Divadlo Husa na provázku [velký sál]

Proč se dítě vaří v kaši

Premiéra: 4.2.2022
Překlad románu: Eva Hermanová. Dramaturgie: Viktorie Knotková, Kateřina Menclerová. Scéna: Szilárd Boráros. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Ivan Acher. Pohybová spolupráce: Inna Aslamova. Režie: Ondrej Spišák.
Adaptace uhrančivého románu švýcarské autorky, který je syrový a přitom nebývale obrazivý a plný dětského údivu nad světem. Život cirkusácké rodiny na útěku před Ceauşescovým režimem o čima ustrašeného dítěte. Domov je tak daleko, že přestal existovat. Jaké to je být všude cizincem? Pro kolik dětí na útěku je dnešní svět jen talíř po okraj naplněný úzkostí a kam se ztratili všichni ti, před nimiž jsme se chtěli opevnit? Svou rodnou zem znám jen podle vůně. Voní jako jídlo mé matky. Jídlo mé matky chutná v cizině odlišně, kvůli stesku. Nejraději jím: Kukuřičnou kaši se solí a máslem. Cukrovou vatu. Krupicový koláč pro mrtvé, zdobený lentilkami. Můj otec je klaun v cirkuse, matka je artistka a Bůh je kuchař...
Divadlo Husa na provázku
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
-
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
4.2.19:00premiéra
4.2.19:00 
premiéra

Volby

Hodnocení (0)


Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.