Profil uživatele

Lenka1211

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Veronika Boušová: 3 % (3)
Jiří Landa: 7 % (6)
Helena Grégrová: 10 % (7)
Lukáš Holubec: 10 % (3)
Iva Bryndová: 12 % (5)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 22.7.2019)
(zadáno: 22.7.2019)
(zadáno: 22.7.2019)
(zadáno: 16.5.2019)
(zadáno: 4.5.2019)
Výborný zážitek! Osmyčky mají šmrnc, hrají si s českou historií a nebojí se ani píchnout do vosího hnízda současné politiky, což se na divadle nevidí často. Ráda bych vypíchla nějakou perlu, která mi v hlavě utkvěla nejvíc, ale vynikajících momentů bylo mnoho, ať už skvělý začátek s "požárovou" projekcí, mafiánský zánik Velké Moravy, rapovaná defenestrace nebo balet při bitvě na Moravském poli! První polovina představení mi "sedla" trochu víc, ale herecké výkony (nejen Michala Isteníka a Petra Štěpána, ale celého ansámblu) byly vynikající po celou dobu, stejně jako hudební doprovod.
(zadáno: 15.4.2019)
Opravdu skvělá současná hra v precizním podání souboru MDZ. Vyzdvihla bych hlavně na herecké výkony a působivé kulisy, což je ostatně pro kusy ve Velkém sálu typické. Rozhodně stojí za vidění! Své si v představení najdou všechny věkové kategorie.
(zadáno: 5.3.2019)
Lakomec je už tolikrát zpracovaná a na školách do kolečka probraná látka, že divadlo zkrátka musí přijít s něčím jedinečným, aby jen nemlátilo prázdnou slámu. MdB vsadilo na Bolka Polívku v hlavní roli, který celé představení táhne, nicméně ani ostatní herci se nenechávají zahanbit a zejména (budu se trochu opakovat) Alena Antalová a Michal Isteník na jevišti excelují. Samozřejmě to je trochu "řachanda" pro diváky, která ale svůj záměr stoprocentně naplňuje a odcházela jsem z divadla tak pobavená, jako už dlouho ne.
(zadáno: 3.3.2019)
První polovině nemám co vytknout ? skvělé zpracování poměrně známé látky, vizuálně tradiční, ale přesto střídmé a nepřeplácané. Navíc vše v jedněch kulisách, prostředí se střídá pomocí projekce. Skvělé herecké výkony, dojemné scény, krásná hudba... Druhá polovina se podle mě trochu táhla, nicméně Ivana Vaňková v titulní roli skutečně exceluje.
(zadáno: 3.3.2019)
(zadáno: 10.2.2019)
Tato inscenace mě velmi příjemně překvapila. Výborný nápad s prostředím veřejné prádelny, skvěle využitá projekce i kvalitní herecké výkony ve mně zanechaly hluboký zážitek, takže Kmeny teď doporučuji, kudy chodím ;-)
(zadáno: 13.1.2019)
Představení jsem neviděla v jeho "domovině", ale v rámci festivalu českého divadla "Ein Stück: Tschechien 2018" v Berlíně. Byla jsem ráda, že po hře samotné následovala debata s Davidem Zábranským, Stanislavem Majerem a Kamilou Polívkovou, ve které se pro mě vysvětlil rozpor mezi textem hry a jejím zpracováním. Jde zkrátka o kus, který je hodně spjat s aktuální dobou, vyvolává mnoho otázek, což osobně považuju za přínosné.
A herecký výkon Stanislava Majera je opravdu obdivuhodný!
(zadáno: 13.1.2019)
Klasická inscenace klasického kusu, neoslní, ale rozhodně ani neurazí. Doporučuju těm, kdo si chtějí "vyrazit za kultůrou" a bojí se šlápnout vedle. Krásné pojetí scény se skvěle hodilo do velkorysého prostoru Divadla na Vinohradech.
(zadáno: 13.1.2019)
Černý a nekorektní humor koncentrovaný do zhruba hodinky a půl. Výborně jsem se bavila! Nic jiného jsem od tohoto představení nečekala a skvěle to má (ne)očekávání splnilo. Doporučuju všem, komu nevadí vtípky o Židech, o sexu a hlavně o druhé světové, že jo...
Nejvýraznější pro mě paradoxně nebyl Petr Jeništa jako Hitler, ale spíš Táňa Malíková v roli nezapomenutelné, praštěné a poněkud nadržené Evy Braunové! :-)
(zadáno: 13.1.2019)
Představení Testosteron by se mi asi více hodilo do komornějšího prostoru, než je Velký sál MDZ. Scéna je pojatá velmi velkoryse, ale místy se mi zdálo, že se v tak velkém prostoru hra poněkud "utápí". Abych ale jen nekritizovala, musím vyzdvihnout herecké výkony, zejména Josef Koller a Pavel Vacek byli výborní! :-)
(zadáno: 13.1.2019)
Poměrně známé téma je zpracováno velmi svérázně, jak je pro Husu na provázku typické. Ne každému to sice "sedne", ale já jsem byla nadšená. Líbilo se mi výtvarné ztvárnění scény i práce s prostorem. Kromě výkonu Miroslava Donutila, kterého však bylo mnohdy velmi špatně slyšet, bych určitě vyzdvihla Simonu Zmrzlou jako Konstance a jsem ráda, že jsme se "trefili" do alternace s Robertem Miklušem :-)
(zadáno: 13.1.2019)
Jsem velký fanoušek originálu a brněnské ztvárnění mě rozhodně nezklamalo, právě naopak. Představení se v mnoha směrech drželo americké verze, překlad byl poctivý a herci byli do hlavních rolí výborně vybraní, zejména mě nadchli Aleš Slanina, Dagmar Křížová a Andrea Zelová.