Národní divadlo Brno [Mahenovo divadlo]

Bez roucha

Premiéra: 28.4.2023
Překlad: Jaroslav Kořán. Dramaturgie: Barbara Gregorová. Scéna: Pavel Borák. Kostýmy: Markéta Oslzlá-Sládečková. Hudba a režie: Lukáš Brutovský.
Brilantní situační komedie, vtahující přímo do útrob divadelního zákulisí, umožňuje divákům nahlédnout pod pokličku tvůrčího procesu s velkou dávkou humoru a nadsázky. V malém anglickém divadle právě probíhá poslední večerní zkouška. Napětí houstne, režisér je nervózní, herci zapomínají text, dveře nejdou otevřít a talíř se sardinkami se stává nevyřešitelnou rekvizitou. Ač jde o oddechovou frašku, je souhra všech herců naprosto zásadní, vše musí šlapat jako hodinky. Jenže divadlo není idylickým místem. Když se k obvyklým problémům při zkoušení přidají i komplikované a nedořešené vztahy mezi jednotlivými herci, je o pořádné drama postaráno...
Národní divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
70 %
7011000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
25.9.Po19:00 vstupenky
19.10.Čt19:00 vstupenky
18.11.So19:00 vstupenky
8.1.Po19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Janis  70 %
6.6.2023 | 276 hodnocení
+ souhlasím
75%
Nenáročná komedie, která zpočátku trochu "drhne," takže si říkáte, že to budou ještě dlouhé 2 hodiny. Ve 2. dějství se ale scéna otočí a skutečný autor vám nabídne pozměněnou realitu. Navíc herci zvyšují nasazení - v této části to bylo při naší repríze herecky opravdu působivé - a divák jejich tempu skoro nestačí. Po zklidňujícím závěru (pro diváka, ne pro domnělé aktéry představení) musím ocenit především energii souboru, kterému se na jednoduchých zápletkách postavený kus podařilo velmi dobře prodat.
Nejvíc se nám dnes líbili Vl. Krátký a T. David.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.