Národní divadlo moravskoslezské [Divadlo „12“]

Thrill Me (Vzruš mě!)

Premiéra: 12.5.2019 | 1:25x
Překlad: Hana Nováková. Dramaturgie: Hana Nováková, Tomáš Novotný. Výprava: Marta Roszkopfová. Hudební nastudování: Jakub Žídek. Pěvecké nastudování: Michaela Kadlecová, Jakub Žídek. Pohybová spolupráce: Jana Burkiewiczová. Režie: Juraj Čiernik.
Poslední uvedení: květen 2024.
Komorní muzikál, inspirovaný skutečnými událostmi, o vášni, touze a překračování hranic. Vězněný muž po letech opět vypovídá o svém dávném zločinu. Jakou roli v něm vlastně sehrál a jakou sehrál jeho komplic? Kdy se touha stává posedlostí a kam až je člověk schopen zajít...?
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo moravskoslezské
Hodnocení inscenace
Redakce
82 %
Uživatelé
85 %
85351000
Volby

Hodnocení (40)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
19.1.2022 | 1153 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavý muzikál o patologickém vztahu dvou mladých mužů. Herecky velice zajímavě uchopeno - A. Živnůstka hraje Richarda jako sebestředného manipulátora, psychopata jistého si vlastní nadřazeností. T. Krpec předvádí Nathana jako chlapce ovládaného touhou, který si ale v cílevědomosti nijak nezadá se svým přítelem. Možná by nebylo na škodu, kdyby byl Krpcův Nathan o trochu více submisivní, lépe by pak vyzněl dějový twist. Pěvecky se oběma aktérům daří, přitom dialogicky pojaté písně nejsou zrovna jednoduché. Hudební stránka tohoto díla mě ale moc neoslovila. Atmosféru to ale má (i díky strohé výpravě) celkem slušnou.
Pavel Širmer  80 %
2.3.2020 | 2013 hodnocení
+ souhlasím
Pozoruhodný komorní muzikál s kvalitní hudbou i texty se po zdařilé české premiéře dočkal dalšího – neméně povedeného – nastudování. Režijně dobře postavená inscenace, jejíž hlavní tíhu nesou oba představitelé. Ti musí uzpívat náročné party a zároveň uhrát dramatický příběh s milostnými scénami, které nesmí vyznít toporně. Alternující R. Pekárek na několika místech zaváhal ve zpěvu a v jevištním pohybu, ale drobné chyby mu lze snadno odpustit. Ve spojení s výtečným L. Adamem se postarali o silný zážitek.
Helena Grégrová  90 %
28.2.2020 | 1680 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Komorní muzikál s neotřelým námětem, který směrem k nezapomenutelnému diváckému zážitku pozvedají oba hlavní herečtí protagonisté, Lukáš Adam a Richard Pekárek. Jsou maximálně autentičtí a náročné party zvládají s obdivuhodnou interpretační jistotou.
Iva Bryndová  80 %
17.11.2019 | 566 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
85% - Velmi silný příběh a jeho výborné jevištní ztvárnění silné svou jednoduchostí, ať po stránce výtvarné – prostá scéna skvěle slouží inscenaci (na rozdíl od úvodních a průvodních projekcí, které na mě způsobem provedení působily spíš rušivě) – tak po stránce hudební – obecně skvělá hudba, navíc při výběru prostého klavírního doprovodu o to výraznější – a režijní. Skvělé herecké výkony obou představitelů (Lukáše Adama a Richarda Pekárka) jsou příjemnou třešničkou na dortu.
Jiří Landa  90 %
7.11.2019 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Režijně do detailů propracovaná inscenace se dvěma neskutečně vyrovnanými výbornými výkony L. Adama a R. Pekárka. Druhý jmenovaný mě zaujal možná o něco více, a to zejména tím, jak přesně vystihl charakter zvrhlého a vypočítavého uvažování postavy Richarda. Oba herci na jevišti rozehráli opravdové strhující drama, ze kterého místy doslova mrazilo. Herecky i pěvecky maximálně přesvědčivé. Představení, na které se nezapomíná.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Guildenstern  70 %
14.2.2024 | 449 hodnocení
+ souhlasím
Velmi vyrovnané obě alternace, i když u mě přece jen (hlavně pěvecky) vítězí domácí duo Krpec-Živnůstka. Musím ocenit precizní režii, která přichází s řadou drobných nápadů, jež pěkně dotváří atmosféru. Bavila mě i hudba a tradičně dobré přebásnění H. Novákové. Jen mi přijde, že to mohlo být klidně ještě o fous syrovější a hlavně obsazující více té vášně, emocí a vzrušení...
Kavěna  80 %
20.1.2024 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Viděno v obou alternacich. Dvojice Krpec a Živnustka naprosto super nemůžu nic vytknout absolutně mě vtáhli do děje a věřila jsem jim každé slovo. Zato dvojice Adam a Pekárek mě docela zklamali, pěvecký výkon byl super ale neměli ten přesvědčivý výraz jako jejich alternanti. Nejvíc musím vyzdvihnout klavírní doprovod.
Leopold  100 %
6.1.2024 | 17 hodnocení
+ souhlasím
Jeden z nejúžasnějších divadleních zážitků, úchvatní L. Adam i R. Pekárek.
Nádherné, mrazivé, silné, poutavé.
Tleskám ještě dnes..
JaneEyre  90 %
20.3.2022 | 116 hodnocení
+ souhlasím
Komorní muzikál se silným příběhem vycházející ze skutečnosti, který stojí pouze na dvou hercích. Obě alternace se moc povedly. Herci podávají neskutečné výkony až z toho mrazí. Skvělý je také klavírní doprovod a nápadité využití projekce a hlasového doprovodu. Rozhodně doporučuji navštívit.
Anwen  100 %
23.1.2022 | 20 hodnocení
+ souhlasím
Divadelní dokonalost při štěstí na alternaci ve dvojici Adam/Pekárek. Thrill Me obsahuje vše, co by měl skvělý muzikál mít: skvělý příběh, rozhodně ne nudný nebo banální, tak uvěřitelné výkony, že chvílemi zapomenete, že je to jen hra a autentický zpěv a hudbu. Žádné porty nebo křičení, civilní, dojemné, citlivě udělané. Důkaz, že k skvělému divadlu nejsou nutné drahé rekvizity a efekty.
I když jsem hru viděla několikrát, stejně ji pořád pozoruji s zadrženým dechem.
Minimálně poslední dvě sezóny bych Thrill Me označilo jako nejlepší činohru NDM, ano je pod muzikálem, ale ta činoherní složka je velmi silná.
Taboreo  90 %
7.8.2021 | 35 hodnocení
+ souhlasím
Tleskám ještě teď!
Annikka  100 %
5.10.2020 | 133 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Alt. Adam/Pekárek.

Asi nejkomornější muzikál, jaký jsem kdy viděla. Pro dva herce, jeden klavír, šedesát diváků a necelou hodinku a půl. A funguje to velmi dobře. Písně chytlavé, atmosféra sžíravá, emoce málem hmatatelné, psychologie postav neuvěřitelná, zvlášť na muzikál. Takhle dobře utáhnout postavy dvou géniů s víc-než-lehce psycho-/sociopatickým chováním, navíc ve velmi intenzivním dom/sub vztahu a ještě v aranži, která hlasově neodpustí ani tón? Klobouček.

Pokud něco musíte vidět na současné muzikálové scéně, je to Thrill Me!
(Se 100 % dost šetřím, ale kluci si je zaslouží.)
Veronika K.  100 %
10.9.2020 | 117 hodnocení
+ souhlasím
Lukáš Adam/Richard Pekárek, 10.09.2020, Mezinárodní festival Divadlo v Plzni. Představení jsem zhlédla se zatajeným dechem a husí kůží. Nic z toho, co se na jevišti odehrálo, nebylo neuvěřitelné nebo zbytečné. Oba herci charaktery svých postav vystihli naprosto perfektně a povedla se i nápaditá videoprojekce (sepsání smlouvy, dopis od únosců). Tleskám!
J.anek  90 %
10.9.2020 | 495 hodnocení
+ souhlasím
Nádhera a krása a paráda.
Všechno tak jemné a přesné!
Ti dva kluci (Adam/Pekárek) mají talent jako hrom.
Fedorocko  90 %
8.9.2020 | 750 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Vynikající zážitek a opravdu skvělé výkony - Adam/Pekárek.
Viděno na živo a pokud je zde horší hodnocení těch,kteří viděli jen na webu, tak doporučuji vyražte do "12" a změníte svůj názor.
Domi.Mac  50 %
22.5.2020 | 88 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Viděno ze záznamu v obsazení Adam / Pekárek. Co musím rozhodně vyzvednout je režie, vskutku fantastická, práce s detailem, dokonale atmosferické. Proč tak nízké hodnocení? Herecké výkony příšerně nepřesvědčivé, co na tom, když je to pěvecky bez chyby? Kloužou po povrchu, na efekt a falešně prožívají. Obrovská škoda jinak moc zajímavého díla. Hudebně příjemně plíživé, scéna skvělá. Škoda herců. 55%
Vladimír Rogalewicz  70 %
21.5.2020 | 809 hodnocení
+ souhlasím
75 %. Ze záznamu na webu v obsazení Adam/Pekárek. Pokud se vyrovnám s obsahem (ten je náročný na strávení, ale dobře vystavený), pak zbývá skvěle napsaný komorní muzikál s hudbou, která sice není nijak okázalá nebo přínosná, ale velice dobře funguje. Oba představitelé znamenitě zpívají, proto byli obsazeni, ale herecky zůstali nepřesvědčiví. U takto niterného kusu bych to raději viděl opačně - skvělým hercům bych odpustil i něco ve zpěvu. Nicméně na české muzikálové scéně patří toto představení k tomu nadprůměrnému. (Záznam ze streamu, 21.5.2020)
KatkaL  90 %
1.5.2020 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Rozhodně doporučuji! Viděno s obsazením Krpec/Živnůstka a nelituji. Oba byli skvělí a dokázali příběh předat.
Lucy  90 %
30.12.2019 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Viděno v Ypsilonce v rámci festivalu Ostrava v Praze. Skvěle zahrané, úžasná hudba. Příběh ze kterého mrazí.
Čiko  70 %
14.11.2019 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
75% Vypadá to, že jsem neměl tu lepší alternaci, ale i tak... Super příběh asi lépe zahraný, než zazpívaný. Krásná scéna, přiměřená stopáž, komorní ráz a hodinka a půl s pianem...
Nick  90 %
10.11.2019 | 46 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Thrill me je krásnou ukázkou toho, že skvělé představení nemusí být postavené na honosné výpravě, známých jménech nebo hitech. Stačí vzít dobrý příběh, dva mladé talenty, jednoho pianistu, citlivého režiséra, pár rekvizit a klenot je na světě. Tohle představení se zkrátka hrozně moc povedlo a 100% stojí za vidění, i kdyby jen kvůli Lukáši Adamovi a Richardu Pekárkovi, kteří jsou naprosto skvostní - nejen, že jsou typově perfektními představiteli svých rolí, ale jejich souhra je dokonalá, plná emocí. Sledovat je na jevišti je jako sledovat delfíny, jak vesele a přitom ladně řádí ve vlnách.
HawkeyeSaw  70 %
7.11.2019 | 224 hodnocení
+ souhlasím
Funkční scéna a poutavá režie. Pěvecky i hudebně skvěle zvládnuto. Pouze po herecké stránce mi výkony nepřišly tak přesvědčivé, jako při prvním českém uvedení tohoto muzikálu v roce 2015 v podání Lukáše Kunze a Jaroslava Blažka.
RaB  70 %
7.11.2019 | 377 hodnocení
+ souhlasím
Viděny obě alternace v Ypsilonce.
Adam/Pekárek - to mě úplně nebavilo, chyběly tomu emoce. Lukáš Adam mě vůbec nepřesvědčil v herecké části.
Krpec/Živnůstka - skvělé! To mělo přesně to, co chybělo v prvním představení- perfektně zahráno i zazpíváno - až z toho mrazilo.
Za mě druhá alternace rozhodně lepší po všech stránkách!
Klavírní doprovod a jednoduchost scény dodává na dramatičnosti, nicméně Ypsilonka má špatné osvětlení i zvuk, což ubíralo na zážitku.
Tomáš Molík  100 %
7.11.2019 | 45 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Úžasný komorní muzikal pro dva excelentní umělce, výkony Lukáše Adama a Richarda Pekárka jsou nezapomenutelné, Nádherná hudba výborného klavíristy, Fantastická skvělá režie Juraje Čiernika, pro mě zážitek, na který budu dlouho vzpomínat...
Lovin  60 %
6.11.2019 | 271 hodnocení
+ souhlasím
Herecky i pěvecky velmi dobré.
DivadelniFan  90 %
6.11.2019 | 356 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Studio Ypsilon 2019 - R. Pekárek a L. Adam
Bravo! Nevídané představení, kterému vévodí dva skvostní umělci za doprovodu klavíru. Zaujala mě hudba, "vzrušující" děj a práce s projekcí. "Thrill me" mělo snad vše, co má mít kvalitní komorní muzikál. Snad jen s jednou jedinou vadou... Neskutečně to uteklo. Člověk se pomalu nenadechl a byl tu konec. Rád bych pro srovnání viděl i druhou alternaci.
Denisa H.  100 %
6.11.2019 | 379 hodnocení
+ souhlasím
(+3)
Tak tohle je briliantní, tedy vybroušené představení! Hodně dělá námět samotný, ale vše se dá zkazit - odbytou režií, přeplácanou scénou, ukřičeným zpěvem, hereckým přehráváním a pitvořením, špatným překladem a přebásněním... Není třeba mít však obavy, tady se vše sešlo v té nejlepší kombinaci! Režie je hodně citlivá a představitelům se nezdá být nic proti srsti, hrají opravdově a dost to mezi nimi funguje pěvecky i fyzicky (alt. Pekárek+Adam). Scéna si vystačí s málem a stejně tak hudební doprovod - jen klavír... Velmi nápaditě je tu využita i projekce. Jakooo - husina!
Ester_L  80 %
24.9.2019 | 127 hodnocení
+ souhlasím
Velmi dobré!
Jenci  100 %
14.9.2019 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Videné v rámci festivalu TRANS/MISIE v Košiciach. Excelentný výkon dvojice Lukáš Adam a Richard Pekárek. Prepracovanosť každého gesta , mimiky. Skvelý klavírny doprovod, scéna. Silný divácky zážitok Bolo by zaujímavé porovnať druhú - alternujúcu dvojicu .
Žíža  100 %
10.6.2019 | 71 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Skvělý zážitek! Neuvěřitelná atmosféra a souhra obou protagonistů. Doposud jsme viděli premiéru a jednu reprízu, obě v podání famózní dvojce Ríša Pekárek a Lukáš Adam. A musíme uznat, že chemie mezi nimi opravdu funguje dokonale. Minimalistický přístup (ideální pro komorní scénu dvanáctky) umožnil dominovat všem emocím, které z tohoto díla přímo srší. Ríša jako "nadčlověk" a Lukáš jako na něm závislý submisiv byli tak dokonalí, že (pokud by je člověk neznal) se vtíral pocit, že snad jde o realitu. Pochvala Jurajovi Čiernikovi za dokonalé režijní vedení. Těšíme se na další reprízy :-).
Prochasan  100 %
14.5.2019 | 16 hodnocení
+ souhlasím
Elektrizující zážitek, skvělá chemie mezi herci/zpěváky (Adam/Pekárek), perfektní práce s minimalistickou scénou, vše vybroušené do posledního detailu, do nejmenšího gesta a pohybu prstů.
Applejuice  70 %
8.1.2023 | 368 hodnocení
HodnaTeta  70 %
15.3.2022 | 183 hodnocení
Enorm  100 %
29.10.2020 | 7 hodnocení
Xcepek  80 %
18.9.2020 | 665 hodnocení
Kamčari  90 %
4.3.2020 | 71 hodnocení
Jarka.novotna  80 %
19.11.2019 | 9 hodnocení
Terezasafarova  90 %
10.11.2019 | 5 hodnocení
Plšík  70 %
6.11.2019 | 782 hodnocení
Rivah  90 %
5.6.2019 | 267 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.