art4rent, z.s.

Tick, tick ...BOOM!

Premiéra: 15.2.2018 | 1:40x
art4rent z.s.
Překlad: Michal Zahálka, Jan Šotkovský. Dramaturgie: Ondřej Doubrava. Výprava: Aleš Valášek. Hudební spolupráce: Kristina Brachtlová. Choreografie: Steve Josephson. Režie: Martin Vokoun.
Poslední uvedení: únor 2019 (v Praze), červen 2019 (na zájezdě).
Autobiografický komorní muzikál. „Bohémský život neúspěšného umělce je skvělý. Je skvělý, když je vám dvacet. Je v pohodě, když je vám dvacet pět. Ale co když je vám už třicet. Třicet - ten věk, kdy byste měli už dělat dospělá rozhodnutí.“


inscenace již byla stažena z repertoáru

art4rent, z.s.
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
74 %
74161000
Volby

Hodnocení (21)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  70 %
30.10.2018 | 1939 hodnocení
+ souhlasím
Předchůdce Larsonova kultovního „Rentu“ je hudebně rovněž pozoruhodný, nicméně z hlediska libreta (upraveného D. Auburnem) podstatně méně vyzrálý. Pečlivé české přebásnění, k hudební oslnivosti přispěl živý hudební doprovod a pěvecky jedinečný T. Vaněk. V herecké složce byla trojice účinkujících podstatně méně jistá a nevyhnula se občasným zaškobrtnutím, což jde na vrub i režisérovi. Poděkujme zúčastněným za úsilí, s nímž dílo přivedli na česká jeviště. Nekomerční hudební projekty tohoto typu na pražské (i české) scéně scházejí a přejme si, aby další vlaštovky na sebe nenechaly dlouho čekat.
Michal Novák  70 %
29.3.2018 | 1138 hodnocení
+ souhlasím
Do not a libreta vetknutá autobiografická linka (autora RENTu) i univerzální poselství tohoto muzikálu nejsou jedinými důvody, proč představení navštívit. Tvůrčí posedlost a pěvecký talent Tomáš Vaňka dává tušit, že vzniká něco, co dá oficiálnímu muzikálovému proudu na frak. Komorní koncept (zato s živou kapelou) je vlastně velmi příjemný, i bez velkých gest bezprostředně vtahuje diváka do Jonových pocitů a hledání životní cesty. Za zmínku stojí i velmi zdařilý překlad díla. Výsledek tak pevně stojí na pilířích úspěchu, boj Lucie Jagerčíková s artikulací byl snad jen záležitostí premiér.
Jan Pařízek  70 %
19.3.2018 | 868 hodnocení
+ souhlasím
Povedený komorní muzikál, ze kterého opravdu krásné sálá to nadšení, které muselo stát za jeho vznikem. Nemohu sice tvrdit, že mě to po hudební stránce nějak výrazně zasáhlo, ale přesto velmi oceňuji energické výkony všech tří aktérů i živý hudební doprovod. Zvláštní uznání si pak zaslouží T. Vaněk, který zde krásně ukazuje širokou paletu svého pěveckého záběru i znamenité střídání různých poloh. Od všech pak vychází hodně pozitivní energie, díky níž vás tento počin v každém případě dobře zasáhne.
Jiří Landa  70 %
20.2.2018 | 2993 hodnocení
+ souhlasím
Někdy i skromný komorní muzikál může hravě strčit do kapsy velké produkce. Kdysi se to podařilo Divadlu Ungelt s Webberovým Líp se loučí v neděli (hl. role M. Kubišová), nyní se něčemu podobnému přiblížili v DNP s inscenací Tick, Tick…Boom! Na některou z cen jistě dosáhne ve všech muzikálových disciplínách suverénní T. Vaněk, na paty mu pak bude šlapat P. Pecha. Oceňuji zdařilé přebásnění a hudební (živé!) provedení, které je v pražských muzikálových končinách výjimečné. I když samotné inscenaci trochu chyběl pořádný režijní tah, nadšení pro věc tento menší deficit stonásobně vykompenzoval.
Helena Grégrová  70 %
15.2.2018 | 1593 hodnocení
+ souhlasím
75 %. Dojmologické myšlenky mé divácké v chronologickém pořadí: "To jsem opravdu zvědavá, jaké krize můžou asi tak potrápit třicátníky..." "A safra, oni mě docela solidně dojímají!" "Jů! Těch songů se svébytným mikropříběhem!" "Jó! Byla jsem zase jednou svědkem divadla dělaného srdcem a se zjevnou chutí a elánem, což je na výsledku znát." "Tomáš Vaněk má zřejmě azbestové hlasivky! Tohle a takhle by bez pauzy uzpíval vážně málokdo." A abych nezapomněla: "Touhy a sny a přátelé mají moc nás povznést. Lhostejno přitom, zda a o kolik let už jsme tu třicítku minuli." ;)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Zelimlejnas  90 %
17.3.2021 | 29 hodnocení
+ souhlasím
Občas text působil zdlouhavě, ale zazpíváno suverénně, perfektní výkony herců, strašně mě to bavilo a celý příběh se mě velmi dotkl, i vzledem ke stejnému období života.
Guildenstern  70 %
12.7.2019 | 419 hodnocení
+ souhlasím
Po pěvecké stránce není co vytknout, v hereckém projevu by se rezervy našly, občas tomu padal řetěz. Každopádně ale super počin a díky za realizaci ne tak známého muzikálu.
MartinB  90 %
13.11.2018 | 114 hodnocení
+ souhlasím
"zpívaj' mi hodně štěstí, jenže já chci leda tak spát, hlava mi přímo třeští, zasr*ný stáří mý" ...aneb když slavíte dvacet a jdete na muzikál, kde se "slaví" třicet.

Děkuju všem za neskutečně silný zážitek.
Na všech je vidět, jak poctivý kus práce odvedli, nelze vyzvednout jednu složku představení. Jediné, co trošku kazilo dojem, byl místy špatný zvuk, ale Lucia Jagerčíková z toho krásně vybruslila:)
MSpa  80 %
10.4.2018 | 47 hodnocení
+ souhlasím
Dovedu si představit, že tým který (pro nás) u nás, už dříve stvořil Rent hraje v lepším muzikálu. Těžko si ale představit, že by jej zahráli, zazpívali líp. Na malé scéně se opět prezentuje naše muzikálová špička. Bez fanfár a titulků v bulváru.
Není zapotřebí...Talent a zápal zúčastněných dělají z Tick Tick Boom nadprůměrný kus na české divadelní scéně.
AlenaK  90 %
26.3.2018 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Ani jsem netušila, že na takovýhle kousek jsem v Praze vlastně dlouho čekala, jen jsem o tom nevěděla. Není to klasický velký muzikál, ale má vše, co mi právě na těch velkých schází - vyrovnané a sehrané obsazení (pravda v případě tří lidí je to asi snazší), výbornou hudbu (hranou živě!) a skvěle zazpívané písně, originální příběh, a... to mi v tomto případě stačilo k naprosté spokojenosti. Skvělé!!!
Rejpalka  50 %
19.3.2018 | 187 hodnocení
+ souhlasím
Trochu rozporuplné pocity, přece jen je to "ten" Larson. Bohužel Tick tick BOOM nedosahuje zpěvnosti a zapamatovatelnosti pozdějšího Rentu a k hodnocení přispívá i prostor "divadla", kde naprosto chybí jakákoli organizace(pozdní vpouštění do prostor divadla a následně do sálu, mezi lidmi vlastně nevíte kdo je zaměstnanec a kdo divák případně zákazník klubu), šílený zvuk, ale skělí hlavní protagonisté, super vtipný Peter Pecha, L. Jagerčíková zazpívá jediný potenciální hit a T. Vaněk ukazuje, že J.Larson byl a je jeho vzor a dává do toho vše. Bohužel ne-divadelnost prostoru se podepsala.
DivadelniFan  90 %
19.2.2018 | 310 hodnocení
+ souhlasím
95%
Pro fanoušky Jonathana Larsona je tento muzikál opravdu skvostem naší muzikálové scény. Perfektní hudba, živá kapela, neuvěřitelné výkony všech účinkujících. Příběh, který nesmírně pobaví, ale také dojme. Pár procent strhávám jen za zvuk - občas hudba přehlušila umělce a bylo hůř rozumět. Jinak bez chybičky a všem vřele doporučuji. Bravo!
Janule  90 %
16.2.2018 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál v té surové podobě, bez davových scén a velkých tanečních čísel, (skoro) celé představení zvládají tři herci... ale bylo tam všechno! Energie z jeviště šlo tolik, že to museli cítit snad turisté na Malostranském náměstí, spousta smíchu, dojemných scén (ano, byla slzička, i dvě) a občas i zamyšlení nad vlastním životem... Takže díky za ten nápad, za skvělý překlad a hraní si se slovíčky, za režii, kapele za živý doprovod a především všem třem hercům za úžasné výkony... Je to dílo, které budete buď milovat nebo budete chtít odejít v půlce. (pssst, tajemství, nikdo v půlce neodejde) :-)
Martin21  60 %
16.2.2018 | 445 hodnocení
+ souhlasím
Špatně artikulující L. Jagerčíková. Pro mě výborný P. Pecha. Zpívaná část zbytečně moc nahlas a leckdy uječená....
Teufel  60 %
16.2.2018 | 71 hodnocení
+ souhlasím
Jednoznačným kladem inscenace jsou pěvecké výkony všech 3 protagonistů. Kapela šlape báječně, zvuk skvělý. Scéna chudá, ale fungující, Prádlo kusu sluší. Myšlenka komorního muzikálu je sama o sobě skvělá a nosná ale: Jonathan Larson napsal zpěvy, které jsou příliš "ukřičené" pro dané téma i pro tu autorem zvolenou komornost a k nim hudbu, která je pěkná ale jednotvárná. Mohlo to být melancholické, křehké s občasnými pasážemi hněvu a ta dynamika by diváka/posluchače nesla. Pozdější Rent je mnohem mnohotvárnější, zajímavější a o něco v něm jde. Muzikáloví nadšenci ale zřejmě zklamáni nebudou.
Fíla  90 %
16.2.2018 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Po dlouhé době na muzikálu...který navíc nadchl! Kdo by to byl řekl, že pouze 3 herci a zpěváci vám dokáží zprostředkovat daleko větší zážitek, než kdejaké, často i kvalitní, velkoprodukce. Tomáš Vaněk - TOP! Poctivě udělané divadlo, hrané mozkem i srdcem, všichni zpívají, jako o život, skvěle! A živá kapela, která dokonce při jedné ultra vtipné scéně vtrhne přímo na jeviště, hraje přímo bombově!
Applejuice  70 %
7.1.2023 | 326 hodnocení
HodnaTeta  50 %
16.1.2020 | 148 hodnocení
Lenka1211  60 %
22.7.2019 | 24 hodnocení
Marcela  70 %
10.4.2018 | 415 hodnocení
Ala  70 %
15.2.2018 | 159 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.