Profil uživatele

Ethernity

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 10 % (13)
Jiří Koula: 11 % (18)
Pavel Širmer: 11 % (15)
Pavla Haflantová: 11 % (9)
Jan Pařízek: 12 % (13)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 17.5.2012)
Enron - Národní divadlo: 90 %
Velmi příjemné překvapení letošní sezóny. Herci v hlavních rolích byli skvělí, výborné zpracování. Je ale třeba se o kauzu Enron aspoň trochu zajímat, aby si z této inscenace divák něco odnesl. Jediné, co bych vytkla, byly muzikálové estrádní prvky, to ale zřejmě ke Stavovskému divadlu patří. Myslím, že by si herci zasloužili standing ovation. Vlažnější závěrečný potlesk mě hodně překvapil.
(zadáno: 17.5.2012)
Shirley Valentine - Městská divadla pražská: 70 %
To, že je Simona Stašová jedna z nejlepších českých hereček je jasné. Každé představení s ní by mělo vysoké hodnocení. Samotná hra mě ale s ohledem na velká očekávání zklamala. Dle mého názoru má hra plytký děj, místy zbytečné přehrávání. Podobných inscenací "ze života" je spousta, zde to zachraňuje jen paní Simona, které za její výkon dávám 100%, hře samotné 40%. Také já jsem ale tleskala ve stoje...
(zadáno: 1.4.2012)
Edith a Marlene - Divadlo pod Palmovkou: 90 %
95% Vynikajicí výkon obou hlavních představitelek, jejichž výběr se opravdu povedl. Velmi povedené obsazení i ve vedlejších rolích. Hra má spád, divák se nenudí. Inscenaci bych dala 100%, kdyby závěrečné písně obou představitelek byly v originále a ne česky ("Sag mir wo die Blumen sind" a "Non Je Ne Regrette Rien"). Dle mého názoru by se jednalo o výborné zakončení vyjadřující úctu jak k Edith Piaf tak k Marlene Dietrich a v divákovi by hra zanechala daleko hlubší dojem.
(zadáno: 1.4.2012)
Manželské vraždění - Divadlo Na Jezerce: 60 %
Představení se mi líbilo, ale nenadchlo mě. Do role hlavní představitelky bych dosadila energičtější ženu, která má větší šmrnc. Nataša Burger mi přišla nemastná neslaná, bez "šťávy", špatně artikuluje a dle mého názoru nemá správný herecký projev (díky ní jsem se často nudila). Hra měla mnoho povedených myšlenek, ale jejich pointa rychle vyhasla kvůli nedotaženým dialogům. Z výborného námětu by se dalo vytěžit daleko více. Dávám 60% díky panu Duškovi, který ale vše nezachrání.
(zadáno: 12.3.2012)
Teremin - Dejvické divadlo: 100 %
Výborné herecké výkony, poutavý příběh. Moc se mi líbily hudební části, humor, kulisy...prostě jedním slovem dokonalé. Spolu s Panem polštářem nejlepší představení v Praze, které jsem doposud viděla!
(zadáno: 8.3.2012)
Testosteron - Divadlo Komedie: 40 %
Bohužel jsem nucena hodnotit takto nízko a zároveň pro mě vysoko. 35% dávám pouze díky světlejší závěrečné půlhodince, kdy jsem se jakž takž probudila. Téma dobré, ale jeho zpracování špatné, humor primitivní, herecké výkony slabé, přestože mám Jaromíra Noska a Jana Zadražila velice ráda. Z tohoto tématu by se dalo vykřesat daleko více, ale nezadařilo se. Mrzí mě to, na inscenaci jsem se velice těšila.
(zadáno: 3.3.2012)
Ucpanej systém - Dejvické divadlo: 90 %
Inovativní inscenace,výborné herecké obsazení,skvělé herecké výkony.Ve hře se to hemží peprnými vulgarismy,takže nic pro slabší povahy.Vulgarismy jsou ale nedílnou součástí hry,protože vykresluje prostředí spodní vrstvy britské společnosti.Průměrný divák se hodně pobaví a toho náročnějšího uspokojí nemálo hlubokých myšlenek,které se dostanou na povrch.Děj se odehrává v hospodě,kde se den co den schází majitel a jeho přátelé.Vítají kamaráda, který se vrátil z vězení a řeší své slasti i strasti.Bůh to vše sleduje z povzdálí...
(zadáno: 28.2.2012)
Nahniličko - Divadlo Kalich: 10 %
Obrovské zklamání. Obrovská trapnost.
(zadáno: 28.2.2012)
Hrdý Budžes - Divadlo A.Dvořáka Příbram: 70 %
Dávám 75%. Určitě se jedná o svým způsobem kultovní inscenaci. Průměrný divák se rozhodně nudit nebude. Souhlasím ale s názorem, že kdyby bylo méně estrádního, prvoplánového, jednoduchého humoru a více toho inteligentního, dala bych inscenaci daleko více procent.
(zadáno: 21.2.2012)
Revizor - Národní divadlo: 60 %
(zadáno: 21.2.2012)
Jistě, pane ministře - Divadlo na Vinohradech: 70 %
Neviděla jsem seriál, takže nemohu hodnotit opravdu fundovaně a objektivně. Zápletka se mi líbila, herecké výkony taktéž, ale některé pasáže dle mého názoru insenaci ubírají na kráse, a to filmové dotáčky, které běží na plátně. Možná se jedná o nedílnou součást příběhu, ale mi tyto momenty přišly trapné, jinak by mé hodnocení bylo vyšší.
(zadáno: 21.2.2012)
Mikve - Národní divadlo: 80 %
Výborné drama a kvalitní herecké výkony! Dávám 85%
(zadáno: 21.2.2012)
Křišťálová noc - Švandovo divadlo: 30 %
Herecké výkony nejsou špatné, ale hra je pro mě bez děje...zatím nejslabší představení, které jsem viděla.
(zadáno: 21.2.2012)
Tramvaj do stanice Touha - Činoherní klub: 80 %
Velice kvalitní představení! Místy pro mne malinko zdlouhavé, přeci jen hra trvá tři hodiny. Děj dle mého názoru chvílemi ztrácel na dynamice. Vysoké hodnocení dávám především za vynikající herecké výkony Lucie Žáčkové a Jana Hájka.
Bez předsudků - Divadlo Kalich: 60 %
Výborná hra pro pobavení a odreagování. Humor je sice z jednodušších, ale já se přesto velmi bavila , i když herce v hlavní roli (Jana Paulová, Pavel Zedníček) nevyhledávám. Doporučuji těm, kteří se chtějí od srdce zasmát a nemají náladu na těžkou hru. Dávám 65%.
Pan Polštář - Činoherní klub: 100 %
Geniální představení! Jedno z nejlepších, které jsem doposud viděla. Obdivuhodné herecké výkony, BRAVO!