Divadlo Broadway [muzikál]

Tři mušketýři

Premiéra: 18.11.2004 | Obnovená premiéra: 28.2.2008
Podle stejnojmenného románu Alexandra Dumase st. Scéna: Marek Hollý. Kostýmy: Roman Šolc. Choreografie a režie: Libor Vaculík.
Hráno také v Divadle Hybernia.
Tomáš Beroun / Jan Kopečný / Vojtěch Drahokoupil (původně také Alan Bastien, Pavol Habera, Petr Poláček, Zbyněk Fric), Petr Kolář / Josef Vojtek / Marian Vojtko / Peter Pecha (původně také Martin Skala, Marian Vojtko), Jiří Helekal / Stanislav Hložek / Josef Vágner (původně také Jan Gajdoš, Lešek Semelka), Juraj Bernáth / Petr Ryšavý / Jaromír Holub (původně také Pavel Polák, Dušan Kollár, Michal Penk, Petr Poláček), Zdenka Trvalcová / Markéta Procházková / Lucia Molnárová-Bugalová (původně také Zuzana Norisová, Sabina Laurinová, Šárka Vaňková), Radka Fišarová / Alžbeta Bartošová / Sylva Schneiderová (původně také Monika Absolonová, Markéta Zehrerová, Linda Finková), Bohouš Josef / Tomáš Trapl / Marian Vojtko, Zbyněk Fric / Martin Pošta (původně také Martin Skala, Ota Balage, Tomáš Savka, Ladislav Spilka), Lešek Semelka / Martin Šemík (původně také Pavel Vítek, Jiří Březík), Radka Fišarová / Sylva Schneiderová / Linda Finková (původně také Petra Janů, Markéta Zehrerová, Ilona Csáková), Dušan Kollár / Josef Vágner (původně také Zbyněk Fric, Tomáš Bartůněk, Martin Maxa, Ota Balage, Alan Bastien), Michal Suchánek / Ivan Vyskočil (původně také Vladimír Brabec, Zdeněk Dušek, Jakub Wehrenberg, Jan Kuželka), Richard Genzer / Juraj Bernáth / Jan Kuželka (původně také Aleš Háma, Jakub Wehrenberg, Petr Pečený, Jan Fiala), Filip Vlastník / Matěj Maleček / David Tesárek (původně Kryštof Balaš / Viktorie Genzerová / Jakub Strnad / Berenika Suchánková)...; ve filmové dotáčce Karel Gott
Akční muzikálová lovestory o přátelství, lásce a zradě, ale také intrikách, které se inspiruje slavným románovým příběhem a představuje jej v moderním multivizuálním tvaru.
Divadlo Broadway
Hodnocení inscenace
Redakce
35 %
Uživatelé
49 %
49511000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 50 %
Iva Bryndová 20 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (53)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  50 %
(zadáno: 29.12.2015, počet hodnocení: 2905)
+ přínosný / zajímavý komentář
45% Od premiéry před více než deseti lety se inscenace hodně zhoršila. Spousta zpěváků je totiž nyní obsazena do rolí, na které hlasově nedosáhnou. Špatný výkon podal zejména M. Pošta (i když v druhé části mi vadil už méně), nechápal jsem (stejně jako kdysi) scény s R. Genzerem a M. Suchánkem - jednalo se o vyslovenou trapnost (abych byl ovšem spravedlivý, u publika sklidili největší ohlas). Druhá část představení celkové skóre nakonec trochu zlepšila. Nejvíc mě ale zaráželo, jak moc k sobě hlasy jednotlivých zpěváků neladily. Vlastně to vypadalo, jakoby divadlo šetřilo na korepeticích.
Iva Bryndová  20 %
(zadáno: 5.10.2013, počet hodnocení: 347)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
RaB  10 %
(zadáno: 8.5.2022, počet hodnocení: 213)
přínosný / zajímavý komentář
Odpad.
Trio Hložek, Vyskočil a Kuželka udělali z tohoto "díla" pomocí svého neumu a tragického vystupování naprostý hnus (levné vtipy ve scénáři jako bonus). Estráda jak z první cenové. V kombinaci se scénou v podobě projekcí opravdu katastrofa.
Radka Fišarová, ač patří mé oblíbené, tak na roli Mylady nemá - ani pěvecky, ani herecky. L. Finková by měla učit zpívat v Tváři a nechodit na jeviště - z jejího zpěvu mě bude hlava bolet hodně dlouho.
Skvělý Ryšavý v malé roli, výborná M. Procházková a stabilně dobrý Vojtek - za ně alespoň těch 10 %. Je mi líto, že v něčem tak hnusném musí hrát.
Zdarda  40 %
(zadáno: 23.1.2019, počet hodnocení: 78)
přínosný / zajímavý komentář
Nejlepší hudba Michala Davida je ta, která není jeho. Ani slabé libreto tento kus nevylepšilo, příběh byl slabý, scény měly často blíže k trapnosti, romantická linka byla naopak velice plytká. "Klín klínem vytloukám," tak to bylo k popukání. Typická ukázka bulvárního muzikálu pro co nejširší publikum stvořeného jen pro peníze.
Eliskas  80 %
(zadáno: 23.1.2019, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
V původním obsazení to nemá téměř chybu!
VasekN  80 %
(zadáno: 16.12.2017, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Mušketýři jsou má srdcovka, i když jsem viděl jako první verzi až tu v Hybernii. Návratu na Broadway silně uškodilo zkracování, další návraty ale nadějně začaly obnovovat obsazení. Zvlášť poslední představení, které jsem na podzim 2017 v hlavních rolích s mladými Vojtou Drahokoupilem a Petrem Pechou a ostřílenými Sylvou Schneiderovou a Lindou Finkovou viděl stálo za to - nová krev ve starších žilách... 80 %
Rejpalka  10 %
(zadáno: 20.10.2017, počet hodnocení: 145)
přínosný / zajímavý komentář
Typická "davidovina". Na pohled hezké, ale jediné poslouchatelné písničky jsou z 90 procent vypůjčené, výstupy Planchet - Bonacieux trapné, texty klasické Fanánkovy rýmovačky. Jediné co se mění je obsazení, takže když chytnete slušné, tak se to dá přežít. 150 Kč za přístavek je adekvátní.
MartinB  60 %
(zadáno: 30.5.2017, počet hodnocení: 67)
přínosný / zajímavý komentář
Za mne více povedené než Davidova první Kleopatra.
Viděl jsem již během původního prvního uvádění a to mě bavilo. Hudba dobrá, pokud není půjčená nebo vyloženě ukradená (podoba s písněmi ze svět. muzikálů náhodná?).
Naprostými klenoty pro mne tenkrát byli P. JANŮ, M. ABSOLONOVÁ a M. VOJTKO (Kardinál).

Ve verzi upravené, viděné r. 2018 mě zamrzela absence pár písní a upřímně nechápu, proč Jedem na všechny nahradila Volba má, která nemá k Mylady moc co říct. 100% skvělí byli pánové P. PECHA, B. JOSEF, M. ŠEMÍK a J. HOLUB. Potěšili Kopečný, Finková, Pošta. Otřesní Hložek, Vyskočil a Kuželka.
AliV  40 %
(zadáno: 26.3.2017, počet hodnocení: 106)
přínosný / zajímavý komentář
původní uvedení 70% - Beroun, Vojtek, Absolonová, Trapl, Skala, Fišarová
obnovené uvedení - katastrofa, jako by se nejednalo vůbec o ten samý muzikál, hlavně změny v obsazení a přesunutí do Hybernie muzikálu dost ubraly.
Kubinoss  60 %
(zadáno: 9.3.2016, počet hodnocení: 20)
přínosný / zajímavý komentář
Na muzikál jsem četl veskrze negativní recenze, nic moc jsem od toho tedy nečekal. Vyplatilo se, z nečekaného to nebylo zase až tak špatné. Několik dobrých písní a kvalitních pěveckých výkonů.
Sidl  50 %
(zadáno: 28.1.2016, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Na to že to byl muzikál, tak nejlepší výkon podali "nezpěváci" Geňa se Suchošem, to jsme se opravdu nasmáli, jinak průměr.
Míša812  90 %
(zadáno: 29.12.2015, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
První muzikál, který jsem viděla. Výborný J. Kopečný, T. Beroun i ostatní.
Romantické texty, skvělá hudba. Líbilo se mi to moc :)
DivadelniFan  70 %
(zadáno: 2.6.2015, počet hodnocení: 254)
přínosný / zajímavý komentář
Hudebně mě Mušketýři baví, viděl jsem několik obsazení - starší i nové. Ze starších ostřílených "bardů" stále září Bohouš Josef, Sylva Schneiderová, Josef Vojtek, Linda Finková, Zdenka Trvalcová nebo Zbyněk Fric. Z nováčků překvapil v roli Athose Peter Pecha. Byl famózní! To samé Lucia Jagerčíková jako Mylady. V poslední době zklamání od Radky Fišarové (královna) nebo Mariana Vojtka (Athos). Otřesné komické duo Kuželka a Vyskočil.
SirThompson  20 %
(zadáno: 23.2.2015, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Asi až na 2 písničky příšerná a neskutečně předvídatelná hudba, opakující se stále dokola, odporné texty, extrémně hloupý a nudný příběh, otřesné obsazení ("legendy" jako Pošta, B. Josef, Hložek, Semelka, aj. už na to prostě ve vší úctě NEMAJÍ - nakonec to táhnul mnou jinak v muzikálech neoblíbený J. Vojtek) + výstup Suchánka a Genzera jako vrchol trapnosti a nevkusu. Další ze série hrůz upadajícího Broadwaye. Lituji výborné šansoniérky Z. Trvalcové a D. Kollára, že se musí takhle shazovat.

Viděna generální zkouška v lednu 2015.
(Dát za to druhý den večer 590Kč, probodnu se kordem.)
PavelK  40 %
(zadáno: 20.5.2013, počet hodnocení: 197)
přínosný / zajímavý komentář
Velký kýč, ale s přihlédnutím k dalším muzikálům Michala Davida a Divadla Broadway jsou Tři mušketýři ještě zlatí... Ale k návštěvě bych je stejně nedoporučil, typicky vesnické představení pro zájezdy lačnící po popových hvězdách a líbivých melodiích, to vše doplněné kýčovitou výpravou a projekcemi, navrch ještě se zcela nehodícími se choreografiemi. Ale jak říkám, bylo hůř (Mona Lisa, Kat Mydlář, Je třeba zabít Davida...)
Guildenstern  20 %
(zadáno: 12.4.2013, počet hodnocení: 356)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Vrchol nevkusu a ultrakýč. HUDBA 20% - neoriginální, David kopíruje legálně (All for love) i nepřiznaně (Hlava mazaná, Les rois du monde) a často recykluje i sám sebe; TEXTY 20% - o "talentu" L. F. Hagena se netřeba více rozepisovat; "REŽIE" 10% - víceméně neexistuje; SCÉNA 10% - otřesné projekce!; KOSTÝMY 20% - působí dost lacině; VÝKONY 30% - slušní Fišarová, Kolář, Fric, Procházková, B. Josef by se měl naučit rozeznávat samohlásky Á a É, dost mečí. Postavy Aramise, Porthose, Rocheforta a Plancheta prakticky bez prostoru a zbytečné. Ovace ve stoje mě upřímně zděsily. I zadarmo je to drahé!
Truksajda  20 %
(zadáno: 8.4.2013, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Pokouším se na tomto muzikálu najít něco pozitivního, ale... příšerná scéna, kostýmy (Ony projekce? To je doufám vtip...) ne, nedaří. Bohužel. Celý kus na mě působil lacině jako ochotnická přehlídla. Herecké výkony tak špatné, že samotný zpěv se do mého mozku už ani nedostal... a muzikál jsem pár následujících měsíců vidět nemohla
Fedorocko  60 %
(zadáno: 11.3.2013, počet hodnocení: 608)
přínosný / zajímavý komentář
Moc nám nevyšly alternace rolí, ale představení se líbilo.
Vrána  80 %
(zadáno: 21.10.2012, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Proč se vám to tak nelíbí? Bylo to fajn...
HodnaTeta  40 %
(zadáno: 17.8.2021, počet hodnocení: 105)
Lenka.H.  50 %
(zadáno: 14.6.2021, počet hodnocení: 8)
Krocka  90 %
(zadáno: 29.3.2021, počet hodnocení: 21)
Desplat  20 %
(zadáno: 26.1.2020, počet hodnocení: 28)
Klaras  30 %
(zadáno: 24.1.2020, počet hodnocení: 12)
Karolína Adámková  80 %
(zadáno: 20.9.2019, počet hodnocení: 13)
Iveta314  50 %
(zadáno: 3.12.2018, počet hodnocení: 21)
Munoz  50 %
(zadáno: 1.12.2018, počet hodnocení: 107)
Simplyclare  30 %
(zadáno: 16.10.2018, počet hodnocení: 28)
Michalmusek  40 %
(zadáno: 7.7.2018, počet hodnocení: 253)
RadekKarkovsky  50 %
(zadáno: 14.9.2017, počet hodnocení: 12)
LuciaFary0  30 %
(zadáno: 19.1.2017, počet hodnocení: 23)
Intherestinger  50 %
(zadáno: 4.12.2016, počet hodnocení: 5)
Andy2009  60 %
(zadáno: 16.4.2016, počet hodnocení: 40)
Lera  100 %
(zadáno: 16.4.2016, počet hodnocení: 72)
Čiko  50 %
(zadáno: 24.11.2015, počet hodnocení: 840)
Scoobi  40 %
(zadáno: 4.11.2015, počet hodnocení: 94)
Cynthia  20 %
(zadáno: 18.10.2015, počet hodnocení: 6)
Silencia  100 %
(zadáno: 4.10.2015, počet hodnocení: 33)
Marketap  100 %
(zadáno: 14.6.2015, počet hodnocení: 29)
Eviik  20 %
(zadáno: 14.11.2014, počet hodnocení: 288)
Etfu  50 %
(zadáno: 22.10.2014, počet hodnocení: 65)
Sihon  10 %
(zadáno: 13.10.2014, počet hodnocení: 33)
Lumicinka  70 %
(zadáno: 22.3.2014, počet hodnocení: 15)
Cihanca  30 %
(zadáno: 16.11.2013, počet hodnocení: 10)
Meg  20 %
(zadáno: 14.4.2013, počet hodnocení: 43)
Nyvon  40 %
(zadáno: 28.11.2012, počet hodnocení: 54)
Maybe  40 %
(zadáno: 4.6.2012, počet hodnocení: 76)
LenkaSva  70 %
(zadáno: 25.5.2012, počet hodnocení: 18)
Lautnia  60 %
(zadáno: 31.3.2012, počet hodnocení: 11)
Irescz  50 %
(zadáno: 11.2.2012, počet hodnocení: 43)
Martin21  50 %
(zadáno: 31.12.2011, počet hodnocení: 409)
Jitka K.  10 %
(zadáno: 19.6.2011, počet hodnocení: 34)
Dubina  60 %
(zadáno: 19.6.2011, počet hodnocení: 144)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.