Dejvické divadlo

Elegance molekuly

Premiéra: 7.4.2018 | 2:20
Původní česká hra inspirovaná životem a objevy jednoho z nejvýznamnějších českých přírodovědců profesora Antonína Holého.
Dejvické divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
82 %
Uživatelé
89 %
náš tip
Tip od redaktorů: Iva Bryndová, Jan Pařízek, Pavel Širmer, Anežka Kotoučová, Lukáš Holubec  Tip od redaktorů: Iva Bryndová, Jan Pařízek, Pavel Širmer, Anežka Kotoučová, Lukáš Holubec  Tip od redaktorů: Iva Bryndová, Jan Pařízek, Pavel Širmer, Anežka Kotoučová, Lukáš Holubec  Tip od redaktorů: Iva Bryndová, Jan Pařízek, Pavel Širmer, Anežka Kotoučová, Lukáš Holubec  Tip od redaktorů: Iva Bryndová, Jan Pařízek, Pavel Širmer, Anežka Kotoučová, Lukáš Holubec
89751000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
27.5.19:30vyprodáno
10.6.19:30aukce:vstupenky
27.5.19:30 
vyprodáno
10.6.19:30 vstupenky
aukce:

Volby

Hodnocení (79)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  90 %  Tip Iva Bryndová
(zadáno: 13.3.2019, počet hodnocení: 347)
+ přínosný / zajímavý komentář
Nesmírně zajímavé téma a příběh. Skvěle sepsaná i zinscenovaná hra a výborné výkony.
Jan Pařízek  80 %  Tip Jan Pařízek
(zadáno: 3.11.2018, počet hodnocení: 816)
+ přínosný / zajímavý komentář
Opravdu nadmíru vydařený počin. Jeden úžasný životní příběh se podařilo úspěšně převést do velmi povedené divadelní podoby. Ač hrozilo, že to bude mít příliš dokumentární formu, tak zvolené retrospektivní pojetí a s ním spojené dramatické vsuvky působí více než dobře. Výsledkem je nejen velmi poučná, ale také silná a působivá, přitom přiměřeně odlehčená, inscenace. Svůj podíl na tom mají také skvělé herecké výkony, ať už v podání I. Trojana nebo M. Myšičky, ale též výtečné V. Khek Kubařové či E. Maximové. Rozhodně po všech stránkách důstojný odkaz práce A. Holého. 85%
Pavel Širmer  80 %  Tip Pavel Širmer
(zadáno: 30.10.2018, počet hodnocení: 1787)
+ přínosný / zajímavý komentář
Petr Zelenka ve hře popularizuje významného českého vědce a z více úhlů se zabývá smyslem, těžkostí i zvláštní krásou vědecké práce obecně. Neopomíjí ani vnější pohled rodiny, blízkých spolupracovníků, manažerů podniků či médií. Autor opět projevil dar nalézt ve zdánlivě neatraktivním tématu potenciál k dramatu a zábavnou formou jej zpřístupnit divákům, aniž by ho devalvoval přílišnými zjednodušeními. Jako režisér navíc při spolupráci se souborem DD dokáže dotáhnout vlastní text do působivého a vyváženého inscenačního tvaru. Nezbývá než zopakovat, že Zelenkovi se v DD mimořádně daří!
Anežka Kotoučová  80 %  Tip Anežka Kotoučová
(zadáno: 18.9.2018, počet hodnocení: 216)
+ přínosný / zajímavý komentář
Ze všeho nejvíce se jedná o kvalitně napsanou hru o opomíjené postavě české vědy. Jako člověk znalý vědeckého prostředí i chorob typu Parkinson musím pochválit skvělého Martina Myšičku, jako vědec i nemocný člověk byl opravdu uvěřitelný. Výborný i Ivan Trojan a Zdeňka Volencová, naopak u Veroniky Kubařové mi stále přijde, že se s dejvickými zcela herecky neidentifikovala. Spokojenost.
Lukáš Holubec  80 %  Tip Lukáš Holubec
(zadáno: 18.5.2018, počet hodnocení: 692)
+ přínosný / zajímavý komentář
--- Divadelní chemie --- (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
BaTerka45  100 %
(zadáno: 31.3.2022, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Viděla jsem představení loni v lesním divadle v Řevnicích a bylo to fantastické. Vůbec jsem netušila, jaký byl pan profesor "kabrňák". Herecké výkony naprosto uvěřitelné. Doteď to ve mně vyvolává vzpomínky, Myšička byl fakt dojemný.
Fekete  80 %
(zadáno: 17.7.2021, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
Videno 14.7.2021 na venkovni scene ve Voderadkach, treti rada. Rozptyleni pusobilo nepriznive pocasi, silny vitr a dest i pod strechou, horsi slysitelnost. Samotne provedeni "molekuly" bylo "dejvicky" standardni, jinak receno vyborne. Bylo i nekolik situaci stejne jako u kazdeho souboru kdyz nekdo vypadl z role, ale zvladnuto s krasnym nadhledem a humorem (napr Trojan na Kubarovou, mas sedet, mam, tak si sedni) :D. Hlavni postavy krasne podani, kdyz vedlejsi herci na jejich mista zatim jeste nedorostli. Doporucuji vzdy a cokoli od DD :)
Fedorocko  90 %
(zadáno: 17.6.2021, počet hodnocení: 608)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné zpracování velmi zajímavého a náročného tématu. Skvělé herecké výkony, skvělé pobavení.Velmi,velmi skvělé.
Vladimír Rogalewicz  100 %
(zadáno: 23.2.2021, počet hodnocení: 701)
přínosný / zajímavý komentář
V této inscenaci se šťastně sešla mimořádně dobře napsaná hra se znamenitým souborem Dejvického divadla. Vznikl důstojný a současně zábavný hold jednomu z nejlepších českých vědců 20. století. Jedná se přitom o velice přesný pohled do vědeckého světa a na srážku vědecké práce a komerčního uvažování. Zelenkovi se podařilo naprosto přesně vyvážit dokumentární přesnost s dramatickými momenty. Podtrhl bych, že tato inscenace přišla v pravou chvíli. Jak Petr Zelenka, tak Dejvické divadlo se totiž nacházeli v určité tvůrčí krizi. A najednou ukázali, že stále mají obrovský potenciál. (TV záznam.)
AliV  100 %
(zadáno: 24.10.2020, počet hodnocení: 109)
přínosný / zajímavý komentář
(viděno z TV záznamu, v rámci předávání cen Neuron)
Úžasné představení ve všech směrech. Díky ČT za záznam.
Denisa H.  90 %
(zadáno: 3.10.2020, počet hodnocení: 335)
přínosný / zajímavý komentář
Viděn záznam živého přenosu v rámci udílení cen Neuron.
Zprvu jsem se zalekla, že na tak odbornou hru nejsem připravená. Nicméně i přes všechny termíny, vzorce a formulace, které v inscenaci padají, to vůbec není těžká hra na pochopení nebo orientaci se v problematice - a to je její obrovské divácké plus! Velmi se mi líbil způsob vyprávění - prolínání minulosti se současností, přímé dialogy s vyprávěním... A vynikající byly samozřejmě herecké výkony, všech!
Mamaria  90 %
(zadáno: 13.9.2020, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Mozaika jednoho neobyčejného života. Skvělý náhled do světa farmakologického byznysu. Dokonalé herectví jako standard. "Ano, někteří lidé nerozumí dobře chemii, biologii, fyzice, psychologii, ekonomii, politice... Takových je asi většina. Ale snad má cenu zkoušet jim to vysvětlit." Elegance molekuly to zkouší.
Petra B.  100 %
(zadáno: 4.6.2020, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné představení, 100%, a nejen proto, že bylo první po dlouhém koronapůstu. Dobře napsaná hra, zajímavé téma, skvělé herecké výkony, perfektně vybalancované dramatické a odlehčené momenty, doplněno přesně zvolenou hudbou. Krásný a silný zážitek.
Gimli35  90 %
(zadáno: 2.6.2020, počet hodnocení: 131)
přínosný / zajímavý komentář
Přestože hře by se s úspěchem dala vytknout samotná koncepce postavy přitroublé a afektované začínající novinářky (E. Maximová), jejímž prostřednictvím si P. Zelenka zřejmě chtěl kopnout do této profese, jedná se o skutečně výborné dílo, poutavě přibližující osobu Antonína Holého, jeho práci, objevy i dobové souvislosti. Inscenaci tradičně zdobí skvělé herecké výkony, zaujali především M. Myšička, I. Trojan a V. Khek Kubařová. Zasloužené ovace vestoje.
Skubalova  100 %
(zadáno: 19.9.2019, počet hodnocení: 68)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá hra, skvěle zahráno. Je to svižné a humorné. Odborné téma je podáno lidově.
J.anek  80 %
(zadáno: 19.9.2019, počet hodnocení: 388)
přínosný / zajímavý komentář
Je to dobré, je to chytré, je to užitečné. Edukativní takové, ale nikoli nudné.
Fr2709  100 %
(zadáno: 30.8.2019, počet hodnocení: 166)
přínosný / zajímavý komentář
Divadelní zážitek. Rovnocenná náhrada za Teremina, který už měl derniéru! A více snad ani není zapotřebí dodávat.
Bigrambo  100 %
(zadáno: 10.6.2019, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
Ač se jedná o hru z pera Petra Zelenky, tak musím konstatovat, že tato hra je zcela "nezelenkovská" :-) Zato vzdává veliký hold osobě Antonína Holého a jeho týmu, který má na svědomí celou řadu důležitých léků. Zasloužené standing ovation, které patřilo (i dle slov Ivana Trojana) nejen hercům... Vřele doporučuju!
Kuba_r  80 %
(zadáno: 11.4.2019, počet hodnocení: 100)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělý text Petra Zelenky. Výborné výkony většiny herců, ale někteří hosté na kmenové herce Dejvického prostě nemají a na isncenaci je to vidět.
Kaklapak  90 %
(zadáno: 1.4.2019, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
My, co na Ústavu organické chemie a biochemie na Flemingově náměstí pracujeme dlouhodobě a samotného pana profesora jsme dobře znali a známe příběh kdysi téměř neznámé firmy Gilead, dnes jednoho z lídrů originátorského R&D, jsme celkem jednolitě zajedno, že hra je povedeným, nepřikrášleným (viz např. vstup p. Holého do strany v r. 1989, odmítnutí mýtu o jakémsi podivínském, ale hodném dědečkovi...) a současně vtipným zobrazením příběhu tenofoviru a dalších průlomových elegantních molekul z dílny profesora Holého.
JirkaS  100 %
(zadáno: 24.3.2019, počet hodnocení: 235)
přínosný / zajímavý komentář
Když se sejde skvělá parta lidí, je zážitkem i životopisná inscenace o chemii. Petr Zelenka jako autor a režisér zde přesně dávkuje odlehčené momenty s těmi vážnějšími, laické vsuvky s odbornými, a výsledkem je i díky vzájemnému hereckému a tvůrčímu souznění dokonalá sloučenina. Těžko někoho vyzdvihnout, protože toto je perfektní kolektivní práce, kde každý jednotlivec přispívá rovným dílem k celkovému výbornému dojmu. Já se bavil, já to prožíval, já to cítil. A nechápu, jak je možné, že mě Dejvické divadlo stále znovu dokáže příjemně překvapovat. Bylo mi ctí tleskat vestoje! /22.3.2019/
Jula  100 %
(zadáno: 7.3.2019, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé, ohromně zajímavé představení. Okamžitě vás vtáhne a už nepustí. Výborný Myšička i Trojan. Dejvické divadlo je prostě nejlepší!
Lusilda  90 %
(zadáno: 13.2.2019, počet hodnocení: 76)
přínosný / zajímavý komentář
v té hře funguje úplně vše, jak má
Bedrich.spesny  90 %
(zadáno: 19.11.2018, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
Daří se!
Bernardblack  90 %
(zadáno: 21.10.2018, počet hodnocení: 304)
přínosný / zajímavý komentář
88%
Pid  90 %
(zadáno: 3.6.2018, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
Petr Zelenka je dramatik a režizér, který se nepotřebuje exhibovat a prznit cizí texty, aby předstíral, že dělá moderní divadlo.
Bílek  80 %
(zadáno: 8.5.2018, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
85%
Mraki  90 %
(zadáno: 15.4.2018, počet hodnocení: 106)
přínosný / zajímavý komentář
Poprvý, co sem po představení nekroutila hlavou, proč tam proboha mají Kubařovou.. všichni velmi dobře. Miluju Zelenku. (A jeho hudební vkus!)
LucieSykorova  100 %
(zadáno: 10.4.2018, počet hodnocení: 166)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělý text, přesná režie, sehrané herecké výkony. GRATULUJI
Pajapp  90 %
(zadáno: 7.2.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Pěkný příběh, kvalitní herectví příjemně strávený čas.
Moonek  80 %
(zadáno: 23.5.2022, počet hodnocení: 87)
Betty  80 %
(zadáno: 8.3.2022, počet hodnocení: 7)
Adynako  50 %
(zadáno: 6.12.2021, počet hodnocení: 11)
Nikoss  100 %
(zadáno: 30.9.2021, počet hodnocení: 90)
Bobsleigh  90 %
(zadáno: 25.9.2021, počet hodnocení: 19)
Klára Matiasovitsová  80 %
(zadáno: 12.9.2021, počet hodnocení: 54)
Noc17  80 %
(zadáno: 7.9.2021, počet hodnocení: 45)
Lumca  80 %
(zadáno: 23.8.2021, počet hodnocení: 337)
Tarbík  90 %
(zadáno: 22.8.2021, počet hodnocení: 139)
LuKrej  80 %
(zadáno: 15.7.2021, počet hodnocení: 64)
Repli2dev  100 %
(zadáno: 28.6.2021, počet hodnocení: 6)
Bart  90 %
(zadáno: 23.6.2021, počet hodnocení: 5)
Kokosbaba  80 %
(zadáno: 18.11.2020, počet hodnocení: 115)
Petra.  90 %
(zadáno: 17.11.2020, počet hodnocení: 47)
Ge.or.ge  90 %
(zadáno: 12.11.2020, počet hodnocení: 73)
Sub_Marine  80 %
(zadáno: 17.10.2020, počet hodnocení: 45)
Vladislavka  90 %
(zadáno: 3.10.2020, počet hodnocení: 123)
Janha  90 %
(zadáno: 3.10.2020, počet hodnocení: 124)
Zzajic  80 %
(zadáno: 1.10.2020, počet hodnocení: 57)
Tintera.v  80 %
(zadáno: 30.9.2020, počet hodnocení: 79)
Pin pin  100 %
(zadáno: 26.8.2020, počet hodnocení: 39)
Axioma  90 %
(zadáno: 3.6.2020, počet hodnocení: 66)
Ala  90 %
(zadáno: 28.2.2020, počet hodnocení: 150)
Antoano  70 %
(zadáno: 20.2.2020, počet hodnocení: 42)
Zoe.x  80 %
(zadáno: 26.1.2020, počet hodnocení: 27)
Pavel.Tomas  90 %
(zadáno: 17.12.2019, počet hodnocení: 136)
LilianaVess  90 %
(zadáno: 18.6.2019, počet hodnocení: 108)
LavinieCamui  100 %
(zadáno: 16.6.2019, počet hodnocení: 564)
Avlis  100 %
(zadáno: 7.6.2019, počet hodnocení: 132)
Papirek32  100 %
(zadáno: 19.5.2019, počet hodnocení: 155)
Gardan  80 %
(zadáno: 18.5.2019, počet hodnocení: 48)
Doublefish  100 %
(zadáno: 16.4.2019, počet hodnocení: 52)
Zelezub  80 %
(zadáno: 27.2.2019, počet hodnocení: 10)
Marťus  90 %
(zadáno: 16.2.2019, počet hodnocení: 101)
Dzaamek  80 %
(zadáno: 15.2.2019, počet hodnocení: 71)
Peetra  80 %
(zadáno: 15.2.2019, počet hodnocení: 156)
Dave  90 %
(zadáno: 14.2.2019, počet hodnocení: 112)
Otschi  100 %
(zadáno: 9.2.2019, počet hodnocení: 35)
Xcepek  80 %
(zadáno: 9.2.2019, počet hodnocení: 587)
Addk  90 %
(zadáno: 10.12.2018, počet hodnocení: 116)
Le Petit Prince  80 %
(zadáno: 11.11.2018, počet hodnocení: 50)
Janca525  100 %
(zadáno: 20.10.2018, počet hodnocení: 115)
Vitounek  90 %
(zadáno: 15.10.2018, počet hodnocení: 106)
Frankovka  90 %
(zadáno: 14.10.2018, počet hodnocení: 241)
Adamantino  100 %
(zadáno: 13.9.2018, počet hodnocení: 32)
Marcela  80 %
(zadáno: 12.9.2018, počet hodnocení: 410)
Michalmusek  100 %
(zadáno: 7.7.2018, počet hodnocení: 253)
Strom-z  90 %
(zadáno: 9.4.2018, počet hodnocení: 42)
Puzikovatera95  90 %
(zadáno: 29.10.2019, počet hodnocení: 2)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.