava vzhledem k prostoru plně dostačující.Děj srozumitelný a výkony účinkujících kombinují přirozeně kvalitní činohru s nadstandartní,,operou,,jsou skvělé.Potěšil program s vloženým fermanem.Laťka letošní sezóny nastavena vysoko.
Martin.82  30 %
19.2.2024 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Chodím na generálky z důvodu, abych si udělal z daného představení obrázek a zda budu chtít utratit další peníze za běžné představení. V případě Trojy nikoli. Nudil jsem se a když už jsem si myslel, že Broadway se poučil z dřívějších chyb, tak se tomu tak nestalo. Určitě vše nebylo až tak špatné, ale toho dobrého bych spočítal na prstech jedné ruky. A bohužel také k obsazení některých účinkujících. Např. Milan Peroutka mě nepřesvědčí už asi nikdy, že patří do muzikálu, resp. do kvalitního muzikálu...
PatricieZ  100 %
5.2.2024 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál hodnotím velmi kladně. Shlédla jsem všechny 4 generálky, tudíž skoro všechny alternace a za sebe rozhodně můžu říct, že největším překvapením pro mě byl výkon Ondřeje Bábora, který byl fenomenální. Další kdo mě naprosto odrovnal, byla skvělá Felicita a Andrejka Holá a nováček Ondřej Havel. Velké zklamání pro mě byl výkon Petra Pechy a Milana Peroutky. Ale rozhodně vyrazím znovu. Krásné kostýmy, krásná hudba. Tleskám.
Rene  100 %
3.2.2024 | 2 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Muzikál Troja se mi líbil, hudba, kostýmy, projekce, tance.Byla jsem na premiéře a musím Všem gratulovat ,za skvělou práci.
Další z muzikálů,na který bych šla znova.
Miluna  100 %
3.2.2024 | 2 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Šla jsem na premiéru se smíšenými pocity, ale byla jsem příjemně překvapena. Za mou osobu další muzikál na který bych šla klidně znovu.
Gratuluji, dobře odvedená práce.
Pokud srovnám např. se Slunce, seno, jahody, tak za mne Troja jasně vede.
Barb138  80 %
3.2.2024 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál Troja se mi líbil, hudba, kostýmy, projekce, tance. Představení 2.2. - Boho, Drahokoupil, Pecha, Gemrotová, Ochmanová a další.
Applejuice  40 %
9.2.2024 | 368 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.