Švandovo divadlo [studio]

Zabíjejte popírače klimatických změn

Premiéra: 2021
online premiéra v lednu 2021
Překlad: Ester Žantovská. Dramaturgie: David Košťák. Scéna: Jan Morávek. Kostýmy: Lenka Rozsnyóová. Úprava a režie: Kristýna Jankovcová, Adam Svozil.
Satirická komedie, která odkrývá sílu médií a sociálních sítí a jejich vliv na mínění mnohdy krvelačné veřejnosti. Ministryně pro životní prostředí Gwen Malkinová má špatný den. Péče o dceru, mediální smršť doprovázející její potenciálně toxické plány na řešení klimatické krize, tlak ze strany soukromého sektoru. A to ještě netuší, že na konci dne svede krvavý boj o budoucnost australské demokracie nebo celé planety? Naštěstí na to vše není sama. Po jejím boku stojí oddaná social media guru Bekkenová, třímající zbraň z nejmocnějších – třiadvacet followerů na Twitteru...
Švandovo divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
53 %
kontroverzní inscenace (5.)
53121000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
31.3.19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (12)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Studený Čumáček  60 %
2.10.2022 | 349 hodnocení
+ souhlasím
65%
Tak nějak nevím, jestli to mám chápat jako řachandu (Natálie Řehořová plazící se v dlouhé róbě a s umělohmotným samopalem v něžných ručkách, s Natašou Bednářovou v závěsu, by k tomu mohla velmi nabádat), nebo jako politicko-ekologické poselství hlásané na střídačku Marií Štípkovou a akčnější Annou Stropnickou, které bohužel nedává mnoho smyslu. A když konec ještě vypadá, jak kdyby vypadl z propagačních videí nejmenovaného agro holdingu, tak už se mi ani moc smát nechtělo...
V_M  90 %
20.6.2022 | 24 hodnocení
+ souhlasím
Vysoko hodnotím nejen samotné provedení, ale především nápaditost a téma tohoto kusu, které je pro dnešní (a zejména budoucí) společnost zcela zásadní. Inscenace si určitě zaslouží větší pozornost a zájem, než se jí dostává. Ideální východisko a příspěvek k závažné diskusi o neradostném vývoji klimatu a životního prostředí. Alarmistická v tom nejlepším a nejkonstruktivnějším slova smyslu. Díky za ni!
MMK  80 %
7.4.2022 | 139 hodnocení
+ souhlasím
Hra s nadsázkou rozebírá to, jak prostředí politiky semele původně upřímnou idealistku, vliv a roli pravicových náboženských fanatiků, superbohatých i ekologických aktivistů až teroristů. Velmi trefný a aktuální byl i dialog se zpochybňovačkou (Přesvědčí mě pořádný důkaz. - Já považuji za důkaz recenzovanou vědeckou studii. Co vy? - Pořádný důkaz.), který jako by z oka vypadl zpochybňovačům covidu a očkování. Téma globálního oteplování v Čezku ovládla fosilní a jaderná lobby, takže hra bohužel nebude mít velký úspěch. O to víc smekám před Švandovým d., že se odvážilo ji uvést.
Zuzana L  90 %
22.12.2021 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Viděno naživo v prosinci 2021. Výborné představení po všech směrech - scénář, herecké výkony všech hereček, scénografie s videoprvky. Líbilo se mi zpracování tématu klimatické změny - hra pro mě vyzněla jako apel, zároveň se uměla shodit, a díky vtipným prvkům tak divák neodchází domů s pocitem, že ?tady všichni umřeme??
Srna  80 %
19.6.2021 | 71 hodnocení
+ souhlasím
Vtipné, chytré, znepokojující a dobře zahrané.
RaB  0 %
22.2.2021 | 281 hodnocení
+ souhlasím
On-line záznam.
Bohužel slibovaný obsah se nedostavil. Inscenace je afektovaná, nemá žádný vnitřní ani vnější smysl a význam. V některých případech inovativnost nepomáhá - jako například zde. Téma by mohlo být sice zajímavé, chtělo by však naprosto jiné zpracování.
Vladimír Rogalewicz  0 %
26.1.2021 | 728 hodnocení
+ souhlasím
To, co inscenátoři nazývají svěžím přístupem a čerstvou hrou napsanou s humorem a nadsázkou (viz videodokument na stránkách divadla), je holý ideologický fanatismus. Extremistický ekoterorismus. Naivní zaslepený pohled bez zrnka invence a uměleckého zpracování. Bez stopy pochybnosti o zobrazované pravdě. Navenek to navíc vypadá jako amatérské představení studentské divadelně-extremistické skupiny. To je politický apel, nikoli kulturní zážitek. (online premiéra v lednu 2021)
Lennkos  100 %
30.5.2022 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Nadčasová inscenace, výborné herecké výkony.
Annikka  20 %
18.3.2021 | 133 hodnocení
Firestone  30 %
27.2.2021 | 44 hodnocení
Unionboy  40 %
4.2.2021 | 345 hodnocení
Misoponia  40 %
25.1.2021 | 38 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.