Národní divadlo Brno [Mahenovo divadlo]

Alena Mornštajnová, Martin Glaser

Hana

Premiéra: 7.6.2019. Dramaturgie: Lucie Němečková. Scéna: Pavel Borák. Kostýmy: Markéta Oslzlá-Sládečková. Režie: Martin Glaser.


Adaptace stejnojmenné knihy jedné z nejčtenějších českých autorek současnosti, která při psaní vycházela ze skutečných událostí odehrávajících se ve Valašském Meziříčí. Z podmanivého jobovského příběhu o tom, že ztratit lze v životě vše kromě lásky a vzájemného lidského porozumění, se ve strhujícím tempu vynořují osudy žen tří generací. Můžeme jedním rozhodnutím nevratně změnit život svůj i těch druhých? Máme život ve svých rukou nebo jsme jen bezmocnými loutkami ve hře osudu? O tom Hana ví své. Žije s břemenem viny, bojuje s vlastní hanou, protože cosi se vymklo a nelze to již vrátit zpět. Jen s tím žít. Ale jak...?
v průběhu představení se na jevišti kouří
Národní divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
76 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Kuba_r 90 %
(zadáno: 16.6.2019, počet hodnocení: 100)
přínosný / zajímavý komentář
Úchvatný výkon Evy Novotné, skvělá scénografie a světelný design. Soubor NdB působí vzácně sehraně a je radost se na všechny dívat. I bez znalosti knižní předlohy je to silný a strhující příběh.
Ester_L 30 %
(zadáno: 16.6.2019, počet hodnocení: 78)
přínosný / zajímavý komentář
Byla jsem překvapená, že lidi pak povstali. Přišlo mi to ukřičené, chyběla pointa z knihy, jen takové ilustrování to bylo.
LBZ 90 %
(zadáno: 14.6.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
NdB se povedlo převést obsáhlou knihu na jeviště. Hodně se mi líbila i jednoduchá scéna.
Oliver 90 %
(zadáno: 13.6.2019, počet hodnocení: 16)
Eveline 80 %
(zadáno: 11.6.2019, počet hodnocení: 22)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.