Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Jihočeské divadlo]

Nebezpečný experiment

Premiéra: 3.11.2017 | 1:20x
Překlad povídky: Eva Kondrysová, Stanislav Pavlíček. Dramaturgie: Olga Šubrtová. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Hudba: Daniel Šubrt. Režie: Jana Kališová.
Poslední uvedení: leden 2019.
Mysteriózní noir thriller. Mladý nadějný vědec, doktor Gilroy, se na večírku setká se ženou nadanou mimořádnou schopností vnutit druhým svou vůli. Fascinující ukázka hypnózy, jejímž je svědkem, jej přivede k nápadu vědecky prozkoumat tyto zvláštní schopnosti. Sám se vydá do rukou oné záhadné ženě a doufá ve vědeckou senzaci. Experiment se mu ale brzy začíná vymykat. Chtěl by skončit, ale už nemůže. Jeho vůli přemohla vůle silnější...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
30 %
3011000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 60 %
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  60 %
4.11.2017 | 1596 hodnocení
+ souhlasím
55 %. Stará známá pravda o tom, že s čím kdo zachází, tím také schází v mysteriozním kabátku, kterému se budějovická inscenace očividně snažila dát efektní střih, což ale nevyšlo až tak úplně. Diváckému zážitku vstřícné jsou solidní herecké výkony a působivá hudba, příběh umocňuje i náladotvorný vizuál scény, potenciál efektu světel nebyl ale bohužel adekvátně využit. Totéž platí i o práci s gradací napětí, což se nejcitelněji projevilo při ztvárnění nejednoznačného závěru hry. Ačkoli jsem hlediště opouštěla relativně spokojená, pocit, že nechybělo mnoho a mohla jsem si odnést více, přetrvává.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Simona Ježková  30 %
25.3.2019 | 36 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.