Městské divadlo Mladá Boleslav [velká scéna]

Legenda 997 (V+V)

Premiéra: 26.10.2018. Dramaturgie: Lenka Smrčková, Petr Mikeska. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba a texty písní: Radůza. Hudební spolupráce: Zdeněk Dočekal. Pohybová spolupráce: Svatava Hanzl Milková. Režie: Pavel Khek.
2:10


Originální hudební inscenace. Legenda o dvou světcích, kteří svou vizí předběhli svou dobu a jejichž dobré skutky byly po zásluze potrestány. Slunce ještě nikdy nevysvitlo v české krajině jasněji než toho dne, kdy byl zavražděn kníže Václav. Pouhý los osudu. Buď Václav nebo Boleslav. Bez hříchu by lidské plémě vymřelo. V červáncích bude zapsán onen osudný pátek, kdy byl zabit Vojtěch, druhý pražský biskup, misionář, mučedník. Jsme jiní než před 1000 lety? Má smysl snažit se změnit řád věcí? Čas nadělá i z vrahů světce...
Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
76 %
7651000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 80 % Tip Jiří Koula
Termíny představení
22.10. (Čt) 19:00 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Městské divadlo Děčín]

celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 80 % Tip Jiří Koula
(zadáno: 3.2.2020, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
84,99 % České dějiny z nestandardního úhlu pohledu, ale především fakt dobré divadlo, děkuji! Více viz blog.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Majdin_kulturni_svet 90 %
(zadáno: 30.1.2020, počet hodnocení: 134)
přínosný / zajímavý komentář
Strašně moc bych si přála, aby se takhle zpracovávala historie, když jsem ještě chodila do školy, protože to bych se pak na ty povinné vzdělávací akce i těšila. Nešlo jenom o ploché vyprávění o životě svatého Vojtěcha (M.Ligač). Inscenaci po celou dobu sledoval svatý Václav (Petr Mikeska), který naprosto trefně komentoval každou situaci a otevíral spoustu otázek. Moc mě potěšilo, že první diváci, kteří si na konci zahájili standing ovation byli očividně středoškoláci.
Lukrecie 80 %
(zadáno: 11.3.2019, počet hodnocení: 57)
přínosný / zajímavý komentář
85 %
KSnow 90 %
(zadáno: 2.2.2019, počet hodnocení: 102)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Inscenace jak z jiného světa; jak formou, tak obsahem. Na nějakou historickou akurátnost se tu nehraje, notoricky známé postavy jsou využívány ke komentáři současné společenské situace v českém prostředí - a přitom vůbec nemáte pocit, že by se nějak tlačilo na pilu, a všechno to dává smysl v rámci jejich vlastního poutavého příběhu. A na to, že jsem všechno, jen ne fanoušek muzikálů, tak tady jsem i ty písně brala jako přidanou hodnotu; asi i proto, že na sebe vůbec násilně nestrhávaly pozornost, ale jen velmi vhodně dokreslovaly až opojně působící atmosféru.
Katteřina 90 %
(zadáno: 25.10.2018, počet hodnocení: 54)
přínosný / zajímavý komentář
edit: Po třetím zhlédnutí navyšuji o 10%.
Nejspíš nebude překvapením, že nejsilnějším prvkem představení je právě ten muzikální. Perfektní atmosféra, skvostná živá hudba, skvělá choreografie, dobré texty, výborné duo V+V (jeden z mála případů, kde mi koncept hlavního hrdiny, jako průvodce dějem nevadí), zpěv Aleny Hladké a Malvíny Pachlové velmi potěší. Co však musím vytknout, je jedna konkrétní scéna, která svým "humorem" až moc okatě tlačí na pilu. Plně chápu její symboliku, ale pro mě zcela nabourala atmosféru příběhu.
Eliška Tobolkková 30 %
(zadáno: 28.4.2020, počet hodnocení: 8)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.