Profil uživatele

Jiří P. Kříž

Volby

Hodnocení

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 8.10.2012)
Vyčkávavé ohlédnutí za moc dobrou inscenací ve Strašnickém divadle...
(zadáno: 8.10.2012)
Těště se na autora, jehož sžíravýmn sarkasmům o konci civilizace v postsovětském Rusku se vyrovná v tuto chvíli zatím jen "bible alkoholiků" Venedikta Jerofejeva Moskva ? Petušky. Murlin Murlo, je třeba vědět aspoň, že je to ruská zkomolenina jména Marilyn Monroe, přivedli do Česka v Huse na provázku. Teprve Michal Lang dal ovšem Koljadovu textu potřebnou míru drsného humoru, ve vyznění ovšem ve společenské perspektivě tragického. Nebojte se, budete se bavit náramně, i když zrovna nepatříte k divákům, kteří o zhlédnutém přemýšlejí... (jpk)
(zadáno: 8.10.2012)
Incenace trochu utrpěla přenesením z podstatně jiné elevace Strašnického divadla do "podhledové" Komedie. Scénické řešení Milana Davida se svatební tabulí na šíř takřka celého portálu jeviště znemožňuje "výhled" divákům v prvních řadách. - Testosteron je mužským - a lepším, protože nakonec myšlenkově bohatším protějškem Elsnerové Monologů vagíny. Z inscenací v Česku (České Budějovice a Kladno) je příspěvkem nejkvalitnějším. (jpk)
(zadáno: 8.10.2012)
Hodnotím ovšem inscenaci uváděnou ještě ve Strašnickém divadle. A jsem zvědavý, jestli se její kvalita potvrdí v obnovené premiéře v Komedii. Z dílny Evy Bergerové se jedná o počin možná vůbec nejlepší... (jpk)