Divadlo Petra Bezruče

Můj romantický příběh

Premiéra: 27.9.2013 | 2:25
Překlad: Jakub Škorpil. Úprava: Ilona Smejkalová, Daniel Špinar. Dramaturgie: Ilona Smejkalová. Výprava: Lucia Škandíková. Výběr hudby a režie: Daniel Špinar.
Poslední uvedení: červen 2017.
Současná ironická komedie, singles groteska, mladého skotského dramatika. Amy a Tomovi je přes třicet. Na večírku se opijí a pak se spolu vyspí. Jeden druhému se zvlášť nelíbí a zdá se, že je tu problém. Nebo ne...?
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Petra Bezruče
Hodnocení inscenace
Redakce
76 %
Uživatelé
79 %
79491000

Volby

Hodnocení (56)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  80 %
(zadáno: 22.6.2014, počet hodnocení: 1500)
+ přínosný / zajímavý komentář
Můj divácký zážitek.
Lukáš Dubský  80 %
(zadáno: 29.5.2014, počet hodnocení: 951)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Vtipný a aktuální text se povedlo Danu Špinarovi přetavit v zábavnou inscenaci. První dvě dějství krásně ukazují, jak různě lze jeden vztah interpretovat z pohledu obou jeho aktérů. Poslední část je trochu vážnější, jednou z nejsilnějších emocí je zde deziluze. Nakonec se celá inscenace dobere k originálnímu závěru, který je takovým na hlavu postaveným happyendem. Herci ztvárňují své postavy ve výrazné nadsázce - Tereza Vilišová si za roli Amy asi právem odnesla Radoka, Tom je zase asi nejvýraznější postavou, ve které jsem viděl Ondřeje Bretta.
Jiří Koula  80 %
(zadáno: 17.3.2014, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
Hořce komediální pohled na současné třicátníky, jimž začíná ujíždět partnerský vlak, je v podání Bezručů zážitkem, který rozhodně stojí za vidění.
Pavel Širmer  80 %
(zadáno: 6.12.2013, počet hodnocení: 1787)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Zdařilá komediální hra nejen o iluzích a deziluzích v lásce. Neobvyklá stavba s různými úhly pohledu přináší nespočet originálních asociací. Inscenace DPB je výborně realizovaná. V úpravě došlo k eliminaci hned několika vedlejších postav, ale naprosto nenásilně a ve výsledku vlastně ku prospěchu. Tvůrčí tým s režisérem D. Špinarem v čele hru obohatil, doslovnější či popisnější pasáže byly povýšeny či ironizovány. Skvělé výkony T. Vilišové a O. Bretta, představitelů ústředního páru, neméně dobře doplnili ostatní. Rozhodně stojí za vidění!
Jiří Landa  80 %
(zadáno: 30.11.2013, počet hodnocení: 2908)
+ přínosný / zajímavý komentář
Svěží a originální komedie, která ovšem rozhodně nepatří mezi laciné konverzačky. Pod zábavnou slupkou totiž v sobě skrývá životní pravdu, která už zase tak veselá není. A ten závěr... Pětice herců z Bezručů jede po celou dobu naplno - ať už se jedná o vynikající dvojici O. Brett a T. Vilišová či o skvěle přihrávající A. Čubu, S. Krupanskou nebo M. Harokovou. Režisérovi D. Špinarovi se spolu s dramaturgyní I. Smejkalovou podařilo vytvořit inscenaci, která aspiruje na zážitek sezóny. A D. Špinar má možnost se vydat ve své režijní cestě směrem, která by mu vyloženě slušela...
Anežka Kotoučová  50 %
(zadáno: 26.11.2013, počet hodnocení: 216)
+ přínosný / zajímavý komentář
Podařená a aktuální hra, se skvělými hereckými výkony (pouze O. Brett by neměl tak přehrávat, vtipné to moc nebylo). S její pointou však rozhodně nemohu morálně souhlasit, neboť ukazuje jinak sympatickou subkulturu singles jako pokřivené sobce netečně se zbavující vlastní nedisciplinovaností způsobené zodpovědnosti, jimž je vztah dražší než lidský život. Bezruče mám ráda, ale konec mi celkový dojem ze hry hodně pokazil.
Jan Pařízek  80 %
(zadáno: 26.11.2013, počet hodnocení: 819)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
S nadhledem, reflexí a příjemným humorem, podaný příběh dnešních třicátníků, kteří stále hledají svou životní lásku. Věřím, že leckdo z diváků se v nejedné scéně tak trochu najde. Hlavní náplní je dobře pobavit, ale v žádném případě nejde o bezduchou komedii. Převážně v druhé části se hra posune do vážnějších poloh a samotný konec pak jistě mnohé (ne)příjemně překvapí. Samotné střídání mužského a ženského pohledu je velmi dobře scénicky a režijně zpracované. Herecky je zde opravdu výborná T. Vilišová a vedle ní též velmi dobrý T. Brett. V menších rolích nezklamali S. Krupanská a L. Melník.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Masinka  90 %
(zadáno: 16.1.2017, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající představení, skvělý nápad.
Michaela Kunčarová  100 %
(zadáno: 19.1.2016, počet hodnocení: 58)
přínosný / zajímavý komentář
Režijně i herecky dokonalost sama
Raviolka  90 %
(zadáno: 27.3.2015, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající představení. Až do přestávky svižné a vtipné. Po přestávce jsem pocítila v hledišti občas neklidné zavrtění, že takto by děj pokračovat neměl (zejména u mužů). Ale je to ze života a nakonec zvítězí sice hořké, ale přece jen porozumění. Celkově inscenaci hodnotím jako zábavnou, ale rozhodně ne povrchní sondu do duše lidem, kterým vlak ujel už dávno a to opožděné poznání jim paradoxně nabídne další šanci. Spousta velmi trefných hlášek - nutno podotknout, že jsem v mnohém poznala sebe nebo své vrstevníky. Skvělá Tereza Vilišová a okouzlující Calvin v podání Alberta Čuby.
Teejay  60 %
(zadáno: 23.3.2015, počet hodnocení: 66)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá Tereza V., ocenění si skutečně zaslouží. Nenuceně podané dva úhly pohledu na stejnou věc - skvělý vhled do myšlení třicátníků.
Konverzačně vtipně a lehce podané, i když lidsky těžké téma, zejména v poslední scéne při rozhodování "Být, či nebýt?".
Osobně mi vadila vzájemná nevyrovnanost dvou polovin - první je výbušná komedie, druhá mrazící dráma, co vás vrazí do křesla a tak trochu se stydíte za to, že jste mužem... určitě však můžu doporučit a je to těch lepších 20%, co je v současnosti k vidění.
Godot  70 %
(zadáno: 22.12.2014, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Nejsem z toho nadšen jako většina publika. Velmi oceňuji skvělý herecký výkon Terezy Vilišové, která si oceňení stoprocentně zasloužila. Líbí se mi scéna, líbí se mi režie Daniela Špinara, ale v jeho pojetí jsem viděl už lepší inscenace. Komedie je zaměřená na třicátníky, dost úzké publikum. Navíc text mi přijde dost jednotvárný, moc se nevyvýjí a  po hodině mě začal dost nudit. Bezruči mají lepší inscenace které by si zaloužily uznání. Nicméňě inscenace je zajímavý kus minulé divadelní sezóny.
Mart  50 %
(zadáno: 16.12.2014, počet hodnocení: 49)
přínosný / zajímavý komentář
Na Bezruče docela zklamání. Nikoliv herecky nebo inscenací, ale výběrem.textu. Předvídatlná a tedy trochu nudná komedie. Ne sic ekunální satira, ale skoro takové. Chvílemi text až na hranici trapnosti, což hjerci naštěstí vždy zvládli. pravdu nic moc.
Lucianna  70 %
(zadáno: 9.11.2014, počet hodnocení: 39)
přínosný / zajímavý komentář
Herci vynikající, děj, spád a vtip první poloviny o hodně lepší než druhá půlka.
Vladimír Rogalewicz  70 %
(zadáno: 3.11.2014, počet hodnocení: 705)
přínosný / zajímavý komentář
Po tom množství nadšených recenzí jsem čekal větší pecku. Příjemná aktuální hra, která jistě pobaví každého. Pro generaci 30-40 možná trochu hořká. Režie slušná, ale bez většího nápadu, scéna nezajímavá, herecky vysoce nadprůměrné (jak je u Bezručů dobrým zvykem). Potěší, nezklame, neoslní. (Divadlo v Celetné, Praha, 3.11.2014)
Candie254  80 %
(zadáno: 1.10.2014, počet hodnocení: 218)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Velmi dobrá, zábavná a realistická inscenace. Výborné herecké výkony nejen ústřední dvojice. A Tereza Vilišová dostala Thálii zaslouženě, protože přímo působivě odlišila různé charakterové proměny u Amy.
Viděno hostování v brněnské Redutě.
Johanka  10 %
(zadáno: 1.10.2014, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Připadám si jako mimozemšťan.
Jestli tohle vypovídá skutečných partnerských vztazích,tak asi žiju na jiné planetě ( a jsem tomu ráda).
Ne, že bych neznala a nepoužívala slovo "kurva", ale do divadla kvůli němu nechodím.
Herci nehrají, ale přehrávají.
Představení mne zklamalo, tím spíš, když čtu ty nadšené recenze. To se Vám to všem fakt tolik líbilo, nebo se stydíte napsat, že kritici sáhli při zadávání cen trochu vedle?
Lenka458  90 %
(zadáno: 29.5.2014, počet hodnocení: 120)
přínosný / zajímavý komentář
Těch 10% strhávám jen kvůli tvrdým sedačkám v Divadle Komedie, protože mě momentálně bolí hodně záda :)
Podusak  80 %
(zadáno: 29.5.2014, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Pěkná zajímavá hra, perfektně zahraná, obzvláště Lukáš Melník se mi moc líbil. Supr režie i scéna.
Luckaprague  80 %
(zadáno: 29.5.2014, počet hodnocení: 55)
přínosný / zajímavý komentář
Bylo to vtipené, svižné a dobře zahrané!
CALP  10 %
(zadáno: 28.5.2014, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Takové vesnické Vinohradské divadlo nebo divadlo Jana Hrušínského. Primitivní humor, který určitě bude se líbit čtenářům novin Blesk nebo Aha. Za 20 min už víš, jak to vše bude pokračovat. Herci přehrávají. A proboha kdo řekl Špinarovi, že je talent?
Poristm  90 %
(zadáno: 24.5.2014, počet hodnocení: 87)
přínosný / zajímavý komentář
Za me 85%. Prvni polovina hry je skvela, druha cast uz pokulhava. Celkovy dojem: bajecne straveny vecer, doporucuji.
Národosolsobě  80 %
(zadáno: 1.12.2013, počet hodnocení: 305)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Překvápko! Výborní herci v textu, který je bulvární popina jen na první pohled (což režisér vytýká před závorku simultánní projekcí úryvků Beverly Hills). Perfektní, přesní, střihovitě hrající herci v živém kontaktu s publikem, únosná míra stylizace vhodně vycházející z textu. Špinarovská finta (po přestávce se hraje diametrálně odlišně,snad dokonce v jiném žánru) byla tentokrát trefou do černého, komično nabralo temnější rozměr a inscenace si vysloužila dalších 10%. Pěkná scéna a dobrá práce s ní/v ní.
Jirkan  80 %
(zadáno: 25.11.2013, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
25.11. 2013 (DCV) a 28.5. 2014 (DK): Něco mi tam trochu chybělo, především v první části (slušná groteska), druhá část už pak chytí více. Příjemně vystavená komedie s hořkým (tak trochu nečekaným) koncem. Bez T. Vilišové a S. Krupanské a O. Bretta by to nebylo ono, jen L. Melník může trochu ubrat. (Opakuji se) D. Špinar je jeden z režisérů, co umí (v dobrém) vyždímat herce a má to "hlavu a patu" a to mne baví. Nasmál jsem se, bylo to fajn.
Furciferka  80 %
(zadáno: 25.11.2013, počet hodnocení: 249)
přínosný / zajímavý komentář
Nepatřit mezi třicátníky, tak řeknu jen, že je to velmi vtipná, dobře zřežírovaná a ještě lépe zahraná komedie. Zejména v druhé polovině si člověk ale uvědomí, že zas až tak uplně jenom o nadsázku nejde, a že hra je téměř skutečným odrazem dnešního životního stylu (nejenom) mojí generace.
(25.11.2013, Praha, Divadlo v Celetné)
Kamma  100 %
(zadáno: 21.5.2019, počet hodnocení: 57)
Kosan  80 %
(zadáno: 15.12.2018, počet hodnocení: 214)
Dajcik  90 %
(zadáno: 25.11.2018, počet hodnocení: 227)
Alienable  70 %
(zadáno: 19.9.2018, počet hodnocení: 24)
Bflmpsvz  100 %
(zadáno: 14.11.2017, počet hodnocení: 13)
Dvopet  100 %
(zadáno: 2.1.2016, počet hodnocení: 104)
Spiteri  80 %
(zadáno: 18.11.2015, počet hodnocení: 54)
Markulinka  80 %
(zadáno: 4.11.2015, počet hodnocení: 25)
Vendula_Z  90 %
(zadáno: 1.11.2015, počet hodnocení: 92)
Mjetelova  70 %
(zadáno: 18.5.2015, počet hodnocení: 47)
Marcela  80 %
(zadáno: 16.3.2015, počet hodnocení: 410)
Stavo  90 %
(zadáno: 11.11.2014, počet hodnocení: 26)
Frankovka  90 %
(zadáno: 8.11.2014, počet hodnocení: 244)
Princezna Evženka  70 %
(zadáno: 3.11.2014, počet hodnocení: 95)
Lumca  70 %
(zadáno: 3.11.2014, počet hodnocení: 338)
Paya888  90 %
(zadáno: 20.10.2014, počet hodnocení: 303)
Keyja  90 %
(zadáno: 14.10.2014, počet hodnocení: 44)
Petula  90 %
(zadáno: 14.10.2014, počet hodnocení: 29)
Lucka.  100 %
(zadáno: 13.10.2014, počet hodnocení: 102)
Janis  80 %
(zadáno: 2.10.2014, počet hodnocení: 256)
Donpedro39  80 %
(zadáno: 2.10.2014, počet hodnocení: 138)
Rivah  90 %
(zadáno: 14.9.2014, počet hodnocení: 259)
Daisy  90 %
(zadáno: 15.7.2014, počet hodnocení: 11)
Heeder  70 %
(zadáno: 12.6.2014, počet hodnocení: 36)
Kirill  70 %
(zadáno: 11.6.2014, počet hodnocení: 71)
Gabrielle  90 %
(zadáno: 10.6.2014, počet hodnocení: 93)
Janha  90 %
(zadáno: 3.6.2014, počet hodnocení: 126)
M&S  80 %
(zadáno: 5.5.2014, počet hodnocení: 5)
Olali  70 %
(zadáno: 11.12.2013, počet hodnocení: 53)
Peetra  80 %
(zadáno: 26.11.2013, počet hodnocení: 156)
LavinieCamui  80 %
(zadáno: 26.11.2013, počet hodnocení: 584)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.