Profil uživatele

Prochasan

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 5 % (2)
Michal Novák: 5 % (2)
Helena Grégrová: 10 % (4)
Pavel Širmer: 13 % (6)
Jiří Koula: 15 % (2)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 2.2.2020)
V mnohém působivé, ale výsledný dojem pokazily trapné vtípky (jméno Kasturba przněné na Masturba) a příliš dlouhá délka. Ubrala bych písní - ty lyrické/smutné se povedly a hezky zapadly do příběhu, ty rádoby veselé byly samoúčelné a nudné. Kdyby humor zůstal jen v činoherních pasážích a v písních zůstaly jen ty hlubší emoce, fungovalo by to podle mě mnohem lépe. Nastrčená minilinka s Jackem Rozparovačem působila vyloženě trapně.
Velká poklona Piškulovi na chůdách a Tomáši Havlínkovi v obludné masce.
Celkově inscenace má velký potenciál, ovšem využitý jen napůl.
(zadáno: 14.5.2019)
Elektrizující zážitek, skvělá chemie mezi herci/zpěváky (Adam/Pekárek), perfektní práce s minimalistickou scénou, vše vybroušené do posledního detailu, do nejmenšího gesta a pohybu prstů.
(zadáno: 10.11.2017)
Příšerná nuda, což je u komedie zarážející. Nulový děj, jen sem tam odhozený bonmot, zasmějete se a pak dlouho čekáte, když už se konečně začne něco dít. Marně. Zpěv F.F.J. byl ztvárněn slušně (skutečná Florence zpívala ještě hůře), ale jinak průšvih. Jediný herec, který na jevišti působil živoucí, byl Jan Fišar, jinak to byla bída, zvláště v případě pianisty v podání Ivana Dejmala - afektovanost, umělost a neustále stejné výrazové prostředky bez ohledu na to, v jaké roli se objeví.
Nudil se i můj doprovod, který má obecně jiný vkus, zde jsme se však shodli.
(zadáno: 29.6.2017)
Jesus v NDM stojí za to. Když jdete na něco, co znáte i pozpátku, máte pochopitelně obavy, jestli nové nastudování splní očekávání. Včera sice bylo znát, že ne všechno se povedlo na 100%, ale i tak bylo zcela evidentní, že zpěváci jsou skvělí (i herecky!) a i kdyby spadlo divadlo, tak ti tři by na troskách odehráli skvostné představení (Jidáš, Ježíš a Máří / Adam, Cmorik, Šnytová). Scéna se moc povedla - katedrála, po celou dobu perfektní práce s mizanscénou. Jen mě mrzí, že v našem obsazení chyběla dvojice Čiernik - Vlas, protože na ty jsme se těšili stejně jako na ústřední trojici.
(zadáno: 6.6.2015)
(zadáno: 27.5.2015)
Jediné plusové body jsou za řešení scény a pohybové aranžmá herců. Pro mne nevhodně zvolená forma muzikálu - činoherní adaptace by byla vhodnější.
(zadáno: 20.4.2015)