Divadlo Komedie

Testosteron

Premiéra: 16.1.2011 | Obnovená premiéra: 7.10.2012 | 1:45x
Původně uváděno ve Strašnickém divadle.
Překlad: Tomáš Svoboda. Scéna: Milan David. Kostýmy: Tomáš Kypta. Režie: Vojtěch Štěpánek.
Poslední uvedení: prosinec 2016 (v Divadle Na Prádle).
Černá komedie polského autora o tom, jak těžké je být člověkem, když je ten člověk muž. Měla to být svatební hostina, ale v sále nakonec vypukne divoká pánská jízda, při které se sedm (zcela odlišných i stejných) chlapů snaží dobrat podstaty žen i vlastní mužské přirozenosti...
14!    

inscenace již byla stažena z repertoáru

Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
70 %
70671000
Volby

Hodnocení (76)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  80 %
5.6.2016 | 555 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá, dokonale černá komedie s výborným humorem, drsným, "mužským", nekorektním. Skvělé výkony, vtipný příběh.
Lukáš Holubec  50 %
9.12.2015 | 737 hodnocení
+ souhlasím
Když už chtěla mít hra děj, tak také měla být o polovinu kratší. Předešlo by se hluchým místům a především přehrávání, které zazdilo i leckteré dobré myšlenky. Hra by byla svěžejší a držela lépe pohromadě. Téma je však tak univerzální a věčné, že nelze minout velkou část obecenstva a splnit svůj, doufám jediný, záměr, tedy pobavit diváka. Nad všemi herci vysoko čněl Jan Novotný, občas se přidal i někdo další. Mě mrzí, že dostal malý prostor Petr Jeništa.
Michal Novák  70 %
13.9.2014 | 1157 hodnocení
+ souhlasím
Tato hra vlastně ani není tolik študýrkou „testosteronu“ a „dobráním se pravd o méně dokonalé polovině lidstva“, zato baví svou vtipnou konstrukcí a půjdeme-li ještě dál, je pandánem některých současných feministických her. Dlouho a s úspěchem uváděná inscenace je postavená na herecké individualitě, a zároveň skvělé souhře aktérů, bez které by řada komických situací (včetně těch parádních opileckých gagů) byla divadelně ztracena.
Veronika Boušová  70 %
26.11.2013 | 277 hodnocení
+ souhlasím
75%
Jan Pařízek  70 %
7.10.2012 | 908 hodnocení
+ souhlasím
Ze začátku jsem byl trochu zaskočen, neb jsem dostal hlavně spoustu sprostých slov a podivný děj, který mi nedával velkého smyslu. Ale postupem času se příběh pěkně vykresluje a hra celkově dobře graduje. Sice bych osobně vypustil úplně poslední scénku a tu opileckou pasáž před ní lehce zkrátil, nicméně i tak je cca druhá polovina této hry opravdu dost povedená. Oceňuji také zajímavé a vtipné vsuvky z biologie a i ostatní vtipy jsou dobře umístěné, nejedná se jen o laciná klišé. Herecky dobře vyrovnané. Líbil se mi hlavně J. Nosek a J. Hofman.
Lukáš Dubský  70 %
3.2.2012 | 1143 hodnocení
+ souhlasím
Ohromná spousta vulgarismů ve většině případů nevyznívá samoúčelně. Inscenace má i pár vážnějších motivů, jedná se ovšem spíš o záblesky, hlavním cílem je pobavit diváka, což se daří. Z hereckého obsazení jednoznačně kraluje Jaromír Nosek jako plachý mikrobiolog!
Jiří Koula  70 %
29.5.2011 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Opravdu dobře napsaná i zahraná komedie plná testosteronu, noční můra každé feministky... Nic míň, ale ani nic víc.
Pavel Širmer  80 %
16.3.2011 | 2013 hodnocení
+ souhlasím
Dobře napsaná komedie (mj. vtipný a ironický protipól feministicky laděných her posledních let) nabízí řadu zajímavých postřehů o mužích a jejich vztahu k ženám. Nápaditě skloubená filozofická rovina textu s humorem a příběhem, který je pro sdělení hry ideálním rámcem. V textu se ve značné míře vyskytují vulgarismy, ale jsou používány smysluplně. Režisér V. Štěpánek inscenaci vystavěl zdařile, dostal do popředí téma a zároveň (spolu s herci) dosáhl velké zábavnosti. Na výsledku mají rozhodující zásluhu výkony mimořádně sehraného hereckého týmu.
Jiří Landa  70 %
7.3.2011 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Už dlouho jsem neviděl tak herecky vyrovnanou inscenaci. Osobně bych vyzdvihl především výkony J. Novotného (po celou dobu neslevil z počátečního nasazení) a J. Noska (úžasná byla hlavně jeho opilecká kreace v závěrečné třetině představení). Každá z postav měla svůj nezaměnitelný charakter, ale ani jedna z nich díky hercům a režii nepůsobila jednoduše a prvoplánově. V. Štěpánkovi se podařilo inscenaci dobře vystavět, neztrácela dech (snad až na destiminutovou výjimku těsně před závěrem) a lehce pointovala humorné situace.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Luciferie  40 %
1.3.2016 | 128 hodnocení
+ souhlasím
Na mužský kolektiv jsem víc než zvyklá, nijak antifeministické mi to nepřišlo, ale na mě tam bylo nějak málo srandy (za 2 hodiny v práci se nasměju víc)..
Peetra  80 %
17.9.2015 | 168 hodnocení
+ souhlasím
Vtipné, jen posledních 15 minut už tam nemuselo být.
Marlenin-zápisníček  70 %
16.9.2015 | 178 hodnocení
+ souhlasím
75%
Rehak  90 %
6.8.2015 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Nadprůměrná hra o mužském světě..
Monulinka  80 %
2.7.2015 | 391 hodnocení
+ souhlasím
Opravdu velké množství vulgarismů mě docela zaskočilo, ale až na pár výjimek prostě seděly. Herecky skvěle odvedená práce, těžko někoho vyzdvihovat. Bavila jsem se skvěle, i když poslední scéna by tam ani být nemusela. Díky představení mimořádně hranému na jiném místě nešlo všechno skvěle vidět/slyšet, tak holt zajdu ještě jednou no :)
Lucilla  70 %
1.7.2015 | 214 hodnocení
+ souhlasím
75%
Naprosto vyrovnane vykony, prijemny (lec obhroubly, ale ne prvoplanovy) humor, vypointovane situace, svizne dialogy, osvezujici prolozeni odbornymi "prednaskami". Bavila jsem se, odchazela jsem spokojena. Navic jsme se dnes dockali i prodlouzeni predstaveni (bezmala dve hodinky to melo), takze budu muset zajit i v Praze, abych zjistila, co bylo pridano/natazeno ;-)
Terezak  70 %
19.4.2015 | 72 hodnocení
+ souhlasím
Po poněkud rozpačitém začátku se hra poměrně dobře "rozjela", a až na zbytečně dlouhou "opileckou" scénu si uchovala dobrý spád. Herecké výkony byly dobré a velmi vyrovnané. Vzhledem k množství vulgarismů to nejspíš nebude hra pro každého, i tak se ale jedná o zdařilou komedii.
Marsed  80 %
19.1.2015 | 161 hodnocení
+ souhlasím
Velice svérázná komedie. Dopředu jsem se o hře informovala, takže mě pojetí a slovník pánů nepřekvapil, byla jsem na vše připravená. Musím pochválit velmi vyrovnané herecké výkony všech představitelů.
Brouček  70 %
19.9.2014 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Zpočátku trošku šok :) ale pak jsem si zvykla na "text" hry a dobře se pobavila :) Ale, že bych byla nějak moudřejší, co se mužů týče, tak to asi ne :)
Storm  90 %
15.9.2014 | 29 hodnocení
+ souhlasím
Velice zdařilá komedie, šla bych klidně znovu. Pouze někdy nebylo hercům z 9.té řady 100% rozumět. Nemluvě o horku, které bylo v den představení 12.9. 2014 v divadle nesnesitelné a absence přestávky s horkem, byla vražedná. Ale hru hodnotím velice vysoko.
Studentice  70 %
11.6.2014 | 77 hodnocení
+ souhlasím
Hra me prijemna prekvapila. Uchvatil me predevsim herecky vykon pana Noska. Videla jsem ho uz v jine hre a tady byl naprosto jinou postavou, coz obdivuju. Pan Zadrazil mozna trosku prehraval a panu Novotnemu jsem zpocatku spatne rozumela, protoze mluvil velmi rychle. Ale hra nenudila, zasmala jsem u ni, slovnik mi nevadil-mel zde svou podstatnou roli. Jen mi prisla scena porovnavani zbytecna a zahnana do krajnosti (asi jsem moc velky puritan:D). Za me urco doporucuju:)
honzy  40 %
8.6.2014 | 284 hodnocení
+ souhlasím
Komedie polského autora A.Saramonowicze s přehršlí samoúčelných vulgarismů zaujme jen určitou část obecenstva.Skládá se s různých, scének, více či méně vtipných, ze života jednotlivých postav.Hra se hraje nonstop bez přestávky, přesto chvílemi ztrácí tempo a divák se začíná nudit. Z hereckých výkonů nejvíce vyčnívají v roli otce ženicha Jan Novotný a v roli mikrobiologa Jaromír Nosek.Scéna, výprava i kostýmy jsou civilní a nijak zvlášť nezaujmou.Vzhledem k dřívějším diváckým ohlasům jsem očekával od TESTOSTERONU více. Psáno z reprízy v divadle Komedie 6.6.2014
Vitounek  60 %
13.1.2014 | 109 hodnocení
+ souhlasím
Dle mého názoru se dalo ze hry (vtipné, ale i k zamyšlení) získat mnohem víc, problém vidím zejména v režii a zdálo se mi i že i dost odbyté scéně. Dobré herecké výkony herců, snad jen s výjimkou Jaromíra Noska, jehož výkon v části, kdy měl hrát opilého, se mi nezdál. Čekal jsem, že se zasměju rozhodně víc...
Simulem  100 %
9.1.2014 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Výborná komedie, bála jsem se avizovaných vulgarismů, ale nebojte se, v běžném životě slýcháte i horší.
Monika havli  100 %
3.1.2014 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Naprosto skvělá komedie,u které se smějete od začátku do konce. Velmi živočišný projev všech 7 herců,kteří ne(pochopí) podstatu žen. Smršť vulgarismu je tady na místě (pro pohoršene diváky:chlapi ve své přirozené roli,mezi sebou,když jsou ženy mimo)
Panda  50 %
13.5.2013 | 16 hodnocení
+ souhlasím
Výkony herců bez výhrad, ale samotná hra mě dost zklamala. Spousta vulgarismů ještě nedělá divadlo. V publiku většina žen, které se těšily na scénu s porovnáváním... Bohužel, já čekala víc.
Ramgad  60 %
22.4.2013 | 62 hodnocení
+ souhlasím
Tolik sprostých slov jsem neslyšela za celý svůj život! Zpočátku jsem myslela, že to nevydejchám a odejdu. Vydržela jsem a docela se i pobavila. Navrhuji upravit přístupnost od 25 let, s upozorněním pro mladé, že toto opravdu není běžná mluva, do 65 let, aby starší neklepla pepka. Pro mne už to bylo za hranicí "divadla". Měli byste přemýšlet o samostatném názvu tohoto žánru, jako je např. "černé divadlo". Co takhle "vulgární divadlo". Doporučuji všem, kteří se již nenechají zkazit.
Hana007  30 %
18.4.2013 | 18 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Hra mě zklamala, až na výjimky v druhé polovině mi nepřišla příliš vtipná. Bezúčelná přehršel vulgarismů humor netvoří. Řec dle mého názoru nemůže být ani o nějaké hloubce myšlenek, natož o snaze dobrat se podstaty čehokoliv. Pro mě zklamání.
Nikki123  100 %
22.1.2013 | 170 hodnocení
+ souhlasím
Sice trochu pomalejší rozjezd a ze začátku mě ten velký příval sprostých slov trochu vyděsil, ale nakonec se z toho vyklubala úžasná hra, při které jsem se smála od začátku až do konce. Skvělé výkony nejen J. Zadražila, J. Noska, J. Hofmana a J. Novotného, ale i všech ostatních herců. Chystám se na toto představení ještě jednou!

Edit: Shlédnuto podruhé, nasmála jsem se ještě více než poprvé!
Simona  90 %
2.6.2012 | 56 hodnocení
+ souhlasím
skvelé výkony
Falos  90 %
2.5.2012 | 224 hodnocení
+ souhlasím
povedenej zaver
Ethernity  40 %
8.3.2012 | 18 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Bohužel jsem nucena hodnotit takto nízko a zároveň pro mě vysoko. 35% dávám pouze díky světlejší závěrečné půlhodince, kdy jsem se jakž takž probudila. Téma dobré, ale jeho zpracování špatné, humor primitivní, herecké výkony slabé, přestože mám Jaromíra Noska a Jana Zadražila velice ráda. Z tohoto tématu by se dalo vykřesat daleko více, ale nezadařilo se. Mrzí mě to, na inscenaci jsem se velice těšila.
Zuzik89  100 %
10.11.2016 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Bomba komedie, na konci jsem brečela smíchy :))
Andula  30 %
15.3.2016 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Zklamání.
Kate  60 %
23.4.2015 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Prvních.. dvacet minut? Jsem si říkala na co jsem to vlezla, a jen slušnost mě donutila zůstat. A ještě že tak, protože spoustu sprostých slov (a to takových že i středoškolačku z nich bolely uši) vystřídala vcelku příjemná komedie. Jistě, poněkud přímočařejší než mohou být někteří diváci zvyklí a přiznávám, že chvilkami jsem se lehce nudila, posléze ale nabrala hra zase na obrátkách. Herecké výkony bezchybné - jen prostě ne můj šálek čaje. Jinak fajn pokoukaná.
Jiří P. Kříž  70 %
8.10.2012 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Incenace trochu utrpěla přenesením z podstatně jiné elevace Strašnického divadla do "podhledové" Komedie. Scénické řešení Milana Davida se svatební tabulí na šíř takřka celého portálu jeviště znemožňuje "výhled" divákům v prvních řadách. - Testosteron je mužským - a lepším, protože nakonec myšlenkově bohatším protějškem Elsnerové Monologů vagíny. Z inscenací v Česku (České Budějovice a Kladno) je příspěvkem nejkvalitnějším. (jpk)
JJRock  70 %
20.3.2018 | 47 hodnocení
IgnaciusR  50 %
15.10.2017 | 40 hodnocení
ToPe  70 %
13.2.2017 | 45 hodnocení
J64  70 %
18.1.2017 | 55 hodnocení
Saviour1  70 %
11.11.2016 | 50 hodnocení
Jarkatimka  70 %
15.9.2016 | 30 hodnocení
Čiko  60 %
11.5.2016 | 1085 hodnocení
Martin21  30 %
22.4.2016 | 458 hodnocení
Golftom  60 %
7.4.2016 | 60 hodnocení
JaNaD  70 %
18.2.2016 | 76 hodnocení
Cimr  50 %
17.2.2016 | 107 hodnocení
Lenka10  80 %
16.2.2016 | 94 hodnocení
Bernardblack  70 %
12.10.2015 | 328 hodnocení
Sendy  80 %
8.7.2015 | 153 hodnocení
Zuluk  80 %
4.6.2015 | 93 hodnocení
Slavek53  60 %
28.5.2015 | 97 hodnocení
Klaram  50 %
10.5.2015 | 82 hodnocení
HawkeyeSaw  70 %
15.4.2015 | 223 hodnocení
Cogniti  80 %
3.4.2015 | 10 hodnocení
Goin  70 %
1.4.2015 | 42 hodnocení
Tarbík  70 %
3.3.2015 | 165 hodnocení
Barbee  80 %
9.2.2015 | 10 hodnocení
Katekatuli  90 %
2.12.2014 | 34 hodnocení
Lisarah  80 %
11.11.2014 | 78 hodnocení
Papirek32  90 %
20.10.2014 | 166 hodnocení
Kirill  40 %
11.6.2014 | 71 hodnocení
CALP  30 %
6.6.2014 | 40 hodnocení
Marcela  70 %
22.4.2014 | 418 hodnocení
Ekdar  50 %
16.2.2014 | 13 hodnocení
Klarisa  90 %
4.2.2014 | 36 hodnocení
Evaaa  80 %
22.12.2013 | 5 hodnocení
Daniela.J  90 %
22.12.2013 | 6 hodnocení
Hanna  90 %
22.12.2013 | 10 hodnocení
Kamihous  60 %
12.10.2013 | 32 hodnocení
Lestoc  70 %
19.7.2013 | 8 hodnocení
Srna  80 %
4.6.2013 | 87 hodnocení
Bez  80 %
15.2.2013 | 75 hodnocení
Kohoko  90 %
23.9.2012 | 6 hodnocení
Lumca  80 %
28.2.2012 | 365 hodnocení
V.morava  80 %
4.10.2011 | 578 hodnocení
Jarduk  70 %
3.3.2016 | 1 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.