Divadlo Komedie

Testosteron

Premiéra: 16.1.2011 | Obnovená premiéra: 7.10.2012 | 1:45x
Původně uváděno ve Strašnickém divadle.
Překlad: Tomáš Svoboda. Scéna: Milan David. Kostýmy: Tomáš Kypta. Režie: Vojtěch Štěpánek.
Poslední uvedení: prosinec 2016 (v Divadle Na Prádle).
Černá komedie polského autora o tom, jak těžké je být člověkem, když je ten člověk muž. Měla to být svatební hostina, ale v sále nakonec vypukne divoká pánská jízda, při které se sedm (zcela odlišných i stejných) chlapů snaží dobrat podstaty žen i vlastní mužské přirozenosti...
14!    

inscenace již byla stažena z repertoáru

Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
70 %
70671000

Volby

Hodnocení (76)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  80 %
(zadáno: 5.6.2016, počet hodnocení: 353)
+ přínosný / zajímavý komentář
Skvělá, dokonale černá komedie s výborným humorem, drsným, "mužským", nekorektním. Skvělé výkony, vtipný příběh.
Lukáš Holubec  50 %
(zadáno: 9.12.2015, počet hodnocení: 700)
+ přínosný / zajímavý komentář
Když už chtěla mít hra děj, tak také měla být o polovinu kratší. Předešlo by se hluchým místům a především přehrávání, které zazdilo i leckteré dobré myšlenky. Hra by byla svěžejší a držela lépe pohromadě. Téma je však tak univerzální a věčné, že nelze minout velkou část obecenstva a splnit svůj, doufám jediný, záměr, tedy pobavit diváka. Nad všemi herci vysoko čněl Jan Novotný, občas se přidal i někdo další. Mě mrzí, že dostal malý prostor Petr Jeništa.
Michal Novák  70 %
(zadáno: 13.9.2014, počet hodnocení: 1090)
+ přínosný / zajímavý komentář
Tato hra vlastně ani není tolik študýrkou „testosteronu“ a „dobráním se pravd o méně dokonalé polovině lidstva“, zato baví svou vtipnou konstrukcí a půjdeme-li ještě dál, je pandánem některých současných feministických her. Dlouho a s úspěchem uváděná inscenace je postavená na herecké individualitě, a zároveň skvělé souhře aktérů, bez které by řada komických situací (včetně těch parádních opileckých gagů) byla divadelně ztracena.
Veronika Boušová  70 %
(zadáno: 26.11.2013, počet hodnocení: 277)
+ přínosný / zajímavý komentář
75%
Jan Pařízek  70 %
(zadáno: 7.10.2012, počet hodnocení: 821)
+ přínosný / zajímavý komentář
Ze začátku jsem byl trochu zaskočen, neb jsem dostal hlavně spoustu sprostých slov a podivný děj, který mi nedával velkého smyslu. Ale postupem času se příběh pěkně vykresluje a hra celkově dobře graduje. Sice bych osobně vypustil úplně poslední scénku a tu opileckou pasáž před ní lehce zkrátil, nicméně i tak je cca druhá polovina této hry opravdu dost povedená. Oceňuji také zajímavé a vtipné vsuvky z biologie a i ostatní vtipy jsou dobře umístěné, nejedná se jen o laciná klišé. Herecky dobře vyrovnané. Líbil se mi hlavně J. Nosek a J. Hofman.
Lukáš Dubský  70 %
(zadáno: 3.2.2012, počet hodnocení: 958)
+ přínosný / zajímavý komentář
Ohromná spousta vulgarismů ve většině případů nevyznívá samoúčelně. Inscenace má i pár vážnějších motivů, jedná se ovšem spíš o záblesky, hlavním cílem je pobavit diváka, což se daří. Z hereckého obsazení jednoznačně kraluje Jaromír Nosek jako plachý mikrobiolog!
Jiří Koula  70 %
(zadáno: 29.5.2011, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
Opravdu dobře napsaná i zahraná komedie plná testosteronu, noční můra každé feministky... Nic míň, ale ani nic víc.
Pavel Širmer  80 %
(zadáno: 16.3.2011, počet hodnocení: 1808)
+ přínosný / zajímavý komentář
Dobře napsaná komedie (mj. vtipný a ironický protipól feministicky laděných her posledních let) nabízí řadu zajímavých postřehů o mužích a jejich vztahu k ženám. Nápaditě skloubená filozofická rovina textu s humorem a příběhem, který je pro sdělení hry ideálním rámcem. V textu se ve značné míře vyskytují vulgarismy, ale jsou používány smysluplně. Režisér V. Štěpánek inscenaci vystavěl zdařile, dostal do popředí téma a zároveň (spolu s herci) dosáhl velké zábavnosti. Na výsledku mají rozhodující zásluhu výkony mimořádně sehraného hereckého týmu.
Jiří Landa  70 %
(zadáno: 7.3.2011, počet hodnocení: 2928)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Už dlouho jsem neviděl tak herecky vyrovnanou inscenaci. Osobně bych vyzdvihl především výkony J. Novotného (po celou dobu neslevil z počátečního nasazení) a J. Noska (úžasná byla hlavně jeho opilecká kreace v závěrečné třetině představení). Každá z postav měla svůj nezaměnitelný charakter, ale ani jedna z nich díky hercům a režii nepůsobila jednoduše a prvoplánově. V. Štěpánkovi se podařilo inscenaci dobře vystavět, neztrácela dech (snad až na destiminutovou výjimku těsně před závěrem) a lehce pointovala humorné situace.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Luciferie  40 %
(zadáno: 1.3.2016, počet hodnocení: 121)
přínosný / zajímavý komentář
Na mužský kolektiv jsem víc než zvyklá, nijak antifeministické mi to nepřišlo, ale na mě tam bylo nějak málo srandy (za 2 hodiny v práci se nasměju víc)..
Peetra  80 %
(zadáno: 17.9.2015, počet hodnocení: 156)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipné, jen posledních 15 minut už tam nemuselo být.
Dovemummy-Alena S.  70 %
(zadáno: 16.9.2015, počet hodnocení: 151)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Rehak  90 %
(zadáno: 6.8.2015, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Nadprůměrná hra o mužském světě..
Monulinka  80 %
(zadáno: 2.7.2015, počet hodnocení: 391)
přínosný / zajímavý komentář
Opravdu velké množství vulgarismů mě docela zaskočilo, ale až na pár výjimek prostě seděly. Herecky skvěle odvedená práce, těžko někoho vyzdvihovat. Bavila jsem se skvěle, i když poslední scéna by tam ani být nemusela. Díky představení mimořádně hranému na jiném místě nešlo všechno skvěle vidět/slyšet, tak holt zajdu ještě jednou no :)
Lucilla  70 %
(zadáno: 1.7.2015, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Naprosto vyrovnane vykony, prijemny (lec obhroubly, ale ne prvoplanovy) humor, vypointovane situace, svizne dialogy, osvezujici prolozeni odbornymi "prednaskami". Bavila jsem se, odchazela jsem spokojena. Navic jsme se dnes dockali i prodlouzeni predstaveni (bezmala dve hodinky to melo), takze budu muset zajit i v Praze, abych zjistila, co bylo pridano/natazeno ;-)
Terezak  70 %
(zadáno: 19.4.2015, počet hodnocení: 63)
přínosný / zajímavý komentář
Po poněkud rozpačitém začátku se hra poměrně dobře "rozjela", a až na zbytečně dlouhou "opileckou" scénu si uchovala dobrý spád. Herecké výkony byly dobré a velmi vyrovnané. Vzhledem k množství vulgarismů to nejspíš nebude hra pro každého, i tak se ale jedná o zdařilou komedii.
Marsed  80 %
(zadáno: 19.1.2015, počet hodnocení: 155)
přínosný / zajímavý komentář
Velice svérázná komedie. Dopředu jsem se o hře informovala, takže mě pojetí a slovník pánů nepřekvapil, byla jsem na vše připravená. Musím pochválit velmi vyrovnané herecké výkony všech představitelů.
Brouček  70 %
(zadáno: 19.9.2014, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Zpočátku trošku šok :) ale pak jsem si zvykla na "text" hry a dobře se pobavila :) Ale, že bych byla nějak moudřejší, co se mužů týče, tak to asi ne :)
Storm  90 %
(zadáno: 15.9.2014, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Velice zdařilá komedie, šla bych klidně znovu. Pouze někdy nebylo hercům z 9.té řady 100% rozumět. Nemluvě o horku, které bylo v den představení 12.9. 2014 v divadle nesnesitelné a absence přestávky s horkem, byla vražedná. Ale hru hodnotím velice vysoko.
Studentice  70 %
(zadáno: 11.6.2014, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Hra me prijemna prekvapila. Uchvatil me predevsim herecky vykon pana Noska. Videla jsem ho uz v jine hre a tady byl naprosto jinou postavou, coz obdivuju. Pan Zadrazil mozna trosku prehraval a panu Novotnemu jsem zpocatku spatne rozumela, protoze mluvil velmi rychle. Ale hra nenudila, zasmala jsem u ni, slovnik mi nevadil-mel zde svou podstatnou roli. Jen mi prisla scena porovnavani zbytecna a zahnana do krajnosti (asi jsem moc velky puritan:D). Za me urco doporucuju:)
Honzy  40 %
(zadáno: 8.6.2014, počet hodnocení: 251)
přínosný / zajímavý komentář
Komedie polského autora A.Saramonowicze s přehršlí samoúčelných vulgarismů zaujme jen určitou část obecenstva.Skládá se s různých, scének, více či méně vtipných, ze života jednotlivých postav.Hra se hraje nonstop bez přestávky, přesto chvílemi ztrácí tempo a divák se začíná nudit. Z hereckých výkonů nejvíce vyčnívají v roli otce ženicha Jan Novotný a v roli mikrobiologa Jaromír Nosek.Scéna, výprava i kostýmy jsou civilní a nijak zvlášť nezaujmou.Vzhledem k dřívějším diváckým ohlasům jsem očekával od TESTOSTERONU více. Psáno z reprízy v divadle Komedie 6.6.2014
Vitounek  60 %
(zadáno: 13.1.2014, počet hodnocení: 106)
přínosný / zajímavý komentář
Dle mého názoru se dalo ze hry (vtipné, ale i k zamyšlení) získat mnohem víc, problém vidím zejména v režii a zdálo se mi i že i dost odbyté scéně. Dobré herecké výkony herců, snad jen s výjimkou Jaromíra Noska, jehož výkon v části, kdy měl hrát opilého, se mi nezdál. Čekal jsem, že se zasměju rozhodně víc...
Simulem  100 %
(zadáno: 9.1.2014, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná komedie, bála jsem se avizovaných vulgarismů, ale nebojte se, v běžném životě slýcháte i horší.
Monika havli  100 %
(zadáno: 3.1.2014, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto skvělá komedie,u které se smějete od začátku do konce. Velmi živočišný projev všech 7 herců,kteří ne(pochopí) podstatu žen. Smršť vulgarismu je tady na místě (pro pohoršene diváky:chlapi ve své přirozené roli,mezi sebou,když jsou ženy mimo)
Panda  50 %
(zadáno: 13.5.2013, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Výkony herců bez výhrad, ale samotná hra mě dost zklamala. Spousta vulgarismů ještě nedělá divadlo. V publiku většina žen, které se těšily na scénu s porovnáváním... Bohužel, já čekala víc.
Dagmar  60 %
(zadáno: 22.4.2013, počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
Tolik sprostých slov jsem neslyšela za celý svůj život! Zpočátku jsem myslela, že to nevydejchám a odejdu. Vydržela jsem a docela se i pobavila. Navrhuji upravit přístupnost od 25 let, s upozorněním pro mladé, že toto opravdu není běžná mluva, do 65 let, aby starší neklepla pepka. Pro mne už to bylo za hranicí "divadla". Měli byste přemýšlet o samostatném názvu tohoto žánru, jako je např. "černé divadlo". Co takhle "vulgární divadlo". Doporučuji všem, kteří se již nenechají zkazit.
Hana007  30 %
(zadáno: 18.4.2013, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Hra mě zklamala, až na výjimky v druhé polovině mi nepřišla příliš vtipná. Bezúčelná přehršel vulgarismů humor netvoří. Řec dle mého názoru nemůže být ani o nějaké hloubce myšlenek, natož o snaze dobrat se podstaty čehokoliv. Pro mě zklamání.
Nikki123  100 %
(zadáno: 22.1.2013, počet hodnocení: 163)
přínosný / zajímavý komentář
Sice trochu pomalejší rozjezd a ze začátku mě ten velký příval sprostých slov trochu vyděsil, ale nakonec se z toho vyklubala úžasná hra, při které jsem se smála od začátku až do konce. Skvělé výkony nejen J. Zadražila, J. Noska, J. Hofmana a J. Novotného, ale i všech ostatních herců. Chystám se na toto představení ještě jednou!

Edit: Shlédnuto podruhé, nasmála jsem se ještě více než poprvé!
Simona  90 %
(zadáno: 2.6.2012, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
skvelé výkony
Falos  90 %
(zadáno: 2.5.2012, počet hodnocení: 224)
přínosný / zajímavý komentář
povedenej zaver
Ethernity  40 %
(zadáno: 8.3.2012, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Bohužel jsem nucena hodnotit takto nízko a zároveň pro mě vysoko. 35% dávám pouze díky světlejší závěrečné půlhodince, kdy jsem se jakž takž probudila. Téma dobré, ale jeho zpracování špatné, humor primitivní, herecké výkony slabé, přestože mám Jaromíra Noska a Jana Zadražila velice ráda. Z tohoto tématu by se dalo vykřesat daleko více, ale nezadařilo se. Mrzí mě to, na inscenaci jsem se velice těšila.
Zuzik89  100 %
(zadáno: 10.11.2016, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Bomba komedie, na konci jsem brečela smíchy :))
Andula  30 %
(zadáno: 15.3.2016, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Zklamání.
Kate  60 %
(zadáno: 23.4.2015, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Prvních.. dvacet minut? Jsem si říkala na co jsem to vlezla, a jen slušnost mě donutila zůstat. A ještě že tak, protože spoustu sprostých slov (a to takových že i středoškolačku z nich bolely uši) vystřídala vcelku příjemná komedie. Jistě, poněkud přímočařejší než mohou být někteří diváci zvyklí a přiznávám, že chvilkami jsem se lehce nudila, posléze ale nabrala hra zase na obrátkách. Herecké výkony bezchybné - jen prostě ne můj šálek čaje. Jinak fajn pokoukaná.
Jiří P. Kříž  70 %
(zadáno: 8.10.2012, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Incenace trochu utrpěla přenesením z podstatně jiné elevace Strašnického divadla do "podhledové" Komedie. Scénické řešení Milana Davida se svatební tabulí na šíř takřka celého portálu jeviště znemožňuje "výhled" divákům v prvních řadách. - Testosteron je mužským - a lepším, protože nakonec myšlenkově bohatším protějškem Elsnerové Monologů vagíny. Z inscenací v Česku (České Budějovice a Kladno) je příspěvkem nejkvalitnějším. (jpk)
JJRock  70 %
(zadáno: 20.3.2018, počet hodnocení: 47)
IgnaciusR  50 %
(zadáno: 15.10.2017, počet hodnocení: 33)
ToPe  70 %
(zadáno: 13.2.2017, počet hodnocení: 42)
J64  70 %
(zadáno: 18.1.2017, počet hodnocení: 55)
Saviour1  70 %
(zadáno: 11.11.2016, počet hodnocení: 39)
Jarkatimka  70 %
(zadáno: 15.9.2016, počet hodnocení: 27)
Čiko  60 %
(zadáno: 11.5.2016, počet hodnocení: 864)
Martin21  30 %
(zadáno: 22.4.2016, počet hodnocení: 418)
Golftom  60 %
(zadáno: 7.4.2016, počet hodnocení: 53)
JaNaD  70 %
(zadáno: 18.2.2016, počet hodnocení: 67)
Cimr  50 %
(zadáno: 17.2.2016, počet hodnocení: 107)
Lenka10  80 %
(zadáno: 16.2.2016, počet hodnocení: 94)
Bernardblack  70 %
(zadáno: 12.10.2015, počet hodnocení: 304)
Sendy  80 %
(zadáno: 8.7.2015, počet hodnocení: 153)
Zuluk  80 %
(zadáno: 4.6.2015, počet hodnocení: 93)
Slavek53  60 %
(zadáno: 28.5.2015, počet hodnocení: 85)
Klaram  50 %
(zadáno: 10.5.2015, počet hodnocení: 82)
HawkeyeSaw  70 %
(zadáno: 15.4.2015, počet hodnocení: 194)
Cogniti  80 %
(zadáno: 3.4.2015, počet hodnocení: 10)
Goin  70 %
(zadáno: 1.4.2015, počet hodnocení: 42)
Tarbík  70 %
(zadáno: 3.3.2015, počet hodnocení: 140)
Barbee  80 %
(zadáno: 9.2.2015, počet hodnocení: 10)
Katekatuli  90 %
(zadáno: 2.12.2014, počet hodnocení: 34)
Lisarah  80 %
(zadáno: 11.11.2014, počet hodnocení: 78)
Papirek32  90 %
(zadáno: 20.10.2014, počet hodnocení: 156)
Kirill  40 %
(zadáno: 11.6.2014, počet hodnocení: 71)
CALP  30 %
(zadáno: 6.6.2014, počet hodnocení: 40)
Marcela  70 %
(zadáno: 22.4.2014, počet hodnocení: 410)
Ekdar  50 %
(zadáno: 16.2.2014, počet hodnocení: 13)
Klarisa  90 %
(zadáno: 4.2.2014, počet hodnocení: 36)
Evaaa  80 %
(zadáno: 22.12.2013, počet hodnocení: 5)
Daniela.J  90 %
(zadáno: 22.12.2013, počet hodnocení: 6)
Hanna  90 %
(zadáno: 22.12.2013, počet hodnocení: 10)
Kamihous  60 %
(zadáno: 12.10.2013, počet hodnocení: 32)
Lestoc  70 %
(zadáno: 19.7.2013, počet hodnocení: 8)
Srna  80 %
(zadáno: 4.6.2013, počet hodnocení: 67)
Bez  80 %
(zadáno: 15.2.2013, počet hodnocení: 75)
Kohoko  90 %
(zadáno: 23.9.2012, počet hodnocení: 6)
Lumca  80 %
(zadáno: 28.2.2012, počet hodnocení: 339)
V.morava  80 %
(zadáno: 4.10.2011, počet hodnocení: 560)
Jarduk  70 %
(zadáno: 3.3.2016, počet hodnocení: 1)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.