Divadlo Komedie

Murlin Murlo (Šipilovská Marilyn Monroe)

Premiéra: 20.10.2010 | Obnovená premiéra: 18.10.2012 | komorní scéna|2:30
Původně uváděno ve Strašnickém divadle.
Scéna: Milan David. Kostýmy: Tomáš Kypta. Režie: Michal Lang.
Poslední uvedení: leden 2014.
Komedie o konci světa od jednoho z nejhranějších současných ruských autorů. Murlin Murlo žije ve městě uprostřed Ruska, které nenajdete, tak jako jeho obyvatelé nenajdou cestu z něj. Chce uniknout, stejně jako kdysi její slavná jmenovkyně Marilyn Monroe. Touží se zachránit, najít lásku a světlo ve tmě. Není sice blonďatá ani prsatá, ale zato si s Bohem...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Hodnocení inscenace
Redakce
65 %
Uživatelé
72 %
7251000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 70 %
Jiří Landa 60 %
Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  70 %
16.1.2013 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
65% Inscenace, jež pro mne objevila Lenku Ouhrabkovou, která v titulní roli předvádí pozornosti hodný výkon, pochválit ale musím i ostatní herce. Základní problém pro mě ale spočívá v tom ,že jde o "další ruskou hru", vesnice na konci světa a její obyvatelé znající jen vodku, nudu a sny o lepším životě ve velkém městě kdesi daleko. Ona potíž je však značně umírněna faktem, že v této inscenaci vše vyznívá tak nějak naléhavěji, plastičtěji, barevněji. Doporučuji všem milovníkům "širé ruské duše". A ještě jedno plus za scénu.
Jiří Landa  60 %
23.5.2012 | 3021 hodnocení
+ souhlasím
I další setkání M. Langa s N. Koljadou se vydařilo. Podobně jako v budějické verzi hry Slepice dokázal vystihnout atmosféru ruského provinčního města a osudy jeho obyvatel, kteří by se rádi vymanili z marnosti svých životů, ale nemají k tomu dostatek síly a odvahy. K výtečnému a energií nabitému výkonu I. Wojtylové není moc co dodat. Pomaleji chápající Olgu pak ztvárnila velmi věrohodně L. Ouhrabková. J. Hofman se solidně vyrovnal s nejkomplikovanější figurou textu, jen J. Racek se spokojil pouze s jednoduchou chlapácky tvrdou prezentací Michaila.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Monika havli  80 %
4.1.2014 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Na pěkné scéně velice dobře zahraný příběh (J.Hofman,L.Ouhrabkova)dívky Olgy v ruské vesnici,která dostane impuls k lepšímu životu ve velkoměstě. Podaří se uniknout stereotyp, pomůže víra v boha, nebo zvítězí násilí?
Ramgad  90 %
16.6.2013 | 62 hodnocení
+ souhlasím
Po delší době diadelní kus "o něčem". I když se děj odehrává v Rusku, aktuální i v našich krajích. Vtipné, výborné herecké výkony, obzvláště Ivany Wojtylové. ředstavení se mi velmi líbilo. Doporučuji.
Jiří P. Kříž  80 %
8.10.2012 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Těště se na autora, jehož sžíravýmn sarkasmům o konci civilizace v postsovětském Rusku se vyrovná v tuto chvíli zatím jen "bible alkoholiků" Venedikta Jerofejeva Moskva ? Petušky. Murlin Murlo, je třeba vědět aspoň, že je to ruská zkomolenina jména Marilyn Monroe, přivedli do Česka v Huse na provázku. Teprve Michal Lang dal ovšem Koljadovu textu potřebnou míru drsného humoru, ve vyznění ovšem ve společenské perspektivě tragického. Nebojte se, budete se bavit náramně, i když zrovna nepatříte k divákům, kteří o zhlédnutém přemýšlejí... (jpk)
Kamihous  40 %
1.6.2013 | 32 hodnocení
V.morava  70 %
13.11.2011 | 577 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.